Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Niemcy
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Arnd Schmitt
Liczba zawodników 466 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
20
Srebro
18
Brąz
27
Razem
65

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 466 zawodników: 279 mężczyzn i 187 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Andreas Wecker
Gimnastyka
ćwiczenia na drążku mężczyzn 9,850 pkt[1]
Złoto
Udo Quellmalz
Judo
waga do 65 kg mężczyźni w finałowej walce pokonał Japończyka Yukimasa Nakamura
Złoto
Isabell Werth
Jeździectwo
ujeżdżenie indywidualnie na koniu Gigolo – 235,09 pkt[2]
Złoto
Isabell Werth, Monica Theodorescu, Klaus Balkenhol, Martin Schaudt
Jeździectwo
ujeżdżenie drużynowo 5553 pkt[2]
Złoto
Ulrich Kirchhoff
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie na koniu Jus De Pommes – 1 pkt[2]
Złoto
Ludger Beerbaum, Ulrich Kirchhoff, Lars Nieberg, Franke Sloothaak
Jeździectwo
skoki przez przeszkody drużynowo 1,75 pkt[2]
Złoto
Ramona Portwich, Manuela Mucke, Birgit Fischer-Schmidt, Anett Schuck
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet 1:31,07 min[3]
Złoto
Kay Bluhm, Torsten Gutsche
Kajakarstwo
K-2 500 m mężczyzn 1:28,69 min[4]
Złoto
Detlef Hofmann, Olaf Winter, Thomas Reineck, Mark Zabel
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn 2:51,52 min[4]
Złoto
Andreas Dittmer, Gunar Kirchbach
Kajakarstwo
C-2 1000 m mężczyzn 3:31,87 min[4]
Złoto
Oliver Fix
Kajakarstwo górskie
K-1 mężczyzn 141,22 pkt[5]
Złoto
Jens Fiedler
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn
Złoto
Ilke Wyludda
Lekkoatletyka
rzut dyskiem kobiet 69,66 m[6]
Złoto
Astrid Kumbernuss
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą kobiet 20,56 m[6]
Złoto
Lars Riedel
Lekkoatletyka
rzut dyskiem mężczyzn 69,40 mm[7]
Złoto
Christian Klees
Strzelectwo
karabin małokalibrowy leżąc 50 m mężczyźni 704,8 pkt[8]
Złoto
Ralf Schumann
Strzelectwo
pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyźni 698,0 pkt[8]
Złoto
Jana Sorgers, Katrin Rutschow-Stomporowski, Kathrin Boron, Kerstin Köppen
WIoślarstwo
czwórka podwójna kobiet 6:27,44 min[9]
Złoto
André Steiner, Andreas Hajek, Stephan Volkert, André Willms
Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn 5:56,93 min[10]
Złoto
Jochen Schümann, Thomas Flach, Bernd Jäkel
Żeglarstwo
klasa Soling w finale pokonali załogę Rosji 3:0
Srebro
Oktay Urkal
Boks
waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) w finale przegrał z Kubańczykiem Héctorem Vinentem 13:20[11]
Srebro
Ramona Portwich, Birgit Fischer-Schmidt
Kajakarstwo
K-2 500 m kobiet 1:39,68 min[3]
Srebro
Kay Bluhm, Torsten Gutsche
Kajakarstwo
K-2 1000 m mężczyzn 3:10,51 min[4]
Srebro
Frank Busemann
Lekkoatletyka
dziesięciobój mężczyzn 8706 pkt[7]
Srebro
Barbara Mensing, Cornelia Pfohl, Sandra Wagner-Sachse
Łucznictwo
kobiety drużynowo w finałowym pojedynku uległy zepołowi Korei Południowej 235:245[11]
Srebro
Sandra Völker
Pływanie
100 mn stylem dowolnym kobiet 54,88 s[12]
Srebro
Franziska van Almsick
Pływanie
200 m stylem dowolnym kobiet 1:58,57 min[12]
Srebro
Dagmar Hase
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 4:08,30 min[12]
Srebro
Dagmar Hase
Pływanie
800 m stylem dowolnym kobiet 8:29,91 min[12]
Srebro
Franziska van Almsick, Kerstin Kielgaß, Anke Scholz, Dagmar Hase, Meike Freitag[13], Simone Osygus[13]
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet 8:01,55 min[12]
Srebro
Marc Huster
Podnoszenie ciężarów
waga do 83 kg 382,5 kg[14]
Srebro
Ronny Weller
Podnoszenie ciężarów
waga powyżej 108 kg 455 kg[14]
Srebro
Jan Hempel
Skoki do wody
wieża 10 m 663,27 pkt[15]
Srebro
Annika Walter
Skoki do wody
wieża 10 m kobiety 479,22 pkt[16]
Srebro
Susanne Kiermayer
Strzelectwo
trap podwójny kobiet 139 pkt[17]
Srebro
Petra Horneber
Strzelectwo
karabin pneumatyczny 10 m 497,4 pkt[17]
Srebro
Frank Richter, Mark Kleinschmidt, Wolfram Huhn, Marc Weber, Detlef Kirchhoff, Thorsten Streppelhoff, Ulrich Viefers, Roland Baar, Peter Thiede
Wioślarstwo
ósemka mężczyzn 5:44,58 min[10]
Srebro
Thomas Zander
Zapasy
styl klasyczny waga do 82 kg mężczyzn w finale uległ Turkowi Hamzie Yerlikaya 0:3[11]
Brąz
Zoltan Lunka
Boks
waga musza (do 51 kg) w półfinale przegrał z Kazachem Bołatem Żumadyłowem 18:23[11]
Brąz
Thomas Ulrich
Boks
waga półciężka (do 81 kg) w półfinale przegrał z Koreańczykiem Lee Seung-Bae 8:12[11]
Brąz
Luan Krasniqi
Boks
waga ciężka (do 91 kg) w półfinale oddał walkę walkowerm Kubańczykowi Félixowi Savónowi[11]
Brąz
Johanna Hagn
Judo
waga powyżej 72 kg kobiety
Brąz
Richard Trautmann
Judo
waga do 60 kg mężczyźni
Brąz
Marko Spittka
Judo
waga do 86 kg mężczyźni
Brąz
Frank Möller
Judo
waga powyżej 95 kg mężczyźni
Brąz
Thomas Becker
Kajakarstwo górskie
K-1 mężczyzn 142,79 pkt[5]
Brąz
André Ehrenberg, Michael Senft
Kajakarstwo górskie
C-2 mężczyzn 163,72 min[5]
Brąz
Judith Arndt
Kolarstwo torowe
wyścig na 3000 m na dochodzenie kobiet
Brąz
Uta Rohländer, Linda Kisabaka, Anja Rücker, Grit Breuer
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m kobiet 3:21,14 min[6]
Brąz
Florian Schwarthoff
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,17 s[7]
Brąz
Andrej Tiwontschik
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 5,92 m[7]
Brąz
Sandra Völker
Pływanie
50 m stylem dowolnym kobiet 25,14 s[12]
Brąz
Dagmar Hase
Pływanie
200 m stylem dowolnym 1:59,56 min[12]
Brąz
Cathleen Rund
Pływanie
200 m stylem grzbietowym kobiet 2:12,06[12]
Brąz
Sandra Völker, Simone Osygus, Antje Buschschulte, Franziska van Almsick, Meike Freitag[13]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 3:41,48 min[12]
Brąz
Mark Warnecke
Pływanie
100 m stylem klasycznym mężczyzn 1:01,33 min[12]
Brąz
Aimo Heilmann, Christian Keller, Christian Tröger, Steffen Zesner, Konstantin Dubrovin[18], Oliver Lampe[18]
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:17,71 min[12]
Brąz
Christian Tröger, Bengt Zikarsky, Björn Zikarsky, Mark Pinger, Alexander Lüderitz[18]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn 3:17,20 min[12]
Brąz
Oliver Caruso
Podnoszenie cieżąrów
waga do 91 kg 390 kg[14]
Brąz
Anja Fichtel-Mauritz, Monika Weber-Koszto, Sabine Bau
Szermierka
floret kobiet drużynowo w walce o brązowy medal pokonały zespół Węgier 45:42[11]
Brąz
Jörg Roßkopf
Tenis stołowy
gra pojedyncza mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonał Czecha Petra Korbel 3:1 (21:7, 19:21, 21:18, 21:19)[19]
Brąz
Marc-Kevin Goellner, David Prinosil
Tenis ziemny
gra podwójna mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonali Holendów Jacco Eltingh-Paul Haarhuis 2:0 (6:2, 7:5)[20]
Brąz
Thomas Lange
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 6:47,72 min[10]
Brąz
Arawat Sabejew
Zapasy
styl wolny waga do 100 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Białorusina Sergieja Kowalewskiego 7:4[11]
Brąz
Maik Bullmann
Zapasy
styl klasyczny waga do 90 kg w walce o brązowy medal pokonał Białorusina Aleksandra Sidorenko 2:0[11]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Katrin Schmidt, Kerstin Ubben – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Michael Helber – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Oliver Pongratz – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Michael Helber, Michael Keck – gra podwójna – 9. miejsce,

Miksty

  • Karen Stechmann, Michael Keck – 17. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Zoltan Lunka waga musza do 52 kg – 3. miejsce,
  • Falk Huste waga piórkowa do 57 kg – 7. miejsce,
  • Oktay Urkal waga lekkopółśrednia do 63,5 kg – 2. miejsce,
  • Markus Beyer waga lekkośrednia do 71 kg – 7. miejsce,
  • Sven Ottke waga średnia do 75 kg – 9. miejsce,
  • Thomas Ulrich waga półciężka do 81 kg – 3. miejsce,
  • Luan Krasniqi waga ciężka do 91 kg – 3. miejsce,
  • René Monse waga superciężka powyżej 91 kg – 6. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Kathleen Stark
wielobój indywidualnie – 55. miejsce,
ćwiczenia wolne – 65. miejsce,
skok przez konia – 45. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 67. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 78. miejsce,
  • Yvonne Pioch
wielobój indywidualnie – 72. miejsce,
ćwiczenia wolne – 92. miejsce,
skok przez konia – 90. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 78. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 89. miejsce,
  • Magdalena Brzeska – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 10. miejsce,
  • Kristin Sroka – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – odpadła w eliminacjach,
  • Nicole Bittner, Katrin Hoffmann, Anne Jung, Dorte Schiltz, Luise Stäblein, Katharina Wildermut – gimnastyka artystyczna – układ drużynowy – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Walerij Belenki
wielobój indywidualnie – 6. miejsce,
ćwiczenia wolne – 21. miejsce,
skok przez konia – 28. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 34. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 19. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 15. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 66. miejsce,
wielobój indywidualnie – 13. miejsce,
ćwiczenia wolne – 32. miejsce,
skok przez konia – 25. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 27. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 1. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 5. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 54. miejsce,
  • Jan-Peter Nikiferow
wielobój indywidualnie – 23. miejsce,
ćwiczenia wolne – 25. miejsce,
skok przez konia – 48. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 64. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 23. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 41. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 36. miejsce,
  • Oliver Walther
wielobój indywidualnie – 32. miejsce,
ćwiczenia wolne – 54. miejsce,
skok przez konia – 60. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 57. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 34. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 24. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 49. miejsce,
  • Karsten Oelsch
wielobój indywidualnie – 75. miejsce,
ćwiczenia wolne – 104. miejsce,
skok przez konia – 75. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 83. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 20. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 57. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 84. miejsce,
  • Uwe Billerbeck
wielobój indywidualnie – 101. miejsce,
ćwiczenia wolne – 57. miejsce,
skok przez konia – 46. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 35. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 36. miejsce,
  • Marius Tobă
wielobój indywidualnie – 110. miejsce,
ćwiczenia wolne – 107. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 7. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 92. miejsce,
  • Walerij Belenki, Oliver Walther, Jan-Peter Nikiferow, Andreas Wecker, Karsten Oelsch, Uwe Billerbeck, Marius Tobă – wielobój drużynowo – 7. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

Mężczyźni

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Jeździectwo

  • Isabell Werth – ujeżdżenie indywidualnie – 1. miejsce,
  • Monica Theodorescu – ujeżdżenie indywidualnie – 4. miejsce,
  • Klaus Balkenhol – ujeżdżenie indywidualnie – 6. miejsce,
  • Martin Schaudt – ujeżdżenie indywidualnie – 9. miejsce,
  • Nicole Uphoff-Becker – ujeżdżenie indywidualnie – 14. miejsce,
  • Isabell Werth, Monica Theodorescu, Klaus Balkenhol, Martin Schaudt – ujeżdżenie drużynowo – 1. miejsce,
  • Ulrich Kirchhoff – skoki przez przeszkody indywidualnie – 1. miejsce,
  • Lars Nieberg – skoki przez przeszkody indywidualnie – 20. miejsce,
  • Ludger Beerbaum – skoki przez przeszkody indywidualnie – 1. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej – nie wystartował w rundzie finałowej,
  • Franke Sloothaak – skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył konkurencji,
  • Ludger Beerbaum, Uli Kirchhoff, Lars Nieberg, Franke Sloothaak – skoki przez przeszkody drużynowo – 1. miejsce,
  • Hendrik von Paepcke – WKKW indywidualnie – 7. miejsce,
  • Herbert Blöcker – WKKW indywidualnie – 16. miejsce,
  • Peter Thomsen – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji,
  • Bodo Battenberg, Bettina Overesch-Böker-Hoy, Jürgen Blum, Ralf Ehrenbrink – WKKW drużynowo – 9. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

Mężczyźni

  • Lutz Liwowski
K-1 500 m – 5. miejsce,
K-1 1000 m – 4. miejsce,
K-2 500 m – 1. miejsce,
K-2 1000 m – 2. miejsce,
C-2 500 m – 4. miejsce,
C-2 1000 m – 1. miejsce,
  • Oliver Fix – kajakarstwo górskie – K-1 – 1. miejsce,
  • Thomas Becker – kajakarstwo górskie – K-1 – 3. miejsce,
  • Jochen Lettmann – kajakarstwo górskie – K-1 – 8. miejsce,
  • Martin Lang – kajakarstwo górskie – C-1 – 7. miejsce,
  • Vitus Husek – kajakarstwo górskie – C-1 – 12. miejsce,
  • Sören Kaufmann – kajakarstwo górskie – C-1 – 17. miejsce,
  • André Ehrenberg, Michael Senft – kajakarstwo górskie – C-2 – 3. miejsce,
  • Manfred Berro, Michael Trummer – kajakarstwo górskie – C-2 – 4. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Vera Hohlfeld – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 4. miejsce,
  • Annett Neumann – kolarstwo torowe – sprint – 4. miejsce,
  • Judith Arndt
kolarstwo torowe – wyścig na 3000 m na dochodzenie – 3. miejsce,
kolarstwo torowe – wyścig punktowy – 13. miejsce,
  • Regina Marunde – kolarstwo górskie – cross country – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Olaf Ludwig – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 16. miejsce,
  • Erik Zabel – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 20. miejsce,
  • Rolf Aldag – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 28. miejsce,
  • Michael Rich
kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu,
kolarstwo szosowe – jazda indywidualna na czas – 10. miejsce,
kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu,
kolarstwo szosowe – jazda indywidualna na czas – 12. miejsce,
  • Jens Fiedler – kolarstwo torowe – sprint – 1. miejsce,
  • Eyk Pokorny – kolarstwo torowe – sprint – 7. miejsce,
  • Sören Lausberg – kolarstwo torowe – wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego – 4. miejsce,
  • Heiko Szonn – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie – 6. miejsce,
  • Robert Bartko, Guido Fulst, Danilo Hondo, Heiko Szonn – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 9. miejsce,
  • Guido Fulst – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – 10. miejsce,
  • Ralph Berner – kolarstwo górskie – cross country – 10. miejsce,
  • Mike Kluge – kolarstwo górskie – cross country – nie ukończył wyścigu,

Lekkoatletyka

Kobiety

bieg na 100 m – odpadła w półfinale,
bieg na 200 m – odpadła w półfinale,

Mężczyźni

  • Marc Blume – bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Nico Motchebon – bieg na 800 m – 5. miejsce,
  • Joachim Dehmel – bieg na 800 m – odpadł w eliminacjach,
  • Michael Gottschalk – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach,
  • Dieter Baumann – bieg na 5000 m – 4. miejsce,
  • Stéphane Franke
bieg na 5000 m – 14. miejsce,
bieg na 10 000 m – 9. miejsce,
  • Konrad Dobler – maraton – 48. miejsce,
  • Stephan Freigang – maraton – nie ukończył biegu,
  • Florian Schwarthoffbieg na 110 m przez płotki3. miejsce,
  • Eric Kaiser – bieg na 110 m przez płotki – odpadł w półfinale,
  • Claude Edorh – bieg na 110 m przez płotki – odpadł w ćwierćfinale,
  • Steffen Brand – bieg na 3000 m z przeszkodami – 6. miejsce,
  • Martin Strege – bieg na 3000 m z przeszkodami – 10. miejsce,
  • Kim Bauermeister – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w półfinale,
  • Michael Huke, Marc Blume, Holger Blume, Florian Schwarthoff, Andreas Ruth[18] – sztafeta 4 × 100 m – odpadli w półfinale (nie ukończyli biegu),
  • Rico Lieder, Andreas Hein, Kai Karsten, Thomas Schönlebe – sztafeta 4 × 400 m – odpadli w eliminacjach,
  • Nischan Daimer – chód na 20 km – 15. miejsce,
  • Robert Ihly – chód na 20 km – 17. miejsce,
  • Andreas Erm – chód na 20 km – 24. miejsce,
  • Axel Noack – chód na 50 km – 12. miejsce,
  • Thomas Wallstab – chód na 50 km – 15. miejsce,
  • Ronald Weigel – chód na 50 km – nie ukończył konkurencji,
  • Wolfgang Kreißig – skok wzwyż – 9. miejsce,
  • Andrej Tiwontschikskok o tyczce3. miejsce,
  • Tim Lobinger – skok o tyczce – 7. miejsce,
  • Michael Stolle – skok o tyczce – 9. miejsce,
  • Georg Ackermann – skok w dal – 21. miejsce,
  • Hans-Peter Lott – skok w dal – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w eliminacjach),
  • Charles Friedek – trójskok – 14. miejsce,
  • Oliver-Sven Buder – pchnięcie kulą – 5. miejsce,
  • Dirk Urban – pchnięcie kulą – 13. miejsce,
  • Michael Mertens – pchnięcie kulą – 16. miejsce,
  • Lars Riedel – rzut dyskiem – 1. miejsce,
  • Jürgen Schult – rzut dyskiem – 6. miejsce,
  • Michael Möllenbeck – rzut dyskiem – 35. miejsce,
  • Heinz Weisrzut młotem – 5. miejsce,
  • Claus Dethloff – rzut młotem – 14. miejsce,
  • Karsten Kobs – rzut młotem – 18. miejsce,
  • Raymond Hecht – rzut oszczepem – 4. miejsce,
  • Boris Henry – rzut oszczepem – 5. miejsce,
  • Peter Blank – rzut oszczepem – 9. miejsce,
  • Frank Busemanndziesięciobój2. miejsce,
  • Frank Müller – dziesięciobój – 14. miejsce,
  • Dirk-Achim Pajonk – dziesięciobój – 20. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Barbara Mensing – indywidualnie – 8. miejsce,
  • Sandra Wagner-Sachse – indywidualnie – 34. miejsce,
  • Cornelia Pfohl – indywidualnie – 40. miejsce,
  • Barbara Mensing, Cornelia Pfohl, Sandra Wagner-Sachse – drużynowo – 2. miejsce,

Piłka nożna

Kobiety

Piłka ręczna

Kobiety

  • Andrea Bölk, Bianca Urbanke, Christine Lindemann, Csilla Elekes, Eike Bram, Emilia Luca, Eva Kiss-Györi, Franziska Heinz, Grit Jurack, Heike Murrweiss, Marlies Waelzer, Melanie Schliecker, Michaela Erler, Michaela Schanze, Miroslava Ritskiavitchius – 6. miejsce,

Mężczyźni

Piłka wodna

Mężczyźni

  • Raúl de la Peña, Ingo Borgmann, Piotr Bukowski, Oliver Dahler, Jörg Dresel, Torsten Dresel, Davor Erjavec, Michael Ilgner, Dirk Klingenberg, René Reimann, Uwe Sterzik, Lars Tomanek, Daniel Voß – 9. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Simone Osygus – 50 m stylem dowolnym – 14. miejsce,
  • Sandra Völker
50 m stylem dowolnym3. miejsce,
100 m stylem dowolnym2. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
200 m stylem dowolnym2. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
400 m stylem dowolnym2. miejsce,
800 m stylem dowolnym2. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
100 m stylem grzbietowym – 10. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 4. miejsce,
  • Kathrin Dumitru
100 m stylem klasycznym – 26. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 31. miejsce,
  • Julia Voitovitsch – 100 m stylem motykowym – 12. miejsce,
  • Sabine Herbst-Klenz
200 m stylem motylkowym – 19. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 11. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Bengt Zikarsky – 50 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
  • Alexander Lüderitz – 50 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
  • Christian Tröger – 100 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
  • Björn Zikarsky – 100 m stylem dowolnym – 11. miejsce,
  • Aimo Heilmann – 200 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
  • Jörg Hoffmann
400 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
  • Sebastian Wiese – 400 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
  • Steffen Zesner – 1500 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
  • Ralf Braun
100 m stylem grzbietowym – 7. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 18. miejsce,
  • Stev Theloke – 100 m stylem grzbietowym – 14. miejsce,
  • Mark Warnecke – 100 m stylem klasycznym – 3. miejsce,
  • Oliver Lampe
100 m stylem motylkowym – 21. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 12. miejsce,
  • Chris-Carol Bremer – 200 m stylem motylkowym – 16. miejsce,
  • Christian Keller – 200 m stylem zmiennym – 9. miejsce,
  • Stev Theloke – 200 m stylem zmiennym – 12. miejsce,
  • Christian Tröger, Bengt Zikarsky, Björn Zikarsky, Mark Pinger, Alexander Lüderitz[18] – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 3. miejsce
  • Aimo Heilmann, Christian Keller, Christian Tröger, Steffen Zesner, Konstantin Dubrovin[18], Oliver Lampe[18] – sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
  • Ralf Braun, Mark Warnecke, Christian Keller, Björn Zikarsky, Oliver Lampe[18], Stev Theloke[18] – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 4. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Andreas Behm – waga do 70 kg – 10. miejsce,
  • Ingo Steinhöfel – waga do 76 kg – 6. miejsce,
  • Andrey Poitschke – waga do 76 kg – 10. miejsce,
  • Marc Huster – waga do 83 kg – 2. miejsce,
  • Oliver Caruso – waga do 91 kg – 3. miejsce,
  • Igor Sadykov – waga do 99 kg – 7. miejsce,
  • Mario Kalinke – waga do 108 kg – 9. miejsce,
  • Dimitri Prochorow – waga do 108 kg – 11. miejsce,
  • Ronny Weller – waga powyżej 108 kg – 2. miejsce,
  • Manfred Nerlinger – waga powyżej 108 kg – 6. miejsce,

Siatkówka

Kobiety'

  • Susanne Lahme, Tanja Hart, Constance Radfan, Sylvia Roll, Ute Steppin, Karin Horninger, Ines Pianka, Christina Schultz, Claudia Wilke, Nancy Celis, Grit Jensen-Naumann, Hanka Pachale – 8. miejsce,
  • Beate Bühler, Danja Müsch – siatkówka plażowa – 7. miejsce,

Mężczyźni

Skoki do wody

Kobiety

  • Claudia Bockner – trampolina 3 m – 11. miejsce,
  • Simona Koch – trampolina 3 m – 16. miejsce,
  • Annika Walter – wieża 10 m – 2. miejsce,
  • Ute Wetzig – wieża 10 m – 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Jan Hempel
trampolina 3 m – 7. miejsce,
wieża 10 m – 2. miejsce,
  • Andreas Wels – trampolina 3 m – 12. miejsce,
  • Michael Kühne – wieża 10 m – 8. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Anke Völker-Schumann
pistolet pneumatyczny 10 m – 27. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 23. miejsce,
  • Petra Horneber – karabin pneumatyczny 10 m – 2. miejsce,
  • Bettina Knells – karabin pneumatyczny 10 m – 36. miejsce,
  • Kirsten Obel – karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 4. miejsce,
  • Petra Horneber – karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 9. miejsce,
  • Susanne Kiermayer – podwójny trap – 2. miejsce,

Mężczyźni

  • Artur Gevorgjan
pistolet pneumatyczny 10 m – 9. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 37. miejsce,
  • Hans-Jürgen Neumaier
pistolet pneumatyczny 10 m – 9. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 35. miejsce,
  • Ralf Schumann – pistolet szybkostrzelny 25 m – 1. miejsce,
  • Daniel Leonhard – pistolet szybkostrzelny 25 m – 8. miejsce,
  • Maik Eckhardt
karabin pneumatyczny 10 m – 9. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 10. miejsce,
  • Hans Riederer – karabin pneumatyczny 10 m – 18. miejsce,
  • Christian Klees
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 37. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 1. miejsce,
  • Bernd Rücker – karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 11. miejsce,
  • Jens Zimmermann – ruchoma tarcza 10 m – 7. miejsce,
  • Michael Jakosits – ruchoma tarcza 10 m – 11. miejsce,
  • Karsten Bindrich
trap – 9. miejsce,
podwójny trap – 15. miejsce,
  • Jörg Damme – trap – 20. miejsce,
  • Uwe Möller – trap – 49. miejsce,
  • Waldemar Schanz – podwójny trap – 22. miejsce,
  • Bernhard Hochwald – skeet – 20. miejsce,
  • Axel Wegner – skeet – 26. miejsce,
  • Jan-Henrik Heinrich – 26. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Monika Weber-Koszto – floret indywidualnie – 5. miejsce,
  • Anja Fichtel-Mauritz – floret indywidualnie – 10. miejsce,
  • Sabine Bau – floret indywidualnie – 12. miejsce,
  • Anja Fichtel-Mauritz, Monika Weber-Koszto, Sabine Bau – floret drużynowo – 3. miejsce,
  • Eva-Maria Ittner – szpada indywidualnie – 7. miejsce,
  • Claudia Bokel – szpada indywidualnie – 9. miejsce,
  • Katja Nass – szpada indywidualnie – 12. miejsce,
  • Claudia Bokel, Eva-Maria Ittner, Katja Nass – szpada drużynowo – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Wolfgang Wienand – floret indywidualnie – 4. miejsce,
  • Uwe Römer – floret indywidualnie – 11. miejsce,
  • Alexander Koch – floret indywidualnie – 22. miejsce,
  • Alexander Koch, Uwe Römer, Wolfgang Wienand – floret drużynowo – 6. miejsce,
  • Marius Strzalka – szpada indywidualnie – 8. miejsce,
  • Arnd Schmitt – szpada indywidualnie – 10. miejsce,
  • Elmar Borrmann – szpada indywidualnie – 16. miejsce,
  • Elmar Borrmann, Arnd Schmitt, Marius Strzalka – szpada drużynowo – 4. miejsce,
  • Felix Becker – szabla indywidualnie – 5. miejsce,
  • Steffen Wiesinger – szabla indywidualnie – 8. miejsce,
  • Frank Bleckmann – szabla indywidualnie – 21. miejsce,
  • Felix Becker, Frank Bleckmann, Steffen Wiesinger – szabla drużynowo – 8. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Nicole Struse – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Jie Schöpp – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Olga Nemes – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Elke Schall-Wosik, Nicole Struse – gra podwójna – 9. miejsce,
  • Jie Schöpp, Olga Nemes – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Jörg Roßkopf – gra pojedyncza – 3. miejsce,
  • Peter Franz – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Jörg Roßkopf, Steffen Fetzner – gra podwójna – 4. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

Mężczyźni

  • David Prinosil – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Marc-Kevin Goellner – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Marc-Kevin Goellner, David Prinosil – gra podwójna – 3. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

Mężczyźni

Zapasy

Mężczyźni

  • Oleg Kutczerenko – styl klasyczny waga do 48 kg – 12. miejsce,
  • Alfred Ter-Mkrtczyan – styl klasyczny waga do 52 kg – 9. miejsce,
  • Rifat Jildiz – styl klasyczny waga do 57 kg – . miejsce,
  • Erik Hahn – styl klasyczny waga do 74 kg – 4. miejsce,
  • Thomas Zander – styl klasyczny waga do 82 kg – 2. miejsce,
  • Maik Bullmann – styl klasyczny waga do 90 kg – 3. miejsce,
  • René Schiekel – styl klasyczny waga do 130 kg – 6. miejsce,
  • Jürgen Scheibe – styl wolny waga do 74 kg – 13. miejsce,
  • Alexander Leipold – styl wolny waga do 82 kg – 5. miejsce,
  • Heiko Balz – styl wolny waga do 90 kg – 12. miejsce,
  • Arawat Sabejew – styl wolny waga do 100 kg – 3. miejsce,
  • Sven Thiele – styl wolny waga do 130 kg – 6. miejsce,

Żeglarstwo

  • Sibylle Powarzynski – windsurfing kobiety – 6. miejsce,
  • Susanne Meyer-Bauckholt, Katrin Adlkofer – klasa 470 kobiety – 5. miejsce,
  • Matthias Bornhäuser – windsurfing mężczyzn – 10. miejsce,
  • Michael Fellmann – klasa Finn – 20. miejsce,
  • Roland Rensch, Torsten Haverland – klasa 470 mężczyźni – 12. miejsce,
  • Stefan Warkalla – klasa Laser – 5. miejsce,
  • Frank Butzmann, Kai Falkenthal – klasa Star – 10. miejsce,
  • Roland Gäbler, Frank Parlow – klasa Tornado – 7. miejsce,
  • Jochen Schümann, Thomas Flach, Bernd Jäkelklasa Soling1. miejsce,

Przypisy

  1. Gymnastics – Olympic Games – Artystic Gymnastics 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  2. a b c d Equestrain – Olympic Games 1996 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  3. a b Canoeing – Olympic Games Flatwater 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  4. a b c d Canoeing – Olympic Games Flatwater 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  5. a b c Canoeing – Olympic Games Slalom 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  6. a b c Athletics – Olympic Games 1996 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  7. a b c d Athletics – Olympic Games 1996 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  8. a b Shooting sports – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  9. Rowing – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  10. a b c Rowing – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  11. a b c d e f g h i LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  12. a b c d e f g h i j k l Swimming – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  13. a b c d e f Brała udział w wyścigach eliminacyjnych
  14. a b c Weightlifting – Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  15. Diving – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  16. Diving – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  17. a b Shooting sports – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  18. a b c d e f g h i Brał udział w wyścigach eliminacyjnych
  19. Olympic Games – Men's Olypic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  20. Olympic Games – Tourmament Men's Olypic Games Doubles 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article