Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2010.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK kortebaan 2010
Gehouden in Dubai
Jaar 2010
Data 15 t/m 19 december
Sport Zwemmen
Organisator FINA
Evenementen 40
Navigatie
2008     2012
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2010 werden van 15 tot en met 19 december 2010 georganiseerd in het Dubai Sports complex in Dubai, Verenigde Arabische Emiraten.

Wedstrijdschema

Woensdag 15/12 Donderdag 16/12 Vrijdag 17/12 Zaterdag 18/12 Zondag 19/12
Series vanaf 10:00 uur lokale tijd (07:00 MET)
200m vrij mannen
50m school vrouwen
100m rug mannen
200m vlinder vrouwen
100m school mannen
100m rug vrouwen
100m vlinder mannen
400m wissel vrouwen
4×100m vrij mannen
4×200m vrij vrouwen
100m vrij vrouwen
400m wissel mannen
50m vlinder vrouwen
50m vrij mannen
100m wissel vrouwen
4×200m vrije mannen
800m vrij vrouwen
50m rug mannen
200m rug vrouwen
50m vlinder mannen
100m school vrouwen
400m vrij mannen
200m wissel mannen
400m vrij vrouwen
200m school mannen
4×100m wissel vrouwen
50m rug vrouwen
100m vrij mannen
100m vlinder vrouwen
100m wissel mannen
50m vrij vrouwen
200m wissel vrouwen
50m school mannen
4×100m vrij vrouwen
200m rug mannen
200m school vrouwen
200m vlinder mannen
200m vrij vrouwen
4×100m wissel mannen
1500m vrij mannen
Finales - vanaf 19:00 uur lokale tijd (16:00 MET)[1]
F 200m vrij mannen
HF 50m school vrouwen
HF 100m rug mannen
F 200m vlinder vrouwen
HF 100m school mannen
HF 100m rug vrouwen
HF 100m vlinder mannen
F 400m wissel vrouwen
F 4×100m vrij mannen
F 4×200m vrij vrouwen
HF 100m vrij vrouwen
F 400m wissel mannen
F 50m school vrouwen
F 100m rug mannen
HF 50m vlinder vrouwen
HF 50m vrij mannen
F 100m rug vrouwen
F 100m school mannen
HF 100m wissel vrouwen
F 100m vlinder mannen
F 800m vrij vrouwen
F 4×200m vrij mannen
HF 50m rug mannen
F 100m vrij vrouwen
HF 50m vlinder mannen
F 200m rug vrouwen
F 200m school mannen
F 50m vlinder vrouwen
F 400m vrij mannen
HF 100m school vrouwen
F 400m vrij vrouwen
F 50m vrij mannen
F 100m wissel vrouwen
F 200m wissel mannen
F 4×100m wissel vrouwen
F 100m school vrouwen
F 50m rug mannen
HF 50m rug vrouwen
HF 100m vrij mannen
HF 50m vrij vrouwen
F 50m vlinder mannen
HF 100m vlinder vrouwen
HF 100m wissel mannen
F 200m wissel vrouwen
HF 50m school mannen
F 4×100m wissel vrouwen
F 100m vrij mannen
F 50m rug vrouwen
F 200m rug mannen
F 200m school vrouwen
F 100m wissel mannen
F 100m vlinder vrouwen
F 50m school mannen
F 50m vrij vrouwen
F 200m vlinder mannen
F 1500m vrij mannen
F 200m vrij vrouwen
F 4×100m wissel mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde 4 zwemmers voor het WK, allen mannen.[2]

Nederland

Technisch directeur Jacco Verhaeren selecteerde 10 zwemmers voor het WK, vier mannen en zes vrouwen.[3]

Mannen
Vrouwen

Medailles

Mannen

Onderdeel
Vrije Slag
50 m César Cielo Filho
 Brazilië
20,51
CR
Frédérick Bousquet
 Frankrijk
20,81 Josh Schneider
 Verenigde Staten
20,88
100 m César Cielo Filho
 Brazilië
45,74
CR
Fabien Gilot
 Frankrijk
45,97 Nikita Lobintsev
 Rusland
46,35
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.41,08
CR
Danila Izotov
 Rusland
1.41,70 Oussama Mellouli
 Tunesië
1.42,02
400 m Paul Biedermann
 Duitsland
3.37,06 Nikita Lobintsev
 Rusland
3.37,84 Oussama Mellouli
 Tunesië
3.38,17
1500 m Oussama Mellouli
 Tunesië
14.24,16 Mads Glæsner
 Denemarken
14.29,52 Gergely Gyurta
 Hongarije
14.31,47
Rugslag
50 m Stanislav Donets
 Rusland
22,93
CR
Sun Xiaolei
 China

Aschwin Wildeboer
 Spanje
23,13
100 m Stanislav Donets
 Rusland
49,07
CR
Camille Lacourt
 Frankrijk
49,80 Aschwin Wildeboer
 Spanje
50,04
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.46,68
CR
Tyler Clary
 Verenigde Staten
1.49,09 Markus Rogan
 Oostenrijk
1.49,96
Schoolslag
50 m Felipe França
 Brazilië
25,95
CR
Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
26,03 Aleksander Hetland
 Noorwegen
26,20
100 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
56,80
CR
Fabio Scozzoli
 Italië
57,13 Felipe França
 Brazilië
57,39
200 m Naoya Tomita
 Japan
2.03,12
CR
Dániel Gyurta
 Hongarije
2.03,47 Brenton Rickard
 Australië
2.04,33
Vlinderslag
50 m Albert Subirats
 Venezuela
22,40
CR
Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,43 Steffen Deibler
 Duitsland
22,44
100 m Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
50,23 Albert Subirats
 Venezuela
50,24 Kaio de Almeida
 Brazilië
50,33
200 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.51.56 Kaio de Almeida
 Brazilië
1.51,61 László Cseh
 Hongarije
1.51,67
Wisselslag
100 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
50,86 Markus Deibler
 Duitsland
51,69 Sergej Fesikov
 Rusland
51,81
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.50,08
WR
Markus Rogan
 Oostenrijk
1.52,90 Tyler Clary
 Verenigde Staten
1.53,56
400 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
3.55,50
WR
Oussama Mellouli
 Tunesië
3.57,40 Tyler Clary
 Verenigde Staten
3.57,56
Vrije Slag Estafette
4×100 m
 Frankrijk
Alain Bernard
Frédérick Bousquet
Fabien Gilot
Yannick Agnel
3.04,78
CR
 Rusland
Jevgeni Lagoenov
Sergej Fesikov
Nikita Lobintsev
Danila Izotov
3.04,82
 Brazilië
Nicholas Santos
César Cielo Filho
Marcelo Chierighini
Nicolas Oliveira
3.05,74
4×200 m
 Rusland
Nikita Lobintsev
Danila Izotov
Jevgeni Lagoenov
Aleksandr Soechoroekov
6.49,04
WR
 Verenigde Staten
Peter Vanderkaay
Ryan Lochte
Garrett Weber-Gale
Ricky Berens
6.49,58
 Frankrijk
Yannick Agnel
Fabien Gilot
Clément Lefert
Jérémy Stravius
6.53,05
Wisselslag Estafette
4×100 m
 Verenigde Staten
Nick Thoman
Mihail Alexandrov
Ryan Lochte
Garrett Weber-Gale
3.20,99
CR
 Rusland
Stanislav Donets
Stanislav Lachtjoechov
Jevgeni Korotysjkin
Nikita Lobintsev
3.21,61
 Brazilië
Guilherme Guido
Felipe França
Kaio de Almeida
César Cielo Filho
3.23,12

Vrouwen

Onderdeel
Vrije Slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,37
CR
Hinkelien Schreuder
 Nederland
23,81 Arianna Vanderpool-Wallace
 Bahama's
24,04
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,45
CR
Femke Heemskerk
 Nederland
52,18 Natalie Coughlin
 Verenigde Staten
52,25
200 m Camille Muffat
 Frankrijk
1.52,29
CR
Katie Hoff
 Verenigde Staten
1.52,91 Kylie Palmer
 Australië
1.52,96
400 m Katie Hoff
 Verenigde Staten
3.57,07
CR
Kylie Palmer
 Australië
3.58,39 Federica Pellegrini
 Italië
3.59,52
800 m Erika Villaécija
 Spanje
8.11,61 Mireia Belmonte
 Spanje
8.12,48 Kate Ziegler
 Verenigde Staten
8.12,84
Rugslag
50 m Zhao Jing
 China
26,27 Rachel Goh
 Australië
26,54 Mercedes Peris
 Spanje
26,80
100 m Natalie Coughlin
 Verenigde Staten
56,08
CR
Zhao Jing
 China
56,18 Gao Chang
 China
56,21
200 m Alexianne Castel
 Frankrijk
2.01,67 Missy Franklin
 Verenigde Staten
2.02,01 Zhou Yanxin
 China
2.03,22
Schoolslag
50 m Rebecca Soni
 Verenigde Staten
29,83 Leiston Pickett
 Australië
29,84 Zhao Jin
 China
29,90
100 m Rebecca Soni
 Verenigde Staten
1.03,98
CR
Leisel Jones
 Australië
1.04,26 Ji Liping
 China
1.04,79
200 m Rebecca Soni
 Verenigde Staten
2.16,39
CR
Sun Ye
 China
2.18,09 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.18,82
Vlinderslag
50 m Therese Alshammar
 Zweden
24,87
CR
Felicity Galvez
 Australië
24,90 Jeanette Ottesen
 Denemarken
25,24
100 m Felicity Galvez
 Australië
55,43
CR
Therese Alshammar
 Zweden
55,73 Dana Vollmer
 Verenigde Staten
56,25
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.03,59
CR
Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
2.03,94 Petra Granlund
 Zweden
2.04,38
Wisselslag
100 m Ariana Kukors
 Verenigde Staten
58,95 Kotuku Ngawati
 Australië
59,27 Hinkelien Schreuder
 Nederland
59,53
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.05,73 Ye Shiwen
 China
2.05,94 Ariana Kukors
 Verenigde Staten
2.06,09
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
4.24,21
CR
Ye Shiwen
 China
4.24,55 Li Xuanxu
 China
4.29,05
Vrije Slag Estafette
4×100 m
 Nederland
Femke Heemskerk
Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
3.28,54
CR
 Verenigde Staten
Natalie Coughlin
Katie Hoff
Jessica Hardy
Dana Vollmer
3.29,34
 China
Tang Yi
Zhu Qianwei
Pang Jiaying
Li Zhesi
3.29,81
4×200 m
 China
Chen Qian
Tang Yi
Liu Jing
Zhu Qianwei
7.35,94
WR
 Australië
Blair Evans
Jade Neilsen
Kelly Stubbins
Kylie Palmer
7.37,57
 Frankrijk
Camille Muffat
Coralie Balmy
Mylène Lazare
Ophélie-Cyrielle Etienne
7.38,33
Wisselslag Estafette
4×100 m
 China
Zhao Jing
Zhao Jin
Liu Zige
Tang Yi
3.48,29
CR
 Verenigde Staten
Natalie Coughlin
Rebecca Soni
Dana Vollmer
Jessica Hardy
3.48,36
 Australië
Rachel Goh
Leisel Jones
Felicity Galvez
Marieke Guehrer
3.48,88

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Verenigde Staten
12 6 7 25
2
 Rusland
4 4 2 10
3
 Spanje
4 2 2 8
4
 China
3 5 6 14
5
 Frankrijk
3 3 2 8
6
 Nederland
3 2 1 6
7
 Brazilië
3 1 4 8
8
 Zuid-Afrika
2 1 0 2
9
 Australië
1 6 3 10
10
 Tunesië
1 1 2 4
11
 Duitsland
1 1 1 3
 Zweden
1 1 1 3
13
 Venezuela
1 1 0 2
14
 Japan
1 0 0 1
15
 Denemarken
0 2 1 3
16
 Hongarije
0 1 2 3
17
 Italië
0 1 1 2
 Oostenrijk
0 1 1 2
19
 Verenigd Koninkrijk
0 1 0 1
 Oekraïne
0 1 0 1
21
 Bahama's
0 0 1 1
 Noorwegen
0 0 1 1
Totaal 40 41 39 120

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR WR
15 december 200m vrije slag (m) Series Ryan Lochte
 USA
1.42,38
15 december 100m schoolslag (m) Series Fabio Scozzoli
 ITA
57,60
15 december 4×100m vrije slag (m) Series Jevgeni Lagoenov
Aleksandr Soechoroekov
Nikita Konovalov
Sergej Fesikov
 RUS
3.07,78
15 december 200m vrije slag (m) Finale Ryan Lochte
 USA
1.41,08
15 december 100m rugslag (m) Halve finale Stanislav Donets
 RUS
49,62
15 december 200m vlinderslag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
2.03,59
15 december 100m schoolslag (m) Halve finale Mihail Alexandrov
 USA
57,18
15 december 100m rugslag (v) Halve finale Gao Chang
 CHN
56,58
15 december 400m wisselslag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
4.24,21
15 december 4×100m vrije slag (m) Finale Alain Bernard
Frédérick Bousquet
Fabien Gilot
Yannick Agnel
 FRA
3.04,78
15 december 200m vrije slag (v) Estafettefinale Camille Muffat
 FRA
1.53,17
15 december 4×200m vrije slag (v) Finale Chen Qian
Tang Yi
Liu Jing
Zhu Qianwei
 CHN
7.35,94
16 december 400m wisselslag (m) Series Ryan Lochte
 USA
4.01,76
16 december 50m vlinderslag (v) Series Therese Alshammar
 SWE
25,23
16 december 100m wisselslag (v) Series Ariana Kukors
 USA
59,14
16 december 400m wisselslag (m) Finale Ryan Lochte
 USA
3.55,50
16 december 100m rugslag (m) Finale Stanislav Donets
 RUS
49,07
16 december 50m vlinderslag (v) Halve finales Therese Alshammar
 SWE
25,19
16 december 50m vrije slag (m) Halve finales César Cielo Filho
 BRA
20,61
16 december 100m rugslag (v) Finale Natalie Coughlin
 USA
56,08
16 december 100m schoolslag (m) Finale Cameron van der Burgh
 RSA
56,80
16 december 100m wisselslag (v) Halve finales Ariana Kukors
 USA
58,65
16 december 4×200m vrije slag (m) Finale Nikita Lobintsev
Danila Izotov
Jevgeni Lagoenov
Aleksandr Soechoroekov
 RUS
6.49,04
17 december 50m rugslag (m) Series Stanislav Donets
 RUS
23,24
17 december 200 m schoolslag (m) Series Dániel Gyurta
 HUN
2.04,46
17 december 4×100m wisselslag (v) Series Gao Chang
Zhao Jin
Guo Fan
Li Zhesi
 CHN
3.50,69
17 december 50m rugslag (m) Halve finales Stanislav Donets
 RUS
23,02
17 december 100m vrije slag (v) Finale Ranomi Kromowidjojo
 NED
51,45
17 december 50m vlinderslag (m) Halve finales Steffen Deibler
 GER
22,57
17 december 200 m schoolslag (m) Finale Naoya Tomita
 JPN
2.03,12
17 december 50m vlinderslag (v) Finale Therese Alshammar
 SWE
24,87
17 december 100m schoolslag (v) Halve finales Rebecca Soni
 USA
1.04,17
17 december 200m wisselslag (m) Finale Ryan Lochte
 USA
1.50,08
17 december 400m vrije slag (v) Finale Katie Hoff
 USA
3.57,07
17 december 50m vrije slag (m) Finale César Cielo Filho
 BRA
20,51
17 december 4×100m wisselslag (v) Finale Zhao Jing
Zhao Jin
Liu Zige
Tang Yi
 CHN
3.48,29
18 december 100m vrije slag (m) Series Fabien Gilot
 FRA
46,62
18 december 50m schoolslag (m) Series Cameron van der Burgh
 RSA
26,14
18 december 100m schoolslag (v) Finale Rebecca Soni
 USA
1.03,98
18 december 50m rugslag (m) Finale Stanislav Donets
 RUS
22,93
18 december 50m rugslag (v)
evenaring
Halve finales Zhao Jing
 CHN
26,37
18 december 100m vrije slag (m) Halve finales César Cielo Filho
 BRA
46,01
18 december 50m vlinderslag (m) Finale Albert Subirats
 VEN
22,40
18 december 100m wisselslag (m) Halve finales Ryan Lochte
 USA
50,81
18 december 200m wisselslag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
2.05,73
18 december 4×100m vrije slag (m) Finale Femke Heemskerk
Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
 NED
3.28,54
19 december 200m schoolslag (v) Series Rebecca Soni
 USA
2.18,66
19 december 100m vrije slag (m) Finale César Cielo Filho
 BRA
45,74
19 december 50m rugslag (v) Finale Zhao Jing
 CHN
26,27
19 december 200m rugslag (m) Finale Ryan Lochte
 USA
1.46,68
19 december 200m schoolslag (v) Finale Rebecca Soni
 USA
2.16,39
19 december 100m vlinderslag (v) Finale Felicity Galvez
 AUS
55,43
19 december 50m schoolslag (m) Finale Felipe França
 BRA
25,95
19 december 200m vrije slag (v) Finale Camille Muffat
 FRA
1.52,29
19 december 100m rugslag (m) Estafettefinale Stanislav Donets
 RUS
48,95
19 december 4×100m wisselslag (m) Finale Nick Thoman
Mihail Alexandrov
Ryan Lochte
Garrett Weber-Gale
 USA
3.20,99
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2010
Listen to this article