Europese kampioenschappen zwemmen 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 2014.

Europese kampioenschappen zwemmen 2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 2014
Gehouden in
Berlijn
Jaar 2014
Data 18 t/m 24 augustus
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 42
Navigatie
2012     2016
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 2014 werden gehouden van 18 tot en met 24 augustus 2014 in het Velodrom in de Duitse hoofdstad Berlijn. Het toernooi was onderdeel van de Europese kampioenschappen zwemsporten 2014.

Nieuw op het programma waren de 4×100 meter vrije slag en de 4×100 meter wisselslag voor gemengde teams.

Programma

    Series en finale     Series en halve finales     Finale
Mannen
Augustus 18 19 20 21 22 23 24
50m vrije slag
100m vrije slag
200m vrije slag
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m schoolslag
100m schoolslag
200m schoolslag
50m vlinderslag
100m vlinderslag
200m vlinderslag
50m rugslag
100m rugslag
200m rugslag
200m wisselslag
400m wisselslag
4×100m vrije slag
4×200m vrije slag
4×100m wisselslag
Finales 2 3 3 3 2 4 3
Vrouwen
Augustus 18 19 20 21 22 23 24
50m vrije slag
100m vrije slag
200m vrije slag
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m schoolslag
100m schoolslag
200m schoolslag
50m vlinderslag
100m vlinderslag
200m vlinderslag
50m rugslag
100m rugslag
200m rugslag
200m wisselslag
400m wisselslag
4×100m vrije slag
4×200m vrije slag
4×100m wisselslag
Finales 2 2 2 4 2 3 5
Gemengd
Augustus 18 19 20 21 22 23 24
4×100m vrije slag
4×100m wisselslag
Finales 1 1

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
21,32
CR
Konrad Czerniak
 Polen
21,88 Ari-Pekka Liukkonen
 Finland
21,93
100 m Florent Manaudou
 Frankrijk
47,98 Fabien Gilot
 Frankrijk
48,36 Luca Leonardi
 Italië
48,38
200 m Velimir Stjepanović
 Servië
1.45,78 Paul Biedermann
 Duitsland
1.45,80 Yannick Agnel
 Frankrijk
1.46,65
400 m Velimir Stjepanović
 Servië
3.45,66 Andrea Mitchell D'Arrigo
 Italië
3.46,91 Jay Lelliott
 Verenigd Koninkrijk
3.47,50
800 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
7.44,98
CR
Pál Joensen
 Faeröer
7.48,49 Gabriele Detti
 Italië
7.49,35
1500 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.39,93
ER
Pál Joensen
 Faeröer
14.50,59 Gabriele Detti
 Italië
14.52,53
Rugslag
50 m Vladimir Morozov
 Rusland
24,64 Jérémy Stravius
 Frankrijk
24,84 Chris Walker-Hebborn
 Verenigd Koninkrijk
25,00
100 m Chris Walker-Hebborn
 Verenigd Koninkrijk
53,32 Jérémy Stravius
 Frankrijk
53,64 Jan-Philip Glania
 Duitsland
54,15
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.56,02 Christian Diener
 Duitsland
1.57,16 Gábor Balog
 Hongarije
1.57,42
Schoolslag
50 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
27,00 Giedrius Titenis
 Litouwen
27,34 Damir Dugonjič
 Slovenië
27,48
100 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
58,96 Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
59,43 Giedrius Titenis
 Litouwen
59,61
200 m Marco Koch
 Duitsland
2.07,47
CR
Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
2.07,77 Giedrius Titenis
 Litouwen
2.08,93
Vlinderslag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
23,00 Niet uitgereikt Andrij Hovorov
 Oekraïne
23,21
Jaoehen Tsoerkin
 Wit-Rusland
Benjamin Proud
 Verenigd Koninkrijk
100 m Konrad Czerniak
 Polen
51,38
CR
László Cseh
 Hongarije
51,89 Pavel Sankovitsj
 Wit-Rusland
51,92
200 m Viktor Bromer
 Denemarken
1.55,29 Bence Biczó
 Hongarije
1.55,62 Paweł Korzeniowski
 Polen
1.55,74
Wisselslag
200 m László Cseh
 Hongarije
1.58,10 Philip Heintz
 Duitsland
1.58,17 Roberto Pavoni
 Verenigd Koninkrijk
1.58,22
400 m Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.11,89 Roberto Pavoni
 Verenigd Koninkrijk
4.13,75 Federico Turrini
 Italië
4.14,15
Vrije slag estafette
4×100 m
 Frankrijk

Mehdy Metella
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Jeremy Stravius
3.11,64
CR
 Rusland

Andrej Gretsjin
Nikita Lobintsev
Aleksandr Soechoroekov
Vladimir Morozov
3.12,67
 Italië

Luca Dotto
Marco Orsi
Luca Leonardi
Filippo Magnini
3.12,78
4×200 m
 Duitsland

Robin Backhaus
Yannick Lebherz
Clemens Rapp
Paul Biedermann
7.09,00
 Rusland

Artjom Loboezov
Dmitri Jermakov
Aleksandr Krasnych
Aleksandr Soechoroekov
7.10,29
 België

Louis Croenen
Glenn Surgeloose
Emmanuel Vanluchene
Pieter Timmers
7.10,39
Wisselslagestafette
4×100 m
 Verenigd Koninkrijk

Chris Walker-Hebborn
Adam Peaty
Adam Barrett
Benjamin Proud
3.31,73
 Frankrijk

Jérémy Stravius
Giacomo Perez-Dortona
Mehdy Metella
Fabien Gilot
3.32,47
 Hongarije

László Cseh
Dániel Gyurta
Bence Pulai
Dominik Kozma
3.33,11

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
24,32 Sarah Sjöström
 Zweden
24,37 Jeanette Ottesen
 Denemarken
24,53
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
52,67
CR
Femke Heemskerk
 Nederland
53,64 Michelle Coleman
 Zweden
53,75
200 m Federica Pellegrini
 Italië
1.56,01 Katinka Hosszú
 Hongarije
1.56,69 Femke Heemskerk
 Nederland
1.56,81
400 m Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
4.03,24 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
4.03,76 Mireia Belmonte
 Spanje
4.04,01
800 m Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
8.15,54
CR
Mireia Belmonte
 Spanje
8.21,22 Boglárka Kapás
 Hongarije
8.22,06
1500 m Mireia Belmonte
 Spanje
15.57,29
CR
Boglárka Kapás
 Hongarije
16.03,04 Martina Caramignoli
 Italië
16.05,98
Rugslag
50 m Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
27,81 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
27,82 Mie Nielsen
 Denemarken
27,87
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
59,63 Niet uitgereikt Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
59,74
Mie Nielsen
 Denemarken
200 m Duane da Rocha
 Spanje
2.09,37 Elizabeth Simmonds
 Verenigd Koninkrijk
2.09,66 Darja Oestinova
 Rusland
2.09,79
Schoolslag
50 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
29,89 Jennie Johansson
 Zweden
30,52 Moniek Nijhuis
 Nederland
30,64
100 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
1.06,23
CR
Jennie Johansson
 Zweden
1.07,04 Arianna Castiglioni
 Italië
1.07,36
200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.19,84
CR
Molly Renshaw
 Verenigd Koninkrijk
2.23,82 Jessica Vall
 Spanje
2.24,08
Vlinderslag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
24,98 Jeanette Ottesen
 Denemarken
25,34 Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
25,39
100 m Jeanette Ottesen
 Denemarken
56,51
CR
Sarah Sjöström
 Zweden
56,53 Ilaria Bianchi
 Italië
57,71
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.04,79
CR
Judit Ignacio
 Spanje
2.06,66 Katinka Hosszú
 Hongarije
2.07,28
Wisselslag
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.08,11
CR
Aimee Willmott
 Verenigd Koninkrijk
2.11,44 Lisa Zaiser
 Oostenrijk
2.12,17
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.31,03
CR
Mireia Belmonte
 Spanje
4.33,13 Aimee Willmott
 Verenigd Koninkrijk
4.34,69
Vrije slag estafette
4×100 m
 Zweden

Michelle Coleman
Magdalena Kuras
Louise Hansson
Sarah Sjöström
3.35,82
 Nederland

Inge Dekker
Maud van der Meer
Esmee Vermeulen
Femke Heemskerk
3.36,26
 Italië

Alice Mizzau
Erika Ferraioli
Giada Galizi
Federica Pellegrini
3.37,63
4×200 m
 Italië

Alice Mizzau
Stefania Pirozzi
Chiara Masini Luccetti
Federica Pellegrini
7.50,53
CR
 Zweden

Michelle Coleman
Louise Hansson
Sarah Sjöström
Stina Gardell
7.51,03
 Hongarije

Zsuzsanna Jakabos
Evelyn Verrasztó
Boglárka Kapás
Katinka Hosszú
7.54,23
Wisselslagestafette
4×100 m
 Denemarken

Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
3.55,62
ER
 Zweden

Ida Lindborg
Jennie Johansson
Sarah Sjöström
Michelle Coleman
3.56,04
 Verenigd Koninkrijk

Georgia Davies
Sophie Taylor
Jemma Lowe
Francesca Halsall
3.57,97

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4×100 m
 Italië

Luca Dotto
Luca Leonardi
Erika Ferraioli
Giada Galizi
3.25,02
ER
 Rusland

Andrej Gretsjin
Vladimir Morozov
Veronika Popova
Margarita Nesterova
3.25,60
 Frankrijk

Clement Mignon
Grégory Mallet
Anna Santamans
Coralie Balmy
3.27,02
Wisselslagestafette
4×100 m
 Verenigd Koninkrijk

Chris Walker-Hebborn
Adam Peaty
Jemma Lowe
Francesca Halsall
3.44,02
WR
 Nederland

Bastiaan Lijesen
Bram Dekker
Inge Dekker
Femke Heemskerk
3.45,93
 Rusland

Vladimir Morozov
Vitalina Simonova
Vjatsjeslav Proednikov
Veronika Popova
3.47,34

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigd Koninkrijk
9 7 8 24
2
 Denemarken
6 1 2 9
3
 Hongarije
5 4 5 14
4
 Italië
5 1 9 15
5
 Frankrijk
4 4 2 10
6
 Zweden
3 6 1 10
7
 Spanje
3 3 2 8
8
 Duitsland
2 3 1 6
9
 Polen
2 1 1 4
10
 Servië
2 0 0 2
11
 Rusland
1 3 2 6
12
 Litouwen
1 1 2 4
13
 Wit-Rusland
1 0 1 2
14
 Nederland
0 4 2 6
15
 Faeröer
0 2 0 2
16
 België
0 0 1 1
 Finland
0 0 1 1
 Oekraïne
0 0 1 1
 Oostenrijk
0 0 1 1
 Slovenië
0 0 1 1
Totaal 44 40 43 127
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 2014
Listen to this article