Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
1972 1980
Data 513 lutego 1976
Gospodarz Austria Innsbruck
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1976 w austriackim Innsbrucku rozgrywane były od 5 do 13 lutego 1976 roku. Większość konkurencji rozegrano w Axamer Lizum, z wyjątkiem zjazdu mężczyzn, który rozegrany został na stokach Patscherkofel. Były to jednocześnie 24. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozegrana została tylko w ramach mistrzostw świata.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Austria Franz Klammer 1:45,73 Szwajcaria Bernhard Russi 1:46,06 Włochy Herbert Plank 1:46,59
Slalom gigant Szwajcaria Heini Hemmi 3:26,97 Szwajcaria Ernst Good 3:27,17 Szwecja Ingemar Stenmark 3:27,41
Slalom Włochy Piero Gros 2:03,29 Włochy Gustav Thöni 2:03,73 Liechtenstein Willi Frommelt 2:04,28
Kobiety
Zjazd Rosi Mittermaier 1:46,16 Austria Brigitte Totschnig 1:46,68 Stany Zjednoczone Cindy Nelson 1:47,50
Slalom gigant Kanada Kathy Kreiner 1:29,13 Rosi Mittermaier 1:29,25 Francja Danièle Debernard 1:29,95
Slalom Rosi Mittermaier 1:30,54 Włochy Claudia Giordani 1:30,87 Liechtenstein Hanni Wenzel 1:32,20

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Rosi Mittermaier RFN 1:46,16
Brigitte Totschnig Austria Austria 1:46,68 +0,52
Cindy Nelson Stany Zjednoczone USA 1:47,50 +1,34
4. Nicola Spieß Austria Austria 1:47,71 +1,55
5. Danièle Debernard Francja Francja 1:48,48 +2,32
6. Jacqueline Rouvier Francja Francja 1:48,58 +2,42
7. Bernadette Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:48,62 +2,46
8. Marlies Oberholzer Szwajcaria Szwajcaria 1:48,68 +2,52
9. Monika Kaserer Austria Austria 1:48,81 +2,65
10. Irene Epple RFN 1:48,91 +2,75

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Rosi Mittermaier RFN 1:30,54
Claudia Giordani Włochy Włochy 1:30,87 +0,33
Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:32,20 +1,66
4. Danièle Debernard Francja Francja 1:32,24 +1,70
5. Pamela Behr RFN 1:32,31 +1,77
6. Lindy Cochran Stany Zjednoczone USA 1:33,24 +2,70
7. Christa Zechmeister RFN 1:33,72 +3,18
8. Wanda Bieler Włochy Włochy 1:35,66 +5,12
9. Dagmar Kuzmanová Czechosłowacja Czechosłowacja 1:35,70 +5,16
10. Mary Seaton Stany Zjednoczone USA 1:35,87 +5,33

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Kathy Kreiner Kanada Kanada 1:29,13
Rosi Mittermaier RFN 1:29,25 +0,12
Danièle Debernard Francja Francja 1:29,95 +0,82
4. Lise-Marie Morerod Szwajcaria Szwajcaria 1:30,40 +1,27
5. Marie-Theres Nadig Szwajcaria Szwajcaria 1:30,44 +1,31
6. Monika Kaserer Austria Austria 1:30,49 +1,36
7. Wilma Gatta Włochy Włochy 1:30,51 +1,38
8. Evi Mittermaier RFN 1:30,64 +1,51
9. Dagmar Kuzmanová Czechosłowacja Czechosłowacja 1:30,69 +1,56
10. Jacqueline Rouvier Francja Francja 1:30,79 +1,66

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Franz Klammer Austria Austria 1:45,73
Bernhard Russi Szwajcaria Szwajcaria 1:46,06 +0,33
Herbert Plank Włochy Włochy 1:46,59 +0,86
4. Philippe Roux Szwajcaria Szwajcaria 1:46,69 +0,96
5. Ken Read Kanada Kanada 1:46,83 +1,10
6. Andy Mill Stany Zjednoczone USA 1:47,06 +1,33
7. Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 1:47,29 +1,56
8. Dave Irwin Kanada Kanada 1:47,41 +1,68
9. Josef Walcher Austria Austria 1:47,45 +1,72
10. Jim Hunter Kanada Kanada 1:47,52 +1,79

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Piero Gros Włochy Włochy 2:03,29
Gustav Thöni Włochy Włochy 2:03,73 +0,44
Willi Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 2:04,28 +0,99
4. Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 2:05,26 +1,97
5. Christian Neureuther RFN 2:06,56 +3,27
6. Wolfgang Junginger RFN 2:07,08 +3,79
7. Alois Morgenstern Austria Austria 2:07,18 +3,89
8. Peter Lüscher Szwajcaria Szwajcaria 2:08,10 +4,81
9. Francisco Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 2:08,35 +5,06
10. Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 2:08,73 +5,44

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Heini Hemmi Szwajcaria Szwajcaria 3:26,97
Ernst Good Szwajcaria Szwajcaria 3:27,17 +0,20
Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 3:27,41 +0,44
4. Gustav Thöni Włochy Włochy 3:27,67 +0,70
5. Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 3:28,20 +1,23
6. Engelhard Pargätzi Szwajcaria Szwajcaria 3:28,76 +1,79
7. Fausto Radici Włochy Włochy 3:30,09 +3,12
8. Franco Bieler Włochy Włochy 3:30,24 +3,27
9. Greg Jones Stany Zjednoczone USA 3:31,77 +4,80
10. Albert Burger RFN 3:32,68 +5,71

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Rosi Mittermaier  RFN 0,84 pkt
Danièle Debernard  Francja 29,22 pkt
Hanni Wenzel  Liechtenstein 46,00 pkt
4. Cindy Nelson  Stany Zjednoczone 66,28 pkt
5. Ursula Konzett  Liechtenstein 81,13 pkt
6. Dagmar Kuzmanová  Czechosłowacja 89,74 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Gustav Thöni  Włochy 24,62 pkt
Willi Frommelt  Liechtenstein 48,97 pkt
Greg Jones  Stany Zjednoczone 65,84 pkt
4. Wolfgang Junginger  RFN 70,63 pkt
5. Andreas Wenzel  Liechtenstein 75,85 pkt
6. Francisco Fernández Ochoa  Hiszpania 90,09 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  RFN 2 1 0 3
2.  Włochy 1 2 1 4
3.  Szwajcaria 1 2 0 3
4.  Austria 1 1 0 2
5.  Kanada 1 0 0 1
6.  Liechtenstein 0 0 2 2
7.  Francja 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Listen to this article