Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2012.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK kortebaan 2012
Sinan Erdem Dome
Gehouden in Istanboel
Jaar 2012
Data 12 t/m 16 december
Sport Zwemmen
Organisator FINA
Evenementen 40
Navigatie
2010     2014
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2012 werden van 12 tot en met 16 december 2012 georganiseerd in de Sinan Erdem Dome in Istanboel, Turkije.

Wedstrijdschema

Woensdag 12/12 Donderdag 13/12 Vrijdag 14/12 Zaterdag 15/12 Zondag 16/12
Series vanaf 10:00 uur lokale tijd (09:00 MET)
200m vrij mannen
50m school vrouwen
100m rug mannen
200m vlinder vrouwen
100m school mannen
100m rug vrouwen
100m vlinder mannen
400m wissel vrouwen
4×100m vrij mannen
4×200m vrij vrouwen
100m vrij vrouwen
400m wissel mannen
50m vlinder vrouwen
50m vrij mannen
100m wissel vrouwen
4×200m vrij mannen
800m vrij vrouwen
50m rug mannen
200m rug vrouwen
50m vlinder mannen
100m school vrouwen
400m vrij mannen
200m wissel mannen
400m vrij vrouwen
200m school mannen
4×100m wissel vrouwen
50m rug vrouwen
100m vrij mannen
100m vlinder vrouwen
100m wissel mannen
50m vrij vrouwen
200m wissel vrouwen
50m school mannen
4×100m vrij vrouwen
200m rug mannen
200m school vrouwen
200m vlinder mannen
200m vrij vrouwen
4×100m wissel mannen
1500m vrij mannen
Finales - vanaf 19:00 uur lokale tijd (18:00 MET)
F 200m vrij mannen
HF 50m school vrouwen
HF 100m rug mannen
F 200m vlinder vrouwen
HF 100m school mannen
HF 100m rug vrouwen
HF 100m vlinder mannen
F 400m wissel vrouwen
F 4×100m vrij mannen
F 4×200m vrij vrouwen
HF 100m vrij vrouwen
F 400m wissel mannen
F 50m school vrouwen
F 100m rug mannen
HF 50m vlinder vrouwen
HF 50m vrij mannen
F 100m rug vrouwen
F 100m school mannen
HF 100m wissel vrouwen
F 100m vlinder mannen
F 800m vrij vrouwen
F 4×200m vrij mannen
HF 50m rug mannen
F 100m vrij vrouwen
HF 50m vlinder mannen
F 200m rug vrouwen
F 200m school mannen
F 50m vlinder vrouwen
F 400m vrij mannen
HF 100m school vrouwen
F 400m vrij vrouwen
F 50m vrij mannen
F 100m wissel vrouwen
F 200m wissel mannen
F 4×100m wissel vrouwen
F 100m school vrouwen
F 50m rug mannen
HF 50m rug vrouwen
HF 100m vrij mannen
HF 50m vrij vrouwen
F 50m vlinder mannen
HF 100m vlinder vrouwen
HF 100m wissel mannen
F 200m wissel vrouwen
HF 50m school mannen
F 4×100m vrij vrouwen
F 100m vrij mannen
F 50m rug vrouwen
F 200m rug mannen
F 200m school vrouwen
F 100m wissel mannen
F 100m vlinder vrouwen
F 50m school mannen
F 50m vrij vrouwen
F 200m vlinder mannen
F 1500m vrij mannen
F 200m vrij vrouwen
F 4×100m wissel mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde enkel François Heersbrandt voor dit toernooi.[1]

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, selecteerde vier zwemmers voor dit toernooi, één man en drie vrouwen.[2]

Medailles

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Vladimir Morozov
 Rusland
20,55 Florent Manaudou
 Frankrijk
20,88 Anthony Ervin
 Verenigde Staten
20,99
100 m Vladimir Morozov
 Rusland
45,65 Tommaso D'Orsogna
 Australië
46,80 Jevgeni Lagoenov
 Rusland
46,81
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.41,92 Paul Biedermann
 Duitsland
1.42,07 Conor Dwyer
 Verenigde Staten
1.43,78
400 m Paul Biedermann
 Duitsland
3.39,15 Hao Yun
 China
3.39,48 Mads Glæsner
 Denemarken
3.40,09
1500 m Mads Glæsner
 Denemarken
14.30,01 Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.31,13 Pál Joensen
 Faeröer
14.36,93
Rugslag
50 m Robert Hurley
 Australië
23,04 Matt Grevers
 Verenigde Staten
23,17 Stanislav Donets
 Rusland
23,19
100 m Matt Grevers
 Verenigde Staten
49,89 Stanislav Donets
 Rusland
49,91 Guilherme Guido
 Brazilië
50,50
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.48,48 Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.48,50 Ryan Murphy
 Verenigde Staten
1.48,86
Schoolslag
50 m Aleksander Hetland
 Noorwegen
26,30 Damir Dugonjič
 Slovenië
26,32 Florent Manaudou
 Frankrijk
26,33
100 m Fabio Scozzoli
 Italië
57,10 Damir Dugonjič
 Slovenië
57,32 Kevin Cordes
 Verenigde Staten
57,83
200 m Dániel Gyurta
 Hongarije
2.01,35
CR
Michael Jamieson
 Verenigd Koninkrijk
2.03,00 Vjatsjeslav Sinkevitsj
 Rusland
2.03,09
Vlinderslag
50 m Nicholas Santos
 Brazilië
22,22 Chad le Clos
 Zuid-Afrika
22,26 Thomas Shields
 Verenigde Staten
22,46
100 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
48,82
CR
Thomas Shields
 Verenigde Staten
49,54 Ryan Lochte
 Verenigde Staten
49,59
200 m Kazuya Kaneda
 Japan
1.51,01
CR
László Cseh
 Hongarije
1.51,66 Nikolaj Skvortsov
 Rusland
1.52,33
Wisselslag
100 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
51,21 Kenneth To
 Australië
51,38 George Bovell
 Trinidad en Tobago
51,66
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.49,63
WR
Daiya Seto
 Japan
1.52,80 László Cseh
 Hongarije
1.52,89
400 m Daiya Seto
 Japan
3.59,15 László Cseh
 Hongarije
4.00,50 Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.02,87
Vrije slag estafette
4×100 m
 Verenigde Staten

Anthony Ervin
Ryan Lochte
Jimmy Feigen
Matt Grevers
Tyler Reed
Garrett Weber-Gale
3.06,40
 Italië

Luca Dotto
Marco Orsi
Michele Santucci
Filippo Magnini
3.07,07
 Australië

Tommaso D'Orsogna
Kyle Richardson
Travis Mahoney
Kenneth To
3.07,27
4×200 m
 Verenigde Staten

Ryan Lochte
Conor Dwyer
Michael Klueh
Matt McLean
Garrett Weber-Gale
Michael Weiss
6.51,40
 Australië

Tommaso D'Orsogna
Jarrod Killey
Kyle Richardson
Robert Hurley
Travis Mahoney
6.52,29
 Duitsland

Paul Biedermann
Dimitri Colupaev
Christoph Fildebrandt
Yannick Lebherz
6.53,22
Wisselslagestafette
4×100 m
 Verenigde Staten

Matt Grevers
Kevin Cordes
Thomas Shields
Ryan Lochte
Ryan Murphy
Mihail Alexandrov
Anthony Ervin
3.21.03
 Rusland

Stanislav Donets
Vjatsjeslav Sinkevitsj
Nikolaj Skvortsov
Vladimir Morozov
Vjatsjeslav Proednikov
Jevgeni Lagoenov
3.22,86
 Australië

Robert Hurley
Kenneth To
Grant Irvine
Tommaso D'Orsogna
Kyle Richardson
3.24,77

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
23,64 Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
23,87 Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
24,00
100 m Britta Steffen
 Duitsland
52,31 Megan Romano
 Verenigde Staten
52,48 Tang Yi
 China
52,73
200 m Allison Schmitt
 Verenigde Staten
1.53,59 Katinka Hosszú
 Hongarije
1.54,31 Melanie Costa
 Spanje
1.54,45
400 m Melanie Costa
 Spanje
4.01,18 Chloe Sutton
 Verenigde Staten
4.01,20 Lauren Boyle
 Nieuw-Zeeland
4.01,24
800 m Lauren Boyle
 Nieuw-Zeeland
8.08,62 Lotte Friis
 Denemarken
8.10,99 Chloe Sutton
 Verenigde Staten
8.15,53
Rugslag
50 m Zhao Jing
 China
25,95
CR
Olivia Smoliga
 Verenigde Staten
26,13 Aleksandra Urbanczyk
 Polen
26,50
100 m Olivia Smoliga
 Verenigde Staten
56,64 Mie Nielsen
 Denemarken
57,07 Simona Baumrtová
 Tsjechië
57,18
200 m Daryna Zevina
 Oekraïne
2.02,24 Bonnie Brandon
 Verenigde Staten
2.03,19 Duane da Rocha
 Spanje
2.04,15
Schoolslag
50 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
29,44
CR
Alia Atkinson
 Jamaica
29,67 Sarah Katsoulis
 Australië
29,94
100 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
1.03,52
CR
Alia Atkinson
 Jamaica
1.03,80 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
1.04,05
200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.16,08
CR
Laura Sogar
 Verenigde Staten
2.16,93 Kanako Watanabe
 Japan
2.19,39
Vlinderslag
50 m Lu Ying
 China
25,14 Jiao Liuyang
 China
25,23 Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
25,55
100 m Ilaria Bianchi
 Italië
56,13 Liu Zige
 China
56,58 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
56,66
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.02,20
CR
Jiao Liuyang
 China
2.02,28 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
2.03,19
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
58,49
CR
Rūta Meilutytė
 Litouwen
58,79 Zhao Jing
 China
58,80
200 m Ye Shiwen
 China
2.04,64
CR
Katinka Hosszú
 Hongarije
2.04,72 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.07,12
400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.23,14
CR
Ye Shiwen
 China
4.23,33 Katinka Hosszú
 Hongarije
4.25,95
Vrije slag estafette
4×100 m
 Verenigde Staten

Megan Romano
Jessica Hardy
Lia Neal
Allison Schmitt
Olivia Smoliga
Shannon Vreeland
3.31,01
 Australië

Angie Bainbridge
Marieke Guehrer
Brianna Throssell
Sally Foster
3.32,90
 Denemarken

Mie Nielsen
Pernille Blume
Kelly Rasmussen
Jeanette Ottesen Gray
3.33,51
4×200 m
 Verenigde Staten

Megan Romano
Chelsea Chenault
Shannon Vreeland
Allison Schmitt
Jasmine Tosky
7.39,25
 Rusland

Veronika Popova
Jelena Sokolova
Darja Beljakina
Ksenia Joeskova
7.42,77
 China

Qiu Yuhan
Pang Jiaying
Guo Junjun
Tang Yi
Wang Fei
7.43,26
Wisselslagestafette
4×100 m
 Denemarken

Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen Gray
Pernille Blume
3.49,87
 Australië

Rachel Goh
Sarah Katsoulis
Marieke Guehrer
Angie Bainbridge
Grace Loh
Samantha Marshall
Brianna Throssell
Sally Foster
3.50,88
 Verenigde Staten

Olivia Smoliga
Jessica Hardy
Claire Donahue
Megan Romano
Laura Sogar
Christine Magnuson
Lia Neal
3.51,43

Medailleklassement

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
11 8 8 27
2
 China
3 5 3 11
3
 Hongarije
3 4 3 10
4
 Denemarken
3 2 5 10
5
 Rusland
2 3 4 9
6
 Italië
2 3 0 5
7
 Duitsland
2 1 1 4
 Japan
2 1 1 4
9
 Litouwen
2 1 0 3
10
 Australië
1 4 3 8
11
 Verenigd Koninkrijk
1 2 3 6
12
 Zuid-Afrika
1 1 0 2
13
 Spanje
1 0 2 3
14
 Brazilië
1 0 1 2
 Nieuw-Zeeland
1 0 1 2
 Polen
1 0 1 2
17
 Noorwegen
1 0 0 1
 Oekraïne
1 0 0 1
 Wit-Rusland
1 0 0 1
20
 Jamaica
0 2 0 2
 Slovenië
0 2 0 2
22
 Frankrijk
0 1 1 2
23
 Faeröer
0 0 1 1
 Trinidad en Tobago
0 0 1 1
 Tsjechië
0 0 1 1
Totaal 40 40 40 120

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR WR
12 december 50m schoolslag (v) Series Rūta Meilutytė
 LTU
29,56
Halve finales Rūta Meilutytė
 LTU
29,51
200m vlinderslag (v) Finale Katinka Hosszú
 HUN
2.02,20
400m wisselslag (v) Finale Hannah Miley
 GBR
4.23,14
100m vrije slag (m) Finale¹ Vladimir Morozov
 RUS
45,52
13 december 50m schoolslag (v) Finale Rūta Meilutytė
 LTU
29,44
100m vlinderslag (m) Finale Chad le Clos
 RSA
48,82
14 december 50m vlinderslag (m) Halve finale Nicholas Santos
 BRA
22,23
200m schoolslag (m) Finale Dániel Gyurta
 HUN
2.01,35
100m wisselslag (v) Finale Katinka Hosszú
 HUN
58,49
200m wisselslag (m) Finale Ryan Lochte
 USA
1.49,63
15 december 100m schoolslag (v) Finale Rūta Meilutytė
 LTU
1.03,52
50m vlinderslag (m) Finale Nicholas Santos
 BRA
22,22
100m wisselslag (m) Halve finale Ryan Lochte
 USA
50,71
200m wisselslag (v) Finale Ye Shiwen
 CHN
2.04,64
16 december 50m rugslag (v) Finale Zhao Jing
 CHN
25,95
200m schoolslag (v) Finale Rikke Møller Pedersen
 DEN
2.16,03
200m vlinderslag (m) Finale Kazuya Kaneda
 JPN
1.51,01

¹ Morozov zwom een kampioenschapsrecord als startzwemmer van de Russische 4×100m vrije slag estafette.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2012
Listen to this article