Europese kampioenschappen shorttrack 2011
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
De Europese kampioenschappen shorttrack 2011 werden in van 14 tot 16 januari 2011[1] gehouden in schaatshal Thialf in Heerenveen, een week voor de wereldkampioenschappen sprint langebaan. De titelverdedigers waren de winnaars van de Europese kampioenschappen shorttrack 2010 in Dresden.
EK shorttrack 2011 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Heerenveen | ||||||
Jaar | 2011 | ||||||
Data | 14 t/m 16 januari | ||||||
Sport | Shorttrack | ||||||
Organisator | ISU | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Op de wereldbeker shorttrack in het voorseizoen wonnen de Nederlanders voor het sinds meer dan tien jaar enkele medailles.[2][3][4]
Het mannentoernooi werd gedomineerd door de Fransman Thibaut Fauconnet, die alle vier de afstanden en dus ook het eindklassement won. Achteraf moest hij deze zeges inleveren vanwege een dopingschorsing.[5]
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500m | Jack Whelbourne | GBR | Haralds Silovs | LAT | Sjinkie Knegt | NED |
1000m | Haralds Silovs | LAT | Jack Whelbourne | GBR | Roeslan Zacharov | RUS |
1500m | Sjinkie Knegt | NED | Roeslan Zacharov | RUS | Haralds Silovs | LAT |
3000m superfinale | Roeslan Zacharov | RUS | Sjinkie Knegt | NED | Haralds Silovs | LAT |
Klassement | Haralds Silovs | LAT | Sjinkie Knegt | NED | Roeslan Zacharov | RUS |
Aflossing | Daan Breeuwsma Niels Kerstholt Sjinkie Knegt Freek van der Wart | NED | Vladimir Grigorev Semjon Jelistratov Jevgeni Kozoelin Sergej Prankevitsj | RUS | Anthony Douglas Jon Eley Paul Stanley Jack Whelbourne | GBR |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500m | Martina Valcepina | ITA | Patrycja Maliszewska | POL | Bernadett Heidum | HUN |
1000m | Arianna Fontana | ITA | Bernadett Heidum | HUN | Kateřina Novotná | CZE |
1500m | Arianna Fontana | ITA | Veronika Windisch | AUT | Erika Huszár | HUN |
3000m superfinale | Arianna Fontana | ITA | Kateřina Novotná | CZE | Veronika Windisch | AUT |
Klassement | Arianna Fontana | ITA | Bernadett Heidum | HUN | Martina Valcepina | ITA |
Aflossing | Annita van Doorn Sanne van Kerkhof Yara van Kerkhof Jorien ter Mors | NED | Rózsa Darázs Bernadett Heidum Erika Huszár Szandra Lajtos | HUN | Arianna Fontana Lucia Peretti Martina Valcepina Elena Viviani | ITA |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 5 | 0 | 2 | 7 |
3 | Nederland | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Letland | 2 | 1 | 2 | 5 |
4 | Rusland | 1 | 2 | 2 | 5 |
5 | Verenigd Koninkrijk | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Hongarije | 0 | 3 | 2 | 5 |
7 | Oostenrijk | 0 | 1 | 1 | 2 |
7 | Tsjechië | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Polen | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 12 | 12 | 12 | 36 |
Mannen
# | Schaatser | Land | Punten |
---|---|---|---|
1 | Haralds Silovs | Letland | 50 |
2 | Sjinkie Knegt | Nederland | 47 |
3 | Roeslan Zacharov | Rusland | 42 |
4 | Jack Whelbourne | Verenigd Koninkrijk | 39 |
5 | Semjon Jelistratov | Rusland | 7 |
6 | Bartosz Konopko | Polen | 6 |
7 | Niels Kerstholt | Nederland | |
8 | Richard Shoebridge | Verenigd Koninkrijk | |
9 | Vladislav Bykanov | Israël | |
10 | Paul Herrmann | Duitsland |
Vrouwen
# | Schaatser | Land | Punten |
---|---|---|---|
1 | Arianna Fontana | Italië | 115 |
2 | Bernadett Heidum | Hongarije | 42 |
3 | Martina Valcepina | Italië | 39 |
4 | Kateřina Novotná | Tsjechië | 37 |
5 | Veronika Windisch | Oostenrijk | 34 |
6 | Patrycja Maliszewska | Polen | 23 |
7 | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgarije | 16 |
8 | Erika Huszar | Hongarije | 14 |
9 | Jorien ter Mors | Nederland | 5 |
10 | Valerija Reznik | Rusland |
- (en) Uitslagen
Bronnen, noten en/of referenties
|
Malmö 1997 · Boedapest 1998 · Oberstdorf 1999 · Bormio 2000 · Den Haag 2001 · Grenoble 2002 · Sint-Petersburg 2003 · Zoetermeer 2004 · Turijn 2005 · Krynica Zdrój 2006 · Sheffield 2007 · Ventspils 2008 · Turijn 2009 · Dresden 2010 · Heerenveen 2011 · Mladá Boleslav 2012 · Malmö 2013 · Dresden 2014 · Dordrecht 2015 · Sotsji 2016 · Turijn 2017 · Dresden 2018 · Dordrecht 2019 · Debrecen 2020 · Gdańsk 2021 · Dresden 2022 · Gdańsk 2023 · Gdańsk 2024