Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
1908 1920
Miejsce  Szwecja
Sztokholm
Termin 28 czerwca–5 lipca 1912
Liczba ekip 12
Liczba sportowców 49
Złoty medal
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
Srebrny medal
Związek Południowej Afryki Harold Kitson
Brązowy medal
Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer
Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Kort otwarty
gra pojedyncza mężczyźni kobiety
gra podwójna mężczyźni mikst
Hala
gra pojedyncza mężczyźni kobiety
gra podwójna mężczyźni mikst

Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym na V Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sztokholmie trwała od 28 czerwca do 5 lipca. W turnieju startowało 49 zawodników z 12 krajów. Złoty medal zdobył Charles Winslow, a srebrny Harold Kitson, obaj pochodzili ze Związku Południowej Afryki. Brązowy medal przypadł Oscarowi Kreuzerowi z Cesarstwa Niemieckiego.

Drabinka

Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
   Związek Południowej Afryki Harold Kitson 6 6 6  
 Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm 2 2 4  
   Związek Południowej Afryki Harold Kitson 2 6 6 4 6  
    Ladislav Žemla 6 3 2 6 3  
 Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller 4 5 4
    Ladislav Žemla 6 7 6  
     Związek Południowej Afryki Harold Kitson 5 6 8 6
   Związek Południowej Afryki Charles Winslow 7 4 10 8
   Związek Południowej Afryki Charles Winslow 6 6 8 4 6  
 Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden 2 4 10 6 3  
 Związek Południowej Afryki Charles Winslow 9 7 6
   Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 7 5 2     Mecz o brązowy medal
 Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil 4 3 2
   Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 6 6 6       Ladislav Žemla 2 6 3 1
   Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 6 3 6 6

Faza początkowa

1 runda eliminacji
 Związek Południowej Afryki Lionel Tapscott 6 6 6
  Jiří Kodl 4 1 2
1 runda eliminacji
 Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes 6 6 6
 Cesarstwo Niemieckie Otto Lindpainter 2 3 3
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 Związek Południowej Afryki Harold Kitson 6 6 6  
 Szwecja Hakon Leffler 2 1 0      Związek Południowej Afryki Harold Kitson 6 6 6  
     Szwecja Frans Möller 2 2 3  
       Związek Południowej Afryki Harold Kitson 6 6 6  
 Cesarstwo Niemieckie Robert Spiess 2 6 3 6 6        Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk 2 2 3  
  Jaroslav Just 6 3 6 3 1      Cesarstwo Niemieckie Robert Spiess 6 1 1k
     Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk 8 6 4  
       Związek Południowej Afryki Harold Kitson 6 6 6
 Szwecja Wollmar Boström 6 6 6        Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm 2 2 4
 Norwegia Trygve Smith 2 4 1      Szwecja Wollmar Boström 5 4 1  
 Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm 6 7 6      Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm 7 6 6  
 Norwegia Richard Peterson 1 5 3        Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm 6 5 7 6
 Szwecja Charles Wennergren 6 6 6        Szwecja Charles Wennergren 3 7 5 1  
  Jaromír Zeman 1 0 0      Szwecja Charles Wennergren 4 9 6 6 6
     Dania Ludvig Rovsing 6 7 8 1 1  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
     Dania Victor Hansen 2 1 8 4  
      Béla von Kehrling 6 6 6 6  
        Béla von Kehrling 2 1 1  
       Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller 6 6 6  
      Jenő von Zsigmondy 1 2 0
 Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller 6 6 6      Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller 6 6 6  
 Dania Ove Frederiksen 2 1 4        Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller 4 5 4
        Ladislav Žemla 6 7 6
      Ladislav Žemla  
     Wolny los  
        Ladislav Žemla 1 4 6 6 6
  François Blanchy 5 6 6 6        Związek Południowej Afryki Lionel Tapscott 6 6 2 4 2  
  Bohuslav Hykš 7 1 2 1       François Blanchy 6 7 3 4 4
 Związek Południowej Afryki Lionel Tapscott 3 7 4 7 7      Związek Południowej Afryki Lionel Tapscott 1 5 6 6 6  
 Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes 6 5 6 5 5  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 Dania Axel Thayssen 6 6 3 6  
 Dania Aage Madsen 1 3 6 3      Dania Axel Thayssen 4 6 4 4  
 Związek Południowej Afryki Charles Winslow 7 6 6      Związek Południowej Afryki Charles Winslow 6 3 6 6  
 Dania Ernst Frigast 5 2 3        Związek Południowej Afryki Charles Winslow 6 8 6  
       Dania Vagn Ingerslev 4 6 4  
     Szwecja Thorsten Grönfors 1 2 2
 Dania Vagn Ingerslev 6 1 6 6      Dania Vagn Ingerslev 6 6 6  
 Dania Jørgen Arneholt 2 6 0 4        Związek Południowej Afryki Charles Winslow 6 6 8 4 6
 Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden 7 4 6 7 6        Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden 2 4 10 6 3
  É. Mény de Marangue 9 6 2 5 1      Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden 6 4 7 7  
  Aurél von Kelemen 6 6 6       Aurél von Kelemen 3 6 5 5  
  Leó von Baráth 1 3 4        Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden 2 7 8 7
  Albert Canet 6 6 6        Stany Zjednoczone Theodore Pell 6 5 6 5  
 Norwegia Conrad Langaard 3 0 1       Albert Canet 2 3 4
     Stany Zjednoczone Theodore Pell 6 6 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
     Norwegia Willem Stibolt 1 3 0  
      Josef Šebek 6 6 6  
        Josef Šebek 1 0 6 2  
       Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil 6 6 3 6  
      Karel Robětín 4 2 1
 Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil 6 6 1 6      Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil 6 6 6  
 Szwecja Curt Benckert 2 4 6 3        Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil 4 3 2
 Szwecja Gunnar Setterwall 6 6 8        Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 6 6 6
 Holandia Otte Blom 3 3 6      Szwecja Gunnar Setterwall 2 3 13 2  
     Imperium Rosyjskie M. Sumarokow-Elston 6 6 11 6  
       Imperium Rosyjskie M. Sumarokow-Elston 2 12 4 0
 Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 6 6 6        Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 6 10 6 6  
 Norwegia Herman Bjørklund 0 0 1      Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer
     Wolny los  
 

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article