Veldrijden in het seizoen 2015-2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Veldrijden in het seizoen 2015-2016.

Veldrijden in het seizoen 2015-2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Veldrijden in het seizoen 2015-2016
(Mannen elite)
Datum 30 augustus 2015 t/m
21 februari 2016
Eindklassementen
WK
Wout van Aert
EK
Lars van der Haar
BK
Wout van Aert
NK
Mathieu van der Poel
Wereldbeker
Wout van Aert
Superprestige
Wout van Aert
Bpost bank trofee
Wout van Aert
Navigatie
<<< 2014-2015     2016-2017 >>>
Portaal 
 
Wielersport
Veldrijden in het seizoen 2015-2016
(Vrouwen elite)
Datum 30 augustus 2015 t/m
21 februari 2016
Eindklassementen
WK
Thalita de Jong
EK
Sanne Cant
BK
Sanne Cant
NK
Thalita de Jong
Wereldbeker
Sanne Cant
Superprestige
Sanne Cant
Bpost bank trofee
Sanne Cant
Navigatie
<<< 2014-2015     2016-2017 >>>
Portaal 
 
Wielersport

Het veldritseizoen 2015-2016 begon op 30 augustus 2015 met de QianSen Trophy Cyclocross in Beijing, China en eindigde op 21 februari 2016 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België. De drie regelmatigheidscriteriums waaraan (bijna altijd) de gehele wereldtop meedeed waren de wereldbeker, Superprestige (met manches in Nederland en België) en bpost bank trofee (met manches in België). Andere belangrijke lokale klassementen waren de TOI TOI Cup (Tsjechië), National Trophy Series (Verenigd Koninkrijk), EKZ CrossTour (Zwitserland) en de Coupe de France de cyclo-cross (Frankrijk).

Voor het eerst stond ook het Europees kampioenschap op het programma voor de mannen elite, deze werd verreden op 7 november 2015 in het Nederlandse Huijbergen. De nationale kampioenschappen vinden plaats op 10 januari 2016 (voor Nederland in Hellendoorn en voor België in Lille) en het wereldkampioenschap op 31 januari 2016 in Heusden-Zolder, België.

UCI ranking

De UCI ranking wordt opgemaakt aan de hand van de resultaten van het afgelopen jaar. Bij elke nieuwe ranking worden de punten behaald sinds de vorige ranking erbij geteld en de punten die zijn behaald tot dezelfde datum het jaar ervoor eraf gehaald. Het aantal punten dat gewonnen kan worden bij elke wedstrijd is afhankelijk van de wedstrijdcategorie. De startvolgorde in alle wedstrijden is afhankelijk van deze ranking: hoe hoger op de ranking, hoe verder vooraan de renner mag starten.

De beste vijftig renners in de ranking zijn startgerechtigd in de Wereldbeker, alle landen die minder dan acht startgerechtigde renners hebben, mogen hun team aanvullen tot acht renners.

Eindstanden

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Punten
1
Wout van Aert
2.388
2
Mathieu van der Poel
1.800
3
Kevin Pauwels
1.796
4
Lars van der Haar
1.784
5
Sven Nys
1.634
6
Tom Meeusen
1.258
7
Laurens Sweeck
1.170
8
Jeremy Powers
1.094
9
Clément Venturini
1.086
10
Michael Vanthourenhout
946

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Punten
1
Sanne Cant
2.162
2
Caroline Mani
1.540
3
Nikki Brammeier
1.535
4
Eva Lechner
1.520
5
Pavla Havlíková
1.430
6
Katherine Compton
1.408
7
Ellen Van Loy
1.363
8
Sophie De Boer
1.285
9
Helen Wyman
1.248
10
Kaitlin Antonneau
1.190

Ranking per aan het einde van het seizoen.

Kalender

De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.

Augustus

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
30
QianSen Trophy Cyclocross #1 - Yanqing Station, Beijing
C1
Wietse Bosmans
Katrina Jaunslaviete

September

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
2
QianSen Trophy Cyclocross #2 - Qiongzhong Station, Hainan
C1
Wietse Bosmans
Asa Maria Erlandsson
5
Ellison Park CX Festival #1, Rochester
C1
Jeremy Powers
Kaitlin Antonneau
6
Ellison Park CX Festival #2, Rochester
C2
Vincent Baestaens
Meredith Miller
12
Nittany Lion Cross #1, Breinigsville
C2
Wietse Bosmans
Amanda Miller
13
Nittany Lion Cross #2, Breinigsville
C2
Wietse Bosmans
Amanda Miller
13
Supercross Baden (EKZ CrossTour), Baden
C1
Laurens Sweeck
Eva Lechner
16
Cross Vegas (Wereldbeker), Las Vegas
CDM
Wout van Aert
Kateřina Nash
26
Grote Prijs Neerpelt (SOUDAL), Neerpelt
C2
Wout van Aert
Sanne van Paassen
26
GP of Gloucester #1, Gloucester
C2
Jeremy Powers
Caroline Mani
27
Radcross Illnau, Illnau-Effretikon
C2
Dieter Vanthourenhout
Hanka Kupfernagel
27
GP of Gloucester #2, Gloucester
C2
Jeremy Powers
Katie Compton
27
Steenbergcross, Erpe-Mere
C2
Wout van Aert
28
Cyclocross Slaný (TOI TOI Cup), Slaný
C1
Marcel Meisen
Pavla Havlíková

Oktober

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
3
Cyclocross Hlinsko (TOI TOI Cup), Hlinsko
C2
Tomáš Paprstka
Pavla Havlíková
3
KMC Cyclo-Cross Festival #1, Providence
C1
Jeremy Powers
Katerina Nash
4
Kronborg UCI Cyclocross Event, Helsingor
C2
Jens Vandekinderen
Asa Maria Erlandsson
4
Cyclocross Dielsdorf (EKZ CrossTour), Dielsdorf
C1
Clément Venturini
Pavla Havlíková
4
Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten
C1
Wout van Aert
Sanne Cant
4
KMC Cyclo-Cross Festival #2, Providence
C2
Stephen Hyde
Katerina Nash
10
Cyclocross Milovice (TOI TOI Cup), Milovice
C2
Tomáš Paprstka
Nikola Nosková
10
Trek CXC Cup #1, Waterloo
C1
Jeremy Powers
Kaitlin Antonneau
10
Charm City Cross #1, Baltimore
C2
Curtis White
Emma White
11
Cyclocross Albi (Coupe de France), Albi
C1
Clément Venturini
Hélène Clauzel
11
Trek CXC Cup #2, Waterloo
C2
Stephen Hyde
Crystal Anthony
11
Charm City Cross #2, Baltimore
C2
Curtis White
Emma White
11
GP-5-Sterne-Region, Beromünster
C2
Sascha Weber
Alice Maria Arzuffi
11
Cyclocross Southampton (National Trophy), Southampton
C2
Ian Field
Hannah Payton
11
GP Mario De Clercq (bpost), Ronse
C1
Wout van Aert
Pavla Havlíková
11
Cyclo-cross International Podbrezova, Podbrezová
C2
Tomáš Paprstka
15
Kermiscross, Ardooie
C2
Tom Meeusen
Thalita de Jong
17
HPCX #1, Jamesburg
C2
Cameron Dodge
Cassandra Maximenko
17
US Open of Cyclocross #1, Boulder City
C2
Jamey Driscoll
Caroline Mani
18
HPCX #2, Jamesburg
C2
Jens Vandekinderen
Cassandra Maximenko
18
US Open of Cyclocross #2, Boulder City
C2
Daniel Summerhill
Georgia Gould
18
Cauberg Cyclocross (Wereldbeker), Valkenburg
CDM
Lars van der Haar
Eva Lechner
20
Nacht van Woerden, Woerden
C2
Lars van der Haar
Pavla Havlíková
24
DCCX #1, Washington DC
C2
Cameron Dodge
Cassandra Maximenko
25
XXIII Cyclo-cross de Karrantza, Karrantza
C2
Aitor Hernández
Lucía González
25
54. Internationales Radquer Steinmaur, Steinmaur
C2
Clément Venturini
Hanka Kupfernagel
25
Giro d'Italia Cross #1, Fiuggi
C2
Gioele Bertolini
Alice Maria Arzuffi
25
Manitoba Grand Prix of Cyclocross, Winnipeg
C2
Jeremy Durrin
Maghalie Rochette
25
Stockholm Cyclo Cross, Stockholm
C2
Calle Friberg
Jenny Rissveds
25
Cyclocross Derby (National Trophy), Derby
C2
Ian Field
Hannah Payton
25
Grand-Prix de la Commune de Contern, Contern
C2
Dieter Vanthourenhout
Thalita de Jong
25
Cyclocross Zonhoven (Superprestige), Zonhoven
C1
Wout van Aert
Sanne Cant
25
DCCX #2, Washington DC
C2
Cameron Dodge
Cassandra Maximenko
28
Cyclocross Tábor (TOI TOI Cup), Tábor
C1
David van der Poel
Pavla Havlíková
31
Cyclocross Louny (TOI TOI Cup), Louny
C2
Radomír Šimůnek
Jana Czeczinkarová
31
Niels Albert CX, Boom
C2
Lars van der Haar
Ellen Van Loy
31
Cincy3 - Kings CX After Dark, Mason
C1
Jeremy Powers
Katherine Compton

November

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1
TOHOKU CX Project Inawashiro Round, Inawashiro
C2
Hikaru Kosaka
Eri Yonamine
1
Pan-Amerikaans kampioenschap, Covington
CC
Jeremy Powers
Katherine Compton
1
Giro d'Italia Cross #2, Livorno
C2
Cristian Cominelli
Chiara Teocchi
1
Cyclocross Hittnau (EKZ CrossTour), Hittnau
C1
David van der Poel
Pavla Havlíková
1
Koppenbergcross (bpost), Oudenaarde
C1
Wout van Aert
Jolien Verschueren
1
Cyclo-cross international de Marle, Marle
C2
Clément Venturini
Joyce Vanderbeken
7
Europees kampioenschap, Huijbergen
CC
Lars van der Haar
Sanne Cant
7
The Derby City Cup #1, Louisville
C1
Stephen Hyde
Katherine Compton
7
The Cycle-Smart International #1, Northampton
C2
Michael van den Ham
Emma White
8
The Derby City Cup #2, Louisville
C2
Stephen Hyde
Katherine Compton
8
Cyclocross Durham (National Trophy), Durham
C2
Ian Field
Bethany Crumpton
8
GGEW City Cross Cup, Lorsch
C2
Dieter Vanthourenhout
Pavla Havlíková
8
Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde
C1
Kevin Pauwels
Sanne Cant
8
The Cycle-Smart International #2, Northampton
C2
Raphael Gagne
Emma White
11
Jaarmarktcross Niel (SOUDAL), Niel
C2
Kevin Pauwels
Sanne Cant
14
Cyclocross Hole Vrchy (TOI TOI Cup), Hole Vrchy
C2
Tomáš Paprstka
Nikola Nosková
14
The Subaru Cyclo Cup #1, Lakewood
C2
Logan Owen
Kateřina Nash
15
Flückiger Cross Madiswil, Madiswil
C2
Sascha Weber
Jolanda Neff
15
Cyclocross Asper-Gavere (Superprestige), Gavere
C1
Wout van Aert
Sanne Cant
15
Int. Radquerfeldein GP Lambach/Stadl-Paura, Stadl-Paura
C2
Martin Haring
Nadja Heigl
15
Cyclocross Quelneuc (Coupe de France), Quelneuc
C1
Clément Venturini
Maëlle Grossetête
15
Ciclocross Città di Schio, Schio
C2
Gioele Bertolini
Alice Maria Arzuffi
15
The Subaru Cyclo Cup #2, Lakewood
C2
Logan Owen
Kateřina Nash
15
Gran Premi del Valles, Les Franqueses del Vallès
C2
Felipe Orts
Aida Nuño
17
Cyclocross Unicov (TOI TOI Cup), Unicov
C2
Marcel Meisen
Pavla Havlíková
21
GP van Hasselt (SOUDAL), Hasselt
C1
Sven Nys
Sanne Cant
21
CXLA Weekend #1, Los Angeles
C2
Jamey Driscoll
Kateřina Nash
21
Cyclo-cross International de Pierric, Pierric
C2
Clément Venturini
Joyce Vanderbeken
21
Supercross Cup #1, Stony Point
C2
Cameron Dodge
Crystal Anthony
22
Supercross Cup #2, Stony Point
C2
Cameron Dodge
Crystal Anthony
22
CXLA Weekend #2, Los Angeles
C2
James Driscoll
Kateřina Nash
22
Duinencross (Wereldbeker), Koksijde
CDM
Sven Nys
Sanne Cant
22
Val d'Ille Intermarché Cyclo-cross Tour, La Mézière
C2
Clément Venturini
Joyce Vanderbeken
22
KANSAI Cyclo Cross MAKINO Round, Takashima
C2
Ben Berden
Eri Yonamine
28
Rapha Nobeyama Supercross #1, Minamimaki
C2
Yu Takenouchi
Lisa Jacobs
29
Rapha Nobeyama Supercross #2, Minamimaki
C2
Zach McDonald
Lisa Jacobs
29
International Cyclocross Selle SMP, Brugherio
C2
Cristian Cominelli
Chiara Teocchi
29
Flandriencross (bpost), Hamme
C1
Wout van Aert
Helen Wyman
29
Tage des Querfeldeinsports (Day of Cyclocross), Ternitz
C2
Ondrej Glajza
Janka Keseg Števková
29
XXII Przełajowy Wyscig Kolarski "BRYKSY CROSS", Gosciecin
C2
Lubomír Petruš
Olga Wasiuk

December

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
4
Jingle Cross #1, Iowa City
C2
Jonathan Page
Caroline Mani
5
GP Rouwmoer (bpost), Essen
C1
Wout van Aert
Sanne Cant
5
Jingle Cross #2, Iowa City
C1
Jeremy Powers
Kateřina Nash
5
Ruts N Guts #1, Broken Arrow
C2
Tristan Uhl
Amanda Nauman
5
NBX Gran Prix of Cross #1, Warwick
C2
Jeremy Martin
Ellen Noble
5
GGEW Grand Prix, Bensheim
C2
Toon Aerts
Jessica Lambracht
6
Druivencross, Overijse
C2
Mathieu van der Poel
Jolien Verschueren
6
Ruts N Guts #2, Broken Arrow
C2
Tristan Uhl
Amanda Nauman
6
Cyclocross International Sion-Valais, Sion
C2
Lukas Flückiger
Lise-Marie Henzelin
6
NBX Gran Prix of Cross #2, Warwick
C2
Anthony Clark
Emma White
6
Jingle Cross #3, Iowa City
C1
Jamey Driscoll
Kateřina Nash
6
Giro d'Italia Cross #3, Asolo
C2
Gioele Bertolini
Eva Lechner
8
Ciclocross del Ponte, Treviso
C2
Marcel Meisen
Chiara Teocchi
12
Cyclocross Mladá Boleslav (TOI TOI Cup), Mladá Boleslav
C2
Radomír Šimůnek
Pavla Havlíková
12
Zilvermeercross, Mol
C2
Wout van Aert
Jolien Verschueren
12
Resolution 'Cross Cup #1, Dallas
C2
Jamey Driscoll
Courtenay McFadden
12
North Carolina Grand Prix - Race #1, Hendersonville
C2
Daniel Summerhill
Crystal Anthony
13
Giro d'Italia Cross #4, Montalto di Castro
C2
Cristian Cominelli
Chiara Teocchi
13
Cyclocross Bradford (National Trophy), Bradford
C2
Ian Field
Evie Richards
13
GP Région Wallonne (Superprestige), Spa-Francorchamps
C1
Wout van Aert
Helen Wyman
13
Cyclocross Eschenbach (EKZ CrossTour), Eschenbach
C1
Marcel Wildhaber
Pavla Havlíková
13
North Carolina Grand Prix - Race #2, Hendersonville
C2
Daniel Summerhill
Crystal Anthony
13
Cyclo-Cross Internacional Ciudad de Valencia, Valencia
C2
Felipe Orts
Aida Nuño
13
Resolution 'Cross Cup #2, Dallas
C2
Jamey Driscoll
Amanda Nauman
19
Scheldecross (bpost), Antwerpen
C1
Wout van Aert
Sanne Cant
19
Highlander 'Cross Cup #1, Waco
C2
Jamey Driscoll
Amanda Nauman
20
Citadelcross (Wereldbeker / SOUDAL), Namen
CDM
Mathieu van der Poel
Nikki Harris
20
Highlander 'Cross Cup #2, Waco
C2
Jamey Driscoll
Amanda Nauman
26
Crossrace GP Luzern, Pfaffnau
C2
Florian Vogel
Sabine Spitz
26
GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder
CDM
Mathieu van der Poel
Sanne Cant
27
Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem
C1
Mathieu van der Poel
Ellen Van Loy
29
Azencross (bpost), Loenhout
C1
Tom Meeusen
Sanne Cant
30
Cyclocross Flamanville (Coupe de France), Flamanville
C1
Clément Venturini
Caroline Mani
30
Versluys Cyclocross, Bredene
C2
Dieter Vanthourenhout
Thalita de Jong

Januari

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1
GP Sven Nys (bpost), Baal
C1
Wout van Aert
Sanne Cant
1
Grand-Prix Hotel Threeland, Pétange
C2
Marcel Meisen
Thalita de Jong
2
Centrumcross, Surhuisterveen
C2
Corné van Kessel
Anna van der Breggen
2
Kingsport Cyclo-cross Cup, Kingsport
C2
Jeremy Powers
Amanda Miller
2
Cyclocross Meilen (EKZ CrossTour), Meilen
C1
Francis Mourey
Eva Lechner
3
Cyclocross Leuven (SOUDAL), Leuven
C1
Toon Aerts
Sophie de Boer
6
Giro d'Italia Cross #5, Rome
C2
Gioele Bertolini
Alice Maria Arzuffi
6
Challenge Cyclo-cross race powered by Centurion, Albstadt
C2
Sascha Weber
Stefanie Paul
10
Belgisch kampioenschap, Lille
CN
Wout van Aert
Sanne Cant
10
Nederlands kampioenschap, Hellendoorn
CN
Mathieu van der Poel
Thalita de Jong
11
Cyclocross Otegem, Otegem
C2
Mathieu van der Poel
Jolien Verschueren
16
Kasteelcross Zonnebeke, Zonnebeke
C2
Mathieu van der Poel
Jolien Verschueren
17
Cyclocross Lignières-en-Berry (Wereldbeker), Lignières-en-Berry
CDM
Mathieu van der Poel
Sanne Cant
17
Grand Prix Möbel Alvisse, Leudelange
C2
Joeri Adams
Inge van der Heijden
23
International Cyclocross Rucphen, Rucphen
C2
Tom Meeusen
Helen Wyman
24
Cyclo-cross du Mingant, Lanarvily
C2
Joeri Adams
Maëva Calvez
24
GP Adrie van der Poel (Wereldbeker), Hoogerheide
CDM
Mathieu van der Poel
Sophie de Boer
31
Wereldkampioenschappen veldrijden, Heusden-Zolder
CM
Wout van Aert
Thalita de Jong

Februari

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
3
Parkcross, Maldegem
C2
Michael Vanthourenhout
Sanne Cant
6
Waaslandcross (bpost), Sint-Niklaas
C1
Laurens Sweeck
Thalita de Jong
7
Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten
C1
Mathieu van der Poel
Sanne Cant
13
Noordzeecross (Superprestige), Middelkerke
C1
Mathieu van der Poel
Sanne Cant
14
Grote Prijs Stad Eeklo, Eeklo
C2
Wout van Aert
Sanne Cant
21
Internationale Sluitingsprijs, Oostmalle
C1
Kevin Pauwels
Sanne Cant
24
Cyclocross Masters (SOUDAL), Waregem
Sven Nys

Kampioenen

Land Datum Winnaar mannen Winnaar vrouwen
Wereld (
Heusden-Zolder)
31 januari 2016
Wout van Aert
Thalita de Jong
Europa (
Huijbergen)
7 november 2015
Lars van der Haar
Sanne Cant
Pan-amerikaans kampioen (
Covington)
1 november 2015
Jeremy Powers
Katherine Compton
Australië
6-8 augustus 2015 Paul van der Ploeg Lisa Jacobs
België
9-10 januari 2016 Wout van Aert Sanne Cant
Canada
24 oktober 2015 Raphaël Gagné Mical Dyck
Denemarken
10 januari 2016 Simon Andreassen Caroline Bohé
Duitsland
9-10 januari 2016 Philipp Walsleben Elisabeth Brandau
Finland
18 oktober 2015 Sasu Halme Susanna Laurila
Frankrijk
9-10 januari 2016 Francis Mourey Caroline Mani
Groot-Brittannië
9-10 januari 2016 Liam Killeen Nikki Harris
Hongarije
10 januari 2016 Zsolt Búr Barbara Benko
Ierland
10 januari 2016 Rodger Aiken Beth McCluskey
IJsland
10 oktober 2015 Ingvar Ómarsson
Italië
9-10 januari 2016 Gioele Bertolini Eva Lechner
Japan
6 december 2015 Yu Takenouchi Kiyoka Sakaguchi
Kroatië
23 januari 2016 Bojan Gunjević Gloria Musa
Luxemburg
9-10 januari 2016 Christian Helmig Christine Majerus
Nederland
9-10 januari 2016 Mathieu van der Poel Thalita de Jong
Noorwegen
15 november 2015 Fredrik Haraldseth Elisabeth Sveum
Oostenrijk
10 januari 2016 Alexander Gehbauer Nadja Heigl
Polen
9-10 januari 2016 Marek Konwa Olga Wasiuk
Portugal
10 januari 2016 Vitor Santos Isabel Caetano
Slowakije
5 december 2015 Martin Haring Janka Keseg Števková
Spanje
9-10 januari 2016 Javier Ruiz de Larrinaga Aida Nuño
Tsjechië
9 januari 2016 Radomír Šimůnek Martina Mikulášková
Verenigde Staten
9-10 januari 2016 Jeremy Powers Katherine Compton
Zweden
24 oktober 2015 Mathias Wengelin Jenny Rissveds
Zwitserland
10 januari 2016 Lars Förster Sina Frei
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Veldrijden in het seizoen 2015-2016
Listen to this article