Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

EK kortebaan 2019
Gehouden in
Glasgow
Jaar 2019
Data 4 t/m 8 december
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 42
Navigatie
2017     2021 →
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019 werden van woensdag 4 tot en met zondag 8 december 2019 georganiseerd in het Tollcross International Swimming Centre in het Britse Glasgow.

Wedstrijdschema

Woensdag 04/12 Donderdag 05/12 Vrijdag 06/12 Zaterdag 07/12 Zondag 08/12
Series vanaf 9:30 uur (lokale tijd) - 10:30 uur (MET)
100 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
50 m school mannen
400 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
4x50 m vrij mannen
800 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
50 vlinder vrouwen
200 m school mannen
100 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m wissel vrouwen
400 m wissel mannen
4x50 m wissel gemengd
1500 m vrij mannen
100 m school vrouwen
50 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
400 m wissel mannen
200 m school vrouwen
100 m school mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m wissel mannen
4x50 m vrij vrouwen
50 vlinder mannen
50 m rug vrouwen
100 m vrij mannen
200 m vrij vrouwen
100 m vlinder vrouwen
100 m wissel mannen
200m wissel vrouwen
4x50 m vrij gemengd
50 vrij vrouwen
50 m rug mannen
200 m school vrouwen
200 m vlinder mannen
400 m vrij vrouwen
4x50 m wissel mannen
4x50 m wissel vrouwen
Finales - vanaf 17:00 uur (lokale tijd) - 18:00 uur (MET)
HF 50 m school mannen
HF 50 m school vrouwen
F 200 m rug mannen
F 400 m wissel vrouwen
F 400 m vrij mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 50 m school vrouwen
F 50 m school mannen
F 4x50 m vrij mannen
HF 50 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 200 m school vrouwen
HF 100 m vrij vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 100 m rug vrouwen
HF 100 m rug mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 100 m vlinder mannen
F 800 m vrij vrouwen
F 50 m vlinder vrouwen
F 4x50 m wissel gemengd
HF 50 m vrij mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m rug vrouwen
F 200 m wissel mannen
F 200 m vlinder vrouwen
HF 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 1500 m vrij mannen
F 50 m vrij mannen
F 4x50 m vrij vrouwen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m vlinder mannen
F 100 m school vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m wissel mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m school mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 50 m vlinder mannen
F 50 m rug vrouwen
F 4x50 m vrij gemengd
HF 50 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 400 m vrij vrouwen
F 200 m vlinder mannen
F 50 m vrij vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4x50 m wissel vrouwen
F 4x50 m wissel mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde vier zwemmers voor dit toernooi, twee mannen en twee vrouwen.[1]

Vrouwen

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, André Cats, selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, vier mannen en vier vrouwen.[2]

Medailles

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Vladimir Morozov
 Rusland
20,40 Florent Manaudou
 Frankrijk
20,66 Maxim Lobanovszkij
 Hongarije
20,76
100 m Vladimir Morozov
 Rusland
45,53 Alessandro Miressi
 Italië
45,90 Vladislav Grinev
 Rusland
46,35
200 m Danas Rapšys
 Litouwen
1.41,12 Duncan Scott
 Verenigd Koninkrijk
1.41,42 Michail Vekovisjtsjev
 Rusland
1.41,52
400 m Danas Rapšys
 Litouwen
3.33,20
CR
Thomas Dean
 Verenigd Koninkrijk
3.37,95 Gabriele Detti
 Italië
3.38,06
1500 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.17,14 Henrik Christiansen
 Noorwegen
14.18,15 David Aubry
 Frankrijk
14.25,66
Rugslag
50 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
22,75 Christian Diener
 Duitsland
23,07 Shane Ryan
 Ierland
23,12
100 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
49,09 Christian Diener
 Duitsland
49,94 Robert Glință
 Roemenië
50,30
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.49,26 Christian Diener
 Duitsland
1.50,05 Luke Greenbank
 Verenigd Koninkrijk
1.50,09
Schoolslag
50 m Vladimir Morozov
 Rusland
25,51
ER
Hüseyin Emre Sakçı
 Turkije
25,82 Arno Kamminga
 Nederland
25,84
Fabio Scozzoli
 Italië
100 m Arno Kamminga
 Nederland
56,06 Ilja Sjymanovitsj
 Wit-Rusland
56,42 Fabio Scozzoli
 Italië
56,55
200 m Arno Kamminga
 Nederland
2.02,36 Erik Persson
 Zweden
2.02,80 Marco Koch
 Duitsland
2.02,87
Vlinderslag
50 m Oleg Kostin
 Rusland
22,23 Szebasztián Szabó
 Hongarije
22,35 Ümit Can Güreş
 Turkije
22,38
100 m Marius Kusch
 Duitsland
49,06 Michail Vekovisjtsjev
 Rusland
49,53 Marcin Cieślak
 Polen
49,75
200 m Andreas Vazaios
 Griekenland
1.50,23 Ramon Klenz
 Duitsland
1.51,51 James Guy
 Verenigd Koninkrijk
1.51,73
Wisselslag
100 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
51,15 Sergej Fesikov
 Rusland
51,59 Andreas Vazaios
 Griekenland
51,62
200 m Andreas Vazaios
 Griekenland
1.50,85
ER
Tomoe Zenimoto Hvas
 Noorwegen
1.51,74 Philip Heintz
 Duitsland
1.52,55
400 m Max Litchfield
 Verenigd Koninkrijk
4.01,36 Ilja Borodin
 Rusland
4.03,65 Danila Pasynkov
 Rusland
4.04,98
Vrije slag estafette
4x50 m
 Rusland

Vladislav Grinev
Michail Vekovisjtsjev
Kliment Kolesnikov
Vladimir Morozov
Sergej Fesikov
Danila Markov
Aleksandr Popkov
1.22,92
 Polen

Paweł Juraszek
Marcin Cieślak
Karol Ostrowski
Jakub Kraska
1.23,74
 Italië

Federico Bocchia
Marco Orsi
Giovanni Izzo
Alessandro Miressi
Leonardo Deplano
Thomas Ceccon
1.24,50
Wisselslagestafette
4x50 m
 Rusland

Kliment Kolesnikov
Vladimir Morozov
Oleg Kostin
Vladislav Grinev
Sergej Fesikov
Aleksandr Popkov
Michail Vekovisjtsjev
1.30,63
 Hongarije

Richárd Bohus
Dávid Horváth
Szebasztián Szabó
Maxim Lobanovszkij
1.32,10
 Wit-Rusland

Viktar Staselovitsj
Ilja Sjymanovitsj
Jaoehen Tsoerkin
Artsjom Matsjekin
1.32,29

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Maria Kameneva
 Rusland
23,56 Mélanie Henique
 Frankrijk
23,66 Pernille Blume
 Denemarken
23,73
100 m Freya Anderson
 Verenigd Koninkrijk
51,49 Béryl Gastaldello
 Frankrijk
51,85 Femke Heemskerk
 Nederland
51,88
200 m Freya Anderson
 Verenigd Koninkrijk
1.52,77 Federica Pellegrini
 Italië
1.52,88 Femke Heemskerk
 Nederland
1.53,35
400 m Simona Quadarella
 Italië
3.59,75 Isabel Marie Gose
 Duitsland
4.00,01 Ajna Késely
 Hongarije
4.00,04
800 m Simona Quadarella
 Italië
8.10,30 Ajna Késely
 Hongarije
8.11,77 Martina Caramignoli
 Italië
8.12,36
Rugslag
50 m Kira Toussaint
 Nederland
25,84 Béryl Gastaldello
 Frankrijk
26,03 Alicja Tchórz
 Polen
26,16
100 m Kira Toussaint
 Nederland
55,71 Maria Kameneva
 Rusland
56,10 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
56,73
200 m Margherita Panziera
 Italië
2.01,45 Daryna Zevina
 Oekraïne
2.02,25 Kira Toussaint
 Nederland
2.03,04
Schoolslag
50 m Benedetta Pilato
 Italië
29,32 Martina Carraro
 Italië
29,60 Mona McSharry
 Ierland
29,87
100 m Martina Carraro
 Italië
1.04,51 Arianna Castiglioni
 Italië
1.05,01 Jenna Laukkanen
 Finland
1.05,12
200 m Maria Temnikova
 Rusland
2.18,35 Molly Renshaw
 Verenigd Koninkrijk
2.19,66 Martina Carraro
 Italië
2.19,68
Vlinderslag
50 m Mélanie Henique
 Frankrijk
24,56 Béryl Gastaldello
 Frankrijk
24,78 Emilie Beckmann
 Denemarken
25,15
Jeanette Ottesen
 Denemarken
100 m Anastasja Sjkoerdai
 Wit-Rusland
56,21 Elena Di Liddo
 Italië
56,37 Anna Ntountounaki
 Griekenland
56,44
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.03,21 Ilaria Bianchi
 Italië
2.04,20 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
2.05,00
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
57,36 Maria Kameneva
 Rusland
57,59 Jenna Laukkanen
 Finland
58,62
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.04,68 Maria Ugolkova
 Zwitserland
2.06,59 Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
2.06,74
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.25,10 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.28,76 Ilaria Cusinato
 Italië
4.29,13
Vrije slag estafette
4x50 m
 Frankrijk

Béryl Gastaldello
Mélanie Henique
Léna Bousquin
Anna Santamans
Anouchka Martin
1.35,21 Niet uitgereikt
 Denemarken

Julie Kepp Jensen
Jeanette Ottesen
Emilie Beckmann
Pernille Blume
Emily Gantriis
1.35,24
 Nederland

Tamara van Vliet
Kira Toussaint
Femke Heemskerk
Valerie van Roon
Wisselslagestafette
4x50 m
 Polen

Alicja Tchórz
Dominika Sztandera
Kornelia Fiedkiewicz
Katarzyna Wasick
1.44,85
 Italië

Silvia Scalia
Benedetta Pilato
Elena Di Liddo
Silvia di Pietro
Arianna Castiglioni
Federica Pellegrini
1.44,92
 Rusland

Maria Kameneva
Nika Godoen
Arina Soerkova
Darja Oestinova
1.44,96

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4x50 m
 Rusland

Vladimir Morozov
Vladislav Grinev
Arina Soerkova
Maria Kameneva
Michail Vekovisjtsjev
Darja Oestinova
Jelizaveta Klevanovitsj
1.28,31
ER
 Verenigd Koninkrijk

Duncan Scott
Scott McLay
Anna Hopkin
Freya Anderson
James Guy
1.28,64
 Frankrijk

Maxime Grousset
Florent Manaudou
Melanie Henique
Béryl Gastaldello
Clément Mignon
Anna Santamans
1.28,86
Wisselslagestafette
4x50 m
 Rusland

Kliment Kolesnikov
Vladimir Morozov
Arina Soerkova
Maria Kameneva
Sergej Fesikov
Oleg Kostin
Darja Oestinova
1.36,22
WR
 Nederland

Kira Toussaint
Arno Kamminga
Joeri Verlinden
Femke Heemskerk
Jesse Puts
1.37,22
 Denemarken

Mathias Rysgaard
Tobias Bjerg
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
Emilie Beckmann
Emily Gantriis
1.38,02

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Rusland
13 5 4 22
2
 Italië
6 7 7 20
3
 Nederland
5 1 4 10
4
 Hongarije
4 4 3 11
5
 Verenigd Koninkrijk
3 4 4 11
6
 Frankrijk
2 5 2 9
7
 Polen
2 1 2 5
8
 Griekenland
2 0 2 4
9
 Litouwen
2 0 0 2
10
 Duitsland
1 5 2 8
11
 Wit-Rusland
1 1 1 3
12
 Noorwegen
0 2 0 2
13
 Turkije
0 1 1 2
14
 Zweden
0 1 0 1
 Zwitserland
0 1 0 1
 Oekraïne
0 1 0 1
17
 Denemarken
0 0 5 5
18
 Finland
0 0 2 2
 Ierland
0 0 2 2
20
 Roemenië
0 0 1 1
Totaal 41 39 42 122
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019
Listen to this article