Wereldkampioenschappen mountainbike 2003 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen mountainbike 2003.

Wereldkampioenschappen mountainbike 2003

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen mountainbike 2003 werden gehouden van 30 augustus tot en met 7 september in Lugano, een stad in het Italiaanssprekende kanton Ticino in Zuid-Zwitserland. Het was de zestiende editie van de mondiale titelstrijd. Er stonden zeventien titels op het spel, verspreid over vijf disciplines: cross-country (XC), marathon, downhill (DH), four cross (4X) en trials (TRI). De marathondiscipline werd na deze kampioenschappen afgevoerd van het programma en kreeg een eigen zelfstandig wereldkampioenschap.

Cross Country

Elite

Mannenwedstrijd (49.3 km)
Plaats Naam Tijd
Filip Meirhaeghe
2u 25' 02"
Ryder Hesjedal
+00' 46"
Roel Paulissen
+01' 52"
4
Ralph Näf
+02' 41"
5
Bas Peters
+02' 51"
6
Cédric Ravanel
+03' 02"
7
Kashi Leuchs
+04' 34"
8
Lado Fumic
+06' 04"
9
Bart Brentjens
+06' 25"
10
Martino Fruet
+06' 44"
Vrouwenwedstrijd (36.9 km)
Plaats Naam Tijd
Sabine Spitz
2u 07' 59"
Alison Sydor
+00' 16"
Irina Kalentjeva
+01' 59"
4
Ivonne Kraft
+02' 58"
5
Marie-Hélène Prémont
+04' 15"
6
Susan Haywood
+05' 48"
7
Maja Włoszczowska
+05' 53"
8
Elsbeth van Rooy-Vink
+06' 30"
9
Magdalena Sadlecka
+07' 50"
10
Petra Henzi
+08' 28"

Beloften

Mannenwedstrijd (43.1 km)
Plaats Naam Tijd
Balz Weber
2u 09' 45"
Manuel Fumic
+00' 37"
Iván Álvarez
+01' 12"
4
Liam Killeen
+01' 34"
5
Nicolas Filippi
+04' 58"
6
Till Marx
+05' 11"
7
Calle Friberg
+05' 36"
8
Michael Weiss
+06' 01"
9
Lukas Flückiger
+06' 41"
10
Maarten Wynants
+06' 55"

Junioren

Mannenwedstrijd (36 km)
Plaats Naam Tijd
Jaroslav Kulhavý
1u 51' 51"
Nino Schurter
+02' 27"
Oleksandr Yakymenko
+04' 53"
4
Guillaume Fabry
+07' 03"
5
Max Plaxton
+07' 28"
6
Shaun Lewis
+07' 38"
7
Yannik Bernasconi
+08' 40"
8
Jordi Vila
+08' 57"
9
Daniel McConnell
+09' 00"
10
Jiří Novák
+09' 19"
Vrouwenwedstrijd (23 km)
Plaats Naam Tijd
Lisa Mathison
1u 27' 08"
Eva Lechner
+03' 54"
Almut Grieb
+04' 17"
4
Emilie Siegenthaler
+05' 10"
5
Bettina Schmid
+05' 32"
6
Marlena Pyrgies
+06' 03"
7
Daniela Graf
+06' 51"
8
Nathalie Schneitter
+07' 03"
9
Bianca Knöpfle
+07' 04"
10
Tereza Jonsová
+08' 04"

Teamestafette

Plaats Ploeg Tijd
Goud
 Polen
Marcin Karczynski, Piotr Formicki, Anna Szafraniec, Kryspin Pyrgies
1u13'37"
Zilver
 Zwitserland
Ralph Näf, Balz Weber, Nino Schurter, Barbara Blatter
+01' 23"
Brons
 Canada
Roland Green, Ricky Federau, Max Plaxton, Christina Redden
+01' 43"
4
 Spanje
+02' 30"
5
 Denemarken
+02' 48"
6
 Duitsland
+03' 01"
7
 Zweden
+03' 12"
8
 Australië
+04' 00"
9
 Tsjechië
+06' 21"
10
 Mexico
+07' 03"

Marathon

Elite

Mannenwedstrijd (78 km)
Plaats Naam Tijd
Thomas Frischknecht
3u 48' 01"
Bart Brentjens
+00' 01"
Carsten Bresser
+03' 59"
4
Bas Peters
+04' 00"
5
Mauro Bettin
+04' 31"
6
Marzio Deho
+04' 31"
7
Massimo De Bertolis
+04' 32"
8
Frédérique Frech
+05' 20"
9
Thomas Dietsch
+07' 45"
10
Sandro Späth
+07' 57"
Vrouwenwedstrijd (78 km)
Plaats Naam Tijd
Maja Włoszczowska
4u 32' 06"
Magdalena Sadlecka
+04' 50"
Sandra Klose
+09' 20"
4
Birgit Jüngst
+10' 37"
5
Petra Henzi
+14' 18"
6
Alexandra Hober
+14' 18"
7
Regina Marunde
+22' 29"
8
Jaqueline Mourão
+22' 33"
9
Ilona Bublova
+22' 36"
10
Maroussia Rusca
+24' 38"

Downhill

Elite

Mannenwedstrijd
Plaats Naam Tijd
Greg Minnaar
04' 37" 78
Mickael Pascal
04' 38" 70
Fabien Barel
04' 39" 11
4
Steve Peat
04' 40" 15
5
Christopher Kovarik
04' 42" 29
Vrouwenwedstrijd
Plaats Naam Tijd
Anne-Caroline Chausson
05' 10" 23
Sabrina Jonnier
05' 22" 64
Nolvenn Le Caer
05' 27" 69
4
Tracy Moseley
05' 33" 31
5
Fionn Griffiths
05' 35" 06

Junioren

Mannenwedstrijd
Plaats Naam Tijd
Samuel Hill
04' 39" 49
George Atherton
04' 50" 49
Cyrille Kurtz
04' 54" 47
4
Kyle Strait
04' 57" 56
5
Duncan Riffle
04' 59" 57
Vrouwenwedstrijd
Plaats Naam Tijd
Emmeline Ragot
05' 41" 07
Scarlett Hagen
05' 46" 58
Bernardita Pizarro
05' 59" 03
4
Claire Bauchet
06' 46" 34
5
Leana Gerrard
07' 29" 04

Four Cross

Mannenwedstrijd
Plaats Naam Tijd
Michal Prokop
Eric Carter
Brian Lopes
4
Brian Schmith
5
Wade Bootes
Vrouwenwedstrijd
Plaats Naam Tijd
Anne-Caroline Chausson
Sabrina Jonnier
Jill Kintner
4
Melissa Buhl
5
Tara Llanes

Trials

Elite

Mannen (26")
Plaats Naam Punten
Giacomo Coustellier
18
Marc Caisso
19
Kenny Belaey
20
Vrouwen (26")
Plaats Naam Punten
Karin Moor
7
Ann-Christin Bettenhausen
18
Lucie Miramond
19
Mannen (20")
Plaats Naam Punten
Benito Ros Charral
14
Marco Hösel
21
Vincent Hermance
23

Junioren

Mannen (26")
Plaats Naam Punten
Gilles Coustellier
5
Alexis Touteau
14
Thibault Veuillet
23
Mannen (20")
Plaats Naam Punten
Diego Barrio
4
Gilles Coustellier
9
Morgan Rémy
20

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Frankrijk
3 3 3 9
2
 Zwitserland
2 2 0 4
3
 Polen
2 1 0 3
4
 Australië
2 0 0 2
 Tsjechië
2 0 0 2
6
 Duitsland
1 1 3 5
7
 België
1 0 1 2
8
 Zuid-Afrika
1 0 0 1
9
 Canada
0 2 1 3
10
 Verenigde Staten
0 1 2 3
11
 Italië
0 1 0 1
 Verenigd Koninkrijk
0 1 0 1
 Nederland
0 1 0 1
 Nieuw-Zeeland
0 1 0 1
15
 Chili
0 0 1 1
 Spanje
0 0 1 1
 Rusland
0 0 1 1
 Oekraïne
0 0 1 1
Totaal 14 14 14 52

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen mountainbike 2003
Listen to this article