UEFA Europa League 2018/19 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2018/19.

UEFA Europa League 2018/19

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2018/19
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2018/19
Kampioen
Chelsea FC (2e titel)
Wedstrijden 205
Doelpunten 565  (2,76 per wedstrijd)
Toeschouwers 5.145.474  (25.100 per wedstrijd)
Topscorer(s) 11 doelpunten:
Olivier Giroud (
Chelsea FC)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
157+33 (totaal) (van 55 associaties)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Chelsea FC (2e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (5 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Vanaf 2021: WK clubs (Laatste vier winnaars)
Actueel
Europa League 2019/20
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2018/19 was het 48ste seizoen van de tweede Europese voetbalcompetitie voor clubs die georganiseerd werd door de UEFA en het tiende seizoen onder deze naam. Atlético Madrid was titelhouder, maar deze editie werd gewonnen door Chelsea FC. De finale werd gespeeld in het Olympisch Stadion van Bakoe in Azerbeidzjan.

Opzet

  • De winnaar van de voorgaande UEFA Europa League kwalificeert zich voor de groepsfase van de Champions League.
  • Alle bonden hebben een maximum van drie teams die mogen deelnemen aan de Europa League.
  • 16 teams (uit de top 12 van de ranking) kwalificeren zich rechtstreeks voor de groepsfase, de overige 32 teams stromen in vanuit de play-offs.

Algemene info

Deelnemers per land

Een totaal van 162 teams van alle 55 bonden zal meedoen aan deze editite van de UEFA Europa League. De UEFA landenranking bepaalt hoeveel teams ieder land mag afvaardigen:

  • Van de bonden 1-51 (met uitzondering van Liechtenstein) kwalificeren zich drie teams.
  • Van de bonden 52-54 kwalificeren zich twee teams.

De ranking

De verdeling gaat op basis van de ranglijst van de UEFA-coëfficiënten. Hierbij wordt gekeken naar de Europese prestaties van seizoen 2012/13 tot en met 2016/17.

  • (CL) – Extra plek via de UEFA Champions League.
Nr. Land Coeff. Clubs Bijz.
1
 Spanje
104.998 3 +1(CL)
2
 Duitsland
79.498
3
Engeland
75.962
4
 Italië
73.332 +2(CL)
5
 Frankrijk
56.665
6
 Rusland
50.532 +1(CL)
7
 Portugal
49.332 +1(CL)
8
 Oekraïne
42.633 +2(CL)
9
 België
42.400 +2(CL)
10
 Turkije
39.200 +2(CL)
11
 Tsjechië
33.175 +2(CL)
12
 Zwitserland
32.075 +1(CL)
13
 Nederland
31.063
14
 Griekenland
27.900 +1(CL)
15
 Oostenrijk
25.350 +2(CL)
16
 Kroatië
25.250 +1(CL)
17
 Roemenië
24.350 +1(CL)
18
 Denemarken
24.000 +1(CL)
19
 Wit-Rusland
19.875 +1(CL)
Nr. Land Coeff. Clubs Bijz.
20
 Polen
19.750 3 +1(CL)
21
 Zweden
19.725 +1(CL)
22
 Israël
19.375 +1(CL)
23
Schotland
18.925 +1(CL)
24
 Cyprus
18.550 +1(CL)
25
 Noorwegen
18.325 +1(CL)
26
 Azerbeidzjan
17.750 +1(CL)
27
 Bulgarije
15.875 +1(CL)
28
 Servië
15.375
29
 Kazachstan
15.250 +1(CL)
30
 Slovenië
13.125 +1(CL)
31
 Slowakije
11.750 +1(CL)
32
 Liechtenstein
11.000 1
33
 Hongarije
9.500 3 +1(CL)
34
 Moldavië
9.500 +1(CL)
35
 IJsland
8.375 +1(CL)
36
 Finland
7.650 +1(CL)
37
 Albanië
6.625 +1(CL)
Nr. Land Coeff. Clubs Bijz.
38
 Ierland
6.575 3 +1(CL)
39
 Bosnië en Herzegovina
6.500 +1(CL)
40
 Georgië
6.375 +1(CL)
41
 Letland
6.125 +1(CL)
42
 Macedonië
5.625 +1(CL)
43
 Estland
5.250 +1(CL)
44
 Montenegro
5.250 +1(CL)
45
 Armenië
5.125 +1(CL)
46
 Luxemburg
4.875 +1(CL)
47
Noord-Ierland
4.500 +1(CL)
48
 Litouwen
4.125 +1(CL)
49
 Malta
4.000 +1(CL)
50
Wales
3.875 +1(CL)
51
 Faeröer
3.500 +1(CL)
52
 Gibraltar
2.500 2 +1(CL)
53
 Andorra
1.165 +1(CL)
54
 San Marino
0.333 +1(CL)
55
 Kosovo
0.000 1 +1(CL)

Data lotingen

Alle lotingen, met uitzondering van de groepsfase, zullen plaatsvinden in het UEFA-hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland. De loting van de groepsfase zal plaatsvinden in Monaco.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Voorronde 12 juni 2018 26 en 28 juni 2018 5 juli 2018
Eerste kwalificatieronde 19 juni 2018 (kampioenen)
20 juni 2018 (niet-kampioenen)
10, 11 en 12 juli 2018 17, 18 en 19 juli 2018
Tweede kwalificatieronde 26 juli 2018 31 juli, 1 en 2 augustus 2018
Derde kwalificatieronde 23 juli 2018 7 en 9 augustus 2018 14 en 16 augustus 2018
Play-off Play-offronde 6 augustus 2018 23 augustus 2018 30 augustus 2018
Groepsfase Wedstrijddag 1 31 augustus 2018 20 september 2018
Wedstrijddag 2 4 oktober 2018
Wedstrijddag 3 25 oktober 2018
Wedstrijddag 4 8 november 2018
Wedstrijddag 5 29 november 2018
Wedstrijddag 6 13 december 2018
Knock-outfase 1/16 finales 17 december 2018 12 en 14 februari 2019 20 en 21 februari 2019
1/8 finales 22 februari 2019 7 maart 2019 14 maart 2019
1/4 finales 15 maart 2019 11 april 2019 18 april 2019
1/2 finales 2 mei 2019 9 mei 2019
Finale 29 mei 2019 in het Olympisch Stadion van Bakoe, Bakoe, Azerbeidzjan.

Teams

Onderstaande tabel geeft de reeds bekende deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de club minimaal zal instromen.

Zestiende finales
Valencia (CL)
Internazionale (CL)
Sjachtar Donetsk (CL)
Galatasaray (CL)
Napoli (CL)
Benfica (CL)
Club Brugge (CL)
Viktoria Pilsen (CL)
Groepsfase
Villarreal CF
Arsenal FC
Vorskla Poltava
FC Zürich
Real Betis
Olympique Marseille
Standard Luik (CL 3e)
PAOK Saloniki (CL PO)
Lazio
Stade Rennes
RSC Anderlecht
Red Bull Salzburg (CL PO)
AC Milan [Bijz. ITA]
Spartak Moskou (CL 3e)
Fenerbahçe (CL 3e)
Dinamo Zagreb (CL PO)
Eintracht Frankfurt
FK Krasnodar [Bijz. RUS]
Akhisar Belediyespor
BATE Borisov (CL PO)
Bayer Leverkusen
Sporting Lissabon [Bijz. POR]
Slavia Praag (CL 3e)
MOL Vidi (CL PO)
Chelsea FC
Dynamo Kiev (CL PO)
FK Jablonec
Play-offronde
Kampioenen Niet-kampioenen
Malmö FF (CL 3e)
Astana (CL 3e)
Celtic (CL 3e)
Spartak Trnava (CL 3e)
FK Qarabağ (CL 3e)
FK Shkendija 79 Tetovo (CL 3e)
Derde kwalificatieronde
Kampioenen Niet-kampioenen
CFR Cluj (CL 2e)
PFK Ludogorets (CL 2e)
Zenit Sint-Petersburg
Feyenoord
FC Midtjylland (CL 2e)
Sheriff Tiraspol (CL 2e)
SC Braga [Bijz. POR]
Olympiakos Piraeus
Legia Warschau (CL 2e)
HJK Helsinki (CL 2e)
Zorja Loehansk
Sturm Graz (CL 2e)
Hapoel Beër Sjeva (CL 2e)
KF Kukësi (CL 2e)
KAA Gent
Rapid Wien
Rosenborg (CL 2e)
Sūduva Marijampolė (CL 2e)
Istanbul Başakşehir
HNK Rijeka
Sigma Olomouc
Universitatea Craiova
FC Basel (CL 2e)
Brøndby IF
FC Luzern
Tweede kwalificatieronde
Kampioenen Niet-kampioenen
APOEL Nicosia (CL 1e)
Víkingur Gøta (CL 1e)
Sevilla FC
Atromitos FC
Olimpija Ljubljana (CL 1e)
Lincoln Red Imps (CL VR)
RB Leipzig
Asteras Tripolis
Valur Reykjavík (CL 1e)
FC Santa Coloma (CL VR)
Burnley FC
LASK Linz
Cork City (CL 1e) [Bijz. IER]
La Fiorita (CL VR)
Atalanta Bergamo [Bijz. ITA]
FC Admira
HŠK Zrinjski Mostar (CL 1e)
FC Drita (CL 1e)
Girondins de Bordeaux
HNK Hajduk Split
Torpedo Koetaisi (CL 1e)
FK Oefa
Steaua Boekarest
Spartaks Jūrmala (CL 1e)
Rio Ave [Bijz. POR]
Dinamo Brest
FC Flora Tallinn (CL 1e)
FK Marioepol
Jagiellonia Białystok
FK Sutjeska Nikšić (CL 1e)
KRC Genk
Djurgårdens IF
Alasjkert (CL 1e)
Beşiktaş JK
Hapoel Haifa
F91 Dudelange (CL 1e)
Sparta Praag
Aberdeen FC
Crusaders FC (CL 1e)
FC St. Gallen
AEK Larnaca
Valletta FC (CL 1e)
AZ
Lillestrøm SK
The New Saints (CL 1e)
Vitesse
Eerste kwalificatieronde (niet-kampioenen)
NK Osijek
CSKA Sofia
Stjarnan FC
KF Shkupi
FC Viitorul Constanța
Levski Sofia
FH Hafnarfjörður
FC Levadia Tallinn
FC Nordsjælland
Partizan
KuPS Kuopio
Nõmme Kalju FC
FC Kopenhagen
Radnički Niš
FC Ilves
JK Trans Narva
Dinamo Minsk
Spartak Subotica
FC Lahti
FK Budućnost Podgorica
Sjachtjor Salihorsk
Kairat Almaty
KF Laçi
Mladost Podgorica
Lech Poznań
Irtysj Pavlodar [Bijz. KAZ]
Luftëtari Gjirokastër
FK Rudar Plevlja
Górnik Zabrze
Tobol Qostanay [Bijz. KAZ]
Partizan Tirana
Gandzasar Kapan
AIK Stockholm
NK Maribor
Dundalk FC
Pyunik Erevan
BK Häcken
NK Domžale
Shamrock Rovers
Banants Erevan
Maccabi Tel Aviv
NK Rudar Velenje
Derry City FC [Bijz. IER]
Racing FC Union Luxemburg
Beitar Jeruzalem
Slovan Bratislava
FK Željezničar Sarajevo
Progrès Niedercorn
Rangers FC
DAC
NK Široki Brijeg
Fola Esch
Hibernian FC
AS Trenčín
FK Sarajevo
Cliftonville FC
Apollon Limasol
FC Vaduz
Tsjichoera Satsjchere
Coleraine FC
Anorthosis Famagusta
Újpest FC
FC Dinamo Tbilisi
Glenavon FC
Molde FK
Ferencváros
FC Samtredia
FC Stumbras
Sarpsborg 08
Budapest Honvéd FC
FK Liepāja
FK Žalgiris
Keşlə FK [Bijz. AZE]
FC Milsami Orhei
Riga FC
Balzan FC
Qäbälä PFK
FC Petrocub Hîncești
FK Ventspils
Connah's Quay Nomads
Neftçi Bakoe
Zaria Bălți
FK Vardar
NSÍ Runavík
Slavia Sofia
ÍB Vestmannaeyja
FK Rabotnički
Voorronde (niet-kampioenen)
FK Trakai
Cefn Druids AFC
St Joseph's FC
SP Tre Fiori
Gzira United
KÍ Klaksvík
UE Engordany
KF Pristina
Birkirkara FC
B36 Tórshavn
UE Sant Julià
Bala Town FC
Europa FC
Folgore/Falciano
Legenda
Aanduiding Betekenis
(CL VR) Ingestroomd na uitschakeling in de voorronde van de Champions League.
(CL 1e) Ingestroomd na uitschakeling in de eerste kwalificatieronde van de Champions League.
(CL 2e) Ingestroomd na uitschakeling in de tweede kwalificatieronde van de Champions League.
(CL 3e) Ingestroomd na uitschakeling in de derde kwalificatieronde van de Champions League.
(CL PO) Ingestroomd na uitschakeling in de play-offronde van de Champions League.
(CL) Ingestroomd na 3e te zijn geworden in de groepsfase van de Champions League.

- Rusland (RUS): FK Tosno won de Russische voetbalbeker maar kreeg geen licentie om aan te treden in Europa. Deze plaats werd ingenomen door FK Krasnodar.

Kwalificatiefase

Zie Kwalificatiefase voor het hoofdtoernooi van de UEFA Europa League 2018/19 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De UEFA hanteert de volgende voorwaarden bij de lotingen.

  • Bij de lotingen wordt een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over zijn. In dat geval wordt de loting open.
  • Clubs uit hetzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten.
  • Clubs uit de landen Servië en Kosovo kunnen ook niet tegen elkaar loten. Dit geldt ook voor de landen Bosnië en Herzegovina en Kosovo, maar ook voor Rusland en Oekraïne.
     Opmerking: Mocht zich één van deze twee voorwaarden voordoen, wordt er geschoven met de wedstrijden om toch een juiste loting te krijgen.
  • De wedstrijden vanaf de voorronde worden over twee wedstrijden gespeeld (heen en terug).

Voorronde

Aan de voorronde deden 14 teams mee. De loting vond plaats op 12 juni 2018. De heenwedstrijden werden gespeeld op 26 en 28 juni, de terugwedstrijden op 5 juli 2018.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
College Europa
1 – 6
KF Pristina
1 – 1 0 – 5
UE Sant Julià
1 – 4
Gzira United
0 – 2 1 – 2
UE Engordany
3 – 2
Folgore/Falciano
2 – 1 1 – 1
B36 Tórshavn
2 – 2 ns (4 – 2)
St Joseph's FC
1 – 1 1 – 1 (n.v.)
Birkirkara FC
2 – 3
KÍ Klaksvík
1 – 1 1 – 2
SP Tre Fiori
3 – 1
Bala Town FC
3 – 0 0 – 1
Cefn Druids AFC
1 – 2
FK Trakai
1 – 1 0 – 1

Eerste kwalificatieronde

Aan de eerste kwalificatieronde deden 94 teams mee, 87 nieuwe teams en de 7 winnaars uit de voorronde. De loting vond plaats op 20 juni 2018. De heenwedstrijden werden gespeeld op 10, 11 en 12 juli, de terugwedstrijden op 17, 18 en 19 juli 2018.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Stjarnan FC
3 – 1
Nõmme Kalju
3 – 0 0 – 1
Ilves
1 – 3
Slavia Sofia
0 – 1 1 – 2
KÍ Klaksvík
2 – 3
Žalgiris
1 – 2 1 – 1
Fola Esch
0 – 0 ns (5 – 4)
KF Pristina
0 – 0 0 – 0 (n.v.)
Glenavon
3 – 6
Molde FK
2 – 1 1 – 5
DAC
3 – 2
Dinamo Tbilisi
1 – 1 2 – 1
Stumbras
1 – 2
Apollon Limasol
1 – 0 0 – 2
Široki Brijeg
3 – 3 (u)
Domžale
2 – 2 1 – 1
Rangers FC
2 – 0
KF Shkupi
2 – 0 0 – 0
Qäbälä PFK
1 – 2 *
Progrès Niedercorn
0 – 2 1 – 0
Racing FC Union Luxemburg
0 – 2
FC Viitorul Constanța
0 – 2 0 – 0
FC Samtredia
0 – 3
Tobol Qostanay
0 – 1 0 – 2
Partizan Tirana
0 – 3
NK Maribor
0 – 1 0 – 2
Neftçi Bakoe
3 – 5
Újpest FC
3 – 1 0 – 4
FK Budućnost Podgorica
1 – 3
AS Trenčín
0 – 2 1 – 1
Derry City FC
2 – 3
Dinamo Minsk
0 – 2 2 – 1
B36 Tórshavn
2 – 1
Mladost Podgorica
0 – 0 2 – 1
Górnik Zabrze
2 – 1 *
Zaria Bălți
1 – 0 1 – 1
Spartak Subotica
3 – 1
Coleraine FC
1 – 1 2 – 0
Pyunik Erevan
3 – 0
FK Vardar
1 – 0 2 – 0
Shamrock Rovers
1 – 2
AIK Stockholm
0 – 1 1 – 1 (n.v.)
Connah's Quay Nomads
1 – 5
Sjachtjor Salihorsk
1 – 3 0 – 2
FC Lahti
0 – 3
FH Hafnarfjörður
0 – 3 0 – 0
FK Ventspils
8 – 3
Luftëtari Gjirokastër
5 – 0 3 – 3
Cliftonville FC
1 – 3
FC Nordsjælland
0 – 1 1 – 2
Banants Erevan
1 – 5
FK Sarajevo
1 – 2 0 – 3
UE Engordany
1 – 10
Kairat Almaty
0 – 3 1 – 7
FC Petrocub Hîncești
2 – 3
NK Osijek
1 – 1 1 – 2
Anorthosis Famagusta
2 – 2 (u)
KF Laçi
2 – 1 0 – 1
Ferencváros
1 – 2
Maccabi Tel Aviv
1 – 1 0 – 1
Balzan FC
5 – 3
Keşlə FK
4 – 1 1 – 2
FK Rabotnički
2 – 5 *
Budapest Honvéd FC
2 – 1 0 – 4
FK Rudar Plevlja
0 – 6
Partizan
0 – 3 0 – 3
CSKA Sofia
1 – 1 ns (5 – 3)
Riga FC
1 – 0 0 – 1 (n.v.)
FC Milsami Orhei
2 – 9
Slovan Bratislava
2 – 4 0 – 5
Radnički Niš
5 – 0
Gzira United
4 – 0 1 – 0
Lech Poznań
3 – 2
Gandzasar Kapan
2 – 0 1 – 2
Tsjichoera Satsjchere
2 – 1
Beitar Jeruzalem
0 – 0 2 – 1
FC Vaduz
(u) 3 – 3
Levski Sofia
1 – 0 2 – 3
JK Trans Narva
1 – 5 *
FK Željezničar Sarajevo
0 – 2 1 – 3
FK Trakai
1 – 0
Irtysj Pavlodar
0 – 0 1 – 0
Hibernian FC
12 – 5
NSÍ Runavík
6 – 1 6 – 4
NK Rudar Velenje
10 – 0
SP Tre Fiori
7 – 0 3 – 0
FC Levadia Tallinn
1 – 3
Dundalk FC
0 – 1 1 – 2
ÍB Vestmannaeyja
0 – 6
Sarpsborg 08
0 – 4 0 – 2
KuPS Kuopio
1 – 2 *
FC Kopenhagen
0 – 1 1 – 1
FK Liepāja
2 – 4
BK Häcken
0 – 3 2 – 1

Bijz.: * Deze wedstrijden werden omgedraaid na de oorspronkelijke loting.

Tweede kwalificatieronde

De tweede kwalificatieronde bestond uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De heenwedstrijden werden gespeeld op 26 juli, de terugwedstrijden op 31 juli, 1 en 2 augustus 2018.

Kampioenen

Aan de tweede kwalificatieronde voor kampioenen deden 19 clubs mee: de 16 verliezende clubs die instroomden vanuit de eerste kwalificatieronde van de UEFA Champions League 2018/19 hadden een geplaatste status en de 3 verliezende clubs die instroomden vanuit de voorronde van de UEFA Champions League 2018/19 hadden een ongeplaatste status. Voor de loting werd bekendgemaakt dat 1 geplaatste club werd vrijgeloot van deelname aan deze kwalificatieronde. De loting vond plaats op 19 juni 2018.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Cork City
Bye
The New Saints
3 – 2
Lincoln Red Imps
2 – 1 1 – 1
Torpedo Koetaisi
7 – 0
Víkingur Gøta
3 – 0 4 – 0
HŠK Zrinjski Mostar
3 – 2
Valletta FC
1 – 1 2 – 1
FC Santa Coloma
1 – 3
Valur Reykjavík
1 – 0 0 – 3
FK Sutjeska Nikšić
0 – 1
Alashkert
0 – 1 0 – 0
F91 Dudelange
3 – 2
FC Drita
2 – 1 1 – 1
Spartaks Jūrmala
9 – 0
La Fiorita
6 – 0 3 – 0
APOEL Nicosia
5 – 2
FC Flora Tallinn
5 – 0 0 – 2
Olimpija Ljubljana
6 – 2
Crusaders FC
5 – 1 1 – 1

Niet-kampioenen

Aan de tweede kwalificatieronde voor niet-kampioenen deden 74 clubs mee: 27 nieuwe clubs en de 47 winnaars uit de eerste kwalificatieronde. De loting vond plaats op 20 juni 2018.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Molde FK
5 – 0
KF Laçi
3 – 0 2 – 0
Atalanta Bergamo
10 – 2 *
FK Sarajevo
2 – 2 8 – 0
FK Žalgiris
2 – 1
FC Vaduz
1 – 0 1 – 1
Kairat Almaty
3 – 2
AZ
2 – 0 1 – 2
Aberdeen FC
2 – 4
Burnley FC
1 – 1 1 – 3 (n.v.)
FK Partizan
2 – 1
FK Trakai
1 – 0 1 – 1
Balzan FC
3 – 4
Slovan Bratislava
2 – 1 1 – 3
Nordsjælland
2 – 0
AIK Stockholm
1 – 0 1 – 0
NK Rudar Velenje
0 – 6
Steaua Boekarest
0 – 2 0 – 4
Hapoel Haifa
2 – 1
FH Hafnarfjörður
1 – 1 1 – 0
Dundalk FC
0 – 4
AEK Larnaca
0 – 0 0 – 4
Górnik Zabrze
1 – 5
AS Trenčín
0 – 1 1 – 4
Maccabi Tel Aviv
4 – 2
FK Radnički Niš
2 – 0 2 – 2
CSKA Sofia
6 – 1
Admira Wacker Mödling
3 – 0 3 – 1
FK Spartak Subotica
3 – 2
Sparta Praag
2 – 0 1 – 2
RB Leipzig
5 – 1
BK Häcken
4 – 0 1 – 1
Stjarnan FC
0 – 7
FC Kopenhagen
0 – 2 0 – 5
FK Oefa
(u) 1 – 1
NK Domžale
0 – 0 1 – 1
Tobol Qostanay
2 – 2 (u)
Pyunik Erevan
2 – 1 0 – 1
Jagiellonia Białystok
5 – 4
Rio Ave
1 – 0 4 – 4
LASK Linz
6 – 1
Lillestrøm SK
4 – 0 2 – 1
Budapest Honvéd FC
1 – 2
Progrès Niedercorn
1 – 0 0 – 2
NK Osijek
1 – 2
Rangers FC
0 – 1 1 – 1
B36 Tórshavn
0 – 8
Beşiktaş
0 – 2 0 – 6
DAC Dunajská Streda
2 – 7
Dinamo Minsk
1 – 3 1 – 4
FK Ventspils
1 – 3
Girondins de Bordeaux
0 – 1 1 – 2
Željezničar Sarajevo
2 – 5
Apollon Limasol
1 – 2 1 – 3
Viitorul Constanța
3 – 5
Vitesse
2 – 2 1 – 3
FC St. Gallen
2 – 2 (u)
Sarpsborg 08
2 – 1 0 – 1
Dinamo Brest
5 – 4
Atromitos
4 – 3 1 – 1
Sevilla
7 – 1
Újpest FC
4 – 0 3 – 1
Sjachtjor Salihorsk
2 – 4
Lech Poznań
1 – 1 1 – 3 (n.v.)
Hibernian FC
4 – 3
Asteras Tripolis
3 – 2 1 – 1
Tsjichoera Satsjchere
0 – 2
NK Maribor
0 – 0 0 – 2
KRC Genk
9 – 1
Fola Esch
5 – 0 4 – 1
Djurgårdens IF
2 – 3
FK Marioepol
1 – 1 1 – 2 (n.v.)
HNK Hajduk Split
4 – 2
Slavia Sofia
1 – 0 3 – 2

Bijz.: * Deze wedstrijd werd omgedraaid na de oorspronkelijke loting.

Derde kwalificatieronde

De loting vond plaats op 23 juli 2018. De derde kwalificatieronde bestond uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De heenwedstrijden werden gespeeld op 7 en 9 augustus, de terugwedstrijden op 14 en 16 augustus 2018.

Kampioenen

Aan de derde kwalificatieronde voor kampioenen deden 20 clubs mee: de 9 winnaars en de vrijgelote club uit de tweede kwalificatieronde hadden een ongeplaatste status en de 10 verliezende clubs die instroomden vanuit de tweede kwalificatieronde van de UEFA Champions League 2018/19 hadden een geplaatste status.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
PFK Ludogorets
2 – 1
HŠK Zrinjski Mostar
1 – 0 1 – 1
Legia Warschau
3 – 4
F91 Dudelange
1 – 2 2 – 2
Alasjkert
0 – 7
CFR Cluj
0 – 2 0 – 5
Olimpija Ljubljana
7 – 1
HJK Helsinki
3 – 0 4 – 1
Sheriff Tiraspol
(u) 2 – 2
Valur Reykjavík
1 – 0 1 – 2
Cork City
0 – 5
Rosenborg
0 – 2 0 – 3
Spartaks Jūrmala
0 – 1
Sūduva Marijampolė
0 – 1 0 – 0
The New Saints
1 – 5
FC Midtjylland
0 – 2 1 – 3
Hapoel Beër Sjeva
3 – 5
APOEL Nicosia
2 – 2 1 – 3
Torpedo Koetaisi
5 – 4
KF Kukësi
5 – 2 0 – 2

Niet-kampioenen

Aan de derde kwalificatieronde voor niet-kampioenen deden 52 clubs mee: 13 nieuwe clubs, de 37 winnaars uit de tweede kwalificatieronde en de 2 verliezende clubs die instroomden vanuit de tweede kwalificatieronde van de UEFA Champions League 2018/19 hadden een geplaatste status.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Pyunik Erevan
1 – 2
Maccabi Tel Aviv
0 – 0 1 – 2
Dinamo Minsk
5 – 8
Zenit Sint-Petersburg
4 – 0 1 – 8 (n.v.)
Sturm Graz
0 – 7
AEK Larnaca
0 – 2 0 – 5
Sarpsborg 08
2 – 1
HNK Rijeka
1 – 1 1 – 0
Istanbul Başakşehir
0 – 1
Burnley FC
0 – 0 0 – 1 (n.v.)
Zorja Loehansk
(u) 3 – 3
SC Braga
1 – 1 2 – 2
Hapoel Haifa
1 – 6
Atalanta Bergamo
1 – 4 0 – 2
KRC Genk
4 – 1
Lech Poznań
2 – 0 2 – 1
Vitesse
0 – 2
FC Basel
0 – 1 0 – 1
Nordsjælland
3 – 5
FK Partizan
1 – 2 2 – 3
Hibernian FC
0 – 3
Molde FK
0 – 0 0 – 3
HNK Hajduk Split
1 – 2
Steaua Boekarest
0 – 0 1 – 2
Sevilla
6 – 0
FK Žalgiris
1 – 0 5 – 0
Sigma Olomouc
4 – 1
Kairat Almaty
2 – 0 2 – 1
Slovan Bratislava
2 – 5
Rapid Wien
2 – 1 0 – 4
FK Marioepol
2 – 5
Girondins de Bordeaux
1 – 3 1 – 2
CSKA Sofia
2 – 4
FC Kopenhagen
1 – 2 1 – 2
Olympiakos Piraeus
7 – 1
FC Luzern
4 – 0 3 – 1
Rangers FC
3 – 1
NK Maribor
3 – 1 0 – 0
AS Trenčín
5 – 1
Feyenoord
4 – 0 1 – 1
Jagiellonia Białystok
1 – 4
KAA Gent
0 – 1 1 – 3
FK Spartak Subotica
1 – 4
Brøndby IF
0 – 2 1 – 2
FK Oefa
4 – 3
Progrès Niedercorn
2 – 1 2 – 2
Beşiktaş
(u) 2 – 2
LASK Linz
1 – 0 1 – 2
Apollon Limasol
4 – 1
Dinamo Brest
4 – 0 0 – 1
RB Leipzig
4 – 2
Universitatea Craiova
3 – 1 1 – 1
Kampioenen

Aan de play-offronde voor kampioenen deden 16 clubs mee: de 10 winnaars uit de derde kwalificatieronde hadden een ongeplaatste status en de 6 verliezende clubs die instroomden vanuit de derde kwalificatieronde van de UEFA Champions League 2018/19 hadden een geplaatste status.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Olimpija Ljubljana
1 – 3
Spartak Trnava
0 – 2 1 – 1
APOEL Nicosia
1 – 1 ns (1 – 2)
Astana
1 – 0 0 – 1 (n.v.)
Rosenborg
5 – 1
Shkendija 79 Tetovo
3 – 1 2 – 0
F91 Dudelange
5 – 2
CFR Cluj
2 – 0 3 – 2
Sūduva Marijampolė
1 – 4
Celtic
1 – 1 0 – 3
Sheriff Tiraspol
1 – 3
FK Qarabağ
1 – 0 0 – 3
Malmö FF
4 – 2
FC Midtjylland
2 – 2 2 – 0
Torpedo Koetaisi
0 – 5
PFK Ludogorets
0 – 1 0 – 4
Niet-kampioenen

Aan de play-offronde voor niet-kampioenen deden de 26 winnaars van de derde kwalificatieronde mee.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Sigma Olomouc
0 – 4
Sevilla
0 – 1 0 – 3
Sarpsborg 08
4 – 3
Maccabi Tel Aviv
3 – 1 1 – 2
KAA Gent
0 – 2
Girondins de Bordeaux
0 – 0 0 – 2
FK Partizan
1 – 4
Beşiktaş
1 – 1 0 – 3
Rapid Wien
4 – 3
Steaua Boekarest
3 – 1 1 – 2
FC Basel
3 – 3 (u) *
Apollon Limasol
3 – 2 0 – 1
Rangers FC
2 – 1
FK Oefa
1 – 0 1 – 1
Atalanta Bergamo
0 – 0 ns (3 – 4)
FC Kopenhagen
0 – 0 0 – 0 (n.v.)
Zenit Sint-Petersburg
4 – 3
Molde FK
3 – 1 1 – 2
AS Trenčín
1 – 4
AEK Larnaca
1 – 1 0 – 3
KRC Genk
9 – 4
Brøndby IF
5 – 2 4 – 2
Olympiakos Piraeus
4 – 2
Burnley FC
3 – 1 1 – 1
Zorja Loehansk
2 – 3
RB Leipzig
0 – 0 2 – 3

Bijz.: * Deze wedstrijd werd omgedraaid na de oorspronkelijke loting.

Play-offronde

De loting vond plaats op 6 augustus 2018. De play-offronde bestond uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De heenwedstrijden werden gespeeld op 23 augustus, de terugwedstrijden op 30 augustus 2018.

Hoofdtoernooi

Groepsfase

De loting vond plaats op 31 augustus 2018. Een totaal van 48 teams worden verdeeld over 12 groepen van elk 4 teams, met de regel dat teams uit hetzelfde land niet in dezelfde groep kunnen komen. De 48 teams bestaan uit 17 rechtstreeks geplaatste teams, 21 winnaars van de play-offronde uit beide constructies, 6 verliezers van de play-offronde uit beide constructies van de UEFA Champions League 2018/19 en 4 verliezers van de derde kwalificatieronde (niet-kampioenen) van de UEFA Champions League 2018/19.

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot 4
Team Coeff. Team Coeff. Team Coeff. Team Coeff.
Sevilla
113.000
Sporting Lissabon
40.000
Real Betis
21.399
Apollon Limasol (U)
10.000
Arsenal
093.000
PFK Ludogorets (U)
37.000
FK Qarabağ (U)
20.500
Rosenborg (U)
09.000
Chelsea
082.000
FC Kopenhagen (U)
34.000
BATE Borisov
20.500
Vorskla Poltava (U)
08.226
Zenit Sint-Petersburg
078.000
Olympique Marseille (U)
32.000
Dinamo Zagreb
17.500
Slavia Praag
07.500
Bayer Leverkusen
066.000
Celtic
31.000
RB Leipzig (U)
17.000
Akhisar Belediyespor (U)
07.160
Dynamo Kiev
062.000
PAOK Saloniki (U)
29.500
Eintracht Frankfurt
14.285
FK Jablonec (U)
06.035
Beşiktaş (U)
057.000
AC Milan (U)
28.000
Malmö FF
14.000
AEK Larnaca (U)
04.310
Red Bull Salzburg
055.500
KRC Genk
27.000
Spartak Moskou (U)
13.500
MOL Vidi (U)
04.250
Olympiakos Piraeus
054.000
Fenerbahçe
23.500
Standard Luik (U)
12.500
Rangers FC (U)
03.725
Villarreal
052.000
FK Krasnodar
23.500
FC Zürich
12.000
F91 Dudelange (U)
03.500
Anderlecht (U)
048.000
Astana (U)
21.750
Girondins de Bordeaux (U)
11.283
Spartak Trnava (U)
03.500
Lazio
041.000
Rapid Wien
21.500
Stade Rennes
11.283
Sarpsborg 08 (U)
03.485

Legendakleuren in de tabellen

Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de knock-outfase.
Uitgeschakeld (U)

Groep A[bewerken | brontekst bewerken]

Stand/Uitslagen
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− LEV ZUR LAR LUD
1
Bayer Leverkusen
6 4 1 1 13 16 9 +7 1 – 0 4 – 2 1 – 1
2
FC Zürich
6 3 1 2 10 7 6 +1 3 – 2 1 – 2 1 – 0
3
AEK Larnaca (U)
6 1 2 3 5 6 12 −6 1 – 5 0 – 1 1 – 1
4
PFK Ludogorets (U)
6 0 4 2 4 5 7 −2 2 – 3 1 – 1 0 – 0
Bron: UEFA
Wedstrijden

20 september 2018
21:00 uur
AEK Larnaca
0 – 1
FC Zürich
Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 3.173
Scheidsrechter:
Jonathan Lardot
Assistenten:
Frédéric Godelaine
Assistenten:
Florian Lemaire
Vierde official:
Laurent Conotte
Doellijnassistenten:
Nicolas Laforge
Doellijnassistenten:
Alexandre Boucaut
Verslag
 61' (pen.) Kololli
 78', 84' Jagne
   
 

20 september 2018
21:00 uur
PFK Ludogorets
2 – 3
Bayer Leverkusen
Stadion: Loedogorets Arena, Razgrad
Toeschouwers: 8.240
Scheidsrechter:
Paolo Mazzoleni
Assistenten:
Alessandro Costanzo
Assistenten:
Alberto Tegoni
Vierde official:
Stefano Del Giovane
Doellijnassistenten:
Marco Di Bello
Doellijnassistenten:
Piero Giacomelli
Keșerü
 8'
Marcelinho
 31'
Verslag
 38'
69' Havertz
 63' Thelin
   
 


4 oktober 2018
18:55 uur
Bayer Leverkusen
4 – 2
AEK Larnaca
Stadion: BayArena, Leverkusen
Toeschouwers: 23.354
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
Assistenten:
Serhiy Bekker
Assistenten:
Oleksandr Voytyuk
Vierde official:
Oleg Pluzhnyk
Doellijnassistenten:
Anatoliy Abdula
Doellijnassistenten:
Vitaliy Romanov
Havertz
 44'
Alario
 49'
88'
Brandt
 90+2'
Verslag
 25' Trichkovski
 90+1' Raspas
   
 

4 oktober 2018
18:55 uur
FC Zürich
1 – 0
PFK Ludogorets
Stadion: Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 7.092
Scheidsrechter:
Juan Martínez Munuera
Assistenten:
Diego Barbero Sevilla
Assistenten:
Raúl Cabanero
Vierde official:
Roberto Alonso
Doellijnassistenten:
Carlos Del Cerro
Doellijnassistenten:
José María Sanchez Martinez
Pálsson
 84'
Verslag
   
 


25 oktober 2018
18:55 uur
FC Zürich
3 – 2
Bayer Leverkusen
Stadion: Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 12.427
Scheidsrechter:
Aliyar Ağayev
Assistenten:
Zeynal Zeynalov
Assistenten:
Rza Mammadov
Vierde official:
Mubariz Hashimov
Doellijnassistenten:
Rahim Hasanov
Doellijnassistenten:
Orkhan Mammadov
Marchesano
 44'
Domgjoni
 59'
Odey
 78'
Verslag
 50'
54' Bellarabi
   
 

25 oktober 2018
18:55 uur
AEK Larnaca
1 – 1
PFK Ludogorets
Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 2.631
Scheidsrechter:
Enea Jorgji
Assistenten:
Denis Rexha
Assistenten:
Rejdi Avdo
Vierde official:
Ridiger Çokaj
Doellijnassistenten:
Juxhin Xhaja
Doellijnassistenten:
Kridens Meta
Larena
 25' (pen.)
Verslag
 7' Lukoki
   
 


8 november 2018
21:00 uur
Bayer Leverkusen
1 – 0
FC Zürich
Stadion: BayArena, Leverkusen
Toeschouwers: 16.197
Scheidsrechter:
Paweł Gil
Assistenten:
Konrad Sapela
Assistenten:
Marcin Borkowski
Vierde official:
Adam Kupsik
Doellijnassistenten:
Krzysztof Jakubik
Doellijnassistenten:
Piotr Lasyk
Jedvaj
 60'
Verslag
   
 

8 november 2018
21:00 uur
PFK Ludogorets
0 – 0
AEK Larnaca
Stadion: Loedogorets Arena, Razgrad
Toeschouwers: 4.520
Scheidsrechter:
Ola Hobber Nilsen
Assistenten:
Kim Haglund
Assistenten:
Magnus Lundberg
Vierde official:
Øystein Ytterland
Doellijnassistenten:
Tore Hansen
Doellijnassistenten:
Espen ANdreas Eskås
Verslag
   
 


29 november 2018
18:55 uur
FC Zürich
1 – 2
AEK Larnaca
Stadion: Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 6.107
Scheidsrechter:
Aleksej Jeskov
Assistenten:
Dmitri Mosyakin
Assistenten:
Anton Averianov
Vierde official:
Dmitry Safyan
Doellijnassistenten:
Michail Vilkov
Doellijnassistenten:
Roman Galimov
Khelifi
 74'
Verslag
 38' Giannou
 85' Trichkovski
   
 

29 november 2018
18:55 uur
Bayer Leverkusen
1 – 1
PFK Ludogorets
Stadion: BayArena, Leverkusen
Toeschouwers: 16.066
Scheidsrechter:
Dennis Higler
Assistenten:
Joost van Zuilen
Assistenten:
Bas van Dongen
Vierde official:
Dave Goossens
Doellijnassistenten:
Pol van Boekel
Doellijnassistenten:
Allard Lindhout
Weiser
 85'
Verslag
 69' Marcelinho
   
 


13 december 2018
21:00 uur
AEK Larnaca
1 – 5
Bayer Leverkusen
Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 1.584
Scheidsrechter:
François Letexier
Assistenten:
Cyril Mugnier
Assistenten:
Mehdi Rahmouni
Vierde official:
Huseyin Ocak
Doellijnassistenten:
Frank Schneider
Doellijnassistenten:
Mikaël Lesage
Català
 26'
Verslag
 28'
68' Kohr
 41' (pen.)
86' Alario
 78' Paulinho
   
 

13 december 2018
21:00 uur
PFK Ludogorets
1 – 1
FC Zürich
Stadion: Loedogorets Arena, Razgrad
Toeschouwers: 2.150
Scheidsrechter:
Kirill Levnikov
Assistenten:
Valeri Danchenko
Assistenten:
Maksim Gavrilin
Vierde official:
Dmitri Mosyakin
Doellijnassistenten:
Vladislav Bezborodov
Doellijnassistenten:
Aleksej Jeskov
Świerczok
 45+1'
Verslag
 21' (e.d.) Forster
   
 

Groep B[bewerken | brontekst bewerken]

Stand/Uitslagen
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− SAL CEL LEI ROS
1
Red Bull Salzburg
6 6 0 0 18 17 6 +11 3 – 1 1 – 0 3 – 0
2
Celtic
6 3 0 3 9 6 8 −2 1 – 2 2 – 1 1 – 0
3
RB Leipzig (U)
6 2 1 3 7 9 8 +1 2 – 3 2 – 0 1 – 1
4
Rosenborg BK (U)
6 0 1 5 1 4 14 −10 2 – 5 0 – 1 1 – 3
Bron: UEFA
Wedstrijden

20 september 2018
21:00 uur
RB Leipzig
2 – 3
Red Bull Salzburg
Stadion: Red Bull Arena, Leipzig
Toeschouwers: 24.057
Scheidsrechter:
Andreas Ekberg
Assistenten:
Mehmet Culum
Assistenten:
Stefan Hallberg
Vierde official:
Fredrik Klyver
Doellijnassistenten:
Kristoffer Karlsson
Doellijnassistenten:
Glenn Nyberg
Laimer
 70'
Poulsen
 82'
Verslag
 20' Dabour
 22' Haidara
 89' Gulbrandsen
   
 

20 september 2018
21:00 uur
Celtic
1 – 0
Rosenborg BK
Stadion: Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 47.287
Scheidsrechter:
Paweł Gil
Assistenten:
Konrad Sapela
Assistenten:
Marcin Borkowski
Vierde official:
Adam Kupsik
Doellijnassistenten:
Krzysztof Jakubik
Doellijnassistenten:
Piotr Lasyk
Griffiths
 87'
Verslag
   
 


4 oktober 2018
18:55 uur
Rosenborg BK
1 – 3
RB Leipzig
Stadion: Lerkendalstadion, Trondheim
Toeschouwers: 11.484
Scheidsrechter:
Marco Guida
Assistenten:
Elenito Di Liberatore
Assistenten:
Matteo Passeri
Vierde official:
Mauro Tonolini
Doellijnassistenten:
Paolo Valeri
Doellijnassistenten:
Maurizio Mariani
Jebali
 79'
Verslag
 12' Augustin
 54' Konaté
 61' Cunha
   
 

4 oktober 2018
18:55 uur
Red Bull Salzburg
3 – 1
Celtic
Stadion: Red Bull Arena, Salzburg
Toeschouwers: 24.085
Scheidsrechter:
Sergiej Bojko
Assistenten:
Volodymyr Volodin
Assistenten:
Igor Alokhin
Vierde official:
Semen Shlonchak
Doellijnassistenten:
Oleksandr Derdo
Doellijnassistenten:
Mykola Balakin
Dabour
 55'
73' (pen.)
Minamino
 61'
Verslag
 2' Édouard
 72' Forrest
   
 


25 oktober 2018
18:55 uur
Red Bull Salzburg
3 – 0
Rosenborg BK
Stadion: Red Bull Arena, Salzburg
Toeschouwers: 20.639
Scheidsrechter:
Irfan Peljto
Assistenten:
Senad Ibrisimbegović
Assistenten:
Davor Beljo
Vierde official:
Damir Lazić
Doellijnassistenten:
Dragan Petrovic
Doellijnassistenten:
Haris Kaljanac
Dabour
 34'
59' (pen.)
Wolf
 53'
Verslag
   
 

25 oktober 2018
18:55 uur
RB Leipzig
2 – 0
Celtic
Stadion: Red Bull Arena, Leipzig
Toeschouwers: 38.126
Scheidsrechter:
Pavel Královec
Assistenten:
Ivo Nadvornik
Assistenten:
Kamil Hajek
Vierde official:
Jakub Hrabovsky
Doellijnassistenten:
Petr Ardeleánu
Doellijnassistenten:
Karel Hrubes
Cunha
 31'
Bruma
 35'
Verslag
   
 


8 november 2018
21:00 uur
Rosenborg BK
2 – 5
Red Bull Salzburg
Stadion: Lerkendalstadion, Trondheim
Toeschouwers: 12.386
Scheidsrechter:
Aleksej Jeskov
Assistenten:
Dmitri Mosyakin
Assistenten:
Anton Averianov
Vierde official:
Igor Demeshko
Doellijnassistenten:
Michail Vilkov
Doellijnassistenten:
Roman Galimov
Adegbenro
 52'
Jensen
 62'
Verslag
 6'
19'
45' Minamino
 37' Gulbrandsen
 57' (e.d.) Hovland
   
 

8 november 2018
21:00 uur
Celtic
2 – 1
RB Leipzig
Stadion: Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 56.027
Scheidsrechter:
Xavier Estrada
Assistenten:
Javier Aguilar Rodríguez
Assistenten:
Teodoro Sobrino Magán
Vierde official:
Juan Yuste Jiménez
Doellijnassistenten:
José Sánchez Martínez
Doellijnassistenten:
José Munuera Montero
Tierney
 11'
Édouard
 79'
Verslag
 78' Augustin
   
 


29 november 2018
18:55 uur
Red Bull Salzburg
1 – 0
RB Leipzig
Stadion: Red Bull Arena, Salzburg
Toeschouwers: 29.520
Scheidsrechter:
Orel Grinfeeld
Assistenten:
Dvir Shimon
Assistenten:
Roy Hassan
Vierde official:
Idan Yarkoni
Doellijnassistenten:
Erez Papir
Doellijnassistenten:
Ziv Adler
Gulbrandsen
 74'
Verslag
   
 

29 november 2018
18:55 uur
Rosenborg BK
0 – 1
Celtic
Stadion: Lerkendalstadion, Trondheim
Toeschouwers: 14.061
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Assistenten:
Ceyhun Sesigüzel
Assistenten:
Hakan Yemisken
Vierde official:
Kemal Yilmaz
Doellijnassistenten:
Ali Palabıyık
Doellijnassistenten:
Koray Gençerler
Verslag
 42' Sinclair
   
 


13 december 2018
21:00 uur
RB Leipzig
1 – 1
Rosenborg BK
Stadion: Red Bull Arena, Leipzig
Toeschouwers: 16.957
Scheidsrechter:
Sergiej Bojko
Assistenten:
Volodymyr Volodin
Assistenten:
Igor Alokhin
Vierde official:
Semen Shlonchak
Doellijnassistenten:
Mykola Balakin
Doellijnassistenten:
Anatoliy Abdula
Cunha
 47'
Verslag
 86' Reginiussen
   
 

13 december 2018
21:00 uur
Celtic
1 – 2
Red Bull Salzburg
Stadion: Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 57.578
Scheidsrechter:
Ruddy Buquet
Assistenten:
Guillaume Debart
Assistenten:
Julien Pacelli
Vierde official:
Benjamin Pages
Doellijnassistenten:
Jérôme Brisard
Doellijnassistenten:
Olivier Thual
Ntcham
 90+5'
Verslag
 67' Dabour
 78' Gulbrandsen
   
 

Groep C[bewerken | brontekst bewerken]

Stand/Uitslagen
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− ZEN SLA BOR KOP
1
Zenit Sint-Petersburg
6 3 2 1 11 6 5 +1 1 – 0 2 – 1 1 – 0
2
Slavia Praag
6 3 1 2 10 4 3 +1 2 – 0 1 – 0 0 – 0
3
Girondins de Bordeaux (U)
6 2 1 3 7 6 6 0 1 – 1 2 – 0 1 – 2
4
FC Kopenhagen (U)
6 1 2 3 5 3 5 −2 1 – 1 0 – 1 0 – 1
Bron: UEFA
Wedstrijden

20 september 2018
21:00 uur
FC Kopenhagen
1 – 1
Zenit Sint-Petersburg
Stadion: Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 19.005
Scheidsrechter:
Georgi Kabakov
Assistenten:
Martin Margaritov
Assistenten:
Divan Valkov
Vierde official:
Georgi Todorov
Doellijnassistenten:
Nikola Popov
Doellijnassistenten:
Stanislav Todorov
Sotiriou
 63'
Verslag
 44' Mak
   
 

20 september 2018
21:00 uur
Slavia Praag
1 – 0
Girondins de Bordeaux
Stadion: Eden Aréna, Praag
Toeschouwers: 16.548
Scheidsrechter:
Bas Nijhuis
Assistenten:
Rob van de Ven
Assistenten:
Charles Schaap
Vierde official:
Bas van Dongen
Doellijnassistenten:
Jeroen Manschot
Doellijnassistenten:
Siemen Mulder
Zmrhal
 35'
Verslag
   
 


4 oktober 2018
18:55 uur
Girondins de Bordeaux
1 – 2
FC Kopenhagen
Stadion: Nouveau Stade Bordeaux, Bordeaux
Toeschouwers: 11.860
Scheidsrechter:
Roi Reinshreiber
Assistenten:
Danny Krasikow
Assistenten:
Amihay Mozes
Vierde official:
David Biton
Doellijnassistenten:
Eitan Shemeulevitch
Doellijnassistenten:
Daniel Natan
Sankharé
 84'
Verslag
 42' Sotiriou
 90+2' Skov
 71', 90+4' Zeca
   
 

4 oktober 2018
18:55 uur
Zenit Sint-Petersburg
1 – 0
Slavia Praag
Stadion: Krestovskistadion, Sint-Petersburg
Toeschouwers: 45.408
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
Assistenten:
Mustafa Eyisoy
Assistenten:
Kemal Yılmaz
Vierde official:
Serkan Ok
Doellijnassistenten:
Mete Kalkavan
Doellijnassistenten:
Barış Şimşek
Kokorin
 80'
Verslag
   
 


25 oktober 2018
18:55 uur
Zenit Sint-Petersburg
2 – 1
Girondins de Bordeaux
Stadion: Krestovskistadion, Sint-Petersburg
Toeschouwers: 45.723
Scheidsrechter:
Felix Brych
Assistenten:
Mark Borsch
Assistenten:
Stefan Lupp
Vierde official:
Markus Häcker
Doellijnassistenten:
Bastian Dankert
Doellijnassistenten:
Marco Fritz
Dzjoeba
 41'
Koezjajev
 85'
Verslag
 26' Briand
   
 

25 oktober 2018
18:55 uur
FC Kopenhagen
0 – 1
Slavia Praag
Stadion: Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 20.672
Scheidsrechter:
Luca Banti
Assistenten:
Lorenzo Manganelli
Assistenten:
Matteo Passeri
Vierde official:
Alessandro Costanzo
Doellijnassistenten:
Daniele Doveri
Doellijnassistenten:
Maurizio Mariani
Verslag
 46' Matoušek
   
 


8 november 2018
21:00 uur
Girondins de Bordeaux
1 – 1
Zenit Sint-Petersburg
Stadion: Nouveau Stade Bordeaux, Bordeaux
Toeschouwers: 18.702
Scheidsrechter:
Harald Lechner
Assistenten:
Andreas Heidenreich
Assistenten:
Maximilian Kolbitsch
Vierde official:
Andreas Staudinger
Doellijnassistenten:
Alexander Harkam
Doellijnassistenten:
Julian Weinberger
Kamano
 35' (pen.)
Verslag
 72' Zabolotny
   
 

8 november 2018
21:00 uur
Slavia Praag
0 – 0
FC Kopenhagen
Stadion: Eden Aréna, Praag
Toeschouwers: 18.702
Scheidsrechter:
Mattias Gestranius
Assistenten:
Jan-Peter Aravirta
Assistenten:
Mikko Alakare
Vierde official:
Jukka Honkanen
Doellijnassistenten:
Antti Munukka
Doellijnassistenten:
Dennis Antamo
Verslag
   
 


29 november 2018
18:55 uur
Zenit Sint-Petersburg
1 – 0
FC Kopenhagen
Stadion: Krestovskistadion, Sint-Petersburg
Toeschouwers: 45.199
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Assistenten:
Tomaž Klančnik
Assistenten:
Andraž Kovacic
Vierde official:
Grega Kordež
Doellijnassistenten:
Rade Obrenovič
Doellijnassistenten:
Roberto Ponis
Mak
 59'
Verslag
   
 

29 november 2018
18:55 uur
Girondins de Bordeaux
2 – 0
Slavia Praag
Stadion: Nouveau Stade Bordeaux, Bordeaux
Toeschouwers: 6.311
Scheidsrechter:
Fábio Veríssimo
Assistenten:
Alvaro Mesquita
Assistenten:
Nuno Pereira
Vierde official:
Bruno Rodrigues
Doellijnassistenten:
Carlos Xistra
Doellijnassistenten:
Luis Godinho
De Préville
 49'
Koundé
 90+5'
Verslag
   
 


13 december 2018
21:00 uur
FC Kopenhagen
0 – 1
Girondins de Bordeaux
Stadion: Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 18.209
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
Assistenten:
Mustafa Eyisoy
Assistenten:
Kemal Yılmaz
Vierde official:
Serkan Ok
Doellijnassistenten:
Mete Kalkavan
Doellijnassistenten:
Barış Şimşek
Verslag
 73' Briand
   
 

13 december 2018
21:00 uur
Slavia Praag
2 – 0
Zenit Sint-Petersburg
Stadion: Eden Aréna, Praag
Toeschouwers: 17.748
Scheidsrechter:
Andrew Dallas
Assistenten:
Francis Connor
Assistenten:
Douglas Potter
Vierde official:
Stuart Stevenson
Doellijnassistenten:
Greg Aitken
Doellijnassistenten:
Euan Anderson
Zmrhal
 32'
Stoch
 41'
Verslag
   
 

Groep D[bewerken | brontekst bewerken]

Stand/Uitslagen
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− DZG FEN TRN AND
1
Dinamo Zagreb
6 4 2 0 14 11 3 +8 4 – 1 3 – 1 0 – 0
2
Fenerbahçe
6 2 2 2 8 7 7 0 0 – 0 2 – 0 2 – 0
3
Spartak Trnava (U)
6 2 1 3 7 4 7 −3 1 – 2 1 – 0 1 – 0
4
Anderlecht (U)
6 0 3 3 3 2 7 −5 0 – 2 2 – 2 0 – 0
Bron: UEFA
Wedstrijden

20 september 2018
21:00 uur
Spartak Trnava
1 – 0
Anderlecht
Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 17.114
Scheidsrechter:
Kevin Clancy
Assistenten:
Douglas Ross
Assistenten:
Sean Carr
Vierde official:
Alastair Mather
Doellijnassistenten:
Steven McLean
Doellijnassistenten:
Alan Muir
Oravec
 79'
Verslag
   
 

20 september 2018
21:00 uur
Dinamo Zagreb
4 – 1
Fenerbahçe
Stadion: Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 17.570
Scheidsrechter:
Craig Pawson
Assistenten:
Lee Betts
Assistenten:
Ian Hussin
Vierde official:
Harry Lennard
Doellijnassistenten:
Jonathan Moss
Doellijnassistenten:
Chris Kavanagh
Šunjić
 16'
Hajrović
 27'
57'
Olmo
 60'
Verslag
 47' Neustädter
   
 


4 oktober 2018
18:55 uur
Fenerbahçe
2 – 0
Spartak Trnava
Stadion: Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 29.622
Scheidsrechter:
Tobias Welz
Assistenten:
Rafael Foltyn
Assistenten:
Markus Häcker
Vierde official:
Dominik Schaal
Doellijnassistenten:
Marco Fritz
Doellijnassistenten:
Patrick Ittrich
Slimani
 52'
69'
Verslag
   
 

4 oktober 2018
18:55 uur
Anderlecht
0 – 2
Dinamo Zagreb
Stadion: Constant Vanden Stockstadion, Anderlecht
Toeschouwers: 12.137
Scheidsrechter:
Vladislav Bezborodov
Assistenten:
Valeri Danchenko
Assistenten:
Maksim Gavrilin
Vierde official:
Dimitri Mosyakin
Doellijnassistenten:
Aleksej Jeskov
Doellijnassistenten:
Kirill Levnikov
Vranješ
 19', 46'
Verslag
 19' (pen.) Hajrović
 68' Gojak
 42', 90+4' Théophile-Catherine
   
 


25 oktober 2018
18:55 uur
Anderlecht
2 – 2
Fenerbahçe
Stadion: Constant Vanden Stockstadion, Anderlecht
Toeschouwers: 13.292
Scheidsrechter:
Georgi Kabakov
Assistenten:
Martin Margaritov
Assistenten:
Divan Valkov
Vierde official:
Georgi Todorov
Doellijnassistenten:
Nikola Popov
Doellijnassistenten:
Stanislav Todorov
Bakkali
 35'
50'
Verslag
 53' Frey
 57' Kaldırım
   
 

25 oktober 2018
18:55 uur
Spartak Trnava
1 – 2
Dinamo Zagreb
Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Jakob Kehlet
Assistenten:
Lars Hummelgaard
Assistenten:
Heine Sørensen
Vierde official:
Christian Brixen
Doellijnassistenten:
Michael Tykgaard
Doellijnassistenten:
Jens Maae
Ghorbani
 32'
Verslag
 64' Gavranović
 77' Oršić
   
 


8 november 2018
16:50 uur
Fenerbahçe
2 – 0
Anderlecht
Stadion: Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 32.789
Scheidsrechter:
Andreas Ekberg
Assistenten:
Daniel Wärnmark
Assistenten:
Stefan Hallberg
Vierde official:
Fredrik Klyver
Doellijnassistenten:
Kristoffer Karlsson
Doellijnassistenten:
Glenn Nyberg
Valbuena
 71'
Frey
 74'
Verslag
 77', 80' Bakkali
   
 

8 november 2018
21:00 uur
Dinamo Zagreb
3 – 1
Spartak Trnava
Stadion: Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 18.154
Scheidsrechter:
Sergiej Bojko
Assistenten:
Volodymyr Volodin
Assistenten:
Semen Shlonchak
Vierde official:
Oleh Pluzhnyk
Doellijnassistenten:
Jevhen Aranovsky
Doellijnassistenten:
Mykola Balakin
Gojak
 22'
Kadlec
 36' (e.d.)
Oršić
 79'
Verslag
 63' Chanturishvili
   
 


29 november 2018
18:55 uur
Anderlecht
0 – 0
Spartak Trnava
Stadion: Constant Vanden Stockstadion, Anderlecht
Toeschouwers: 8.063
Scheidsrechter:
Anastasios Papapetrou
Assistenten:
Tryfon Petropoulos
Assistenten:
Iordanis Aptosoglou
Vierde official:
Ilias Alexeas
Doellijnassistenten:
Athanasios Tzilos
Doellijnassistenten:
Agelos Evangelou
Verslag
   
 

29 november 2018
18:55 uur
Fenerbahçe
0 – 0
Dinamo Zagreb
Stadion: Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 24.776
Scheidsrechter:
Robert Schörgenhofer
Assistenten:
Markus Gutschi
Assistenten:
Roland Riedel
Vierde official:
Andreas Witschnigg
Doellijnassistenten:
René Eisner
Doellijnassistenten:
Dieter Muckenhammer
Verslag
   
 


13 december 2018
21:00 uur
Spartak Trnava
1 – 0
Fenerbahçe
Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 11.413
Scheidsrechter:
José María Sánchez Martínez
Assistenten:
Raúl Cabanero
Assistenten:
Javier Rodriguez
Vierde official:
Diego Barbero Sevilla
Doellijnassistenten:
Alejandro Hernández
Doellijnassistenten:
Juan Martínez Munuera
Yılmaz
 41'
Verslag
   
 

13 december 2018
21:00 uur
Dinamo Zagreb
0 – 0
Anderlecht
Stadion: Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 12.170
Scheidsrechter:
Sandro Schärer
Assistenten:
Stéphane de Almeida
Assistenten:
Bekim Zogaj
Vierde official:
Raffael Zeder
Doellijnassistenten:
Alain Bieri
Doellijnassistenten:
Lukas Fähndrich
Verslag
   
 

Groep E[bewerken | brontekst bewerken]

Stand/Uitslagen
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− ARS SPO VP QRB
1
Arsenal
6 5 1 0 16 12 2 +10 0 – 0 4 – 2 1 – 0
2
Sporting Lissabon
6 4 1 1 13 13 3 +10 0 – 1 3 – 0 2 – 0
3
Vorskla Poltava (U)
6 1 0 5 3 4 13 −9 0 – 3 1 – 2 0 – 1
4
FK Qarabağ (U)
6 1 0 5 3 2 13 −11 0 – 3 1 – 6 0 – 1
Bron: UEFA
Wedstrijden

20 september 2018
21:00 uur
Sporting Lissabon
2 – 0
FK Qarabağ
Stadion: Estádio José Alvalade, Lissabon
Toeschouwers: 30.098
Scheidsrechter:
François Letexier
Assistenten:
Cyril Mugnier
Assistenten:
Mehdi Rahmouni
Vierde official:
Bertrand Jouannaud
Doellijnassistenten: