For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998.
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Ilustracja
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
ZIO 1994 ZIO 2002
Miejsce

Nozawa Onsen

Data

9 – 21 lutego 1998

Liczba konkurencji

6

Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Zawody w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 odbyły się w dniach 1120 lutego 1998 roku na trasach w Nozawa Onsen, niedaleko Nagano. Biathloniści po raz piętnasty rywalizowali o medale igrzysk olimpijskich.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w trzech konkurencjach: w biegu indywidualnym, sprincie i sztafecie. Łącznie rozdanych zostało sześć kompletów medali.

Terminarz

Data Godzina Konkurencja
9 lutego 10:00 (JST) / 18:00 (CET) Bieg indywidualny kobiet (15 km)
11 lutego 10:00 (JST) / 18:00 (CET) Bieg indywidualny mężczyzn (20 km)
15 lutego 10:00 (JST) / 18:00 (CET) Sprint kobiet (7,5 km)
18 lutego 12:15 (JST) / 20:15 (CET) Sprint mężczyzn (10 km)
19 lutego 13:00 (JST) / 21:00 (CET) Sztafeta kobiet (4 x 6 km)
21 lutego 13:00 (JST) / 21:00 (CET) Sztafeta mężczyzn (4 x 7,5 km)

Medaliści

Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Czas
Silver medal.svg
Srebro
Czas
Bronze medal.svg
Brąz
Czas
Sprint mężczyzn Norwegia Ole Einar Bjørndalen 27:16,2 Norwegia Frode Andresen 28:17,8 Finlandia Ville Räikkönen 28:21,7
Sprint kobiet Rosja Galina Kuklewa 23:08,0 Niemcy Uschi Disl 23:08,7 Niemcy Katrin Apel 23:32,4
Bieg indywidualny mężczyzn Norwegia Halvard Hanevold 56:16,4 Włochy Pieralberto Carrara 56:21,9 Białoruś Ołeksij Ajdarow 56:46,5
Bieg indywidualny kobiet Bułgaria Ekaterina Dafowska 54:52,0 Ukraina Ołena Petrowa 55:09,8 Niemcy Uschi Disl 55:17,9
Sztafeta mężczyzn  Niemcy 1:21:36,2  Norwegia 1:21:56,3  Rosja 1:22:19,3
Sztafeta kobiet  Niemcy 1:40:13,6  Rosja 1:40:25,2  Norwegia 1:40:37,3

Wyniki

Mężczyźni

Sprint

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 27:16,2
Silver medal icon.svg
Frode Andresen  Norwegia 28:17,8 +1:01,6
Bronze medal icon.svg
Ville Räikkönen  Finlandia 28:21,7 +1:05,5
4. Wiktor Majgurow  Rosja 28:36,0 +1:19,8
5. Jēkabs Nākums  Łotwa 28:36,9 +1:20,7
6. Oļegs Maļuhins  Łotwa 28:37,4 +1:21,2
7. Frank Luck  Niemcy 28:40,3 +1:24,1
8. Halvard Hanevold  Norwegia 28:40,8 +1:24,6
9. Paavo Puurunen  Finlandia 28:44,0 +1:27,8
10. Pieralberto Carrara  Włochy 28:44,2 +1:28,0

Bieg indywidualny

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Halvard Hanevold  Norwegia 56:16,4
Silver medal icon.svg
Pieralberto Carrara  Włochy 56:21,9 +5,5
Bronze medal icon.svg
Ołeksij Ajdarow  Białoruś 56:46,5 +30,1
4. Ivan Masařík  Czechy 57:32,7 +1:14,3
5. Ilmārs Bricis  Łotwa 58:17,1 +1:58,7
6. Ricco Groß  Niemcy 58:17,4 +1:59,0
7. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 58:18,8 +2:00,4
8. Peter Sendel  Niemcy 58:30,3 +2:13,9
9. Oleg Ryżenkow  Białoruś 58:31,3 +2:14,9
10. Dag Bjørndalen  Norwegia 58:34,7 +2:18,3

Sztafeta

Miejsce Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata
Gold medal icon.svg
 Niemcy Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
1:21:36,2
Silver medal icon.svg
 Norwegia Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
1:21:56,3 +20,1
Bronze medal icon.svg
 Rosja Pawieł Muslimow
Władimir Draczow
Siergiej Tarasow
Wiktor Majgurow
1:22:19,3 +43,1
4.  Białoruś Ołeksij Ajdarow
Oleg Ryżenkow
Aleksandr Popow
Wadim Saszurin
1:23:14,0 +1:37,8
5.  Polska Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Jan Ziemianin
Wojciech Kozub
1:24:09,8 +2:33,6
6.  Łotwa Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
1:26:58,0 +2:48,2
7.  Francja Andreas Heymann
Raphaël Poirée
Thierry Dusserre
Patrice Bailly-Salins
1:24:53,0 +3:16,8
8.  Finlandia Ville Räikkönen
Paavo Puurunen
Harri Eloranta
Olli-Pekka Peltola
1:25:01,4 +3:25,2

Kobiety

Sprint

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Galina Kuklewa  Rosja 23:08,0
Silver medal icon.svg
Uschi Disl  Niemcy 23:08,7 +0,7
Bronze medal icon.svg
Katrin Apel  Niemcy 23:32,4 +24,4
4. Soňa Mihoková  Słowacja 23:42,3 +34,3
5. Yu Shumei  Chiny 23:44,0 +36,0
6. Anna Stera  Polska 23:53,1 +45,1
7. Martina Schwarzbacherová  Słowacja 23:54,5 +46,5
8. Mari Lampinen  Finlandia 23:55,2 +47,2
9. Anna Murínová  Słowacja 23:56,7 +48,7
10. Nathalie Santer  Włochy 23:59,6 +51,6

Bieg indywidualny

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Ekaterina Dafowska  Bułgaria 54:52,0
Silver medal icon.svg
Ołena Petrowa  Ukraina 55:09,8 +17,8
Bronze medal icon.svg
Uschi Disl  Niemcy 55:17,9 +25,9
4. Pawlina Filipowa  Bułgaria 55:18,1 +26,1
5. Andreja Grašic  Słowenia 56:01,9 +1:09,0
6. Ryōko Takahashi  Japonia 56:17,4 +1:25,4
7. Albina Achatowa  Rosja 56:21,7 +1:29,7
8. Annette Sikveland  Norwegia 56:38,7 +1:46,7
9. Yu Shumei  Chiny 56:41,3 +1:49,3
10. Martina Zellner  Niemcy 56:46,3 +1:54,3

Sztafeta

Miejsce Reprezentacja Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg
 Niemcy Uschi Disl
Martina Zellner
Katrin Apel
Petra Behle
1:40:13,6
Silver medal icon.svg
 Rosja Olga Mielnik
Galina Kuklewa
Albina Achatowa
Olga Romaśko
1:40:25,2 +11,6
Bronze medal icon.svg
 Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Skjelbreid
1:40:37,3 +23,7
4.  Słowacja Martina Schwarzbacherová
Anna Murínová
Tatiana Kutlíková
Soňa Mihoková
1:41:20,6 +1:07,0
5.  Ukraina Wałentyna Cerbe-Nesina
Ołena Petrowa
Tetiana Wodopjanowa
Ołena Zubryłowa
1:42:32,6 +2:19,0
6.  Czechy Kateřina Losmanová
Irena Česneková
Jiřina Pelcová
Eva Háková
1:43:20,5 +3:06,9
7.  Chiny Yu Shumei
Sun Ribo
Liu Jinfeng
Liu Xianying
1:43:32,6 +3:19,0
8.  Francja Christelle Gros
Emmanuelle Claret
Florence Baverel
Corinne Niogret
1:43:54,6 +3:41,0

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Gold medal.svg
Silver medal.svg
Bronze medal.svg
Razem
1.  Norwegia 2 2 1 5
2.  Niemcy 2 1 2 5
3.  Rosja 1 1 1 3
4.  Bułgaria 1 0 0 1
5.  Ukraina 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
7.  Białoruś 0 0 1 1
 Finlandia 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.