Lijst van voorzitters van de Kantonsraad - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van voorzitters van de Kantonsraad.

Lijst van voorzitters van de Kantonsraad

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Dit artikel bevat een lijst van voorzitters van de Kantonsraad.

Lijst

Periode Naam Kanton Partij Bron
6 november 1848 16 november 1848 Jonas Furrer
Zürich
linkse radicalen [1]
21 november 1848 9 mei 1950 François Briatte
Vaud
linkse radicalen [2]
1 juli 1850 21 december 1850 Johann Jakob Rüttimann
Zürich
gematigde liberalen [3]
7 juli 1851 27 augustus 1851 Paul Migy
Bern
linkse radicalen [4]
1 december 1851 23 december 1851 Johann Karl Kappeler
Thurgau
linkse radicalen [5]
5 juli 1852 4 februari 1853 François Briatte
Vaud
linkse radicalen [2]
4 juli 1853 9 februari 1854 Johann Jakob Blumer
Glarus
linkse radicalen [6]
3 juli 1854 22 juli 1854 James Fazy
Genève
linkse radicalen [7]
4 december 1854 21 december 1854 Johann Karl Kappeler
Thurgau
linkse radicalen [5]
2 juli 1955 12 juli 1855 Constant Fornerod
Vaud
linkse radicalen [8]
12 juli 1855 22 juli 1855 Samuel Schwarz
Aargau
gematigde liberalen [9]
21 januari 1856 7 februari 1856 Aimé Humbert
Neuchâtel
linkse radicalen [10]
7 juli 1856 27 september 1856 Jakob Dubs
Zürich
linkse radicalen [11]
27 december 1856 12 juni 1857 François Briatte
Vaud
linkse radicalen [2]
6 juli 1857 5 augustus 1857 Johann Baptist Weder
Sankt Gallen
linkse radicalen [12]
7 december 1857 23 december 1857 August Stähelin
Bazel-Stad
juste milieu [13]
5 juli 1858 5 mei 1859 Niklaus Niggeler
Bern
linkse radicalen [14]
4 juli 1859 3 februari 1860 François Briatte
Vaud
linkse radicalen [2]
29 maart 1860 21 juli 1860 Emil Welti
Aargau
linkse radicalen [15]
3 december 1860 22 december 1860 Johann Jakob Blumer
Glarus
gematigde liberalen [6]
1 juli 1861 8 februari 1862 Nicolaus Hermann
Obwalden
conservatieve katholieken [16]
7 juli 1862 31 januari 1863 Wilhelm Vigier
Solothurn
linkse radicalen [17]
6 juli 1863 1 augustus 1863 Eduard Häberlin
Thurgau
gematigde liberalen [18]
7 december 1863 23 december 1863 Karl Schenk
Bern
linkse radicalen [19]
4 juli 1864 17 december 1864 Jules Roguin
Vaud
gematigde liberalen [20]
3 juli 1865 24 februari 1866 Johann Jakob Rüttimann
Zürich
gematigde liberalen [3]
2 juli 1866 21 juli 1866 Emil Welti
Aargau
linkse radicalen [15]
3 december 1866 22 december 1866 Christian Sahli
Bern
gematigde liberalen [21]
1 juli 1867 21 december 1867 Johann Jakob Blumer
Glarus
gematigde liberalen [6]
6 juli 1868 23 december 1868 Arnold Otto Aepli
Sankt Gallen
gematigde liberalen [22]
5 juli 1869 22 december 1869 Eugène Borel
Neuchâtel
linkse radicalen [23]
6 december 1869 1 februari 1870 Johann Weber
Bern
linkse radicalen [24]
4 juli 1870 24 december 1870 Abraham Stocker
Luzern
linkse radicalen [25]
3 juli 1871 29 mei 1872 Augustin Keller
Aargau
linkse radicalen [26]
1 juli 1872 20 juli 1872 Johann Karl Kappeler
Thurgau
linkse radicalen [5]
2 december 1872 24 december 1872 Jules Roguin
Vaud
gematigde liberalen [20]
29 mei 1874 9 mei 1874 Alois Kopp
Luzern
conservatieve katholieken [27]
1 juni 1874 20 maart 1875 Alphons Köchlin
Bazel-Stad
conservatieve katholieken [28]
7 juni 1875 18 september 1875 Gottlieb Ringier
Aargau
gematigde liberalen [29]
6 december 1875 24 december 1875 Numa Droz
Neuchâtel
linkse radicalen [30]
6 maart 1876 5 juni 1876 Johann Jakob Sulzer
Zürich
Democratische Partij [31]
5 juni 1876 5 maart 1877 Paul Nagel
Thurgau
gematigde liberalen [32]
4 juni 1877 3 juni 1878 Karl Hoffmann
Sankt Gallen
linkse radicalen [33]
3 juni 1878 1 december 1878 Antoine Vessaz
Vaud
linkse radicalen [34]
2 december 1878 2 juni 1879 Florian Gengel
Graubünden
linkse radicalen [35]
2 juni 1879 7 juni 1880 Karl Rudolf Stehlin
Bazel-Stad
gematigde liberalen [36]
7 juni 1880 6 juni 1881 Christian Sahli
Bern
gematigde liberalen [21]
6 juni 1881 4 december 1881 Johann Karl Kappeler
Thurgau
linkse radicalen [5]
5 december 1881 5 juni 1882 Auguste Cornaz
Neuchâtel
linkse radicalen [37]
5 juni 1882 18 juni 1883 Wilhelm Vigier
Solothurn
gematigde liberalen [17]
18 juni 1883 4 juni 1884 Walter Hauser
Zürich
Democratische Partij [38]
1884 Martin Birmann
Bazel-Landschap
1884-1885 Theodor Wirz
Obwalden
1885-1886 Esajas Zweifel
Glarus
1886-1887 Alphonse Bory
Vaud
1887 Albert Scherb
Thurgau
1887 Adam Herzog-Weber
Luzern
1887-1888 Alexandre Gavard
Genève
1888-1889 Gustav Stoch
Schaffhausen
3 juni 1889 2 juni 1890 Karl Hoffmann
Sankt Gallen
linkse radicalen [33]
1890 Gustav Muheim
Uri
1890-1891 Armin Kellersberger
Aargau
1891-1892 Fritz Göttisheim
Bazel-Stad
1892-1893 Henri Schaller
Fribourg
1893 Friedrich Eggli
Bern
1893-1894 Rudolf Munzinger
Solothurn
1894-1895 Henri de Torrenté
Wallis
1895-1896 Adolphe Jordan
Vaud
1896 Johann Jakob Hohl
Appenzell Ausserrhoden
1896-1897 Othmar Blumer
Zürich
1897-1898 Luzius Raschein
Graubünden
1898-1899 Josef Hildebrand
Zug
1899 Rinaldo Simen
Ticino
1899-1900 Arnold Robert
Neuchâtel
1900-1901 Georg Leumann
Thurgau
1901-1902 Karl Reichlin
Schwyz
1902 Casimir von Arx
Solothurn
1902-1903 Arthur Hoffmann
Sankt Gallen
1903-1904 Adrien Lachenal
Genève
1904-1905 Emil Isler
Aargau
1905-1906 Albert Ammann
Schaffhausen
1906-1907 Adalbert Wirz
Obwalden
1907-1908 Paul Scherrer
Bazel-Stad
1908-1909 Adrien Thélin
Vaud
1909-1910 Paul Usteri
Zürich
1910-1911 Josef Winiger
Luzern
1911-1912 Felix Calonder
Graubünden
1912-1913 Gottfried Kunz
Bern
1913-1914 Eugène Richard
Genève
1914-1915 Johannes Geel
Sankt Gallen
1915-1916 Georges Python
Fribourg
1916-1917 Philipp Mercier
Glarus
1917-1918 Beat Heinrich Bolli
Schaffhausen
1918-1919 Friedrich Brügger
Graubünden
1919-1920 Auguste Pettavel
Neuchâtel
1920-1921 Johannes Baumann
Appenzell Ausserrhoden
1921-1922 Josef Räber
Schwyz
1922-1923 Albert Böhi
Thurgau
1923-1924 Henri Simon
Vaud
1924-1925 Josef Andermatt
Zug
1925-1926 Gottfried Keller
Aargau
1926-1927 Robert Schöpfer
Solothurn
1927-1928 Emile Savoy
Fribourg
1928-1929 Oscar Wettstein
Zürich
1929-1930 Anton Messmer
Sankt Gallen
1930-1931 Paul Charmillot
Bern
1931-1932 Jakob Sigrist
Luzern
1932-1933 Andreas Laely
Graubünden
1933-1934 Antonio Riva
Ticino
1934-1935 Ernest Béguin
Neuchâtel
1935-1936 Walter Amstalden
Obwalden
1936-1937 Edwin Hauser
Glarus
1937-1938 Bernard Weck
Fribourg
1938-1939 Ernst Löpfe
Sankt Gallen
1939-1940 Albert Zust
Luzern
1940-1941 Albert Malche
Genève
1941-1942 Hans Fricker
Aargau
1942-1943 Norbert Bosset
Vaud
1943-1944 Adolf Suter
Schwyz
1944-1945 Paul Altwegg
Thurgau
1945-1946 Joseph Piller
Fribourg
1946-1947 Walter Ackermann
Appenzell Ausserrhoden
1947-1948 Alphons Iten
Zug
1948-1949 Gustav Wenk
Bazel-Stad
1949-1950 Paul Haefelin
Solothurn
1950-1951 Gotthard Egli
Luzern
1951-1952 Bixio Bossi
Ticino
1952-1953 Johann Schmuki
Sankt Gallen
1953-1954 Jean-Louis Barrelet
Neuchâtel
1954-1955 Armin Locher
Appenzell Innerrhoden
1955-1956 Rudolf Weber
Bern
1956-1957 Kurt Schoch
Schaffhausen
1957-1958 Fritz Stähli
Schwyz
1958-1959 Augustin Lusser
Zug
1959-1960 Gabriel Despland
Vaud
1960-1961 Antonio Antognini
Ticino
1961-1962 Ernst Vaterlaus
Zürich
1962-1963 Frédéric Fauquex
Vaud
1963-1964 Ludwig Danioth
Uri
1964-1965 Jakob Müller
Thurgau
1965-1966 Dominik Auf der Maur
Schwyz
1966-1967 Willi Rohner
Sankt Gallen
1967-1968 Emil Wipfli
Uri
1968-1969 Christian Clavadetscher
Luzern
1969-1970 Paul Torche
Fribourg
1970-1971 Arno Theus
Graubünden
1971-1972 Ferruccio Bolla
Ticino
1972-1973 Marius Lampert
Wallis
1973-1974 Kurt Bächtold
Schaffhausen
1974-1975 Heinrich Oechslin
Schwyz
1975-1976 Willi Wenk
Bazel-Stad
1976-1977 Hans Munz
Thurgau
1977-1978 Robert Reimann
Aargau
1978-1979 Ulrich Luder
Solothurn
1979-1980 Josef Ulrich
Schwyz
1980-1981 Peter Hefti
Glarus
1981-1982 Jost Dillier
Obwalden
1982 Pierre Dreyer
Fribourg
1982-1983 Walter Weber
Solothurn
1983-1984 Edouard Debétaz
Vaud
1984-1985 Markus Gündig
Zug
1985-1986 Peter Gerber
Bern
1986-1987 Alois Dobler
Schwyz
1987-1988 Franco Masoni
Ticino
1988-1989 Hubert Reymond
Vaud
1989-1990 Luregn Mathias Cavelty
Graubünden
1990-1991 Max Affolter
Solothurn
1991 Arthur Hänsenberger
Bern
1991-1992 Josi Meier
Luzern
1992-1993 Otto Piller
Fribourg
1993-1994 Riccardo Jagmetti
Schaffhausen
1994-1995 Niklaus Küchler
Obwalden
1995-1996 Otto Schoch
Appenzell Ausserrhoden
1996-1997 Edouard Delalay
Wallis
1997-1998 Ulrich Zimmerli
Bern
1998-1999 René Rhinow
Bazel-Landschap
1999-2000 Carlo Schmid
Appenzell Innerrhoden
2000-2001 Françoise Saudan
Genève
2001-2002 Anton Cottier
Fribourg
2002-2003 Gian-Reto Plattner
Bazel-Stad
2003-2004 Fritz Schiesser
Glarus
2004-2005 Bruno Frick
Schwyz
2005-2006 Rolf Büttiker
Solothurn
2006-2007 Peter Bieri
Zug
2007-2008 Christoffel Brändli
Graubünden
2008-2009 Alain Berset
Fribourg
SP/PS
2009-2010 Erika Forster-Vannini
Sankt Gallen
2010-2011 Hansheiri Inderkum
Uri
2011-2012 Hans Altherr
Appenzell Ausserrhoden
2012-2013 Filippo Lombardi
Ticino
CVP/PDC
2013-2014 Hannes Germann
Schaffhausen
2014-2015 Claude Hêche
Jura
2015-2016 Raphaël Comte
Neuchâtel
2016-2017 Ivo Bischofberger
Appenzell Innerrhoden
CVP/PDC
2017-2018 Karin Keller-Sutter
Sankt Gallen
FDP/PRD
2018-2019 Jean-René Fournier
Wallis
CVP/PDC
2 december 2019 30 november 2020 Hans Stöckli
Bern
SP/PS
30 november 2020 2021 Alex Kuprecht
Schwyz
SVP/UDC

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van voorzitters van de Kantonsraad
Listen to this article