Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
1964 1972
Data 917 lutego 1968
Gospodarz Francja Grenoble
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1968 we francuskim Grenoble rozegrane były od 9 do 17 lutego 1968 roku. Wszystkie konkurencje, zarówno techniczne, jak i szybkościowe rozegrano na trasach w Chamrousse. Były to jednocześnie 20. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozgrywana była tylko w ramach mistrzostw świata.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Francja Jean-Claude Killy 1:59,85 Francja Guy Périllat 1:59,93 Szwajcaria Jean-Daniel Dätwyler 2:00,32
Slalom gigant Francja Jean-Claude Killy 3:29,28 Szwajcaria Willy Favre 3:31,50 Austria Heinrich Messner 3:31,83
Slalom Francja Jean-Claude Killy 1:39,73 Austria Herbert Huber 1:39,82 Austria Alfred Matt 1:40,09
Kobiety
Zjazd Austria Olga Pall 1:40,87 Francja Isabelle Mir 1:41,33 Austria Christl Haas 1:41,41
Slalom gigant Kanada Nancy Greene 1:51,97 Francja Annie Famose 1:54,61 Szwajcaria Fernande Bochatay 1:54,74
Slalom Francja Marielle Goitschel 1:25,86 Kanada Nancy Greene 1:26,15 Francja Annie Famose 1:27,89

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Olga Pall Austria Austria 1:40,87
Isabelle Mir Francja Francja 1:41,33 +0,46
Christl Haas Austria Austria 1:41,41 +0,54
4. Brigitte Seiwald Austria Austria 1:41.82 +0,95
5. Annie Famose Francja Francja 1:42,15 +1,28
6. Felicity Field Wielka Brytania Wielka Brytania 1:42,79 +1,92
7. Fernande Bochatay Szwajcaria Szwajcaria 1:42,87 +2,00
8. Marielle Goitschel Francja Francja 1:42,95 +2,08
9. Florence Steurer Francja Francja 1:43,00 +2,13
10. Nancy Greene Kanada Kanada 1:43,12 +2,25

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Marielle Goitschel Francja Francja 1:25,86
Nancy Greene Kanada Kanada 1:26,15 +0,29
Annie Famose Francja Francja 1:27,89 +2,03
4. Gina Hathorn Wielka Brytania Wielka Brytania 1:27.92 +2,06
5. Isabelle Mir Francja Francja 1:28,22 +2,36
6. Burgl Färbinger RFN 1:28,90 +3,04
7. Glorianda Cipolla Włochy Włochy 1:29,74 +3,88
8. Bernadette Rauter Austria Austria 1:30,44 +4,58
9. Olga Pall Austria Austria 1:31,11 +5,25
10. Christine Laprell RFN 1:31,25 +5,39

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Nancy Greene Kanada Kanada 1:51,97
Annie Famose Francja Francja 1:54,61 +2,64
Fernande Bochatay Szwajcaria Szwajcaria 1:54,74 +2,77
4. Florence Steurer Francja Francja 1:54,75 +2,78
5. Olga Pall Austria Austria 1:55,61 +3,64
6. Isabelle Mir Francja Francja 1:56,07 +4,10
7. Marielle Goitschel Francja Francja 1:56,09 +4,12
8. Divina Galica Wielka Brytania Wielka Brytania 1:56,58 +4,61
9. Gertrud Gabl Austria Austria 1:56,85 +4,88
10. Burgl Färbinger RFN 1:57,20 +5,23

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Jean-Claude Killy Francja Francja 1:59,85
Guy Périllat Francja Francja 1:59,93 +0,08
Jean-Daniel Dätwyler Szwajcaria Szwajcaria 2:00,32 +0,47
4. Heinrich Messner Austria Austria 2:01,03 +1,18
5. Karl Schranz Austria Austria 2:01,89 +2,04
6. Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 2:02,00 +2,15
7. Gerhard Prinzing RFN 2:02,10 +2,25
8. Bernard Orcel Francja Francja 2:02,22 +2,37
9. Gerhard Nenning Austria Austria 2:02,31 +2,46
10. Edmund Bruggmann Szwajcaria Szwajcaria 2:02,36 +2,51

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Jean-Claude Killy Francja Francja 1:39,73
Herbert Huber Austria Austria 1:39,82 +0,09
Alfred Matt Austria Austria 1:40,09 +0,36
4. Dumeng Giovanoli Szwajcaria Szwajcaria 1:40,22 +0,49
5. Vladimir Sabich Stany Zjednoczone USA 1:40,49 +0,76
6. Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 1:40,61 +0,88
7. Jimmy Heuga Stany Zjednoczone USA 1:40,97 +1,24
8. Alain Penz Francja Francja 1:41,14 +1,41
9. Rick Chaffee Stany Zjednoczone USA 1:41,19 +1,46
10. Peter Frei Szwajcaria Szwajcaria 1:41,98 +2,25

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Jean-Claude Killy Francja Francja 3:29,28
Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 3:31,50 +2,22
Heinrich Messner Austria Austria 3:31,83 +2,55
4. Guy Périllat Francja Francja 3:32,06 +2,78
5. Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 3:32,37 +3,09
6. Karl Schranz Austria Austria 3:33,08 +3,80
7. Dumeng Giovanoli Szwajcaria Szwajcaria 3:33,55 +4,27
8. Gerhard Nenning Austria Austria 3:33,61 +4,33
9. Georges Mauduit Francja Francja 3:33,78 +4,50
10. Jimmy Heuga Stany Zjednoczone USA 3:33,89 +4,61

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Nancy Greene  Kanada 16,31 pkt
Marielle Goitschel  Francja 36,00 pkt
Annie Famose  Francja 36,19 pkt
4. Isabelle Mir  Francja 40,75 pkt
5. Olga Pall  Austria 52,50 pkt
6. Burgl Färbinger  RFN 69,16 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Jean-Claude Killy  Francja 0,00 pkt
Dumeng Giovanoli  Szwajcaria 32,98 pkt
Heinrich Messner  Austria 38,57 pkt
4. Andrzej Bachleda-Curuś  Polska 54,45 pkt
5. Ludwig Leitner  RFN ? pkt
6. Rune Lindström  Szwecja 66,98 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  Francja 4 6 1 8
2.  Austria 1 1 3 5
3.  Kanada 1 1 0 2
4.  Szwajcaria 0 1 2 3

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article