For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen atletiek 2001.

Wereldkampioenschappen atletiek 2001

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De 8e Wereldkampioenschappen atletiek werden gehouden van 3 tot 12 augustus 2001 in Edmonton (Canada), in en rond het Commonwealth Stadium.

Enkele medaillewinnaars werden na deze kampioenschappen gediskwalificeerd, uit de uitslag geschrapt en moesten hun medaille weer inleveren:

  • Ali Saïdi-Sief (Algerije), werd tweede in de 5000 m voor mannen, maar werd enkele dagen later gediskwalificeerd omwille van het gebruik van doping (nandrolon).
  • Tim Montgomery (Verenigde Staten) werd tweede in de 100 m voor mannen met een tijd van 9,84 s, en was lid van de Amerikaanse ploeg op de 4 x 100 m aflossing, samen met Mickey Grimes, Bernard Williams en Dennis Mitchell (eerste over de streep in 37,96). Montgomery bleek later betrokken bij het dopingschandaal rond het bedrijf BALCO en op 13 december 2005 werden zijn medailles hem ontnomen.
  • Kelli White (Verenigde Staten) werd derde in de 200 m voor vrouwen en was lid van de Amerikaanse ploeg op de 4 x 100 m aflossing, samen met Chryste Gaines, Inger Miller en Marion Jones (eerste over de streep in 41,71); ook zij was betrokken in het dopingschandaal rond BALCO en gaf later toe dat ze verboden producten had gebruikt, waarop al haar uitslagen na 15 december 2000 nietig werden verklaard; dus ook die op deze wereldkampioenschappen.
  • Natalia Sadova (Rusland) won het goud bij het discuswerpen voor vrouwen (68,57 m), maar werd later, in maart 2005, gediskwalificeerd voor het gebruik van doping (cafeïne).

Hieronder volgen de uitslagen van de finales. Er waren geen medailles voor België of Nederland; Belgische atleten slaagden er tijdens deze kampioenschappen ook niet in om een finaleplaats te veroveren.

Deelnemers

Nederland

100 m — halve finale (10,47 s), kwartfinale (10,09 s), series (10,35 s)
200 m — kwartfinale (20,54 s), series (20,65 s)
200 m — series (20,96 s)
800 m — halve finale (1.47,70), series (1.45,60)
1500 m — 9e plaats (3.36,99), halve finale (3.36,64), series (3.37,37)
10,000 m — 10e plaats (28.05,41)
3000 m steeple — DNF series
Polsstokhoog — 6e plaats (5,60 m), kwalificatie (5,70 m)
Polsstokhoog — NM, kwalificatie (5,70 m)
Tienkamp — 16e plaats (7.916 punten) (10,90-7,48-14,47-1,94-48,28-14,36-44,93-4,30-55,89-4.48,33)
Polsstokhoog — kwalificatie (4,25 m)
Kogelstoten — 12e (17,89 m), kwalificatie (17,93 m)

Uitslagen

100 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Maurice Greene 9,82 (WL)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Bernard Williams 9,94 (PB)
3
Vlag van Trinidad en Tobago
 TRI
Ato Boldon 9,98
4
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Dwain Chambers 9,99 (SB)
5
Vlag van Saint Kitts en Nevis
 SKN
Kim Collins 10,07
6
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Christian Malcolm 10,11 (PB)
7
Vlag van Ghana
 GHA
Abdul Aziz Zakari 10,24
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Tim Montgomery DQ
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Oekraïne
 UKR
Zjanna Block 10,82 (WL)
2
Vlag van Griekenland
 GRE
Ekateríni Thánou 10,91 (SB)
3
Vlag van Bahama
 BAH
Chandra Sturrup 11,02
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Chryste Gaines 11,06
5
Vlag van Bahama
 BAH
Debbie Ferguson 11,13
6
Vlag van Nigeria
 NGR
Mercy Nku 11,17
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Marion Jones DQ
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kelli White DQ

200 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Griekenland
 GRE
Konstantinos Kenteris 20,04
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Christopher Williams 20,20
3
Vlag van Saint Kitts en Nevis
 SKN
Kim Collins 20,20 (NR)
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Shawn Crawford 20,20
5
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Christian Malcolm 20,22
6
Vlag van Mauritius
 MRI
Stéphane Buckland 20,24
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kevin Little 20,25
8
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Marlon Devonish 20,38
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Bahama
 BAH
Debbie Ferguson 22,52
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
LaTasha Jenkins 22,85
3
Vlag van Kaaimaneilanden
 CAY
Cydonie Mothersille 22,88
4
Vlag van Jamaica
 JAM
Juliet Campbell 22,99
5
Vlag van Slovenië
 SLO
Alenka Bikar 23,00
6
Vlag van Kameroen
 CMR
Myriam Léonie Mani 23,15
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Marion Jones DQ
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kelli White DQ

400 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Bahama
 BAH
Avard Moncur 44,64
2
Vlag van Duitsland
 GER
Ingo Schultz 44,87
3
Vlag van Jamaica
 JAM
Gregory Haughton 44,98
4
Vlag van Mauritius
 MRI
Eric Milazar 45,13
5
Vlag van Saoedi-Arabië
 KSA
Hamdan O. Al-Bishi 45,23
6
Vlag van Grenada
 GRN
Alleyne Francique 46,23
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Antonio Pettigrew DQ
Vlag van Polen
 POL
Robert Maćkowiak DNF
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Senegal
 SEN
Amy Mbacke Thiam 49,86 (NR)
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Lorraine Fenton 49,88 (SB)
3
Vlag van Mexico
 MEX
Ana Guevara 49,97 (SB)
4
Vlag van Duitsland
 GER
Grit Breuer 50,49
5
Vlag van Tsjaad
 CHA
Kaltouma Nadjina 50,80
6
Vlag van Rusland
 RUS
Olesja Zykina 50,93
7
Vlag van Kameroen
 CMR
Mireille Nguimgo 51,97
Vlag van Nigeria
 NGR
Falilat Ogunkoya DNF

800 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Zwitserland
 SUI
André Bucher 1.43,70
2
Vlag van Kenia
 KEN
Wilfred Bungei 1.44,55
3
Vlag van Polen
 POL
Pawel Czapiewski 1.44,63 (PB)
4
Vlag van Kenia
 KEN
William Yiampoy 1.44,96
5
Vlag van Duitsland
 GER
Nils Schumann 1.45,00 (SB)
6
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Mbulaeni Mulaudzi 1.45,01
7
Vlag van Marokko
 MAR
Khalid Tighazouine 1.45,58 (SB)
8
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Hezekiél Sepeng 1.46,68
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Mozambique
 MOZ
Maria Mutola 1.57,17
2
Vlag van Oostenrijk
 AUT
Stephanie Graf 1.57,20 (SB)
3
Vlag van Suriname
 SUR
Letitia Vriesde 1.57,35 (SB)
4
Vlag van Kenia
 KEN
Faith Macharia 1.58,98
5
Vlag van Canada
 CAN
Diane Cummins 1.59,49 (PB)
6
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Kelly Holmes 1.59,76
7
Vlag van Spanje
 ESP
Mayte Martínez 2.00,09
8
Vlag van Duitsland
 GER
Ivonne Teichmann 2.04,33

1.500 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Marokko
 MAR
Hicham El Guerrouj 3.30,68
2
Vlag van Kenia
 KEN
Bernard Lagat 3.31,10
3
Vlag van Frankrijk
 FRA
Driss Maazouzi 3.31,54 (SB)
4
Vlag van Kenia
 KEN
William Chirchir 3.31,91
5
Vlag van Spanje
 ESP
Reyes Estévez 3.32,34 (SB)
6
Vlag van Spanje
 ESP
José Antonio Redolat 3.34,29
7
Vlag van Portugal
 POR
Rui Silva 3.35,74
8
Vlag van Marokko
 MAR
Abdelkader Hachlaf 3.36,54
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Roemenië
 ROU
Gabriela Szabó 4.00,57 (SB)
2
Vlag van Roemenië
 ROU
Violeta Szekely 4.01,70
3
Vlag van Rusland
 RUS
Natalya Gorelova 4.02,40
4
Vlag van Portugal
 POR
Carla Sacramento 4.03,96
5
Vlag van Polen
 POL
Lidia Chojecka 4.06,70
6
Vlag van Spanje
 ESP
Natalia Rodríguez 4.07,10
7
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Alesya Turova 4.07,25 (SB)
8
Vlag van Turkije
 TUR
Süreyya Ayhan 4.08,17

5.000 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Kenia
 KEN
Richard Limo 13.00,77
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Millon Wolde 13.03,47
3
Vlag van Kenia
 KEN
John Kibowen 13.05,20
4
Vlag van Spanje
 ESP
Alberto García 13.05,60
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Ismaïl Sghyr 13.07,71
6
Vlag van Kenia
 KEN
Sammy Kipketer 13.08,46
7
Vlag van Ethiopië
 ETH
Abiyote Abate 13.14,07
8
Vlag van Ethiopië
 ETH
Hailu Mekonnen 13.20,24
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Olga Jegorova 15.03,39
2
Vlag van Spanje
 ESP
Marta Domínguez 15.06,59
3
Vlag van Ethiopië
 ETH
Ayelech Worku 15.10,17
4
Vlag van China
 CHN
Dong Yanmei 15.10,73
5
Vlag van Duitsland
 GER
Irina Mikitenko 15.13,93
6
Vlag van Rusland
 RUS
Yelena Zadorozhnaya 15.16,15
7
Vlag van Kenia
 KEN
Edith Masai 15.17,67
8
Vlag van Roemenië
 ROU
Gabriela Szabó 15.19,55

10.000 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Kenia
 KEN
Charles Kamathi 27.53,25
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Assefa Mezgebu 27.53,97
3
Vlag van Ethiopië
 ETH
Haile Gebrselassie 27.54,41
4
Vlag van Ethiopië
 ETH
Yibeltal Admassu 27.55,24 (PB)
5
Vlag van Spanje
 ESP
Fabián Roncero 27.56,07
6
Vlag van Spanje
 ESP
José Rios 27.56,58
7
Vlag van Kenia
 KEN
Paul Malakwen Kosgei 27.57,56
8
Vlag van Kenia
 KEN
John Cheruiyot Korir 27.58,06
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Ethiopië
 ETH
Derartu Tulu 31.48,81
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Berhane Adere 31.48,85
3
Vlag van Ethiopië
 ETH
Gete Wami 31.49,98
4
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Paula Radcliffe 31.50,06
5
Vlag van Roemenië
 ROU
Mihaela Botezan 32.03,46
6
Vlag van Rusland
 RUS
Ljoedmila Petrova 32.04,94 (SB)
7
Vlag van Marokko
 MAR
Asmae Leghzaoui 32.06,35
8
Vlag van Frankrijk
 FRA
Yamna Belkacem 32.09,21

Marathon

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Ethiopië
 ETH
Gezahegne Abera 2:12.42 (SB)
2
Vlag van Kenia
 KEN
Simon Biwott 2:12.43
3
Vlag van Italië
 ITA
Stefano Baldini 2:13.18
4
Vlag van Ethiopië
 ETH
Tesfaye Tola 2:13.58
5
Vlag van Japan
 JPN
Shigeru Aburaya 2:14.07
6
Vlag van Marokko
 MAR
Abdelkader El Mouaziz 2:15.41
7
Vlag van Ethiopië
 ETH
Tesfaye Jifar 2:16.52
8
Vlag van Japan
 JPN
Yoshiteru Morishita 2:17.05
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Roemenië
 ROU
Lidia Şimon 2:26.01
2
Vlag van Japan
 JPN
Reiko Tosa 2:26.06
3
Vlag van Rusland
 RUS
Svetlana Zacharova 2:26.18
4
Vlag van Japan
 JPN
Yoko Shibui 2:26.33
5
Vlag van Duitsland
 GER
Sonja Krolik 2:28.17
6
Vlag van Kenia
 KEN
Florence Barsosio 2:28.36
7
Vlag van Ethiopië
 ETH
Shitaye Gemechu 2:28.40 (PB)
8
Vlag van Rusland
 RUS
Ljoebov Morgoenova 2:28.54

20 km snelwandelen

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Roman Rasskazov 1:20.31
2
Vlag van Rusland
 RUS
Ilja Markov 1:20.33
3
Vlag van Rusland
 RUS
Viktor Boerajev 1:20.36
4
Vlag van Australië
 AUS
Nathan Deakes 1:20.55
5
Vlag van Spanje
 ESP
David Márquez 1:21.09 (PB)
6
Vlag van Mexico
 MEX
Joel Sánchez 1:22.05
7
Vlag van Japan
 JPN
Satoshi Yanagisawa 1:22.11
8
Vlag van Ecuador
 ECU
Jefferson Pérez 1:22.20
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Olimpiada Ivanova 1:27.48 (CR)
2
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Valentina Tsybulskaya 1:28.49 (PB)
3
Vlag van Italië
 ITA
Elisabetta Perrone 1:28.56
4
Vlag van Italië
 ITA
Erica Alfridi 1:29.48
5
Vlag van Spanje
 ESP
María Vasco 1:30.19
6
Vlag van Roemenië
 ROU
Norica Cimpean 1:30.39
7
Vlag van Duitsland
 GER
Melanie Seeger 1:30.41 (NR)
8
Vlag van Italië
 ITA
Annarita Sidoti 1:31.40 (SB)

50 km snelwandelen

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Polen
 POL
Robert Korzeniowski 3:42.08 (WL)
2
Vlag van Spanje
 ESP
Jesús Ángel García 3:43.07 (SB)
3
Vlag van Mexico
 MEX
Edgar Hernandez 3:46.12 (PB)
4
Vlag van Letland
 LAT
Aigars Fadejevs 3:46.20
5
Vlag van Rusland
 RUS
Vladimir Potemin 3:46.53
6
Vlag van Spanje
 ESP
Valentí Massana 3:48.28
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Curt Clausen 3:50.46 (SB)
8
Vlag van Italië
 ITA
Marco Giungi 3:51.09 (SB)

110 m horden / 100 m horden

110 m horden mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Allen Johnson 13,04 (WL)
2
Vlag van Cuba
 CUB
Anier García 13,07 (SB)
3
Vlag van Haïti
 HAI
Dudley Dorival 13,25 (NR)
4
Vlag van Cuba
 CUB
Yoel Hernández 13,30 (SB)
5
Vlag van Zweden
 SWE
Robert Kronberg 13,51
6
Vlag van Rusland
 RUS
Yevgeniy Pechonkin 13,52
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Dawane Wallace 13,76
8
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Shaun Bownes 13,84
100 m horden vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Anjanette Kirkland 12,42 (WL)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Gail Devers 12,54 (SB)
3
Vlag van Kazachstan
 KAZ
Olga Sjisjigina 12,58 (SB)
4
Vlag van Bulgarije
 BUL
Svetla Dimitrova 12,58 (SB)
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Jenny Adams 12,63 (PB)
6
Vlag van Jamaica
 JAM
Dionne Rose-Henley 12,79
7
Vlag van Frankrijk
 FRA
Linda Ferga 12,80
8
Vlag van Jamaica
 JAM
Vonette Dixon 13,02

400 m horden

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Dominicaanse Republiek
 DOM
Félix Sánchez 47,49 (WL)
2
Vlag van Italië
 ITA
Fabrizio Mori 47,54 (NR)
3
Vlag van Japan
 JPN
Dai Tamesue 47,89 (NR)
4
Vlag van Saoedi-Arabië
 KSA
Hadi Soua'an Al-Somaily 47,99 (SB)
5
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Christopher Rawlinson 48,54
6
Vlag van Polen
 POL
Pawel Januszewski 48,57
7
Vlag van Tsjechië
 CZE
Jiří Mužík 49,07
Vlag van Rusland
 RUS
Boris Gorban DQ
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Marokko
 MAR
Nezha Bidouane 53,34 (WL)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Joelia Nosova 54,27
3
Vlag van Cuba
 CUB
Daimí Pernía 54,51
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Tonja Buford-Bailey 54,55
5
Vlag van Jamaica
 JAM
Debbie-Ann Parris 54,68
6
Vlag van Roemenië
 ROU
Ionela Târlea 55,36
7
Vlag van Jamaica
 JAM
Deon Hemmings 55,83
8
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Sandra Glover 57,42

3.000 m steeplechase

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Kenia
 KEN
Reuben Kosgei 8.15,16
2
Vlag van Marokko
 MAR
Ali Ezzine 8.16,21
3
Vlag van Kenia
 KEN
Bernard Barmasai 8.16,59
4
Vlag van Spanje
 ESP
Luis Miguel Martín 8.18,87
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Bouabdellah Tahri 8.19,56
6
Vlag van Spanje
 ESP
Antonio Jiménez 8.19,82
7
Vlag van Qatar
 QAT
Khamis Abdullah Saifeldin 8.20,01 (SB)
8
Vlag van Kenia
 KEN
Raymond Yator 8.20,87

4 x 100 m estafette

Mannen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Morne Nagel
Corne du Plessis
Lee-Roy Newton
Mathew Quinn
38,47 (NR)
2
Vlag van Trinidad en Tobago
 TRI
Marc Burns
Ato Boldon
Jaycey Harper
Darrel Brown
38,58 (NR)
3
Vlag van Australië
 AUS
Matthew Shirvington
Paul Di Bella
Steve Brimacombe
Adam Basil
38,83 (SB)
4
Vlag van Japan
 JPN
Ryo Matsuda
Shingo Suetsugu
Toshiyuki Fujimoto
Nobuharu Asahara
38,96
5
Vlag van Ivoorkust
 CIV
Jean-Marie Irie
Ahmed Douhou
Yves Sonan
Éric Pacôme N'Dri
39,18
6
Vlag van Polen
 POL
Ryszard Pilarczyk
Lukasz Chyla
Piotr Balcerzak
Marcin Jedrusinski
39,71
Vlag van Brazilië
 BRA
Cláudio Roberto Sousa
Luciano Ribeiro Édson
André Domingos da Silva
Claudinei Quirino da Silva
DNF
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Mickey Grimes
Bernard Williams
Dennis Mitchell
Tim Montgomery
DQ
Vrouwen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van Duitsland
 GER
Melanie Paschke
Gaby Rockmeier
Birgit Rockmeier
Marion Wagner
42,32 (SB)
2
Vlag van Frankrijk
 FRA
Sylviane Félix
Frédérique Bangué
Muriel Hurtis
Odiah Sidibé
42,39 (SB)
3
Vlag van Jamaica
 JAM
Juliet Campbell
Merlene Frazer
Beverly McDonald
Astia Walker
42,40 (SB)
4
Vlag van Nigeria
 NGR
Chioma Ajunwa
Endurance Ojokolo
Mercy Nku
Mary Onyali-Omagbemi
42,52
5
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Marcia Richardson
Sarah Wilhelmy
Vernicha James
Abiodun Oyepitan
42,60 (SB)
6
Vlag van Griekenland
 GRE
Yeoryía Koklóni
Effrosíni Patsoú
Ólga Kaidantzí
Ekateríni Thánou
43,25 (SB)
7
Vlag van Rusland
 RUS
Natalia Ignatova
Irina Chabarova
Marina Kislova
Larisa Kroeglova
43,58
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kelli White
Chryste Gaines
Inger Miller
Marion Jones
DQ

4 x 400 m estafette

Mannen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van Bahama
 BAH
Avard Moncur
Chris Brown
Troy McIntosh
Timothy Munnings
2.58,19 (NR)
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Brandon Simpson
Christopher Williams
Gregory Haughton
Danny McFarlane
2.58,39 (SB)
3
Vlag van Polen
 POL
Rafal Wieruszewski
Piotr Haczek
Piotr Dlugosielski
Piotr Rysiukiewicz
2.59,71 (SB)
4
Vlag van Brazilië
 BRA
Valdinei Abilio da Silva
Anderson Jorge Oliveira dos Santos
Flávio de Oliveira Godoy
Sanderlei Claro Parrela
3.01,09
5
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Iwan Thomas
Jamie Baulch
Timothy Benjamin
Mark Richardson
3.01,26
6
Vlag van Spanje
 ESP
Eduardo Iván Rodríguez
David Canal
Antonio Andrés
Antonio Manuel Reina
3.02,24
7
Vlag van Duitsland
 GER
Marc Alexander Scheer
Ruwen Faller
Lars Figura
Ingo Schultz
3.03,52
DQ
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Leonard Byrd
Antonio Pettigrew
Derrick Brew
Angelo Taylor
2.57,54
Vrouwen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van Jamaica
 JAM
Sandie Richards
Catherine Scott
Debbie-Ann Parris
Lorraine Fenton
3.20,65 (WL)
2
Vlag van Duitsland
 GER
Florence Ekpo-Umoh
Shanta Ghosh
Claudia Marx
Grit Breuer
3.21,97 (SB)
3
Vlag van Rusland
 RUS
Irina Rossikina
Yuliya Nosova
Anastasia Kapatsjinskaja
Olesja Zykina
3.24,92
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Jearl Miles-Clark
Monique Hennagan
Michelle Collins
Suziann Reid
3.26,88
5
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Lee McConnell
Helen Frost
Natasha Danvers
Catherine Murphy
3.26,94 (SB)
6
Vlag van Frankrijk
 FRA
Francine Landre
Anita Mormand
Sylvanie Morandais
Marie-Louise Bévis
3.27,54
7
Vlag van Polen
 POL
Aleksandra Pieluzek
Grazyna Prokopek
Aneta Lemiesz
Malgorzata Pskit
3.27,78
8
Vlag van Canada
 CAN
Foy Williams
Samantha George
Danielle Kot
LaDonna Antoine
3.27,93

Hoogspringen

Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Duitsland
 GER
Martin Buss 2,36 m (WL)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Vjatsjelav Voronin 2,33 m (SB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,33 m (PB)
4
Vlag van Rusland
 RUS
Sergej Kljoegin 2,30 m
4
Vlag van Zweden
 SWE
Stefan Holm 2,30 m
6
Vlag van Zweden
 SWE
Staffan Strand 2,25 m
6
Vlag van Canada
 CAN
Mark Boswell 2,25 m
8
Vlag van Canada
 CAN
Kwaku Boateng 2,25 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Hestrie Cloete 2,00 m (SB)
2
Vlag van Oekraïne
 UKR
Inha Babakova 2,00 m
3
Vlag van Zweden
 SWE
Kajsa Bergqvist 1,97 m
4
Vlag van Bulgarije
 BUL
Venelina Veneva 1,97 m
5
Vlag van Oekraïne
 UKR
Vita Palamar 1,94 m
6
Vlag van Kroatië
 CRO
Blanka Vlašić 1,94 m
7
Vlag van Roemenië
 ROU
Monica Iagar 1,90 m
7
Vlag van Hongarije
 HUN
Dóra Györffy 1,90 m

Verspringen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Cuba
 CUB
Iván Pedroso 8,40 m
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Savanté Stringfellow 8,24 m
3
Vlag van Portugal
 POR
Carlos Calado 8,21 m (SB)
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Miguel Pate 8,21 m
5
Vlag van Kaaimaneilanden
 CAY
Kareem Streete-Thompson 8,10 m
6
Vlag van Oekraïne
 UKR
Oleksi Loekasjevytsj 8,10 m
7
Vlag van Jamaica
 JAM
James Beckford 8,08 m
8
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Dwight Phillips 7,92 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Italië
 ITA
Fiona May 7,02 m
2
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Kotova 7,01 m
3
Vlag van Spanje
 ESP
Niurka Montalvo 6,88 m
4
Vlag van Hongarije
 HUN
Tünde Vaszi 6,86 m (NR)
5
Vlag van Letland
 LAT
Valentina Gotovska 6,84 m
6
Vlag van Griekenland
 GRE
Níki Xánthou 6,76 m
7
Vlag van Brazilië
 BRA
Maurren Maggi 6,73 m
8
Vlag van Rusland
 RUS
Lyudmila Galkina 6,70 m

Polsstokhoogspringen

Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Australië
 AUS
Dmitri Markov 6,05 m (CR)
2
Vlag van Israël
 ISR
Aleksandr Averboech 5,85 m
3
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Nick Hysong 5,85 m (SB)
4
Vlag van Duitsland
 GER
Michael Stolle 5,85 m (SB)
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Romain Mesnil 5,85 m
6
Vlag van Nederland
 NED
Christian Tamminga 5,75 m (SB)
6
Vlag van Duitsland
 GER
Richard Spiegelburg 5,75 m
8
Vlag van Polen
 POL
Adam Kolasa 5,75 m (PB)
Vrouwen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Stacy Dragila 4,75 m (CR)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Svetlana Feofanova 4,75 m (CR)
3
Vlag van Polen
 POL
Monika Pyrek 4,55 m
4
Vlag van Australië
 AUS
Tatiana Grigorieva 4,55 m (PB)
5
Vlag van China
 CHN
Shuying Gao 4,50 m (AR)
6
Vlag van IJsland
 ISL
Thórey Edda Elisdóttir 4,45 m (PB)
7
Vlag van Duitsland
 GER
Yvonne Buschbaum 4,45 m (PB)
8
Vlag van Tsjechië
 CZE
Pavla Hamáčková 4,45 m

Hink-stap-springen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Jonathan Edwards 17,92 m (WL)
2
Vlag van Zweden
 SWE
Christian Olsson 17,47 m
3
Vlag van Rusland
 RUS
Igor Spasovkhodskiy 17,44 m (PB)
4
Vlag van Cuba
 CUB
Yoel García 17,40 m (SB)
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Walter Davis 17,20 m
6
Vlag van Bermuda
 BER
Brian Wellman 16,81 m
7
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Onochie Achike 16,79 m
8
Vlag van Bulgarije
 BUL
Rostislav Dimitrov 16,72 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Lebedeva 15,25 m (WL)
2
Vlag van Kameroen
 CMR
Françoise Mbango Etone 14,60 m
3
Vlag van Bulgarije
 BUL
Tereza Marinova 14,58 m
4
Vlag van Italië
 ITA
Magdelín Martínez 14,52 m
5
Vlag van Finland
 FIN
Heli Koivula 14,28 m (SB)
6
Vlag van Roemenië
 ROU
Cristina Nicolau 14,17 m
7
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Ashia Hansen 14,10 m
8
Vlag van Jamaica
 JAM
Trecia Smith 13,92 m

Speerwerpen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Tsjechië
 CZE
Jan Železný 92,80 m (CR)
2
Vlag van Finland
 FIN
Aki Parviainen 91,31 m
3
Vlag van Griekenland
 GRE
Konstadinós Gatsioúdis 89,95 m
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Breaux Greer 87,00 m (PB)
5
Vlag van Duitsland
 GER
Raymond Hecht 86,46 m
6
Vlag van Duitsland
 GER
Boris Henry 85,52 m
7
Vlag van Rusland
 RUS
Sergej Makarov 83,64 m
8
Vlag van Letland
 LAT
Ēriks Rags 82,82 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Cuba
 CUB
Osleidys Menéndez 69,53 m (CR)
2
Vlag van Griekenland
 GRE
Miréla Manjani-Tzelíli 65,78 m
3
Vlag van Cuba
 CUB
Sonia Bisset 64,69 m
4
Vlag van Tsjechië
 CZE
Nikola Tomečková 63,11 m
5
Vlag van Duitsland
 GER
Steffi Nerius 62,08 m
6
Vlag van Finland
 FIN
Mikaela Ingberg 61,94 m
7
Vlag van Cuba
 CUB
Xiomara Rivero 61,60 m
8
Vlag van Griekenland
 GRE
Aggelikí Tsiolakoúdi 61,01 m

Discuswerpen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Duitsland
 GER
Lars Riedel 69,72 m (CR)
2
Vlag van Litouwen
 LTU
Virgilijus Alekna 69,40 m
3
Vlag van Duitsland
 GER
Michael Möllenbeck 67,61 m (PB)
4
Vlag van Rusland
 RUS
Dmitriy Shevchenko 67,57 m (PB)
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Adam Setliff 66,55 m
6
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Vasiliy Kaptyukh 66,25 m (SB)
7
Vlag van Hongarije
 HUN
Roland Varga 65,86 m (PB)
8
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Frantz Kruger 65,27 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Ellina Zvereva 67,10 m
2
Vlag van Roemenië
 ROU
Nicoleta Grasu 66,24 m
3
Vlag van Griekenland
 GRE
Anastasía Kelesídou 65,50 m (SB)
4
Vlag van Duitsland
 GER
Franka Dietzsch 65,38 m (SB)
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Seilala Sua 63,74 m
6
Vlag van Tsjechië
 CZE
Věra Pospíšilová 61,47 m
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kristin Kuehl 61,04 m
8
Vlag van Duitsland
 GER
Anja Mollenbeck 60,49 m

Kogelstoten

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
John Godina 21,87
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Adam Nelson 21,24
3
Vlag van Finland
 FIN
Arsi Harju 20,93 (SB)
4
Vlag van Spanje
 ESP
Manuel Martínez 20,91
5
Vlag van Joegoslavië
 YUG
Dragan Peric 20,91 (SB)
6
Vlag van Oekraïne
 UKR
Joeri Bilonoh 20,83
7
Vlag van Finland
 FIN
Conny Karlsson 20,78 (PB)
8
Vlag van Canada
 CAN
Bradley Snyder 20,63
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Yanina Korolchik 20,61 m (NR)
2
Vlag van Duitsland
 GER
Nadine Kleinert-Schmitt 19,86 m (PB)
3
Vlag van Oekraïne
 UKR
Vita Pavlysj 19,41 m
4
Vlag van Rusland
 RUS
Larisa Peleshenko 19,37 m
5
Vlag van Rusland
 RUS
Irina Korzhanenko 19,35 m
6
Vlag van Duitsland
 GER
Astrid Kumbernuss 19,25 m
7
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Nadzeja Astaptsjoek 18,98 m
8
Vlag van Cuba
 CUB
Yumileidi Cumbá 18,73 m

Kogelslingeren

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Polen
 POL
Szymon Ziółkowski 83,38 m (CR)
2
Vlag van Japan
 JPN
Koji Murofushi 82,92 m
3
Vlag van Rusland
 RUS
Ilya Konovalov 80,27 m (SB)
4
Vlag van Italië
 ITA
Nicola Vizzoni 80,13 m
5
Vlag van Oekraïne
 UKR
Andrej Skvaroek 79,93 m
6
Vlag van Hongarije
 HUN
Balázs Kiss 79,75 m
7
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Igor Astapkovich 79,72 m (SB)
8
Vlag van Hongarije
 HUN
Tibor Gécsek 79,34 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Cuba
 CUB
Yipsi Moreno 70,65 m (AR)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Olga Koezenkova 70,61 m
3
Vlag van Australië
 AUS
Bronwyn Eagles 68,87 m
4
Vlag van Polen
 POL
Kamila Skolimowska 68,05 m
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Manuela Montebrun 67,78 m
6
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Lorraine Shaw 65,89 m
7
Vlag van Frankrijk
 FRA
Florence Ezeh 65,88 m
8
Vlag van Kroatië
 CRO
Ivana Brkljacic 65,43 m

Tienkamp / zevenkamp

tienkamp mannen
Rang Land Atleet Punten
1
Vlag van Tsjechië
 CZE
Tomáš Dvořák 8902 pnt (CR)
2
Vlag van Estland
 EST
Erki Nool 8815 pnt (NR)
3
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
Dean Macey 8603 pnt (PB)
4
Vlag van Hongarije
 HUN
Attila Zsivóczky 8371 pnt (SB)
5
Vlag van Rusland
 RUS
Lev Lobodin 8352 pnt
6
Vlag van Tsjechië
 CZE
Jirí Ryba 8332 pnt (SB)
7
Vlag van Duitsland
 GER
Stefan Schmid 8307 pnt (SB)
8
Vlag van Frankrijk
 FRA
Laurent Hernu 8280 pnt (PB)
zevenkamp vrouwen
Rang Land Atleet Punten
1
Vlag van Rusland
 RUS
Jelena Prochorowa 6694 pnt (SB)
2
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Natalya Sazanovich 6539 pnt (SB)
3
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Shelia Burrell 6472 pnt (SB)
4
Vlag van Rusland
 RUS
Natalya Roshchupkina 6294 pnt
5
Vlag van Duitsland
 GER
Karin Ertl 6283 pnt
6
Vlag van Litouwen
 LTU
Austra Skujytė 6112 pnt
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Le Shundra Nathan 6073 pnt
8
Vlag van Rusland
 RUS
Irina Belova 6061 pnt

Legenda

  • AR = Werelddeelrecord (Area Record)
  • CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
  • SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
  • PB = Persoonlijk record (Personal Best)
  • NR = Nationaal record (National Record)
  • ER = Europees record (European Record)
  • WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
  • WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
  • WR = Wereldrecord (World Record)
  • DNF = Opgave (Did not finish)
  • DQ = Gediskwalificeerd (Disqualified)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen atletiek 2001
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.