Wereldkampioenschappen indooratletiek 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen indooratletiek 2004.

Wereldkampioenschappen indooratletiek 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Budapest Sportaréna waarin het WK indoor plaatsvond.
Budapest Sportaréna waarin het WK indoor plaatsvond.

De wereldkampioenschappen indooratletiek 2004 werden gehouden van vrijdag 5 maart 2004 tot en met zondag 7 maart 2004 in het Hongaarse Boedapest. Het toernooi werd gehouden in de Budapest Sports Arena, dat plaats bood aan 13.000 toeschouwers. In totaal namen 677 atleten deel aan dit WK, afkomstig uit 139 landen.

Recordverbeteringen

De volgende wereldrecords werden verbeterd:

Onderdeel Nationaliteit Naam Datum Prestatie Ronde
hink-stap-springen
 SWE
Christian Olsson 7 maart 2004 17,83 m finale
hink-stap-springen
 RUS
Inessa Kravets 6 maart 2004 15,16 m finale
hink-stap-springen
 RUS
Inessa Kravets 6 maart 2004 15,25 m finale
hink-stap-springen
 RUS
Inessa Kravets 6 maart 2004 15,36 m finale
polsstokhoogspringen
 RUS
Jelena Isinbajeva 6 maart 2004 4,86 m finale
4 x 400 m estafette
 RUS
Olesja Krasnomovets
Olga Kotljarova
Tatjana Levina
Natalja Nazarova
7 maart 2004 3.23,88 finale

Er werd één Nederlands record verbeterd:

Er werd één Belgisch record verbeterd:

Deelnemers

Nederland

  • Rens Blom
    • polsstokhoogspringen - NM in de finale (1e in de kwalificatieronde met 5,70 m)
  • Marko Koers
    • 1500 m - 5e in de series met 3.42,53
  • Gert-Jan Liefers
    • 3000 m - 6e in de finale met 8.02,86
  • Arnoud Okken
    • 800 m - 4e in de halve finale met 1.47,84
  • Karin Ruckstuhl
    • vijfkamp - 4e met 4640 pnt
  • Gregory Sedoc
    • 60 m horden - 3e in de halve finale met 7,66 s
  • Rutger Smith
    • kogelstoten - 7e in de kwalificatieronde met 19,67 m
  • Bram Som
    • 800 m - 2e in de series met 1.48,55
  • Lieja Tunks
    • kogelstoten - 6e in de kwalificatieronde met 18,39 m
  • Lotte Visschers
    • 800 m - 5e in de series met 2.06,49
  • Marcel van der Westen
    • 60 m horden - 7e in de series met 7,83 s

===
België

Uitslagen

60 m

Mannen
rang land naam prestatie
 GBR
Jason Gardener 6,49
 USA
Shawn Crawford 6,52
 GRE
Yeóryios Theodorídis 6,54
4
 USA
Mickey Grimes 6,55
5
 SLO
Matic Osovnikar 6,58 (NR)
6
 POR
Francis Obikwelu 6,60
7
 ITA
Simone Collio 6,60
8
 TRI
Niconnor Alexander 6,76
Vrouwen
rang land naam prestatie
 USA
Gail Devers 7,08
 BEL
Kim Gevaert 7,12 (NR)
 BLR
Joelija Nestsjarenka 7,12
4
 USA
Torri Edwards 7,16
5
 FRA
Muriel Hurtis 7,17
6
 RUS
Joelia Tabakova 7,17
7
 FRA
Christine Arron 7,21
8
 BLR
Natallja Safronnikava 7,23

200 m

Mannen
rang land naam prestatie
 BAH
Dominic Demeritte 20,66 (NR)
 SWE
Johan Wissman 20,72
 GER
Tobias Unger 21,02
4
 CMR
Joseph Batangdon 21,16
5
 USA
Jimmie Hackley 21,35
6
 POL
Marcin Urbaś 21,49
Vrouwen
rang land naam prestatie
 BLR
Natallja Safronnikava 23,13
 RUS
Svetlana Goncharenko 23,15
 AUT
Karin Mayr-Krifka 23,18
4
 UKR
Marina Maydanova 23,64
5
 UKR
Natalja Pyhyda 23,80
6
 RUS
Anastasia Kapatsjinskaja DSQ

400 m

Mannen
rang land naam prestatie
 GRN
Alleyne Francique 45,88
 JAM
Davian Clarke 45,92
 COD
Gary Kikaya 46,30
4
 TUN
Sofiane Labidi 46,48
5
 USA
Milton Campbell 46,74
6
 USA
Joe Mendel 47,34
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Natalja Nazarova 50,19 (WMR)
 RUS
Olesja Forsjeva 50,65 (PB)
 BAH
Tonique Williams 50,87 (NR)
4
 ROU
Ionela Târlea 51,58
5
 USA
Julian Clay 52,82
6
 GRE
Faní Chalkiá 52,90

800 m

Mannen
rang land naam prestatie
 RSA
Mbulaeni Mulaudzi 1.45,71
 BRN
Rashid Ramzi 1.46,15 (AR)
 BRA
Osmar Barbosa dos Santos 1.46,26
4
 MAR
Amine Laalou 1.46,57 (PB)
5
 KEN
William Yiampoy 1.46,88
6
 KEN
Joseph Mutua 1.47,86
Vrouwen
rang land naam prestatie
 MOZ
Maria Mutola 1.58,50
 SLO
Jolanda Čeplak 1.58,72
 GBR
Joanne Fenn 1.59,50 (NR)
4
 USA
Jennifer Toomey 1.59,64 (PB)
5
 RUS
Tatjana Andrianova 1.59,71 (PB)
6
 RUS
Olga Raspopowa 2.00,59

1500 m

Mannen
rang land naam prestatie
 KEN
Paul Korir 3.52,31
 UKR
Ivan Hesjko 3.52,34
 KEN
Laban Rotich 3.52,93
4
 GBR
James Thie 3.53,36
5
 POL
Miroslaw Formela 3.53,70
6
 ESP
José Antonio Redolat 3.56,55
7
 MAR
Youssef Baba 3.57,79
8
 MAR
Abdelkader Hachlaf 3.53,22
Vrouwen
rang land naam prestatie
 ETH
Kutre Dulecha 4.06,40
 CAN
Carmen Douma-Hussar 4.08,18
 RUS
Gulnara Samitowa 4.08,26
4
 BUL
Daniela Jordanowa 4.08,52
5
 UKR
Natalija Sydorenko-Tobias 4.09,03
6
 RUS
Joelia Kosenkova 4.09,32
7
 BLR
Alesja Toerova 4.09,81
8
 POL
Lidia Okninska 4.10,32

3000 m

Mannen
rang land naam prestatie
 KEN
Bernard Lagat 7.56,34
 POR
Rui Silva 7.57,08
 ETH
Markos Geneti 7.57,87
4
 ESP
Antonio David Jiménez 7.58,23
5
 ESP
Sergio Gallardo 7.58,96
6
 NED
Gert-Jan Liefers 8.02,86
7
 CAN
Kevin Sullivan 8.03,34
8
 MAR
Mohammed Amyne 8.03,50
Vrouwen
rang land naam prestatie
 ETH
Meseret Defar 9.11,22
 ETH
Berhane Adere 9.11,43
 USA
Shayne Culpepper 9.12,15
4
 ESP
Marta Domínguez 9.12,85
5
 GBR
Joanne Pavey 9.13,09
6
 RUS
Jelena Sadoroschnaja 9.13,70
7
 GER
Sabrina Mockenhaupt 9.13,70
8
 UKR
Marina Doebrova 9.14,34

60 m horden

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Allen Johnson 7,36
 CHN
Liu Xiang 7,43
 JAM
Maurice Wignall 7,48 (NR)
4
 LAT
Staņislavs Olijars 7,49
5
 CUB
Yuniel Hernandez 7,58
6
 SWE
Robert Kronberg 7,59
7
 CUB
Yoel Hernandez 7,78
8
 JAM
Dwight Thomas 7,87
Vrouwen
rang land naam prestatie
 CAN
Perdita Felicien 7,75 (NR)
 USA
Gail Devers 7,78
 FRA
Linda Ferga-Khodadin 7,82 (NR)
4
 USA
Joanna Hayes 7,86
5
 SWE
Susanna Kallur 7,89
6
 JAM
Lacena Golding-Clarke 7,89
7
 GRE
Flora Redoumi 7,94
8
 FRA
Nicole Ramalalanirina 8,01

Verspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Savanté Stringfellow 8,40
 JAM
James Beckford 8,31 (SB)
 RUS
Vitaliy Shkurlatov 8,28 (SB)
4
 ROU
Bogdan Tarus 8,26 (SB)
5
 UKR
Vladimir Zjoeskov 8,23 (PB)
6
 GBR
Chris Tomlinson 8,17 (NR)
7
 RUS
Kirill Sosunov 8,16 (SB)
8
 CUB
Iván Pedroso 8,09 (SB)
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Tatjana Lebedeva 6,98 (WL)
 RUS
Tatjana Kotova 6,93 (SB)
 SWE
Carolina Klüft 6,92 (NR)
4
 CHN
Guan Yingnan 6,75
5
 LAT
Valentina Gotovska 6,67
6
 ITA
Fiona May 6,64
7
 ESP
Concepción Montaner 6,46
8
 ROU
Adina Anton 6,43

Hink-stap-springen

Mannen
rang land naam prestatie
 SWE
Christian Olsson 17,83 (WR)
 BRA
Jadel Gregório 17,43
 CUB
Yoandris Betanzos 17,36
4
 BLR
Dmitrij Valjoekevitsj 17,22
5
 ROU
Marian Oprea 17,19 (SB)
6
 UKR
Mykola Savolaynen 16,95
7
 RUS
Danil Boerkenja 16,62
8
 FRA
Julien Kapek 16,50
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Tatjana Lebedeva 15,36 (WR)
 SUD
Yamilé Aldama 14,90 (AR)
 GRE
Hrysopiyi Devetzi 14,73
4
 JAM
Trecia Smith 14,71 (NR)
5
 ITA
Magdelín Martínez 14,67
6
 CMR
Françoise Mbango Etone 14,62 (SB)
7
 ROU
Adelina Gavrila 14,62 (SB)
8
 UKR
Olena Hovorova 14,59 (SB)

Hoogspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 SWE
Stefan Holm 2,35
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,32
 ROU
Stefan Vasilache 2,25
 JAM
Germaine Mason 2,25
 TCH
Jaroslav Bába 2,25
6
 BLR
Hennazdy Maroz 2,25
7
 UKR
Andrej Sokolovsky 2,25
8
 IRL
Adrian O'Dwyer 2,25
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Jelena Slesarenko 2,04 (NR)
 RUS
Anna Tsjitsjerova 2,00
 CRO
Blanka Vlašić 1,97
4
 UKR
Vita Palamar 1,97
5
 GER
Daniela Rath 1,97
6
 ESP
Marta Mendia 1,94
7
 BUL
Venelina Veneva 1,94
8
 UKR
Vita Stopina 1,91

Polsstokhoogspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 RUS
Igor Pavlov 5,80 (PB)
 CZE
Adam Ptácek 5,70 (SB)
 UKR
Denys Joertsjenko 5,70
4
 SWE
Patrik Kristiansson 5,70
5
 GER
Tim Lobinger 5,70
6
 ITA
Giuseppe Gibilisco 5,60
7
 FRA
Romain Mesnil 5,60
8
 NED
Rens Blom NM
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Jelena Isinbajeva 4,86 (WR)
 USA
Stacy Dragila 4,81 (AR)
 RUS
Svetlana Feofanova 4,70
4
 USA
Jillian Schwartz 4,60 (PB)
5
 FRA
Vanessa Boslak 4,50 (NR)
5
 POL
Monika Pyrek 4,50
7
 POL
Anna Rogowska 4,40
8
 GER
Nastja Ryjikh 4,40

Kogelstoten

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Christian Cantwell 21,49
 USA
Reese Hoffa 21,07 (PB)
 DEN
Joachim Olsen 20,99
4
 POL
Tomasz Majewski 20,83 (NR)
5
 ESP
Manuel Martínez 20,79
6
 BLR
Andrej Michnevitsj 20,50
7
 GBR
Carl Myerscough 20,47
8
 UKR
Joeri Bilonoh 20,26
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Svetlana Kriveljowa 19,90
 CUB
Yumileidi Cumbá 19,31
 GER
Nadine Kleinert 19,05
4
 POL
Krystyna Zabawska 19,00 (NR)
5
 CHN
Li Meiju 18,69
6
 CUB
Misleydis González 18,41
7
 BLR
Nadzeja Astaptsjoek 18,33
8
 UKR
Vita Pavlytsj DSQ

Zevenkamp / Vijfkamp

Mannen
rang land naam prestatie
 CZE
Roman Šebrle 6438 (WL)
 USA
Bryan Clay 6365 (PB)
 RUS
Lev Lobodin 6203
4
 KAZ
Dmitriy Karpov 6155 (AR)
5
 EST
Erki Nool 6093
6
 RUS
Aleksandr Pogorelov 6022
7
 ISL
Jon Arnar Magnusson 5993
8
 SLO
Ranko Leskovar 5612
Vrouwen
rang land naam prestatie
 POR
Naide Gomes 4759 (WL)
 UKR
Natalja Dobrynska 4727 (NR)
 LTU
Austra Skujytė 4679 (NR)
4
 NED
Karin Ruckstuhl 4640 (NR)
5
 BEL
Tia Hellebaut 4526
6
 BLR
Iryna Boetar 4315 (PB)
7
 EST
Larisa Netseporuk 4227
8
 USA
Kim Schiemenz 4012

4 x 400 m estafette

Mannen
rang land naam prestatie
 JAM
Gregory Haughton
Leroy Colquhoun
Michael McDonald
Davian Clarke
3.05,21
 RUS
Dmitri Forsjev
Boris Gorban
Andrey Roednitski
Aleksandr Oesov
3.06,23 (SB)
 IRL
Robert Daly
Gary Ryan
David Gillick
David McCarthy
3.10,44
4
 SUI
Alain Rohr
Cédric El-Idrissi
Martin Leiser
Andreas Oggenfuss
3.12,62
5
 BAH
Chris Brown
Timothy Munnings
Andretti Bain
Dennis Darling
3.17.57
6
 USA
James Carter
Milton Campbell
Joe Mendel
Godfrey Herring
DSQ
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Olesja Forsjeva
Olga Kotljarova
Tatjana Levina
Natalja Nazarova
3.23,88 (WR)
 BLR
Natallja Salahoeb
Anna Kozak
Ilona Voesovitsj
Svjatlana Voesovitsj
3.29,96 (NR)
 ROU
Angela Morosanu
Alina Râpanu
Maria Rus
Ionela Târlea
3.30,06 (NR)
4
 POL
Zuzanna Radecka
Monika Bejnar
Malgorzata Pskit
Grazyna Prokopek
3.30,52 (NR)
5
 JAM
Ronetta Smith
Allison Beckford
Michelle Ballentine
Michelle Burgher
3.33,77
6
 GRE
Elefthería Papadopoúlou
Hrísoula Goudenoúdi
Yeoryía Koumnáki
Faní Halkiá
3.39,23

Legenda

  • WR: Wereldrecord
  • WMR: Wereldkampioenschapsrecord
  • AR: Werelddeel record
  • NR: Nationaal record
  • WL: Beste jaarprestatie
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste seizoensprestatie

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Rusland
8 6 4 18
2
 Verenigde Staten
4 5 1 10
3
 Ethiopië
2 1 1 4
 Zweden
2 1 1 4
5
 Kenia
2 1 3
6
 Jamaica
1 2 1 4
7
 Wit-Rusland
1 1 1 3
8
 Canada
1 1 2
 Portugal
1 1 2
 Tsjechië
1 1 2
11
 Bahama's
1 1 2
 Verenigd Koninkrijk
1 1 2
13
 Grenada
1 1
 Mozambique
1 1
 Zuid-Afrika
1 1
16
 Oekraïne
2 1 3
17
 Brazilië
1 1 2
 Cuba
1 1 2
19
 Bahrein
1 1
 België
1 1
 China
1 1
 Slovenië
1 1
 Soedan
1 1
24
 Duitsland
2 2
 Griekenland
2 2
26
 Roemenië
2 2
27
 Kroatië
1 1
 Congo-Kinshasa
1 1
 Denemarken
1 1
 Frankrijk
1 1
 Ierland
1 1
 Litouwen
1 1
 Oostenrijk
1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen indooratletiek 2004
Listen to this article