Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012.

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012
Dorney Lake
Gehouden in
Londen
Jaar 2012
Data 29 juli tot en met 11 augustus
Sport Kanovaren
Accommodatie(s) Dorney Lake
Lee Valley White Water Centre
Evenementen 16
Vorige: 2008     Volgende: 2016
Portaal 
 
Olympische Spelen
Kanovaren op de
Olympische Zomerspelen 2012
Slalom
C-1mannen
C-2mannen
K-1mannenvrouwen
Vlakwater
C-1 200mmannen
C-1 1000mmannen
C-2 1000mmannen
K-1 200mmannenvrouwen
K-1 500mvrouwen
K-1 1000mmannen
K-2 200mmannen
K-2 500mvrouwen
K-2 1000mmannen
K-4 500mvrouwen
K-4 1000mmannen

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen.

De wildwater slalomwedstrijden vonden van 29 juli tot en met 2 augustus plaats in het Lee Valley White Water Centre. De vlakwater sprintwedstrijden werden van 6 tot en met 11 augustus gehouden op Dorney Lake, de kano- en roeibaan van het Eton College.

Kanovaren was een van de sporten waarbij mutaties optraden ten opzichte van de Spelen van 2008. De vier onderdelen over 500 meter bij de mannen (de C1, C2, K1 en K2) werden van het programma gehaald. Hiervoor kwamen vier onderdelen over 200 meter, C1, K1 en K2 bij de mannen en de K1 bij de vrouwen, in de plaats.

Kwalificatie

Slalom

Er namen 82 kanovaarders deel, 21 vrouwen en 61 mannen van wie er in totaal vijf afkomstig waren uit het gastland (één vrouw en vier mannen). Elk land mocht maximaal een boot per onderdeel inschrijven. In de C1 namen zestien boten deel en in de C2 twaalf boten. In de K1 namen bij zowel de mannen als bij de vrouwen 21 boten deel.

Op de wereldkampioenschappen kanoslalom 2011 in Bratislava werd de meerderheid van de quotaplaatsen vergeven, ongeveer twee derde van het totaal. De resterende plaatsen werden vergeven via continentale kwalificatiewedstrijden.

Overzicht
Onderdeel WK 2011 Europa Amerika Azië Afrika Oceanië Totaal
(continentaal)
Totaal
C1 mannen 10 (10) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 16 (16)
C2 mannen 16 (8) 2 (1) 6 (3) quotaplaatsen 8 (4) 24 (12)
K1 mannen 15 (15) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 21 (21)
K1 vrouwen 15 (15) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 21 (21)
Totaal 56 (48) 8 (7) 26 (22) 82 (70)
N.B. Getallen tussen haakjes geven het aantal boten weer.
De laatste te vergeven plaats op het WK ging naar het gastland, tenzij ze zich op eigen kracht een quotaplaats hadden weten te veroveren.

Sprint

Er namen 248 kanovaarders deel, 87 vrouwen en 156 mannen waarvan er vijf plaatsen beschikbaar waren voor het gastland of de olympische tripartitecommissie. Elk land mocht maximaal een boot per onderdeel inschrijven, indien men een quotaplaats had weten te bemachtigen.

Op de wereldkampioenschappen kanosprint 2011 in Szeged werden 176 quotaplaatsen vergeven, in het voorjaar van 2012 werden nog eens 70 quotaplaatsen vergeven via continentale kwalificatiewedstrijden. De resterende plaatsen werden na afloop vergeven aan het gastland of aan landen die geen quotaplaats hadden weten te bemachtigen.

Overzicht mannen
Onderdeel WK 2011 Europa Amerika Azië Afrika Oceanië Totaal
(continentaal)
Totaal
C1 200m 7 (7) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 13 (13)
C1 1000m 7 (7) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 13 (13)
C2 1000m 14 (7) 2 (1) 2 (1) 2 (1) 2 (1) 2 (1) 10 (5) 24 (12)
K1 200m 8 (8) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 14 (14)
K1 1000m 8 (8) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 14 (14)
K2 200m 12 (6) 2 (1) 6 (3) quotaplaatsen 8 (4) 20 (10)
K2 1000m 12 (6) 2 (1) 6 (3) quotaplaatsen 8 (4) 20 (10)
K4 1000m 40 (10) Niet van toepassing 40 (10)
Totaal 108 (59) 14 (11) 50 (37) 158 (96)
N.B. Getallen tussen haakjes geven het aantal boten weer.
In de K1 en de C1 1000 meter ging de laatste te vergeven plaats op het WK naar het gastland, tenzij op eigen kracht een quotaplaats was veroverd.
Overzicht vrouwen
Onderdeel WK 2011 Europa Amerika Azië Afrika Oceanië Totaal
(continentaal)
Totaal
K1 200m 8 (8) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 14 (14)
K1 500m 8 (8) 2 (2) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 1 (1) 6 (6) 14 (14)
K2 500m 12 (6) 2 (1) 6 (3) quotaplaatsen 8 (4) 20 (10)
K4 500m 40 (10) Niet van toepassing 40 (10)
Totaal 68 (32) 6 (5) 20 (16) 88 (48)
N.B. Getallen tussen haakjes geven het aantal boten weer.
In de K1 500 meter ging de laatste te vergeven plaats op het WK naar het gastland, tenzij op eigen kracht een quotaplaats was veroverd.

Programma

De slalomwedstrijden beginnen elke dag om 14:30 (MEZT), de sprintwedstrijden beginnen dagelijks om 10:30 (MEZT).

S Series HF Halve finale Goud Finale
Onderdeel Juli/Augustus
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Wildwater slalom
C1 (m) S HF Goud
C2 (m) S HF Goud
K1 (m) S HF Goud
K1 (v) S HF Goud
Vlakwater sprint
C1 200m (m) S HF Goud
C1 1000m (m) S HF Goud
C2 1000m (m) S HF Goud
K1 200m (m) S HF Goud
K1 1000m (m) S HF Goud
K2 200m (m) S HF Goud
K2 1000m (m) S HF Goud
K4 1000m (m) S HF Goud
K1 200m (v) S HF Goud
K1 500m (v) S HF Goud
K2 500m (v) S HF Goud
K4 500m (v) S HF Goud
Totaal 1 1 2 4 4 4

Medailles

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Slalom
C1
 FRA
Tony Estanguet
 GER
Sideris Tasiadis
 SVK
Michal Martikan
C2
 GBR
Timothy Baillie
Etienne Stott
 GBR
David Florence
Richard Hounslow
 SVK
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
K1
 ITA
Daniele Molmenti
 CZE
Vavřinec Hradílek
 GER
Hannes Aigner
Sprint
C1 200 m
 UKR
Joerij Tsjeban
 LTU
Jevgenij Sjoeklin
 RUS
Ivan Sjtyl
C1 1000 m
 GER
Sebastian Brendel
 ESP
David Cal
 CAN
Mark Oldershaw
C2 1000 m
 GER
Peter Kretschmer
Kurt Kuschela
 BLR
Aliaksandr Bahdanovitsj
Andrei Bahdanovitsj
 RUS
Alexej Korovasjkov
Ilja Pervoechin
K1 200 m
 GBR
Ed McKeever
 ESP
Saúl Craviotto
 CAN
Mark de Jonge
K1 1000 m
 NOR
Eirik Verås Larsen
 CAN
Adam van Koeverden
 GER
Max Hoff
K2 200 m
 RUS
Alexander Djatsjenko
Joeri Postrigaj
 BLR
Vadzim Machnew
Raman Pjatroesjenka
 GBR
Liam Heath
Jon Schofield
K2 1000 m
 HUN
Rudolf Dombi
Roland Kökény
 POR
Fernando Pimenta
Emanuel Silva
 GER
Martin Hollstein
Andreas Ihle
K4 1000 m
 AUS
Jacob Clear
Dave Smith
Tate Smith
Murray Stewart
 HUN
Zoltán Kammerer
Tamás Kulifai
Dániel Pauman
Dávid Tóth
 CZE
Josef Dostál
Daniel Havel
Jan Šterba
Lukáš Trefil

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Slalom
K1
 FRA
Émilie Fer
 AUS
Jessica Fox
 ESP
Maialen Chourraut
Sprint
K1 200 m
 NZL
Lisa Carrington
 UKR
Inna Osypenko-Radomska
 HUN
Natasa Dusev-Janics
K1 500 m
 HUN
Danuta Kozák
 UKR
Inna Osypenko-Radomska
 RSA
Bridgette Hartley
K2 500 m
 GER
Tina Dietze
Franziska Weber
 HUN
Natasa Dusev-Janics
Katalin Kovács
 POL
Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
K4 500 m
 HUN
Krisztina Fazekas
Katalin Kovács
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
 GER
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
Katrin Wagner-Augustin
Franziska Weber
 BLR
Volha Khudzenka
Iryna Pamialova
Nadzeya Papok
Maryna Pautaran

Medaillespiegel

 Gastland
 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Duitsland
GER 3 2 3 8
2
 Hongarije
HUN 3 2 1 6
3
 Groot-Brittannië
GBR 2 1 1 4
4
 Frankrijk
FRA 2 0 0 2
5
 Oekraïne
UKR 1 2 0 3
6
 Australië
AUS 1 1 0 2
7
 Rusland
RUS 1 0 2 3
8
 Italië
ITA 1 0 0 1
 Nieuw-Zeeland
NZL 1 0 0 1
 Noorwegen
NOR 1 0 0 1
11
 Spanje
ESP 0 2 1 3
 Wit-Rusland
BLR 0 2 1 3
13
 Canada
CAN 0 1 2 3
14
 Tsjechië
CZE 0 1 1 2
15
 Litouwen
LTU 0 1 0 1
 Portugal
POR 0 1 0 1
17
 Slowakije
SVK 0 0 2 2
18
 Polen
POL 0 0 1 1
 Zuid-Afrika
RSA 0 0 1 1
Totaal 16 16 16 48
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012
Listen to this article