Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1960
Squaw Valley
Chorąży Don McDermott
Liczba zawodników 79 w 25 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
3
Razem
10

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 79 zawodników: 61 mężczyzn i 18 kobiet. Był to ósmy start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
John McCartan, Larry Palmer, Edwyn Owen, John Kirrane, John Mayasich, Rodney Paavola, Richard Rodenhiser, Paul Johnson, Weldon Olson, Roger Christian, William Christian, Thomas Williams, Eugene Grazia, Richard Meredith, William Cleary, Robert Cleary, Robert McVey
Hokej na lodzie
turniej mężczyzn
Złoto
David Jenkins
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 1440,2 pkt[1]
Złoto
Carol Heiss
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 1490,1 pkt[2]
Srebro
William Disney
Łyżwiarstwo szybkie
bieg na 500 m mężczyzn 40,3 s[3]
Srebro
Penny Pitou
Narciarstwo alpejskie
bieg zjazdowy kobiet 1:38,6 min[4]
Srebro
Penny Pitou
Narciarstwo alpejskie
slalom gigant kobiet 1:40,0 min[4]
Srebro
Betsy Snite
Narciarstwo alpejskie
slalom specjalny kobiet 1:52,9 min[4]
Brąz
Barbara Roles
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 1414,9 pkt[2]
Brąz
Nancy Ludington, Ronald Ludington
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 76,2 pkt[5]
Brąz
Jeanne Ashworth
Łyżwiarstwo szybkie
bieg na 500 m kobiet 46,1 s[6]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
John Burritt Bieg na 20 km 1:36:36,8 10:00 1:46:36,8 14.
Richard Mize 1:33:56,2 22:00 1:55:56,2 21.
Gustav Hanson 1:40:06,2 18:00 1:58:06,2 23.
Lawrence Damon 1:33:38,2 26:00 1:59:38,2 24.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Mack Miller Bieg na 15 km 54:49,0 22.
Peter Lahdenpera 59:13,0 46.
Olavi Hirvonen 1"00:36,6 48.
Charlie Akers 1:02:35,7 50.
Mack Miller Bieg na 30 km 2:03:05,4 27.
Leo Massa 2:16:47,0 42.
Joe Pete Wilson 2:22:1,2 43.
Sven Johanson Nie ukończył biegu
Mack Miller Bieg na 50 km 3:17:23,2 17.
Olavi Hirvonen 3:36:37,8 26.
Leo Massa 3:41:08,2 29.
Theodore Farwell 3:49:56,6 31.
Mack Miller
Karl Bohlin
John Dendahl
Peter Lahdenpera
Sztafeta 4 × 10 km 2:38:01,8 11.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • John McCartan
  • Larry Palmer
  • Edwyn Owen
  • John Kirrane
  • John Mayasich
  • Rodney Paavola
  • Richard Rodenhiser
  • Paul Johnson
  • Weldon Olson
  • Roger Christian
  • William Christian
  • Thomas Williams
  • Eugene Grazia
  • Richard Meredith
  • William Cleary
  • Robert Cleary
  • Robert McVey

Runda eliminacyjna

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/-
 Stany Zjednoczone 2 2 0 0 19 6 +13 4
 Czechosłowacja 2 1 0 1 23 8 +15 2
 Australia 2 0 0 2 2 30 -23 0

Wyniki

19 lutego 1960 Stany Zjednoczone  7:5  Czechosłowacja

21 lutego 1960 Stany Zjednoczone  12:1  Australia

Tabela końcowa

Grupa finałowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + +/-
 Stany Zjednoczone 5 5 0 0 29 11 +19 10
 Kanada 5 4 0 1 31 12 +17 8
 ZSRR 5 2 1 2 24 19 +5 5
 Czechosłowacja 5 2 0 3 21 23 -2 4
 Szwecja 5 1 1 3 19 19 0 3
 Niemcy 5 0 0 5 5 45 -40 0

Wyniki

22 lutego 1960 Stany Zjednoczone  6:3  Szwecja

24 lutego 1960 Stany Zjednoczone  9:1  Niemcy

25 lutego 1960 Stany Zjednoczone  2:1  Kanada

27 lutego 1960 Stany Zjednoczone  3:2  ZSRR

28 lutego 1960 Stany Zjednoczone  9:4  Czechosłowacja

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Alfred Vincelette Indywidualnie 1:07:35,4 26. 204,774 58,0 99,0 56,5 91,5 55,5 89,5 190,5 28. 395,274 26.
Theodore Farwell 1:05:09,4 21. 214,194 445,0 76,5 55,5 86,5 55,0 86,0 172,5 30. 386,694 27.
John Cress 1:12:59,7 31. 183,806 53,5 90,0 58,0 92,0 62,0 99,5 191,5 27. 375,306 29.
Craig Lussi 1:07:55,7 28. 203,419 52,5 83,5 48,0 75,0 51,5 75,0 158,5 31. 361,919 30.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Carol Heiss Solistki 1490,1
Barbara Roles 1414,9
Laurence Owen 1343,0 6.
David Jenkins Soliści 1440,2
Timothy Brown 1374,1 5.
Robert Brewer 1320,3 7.
Nancy Ludington
Ronald Ludington
Pary sportowe 76,2
Maribel Owen
Dud Richards
67,5 10.
Ila Ray Hadley
Ray Hadley
65,0 11.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
William Disney 40,3
Terry McDermott 40,9 7.
Eddie Rudolph 41,2 10. 2:23,1 35.
William Carow Nie ukończył biegu
Richard Hunt 2:17,7 17. 8:21,3 17.
Floyd Bedbury 2:18,9 22. 8:39,6 30.
Keith Meyer 2:21,7 29.
Arnold Uhrlass 8:18,0 14. 16:49,3 15.
Ross Zucco 16:37,6 10.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jeanne Ashworth 46,1
1:36,5 8. 2:33,7 11. 5:28,5 8.
Kathy Mulholland 47,9 10.
Jeanne Omelenchuk 49,3 16. 1:39,8 15. 2:36,4 15.
Barbara Lockhart 2:37,0 18.
Cornelia Harrington 5:57,5 18.
Beverly Buhr 6:03,1 19.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
David Gorsuch 2:11,0 14. 1:52,3 14.
Gordon Eaton 2:14,0 17.
Max Marolt 2:14,2 18. 1:54,9 21.
Marvin Melville 2:15,9 22.
Thomas Corcoran 1:49,7 4. 1:12,5 1:02,2 2:14,7 9.
James Barrier 1:52,7 16. Nie ukończył konkurencji
Frank Brown 1:58,2 1:03,1 3:01,3 37.
Charles Ferries 1:16,1 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Penny Pitou 1:38,6
1:40,0
58,5 1:21,3 2:19,8 33.
Joan Hannah 1:47,9 21.
Linda Meyers 1:53,4 33. Dyskwalifikacja
Betsy Snite DYskwalifikacja 1:40,4 4. 55,5 57,4 1:52,9
Beverly Anderson 1:57,4 36. 1:00,0 1:13,1 2:13,1 26.
Renie Cox 59,8 59,4 1:59,2 9.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Ansten Samuelstuen 90,0 107,8 79,0 103,7 211,5 7.
Jon St. Andre 81,5 92,5 78,5 99,8 1:92,3 28.
Robert Wedin 79,0 93,5 72,0 93,6 187,1 32.
Eugene Kotlarek 84,0 96,5 77,0 68,6(upadek) 165,1 42.

Przypisy

  1. Figure Skating Olympic Games 1960 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-22].
  2. a b Figure Skating Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-22].
  3. Speed Skating Olympic Games 1960 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-22].
  4. a b c Alpine Skiing Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-22].
  5. Figure Skating Olympic Games 1960 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-22].
  6. Speed Skating Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-22].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article