Supercars Championship 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Supercars Championship 2019.

Supercars Championship 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Sezon 2019 Mistrzostw Supercars Championship
Inauguracja 2 marca
Zakończenie 24 listopada
Liczba wyścigów 32
Mistrzowie
Kierowcy Scott McLaughlin
Poprzedni sezonNastępny sezon

Sezon 2019 wyścigów Supercars rozpoczął się rundą na torze w Adelajdzie, a zakończył po 15 rundach i 32 wyścigach w Newcastle na ulicznym torze we wschodniej części miasta. Tytuł mistrzowski obronił Scott McLaughlin. W klasyfikacji Pirtek Enduro Cup najlepsza okazała się para Jamie Whincup i Craig Lowndes.

Kalendarz

Runda Wyścig Data Zwycięzca
1 w1 Superloop Adelaide 500
Australia Adelaide Street Circuit
2 marca Scott McLaughlin
w2 3 marca Scott McLaughlin
2 w3 Beaurepaires Melbourne 400
Australia Melbourne Grand Prix Circuit
15 marca Scott McLaughlin
w4 16 marca Scott McLaughlin
w5 16 marca Chaz Mostert
w6 17 marca Scott McLaughlin
3 w7 Tyrepower Tasmania SuperSprint
Australia Symmons Plains Raceway
6 kwietnia Scott McLaughlin
w8 7 kwietnia Shane Van Gisbergen
4 w9 WD-40 Phillip Island SuperSprint
Australia Phillip Island Grand Prix Circuit
13 kwietnia Scott McLaughlin
w10 14 kwietnia Fabian Coulthard
5 w11 Pirtek Perth SuperNight
Australia Barbagallo Raceway
3 maja Fabian Coulthard
w12 4 maja Scott McLaughlin
6 w13 Truck Assist Winton SuperSprint
Australia Winton Motor Raceway
25 maja Scott McLaughlin
w14 26 maja Scott McLaughlin
7 w15 BetEasy Darwin Triple Crown
Australia Hidden Valley Raceway
15 czerwca Scott McLaughlin
w16 16 czerwca Scott McLaughlin
8 w17 Watpac Townsville 400
Australia Townsville Street Circuit
6 lipca Scott McLaughlin
w18 7 lipca Shane Van Gisbergen
9 w19 Century Batteries Ipswich SuperSprint
Australia Queensland Raceway
27 lipca Jamie Whincup
w20 28 lipca Scott McLaughlin
10 w21 OTR SuperSprint
Australia The Bend Motorsport Park
24 sierpnia Scott McLaughlin
w22 25 sierpnia Scott McLaughlin
11 w23 ITM Auckland SuperSprint
Nowa Zelandia Pukekohe Park Raceway
14 września Shane Van Gisbergen
w24 15 września Scott McLaughlin
12 w25 Supercheap Auto Bathurst 1000
Australia Mount Panorama Circuit
13 października Scott McLaughlin
Alexandre Prémat
13 w26 Vodafone Gold Coast 600
Australia Surfers Paradise Street Circuit
26 października Jamie Whincup
Craig Lowndes
w27 27 października Shane Van Gisbergen
Garth Tander
14 w28 Penrite Oil Sandown 500
Australia Sandown International Raceway
9 listopada Craig Lowndes
w29 9 listopada Jamie Whincup
w30 10 listopada Jamie Whincup
Craig Lowndes
15 w31 Coates Hire Newcastle 500
Australia Newcastle Street Circuit
23 listopada Shane Van Gisbergen
w32 24 listopada Jamie Whincup

     Wyścigi długodystansowe z podwójną obsadą kierowców (zaliczane do dodatkowej klasyfikacji Pirtek Enduro Cup)

Lista startowa

Zespół Samochód Nr Kierowcy Drudzy kierowcy
(w wyścigach długodystansowych)
Walkinshaw Andretti United Holden ZB Commodore 2 Australia Scott Pye Australia Warren Luff
22 Australia James Courtney Australia Jack Perkins
Kelly Racing Nissan Altima L33 3 Australia Garry Jacobson Australia Dean Fiore
7 Nowa Zelandia Andre Heimgartner Australia Bryce Fullwood
15 Australia Rick Kelly Australia Dale Wood
78 Szwajcaria Simona de Silvestro Australia Alex Rullo
Tickford Racing Ford Mustang GT 5 Australia Lee Holdsworth Australia Thomas Randle
6 Australia Cameron Waters Australia Michael Caruso
55 Australia Chaz Mostert Australia James Moffat
23Red Racing 23 Australia Will Davison Australia Alex Davison
Brad Jones Racing Holden ZB Commodore 8 Australia Nick Percat Australia Tim Blanchard
14 Australia Tim Slade Australia Ashley Walsh
Tim Blanchard Racing (BJR) 21 Australia Macauley Jones Australia Dean Canto
Erebus Motorsport Holden ZB Commodore 9 Australia David Reynolds Australia Luke Youlden
99 Australia Anton de Pasquale Australia Will Brown
DJR Team Penske Ford Mustang GT 12 Nowa Zelandia Fabian Coulthard Australia Tony D’Alberto
17 Nowa Zelandia Scott McLaughlin Francja Alexandre Prémat
Charlie Schwerkolt Racing Holden ZB Commodore 18 Australia Mark Winterbottom Nowa Zelandia Steven Richards
Tekno Autosports Holden ZB Commodore 19 Australia Jack Le Brocq Australia Jonathon Webb
Garry Rogers Motorsport Holden ZB Commodore 33 Nowa Zelandia Richie Stanaway
Nowa Zelandia Chris Pither
Australia Michael Caruso
Nowa Zelandia Chris Pither
Australia Dylan O'Keeffe
34 Australia James Golding Australia Richard Muscat
Matt Stone Racing Holden ZB Commodore 35 Australia Todd Hazelwood Australia Jack Smith
Triple Eight Race Engineering Holden ZB Commodore 88 Australia Jamie Whincup Australia Craig Lowndes
97 Nowa Zelandia Shane Van Gisbergen Australia Garth Tander
Dzikie karty
Brad Jones Racing Holden ZB Commodore 4 Australia Jack Smith -
77 Australia Tim Blanchard -
Walkinshaw Andretti United Holden ZB Commodore 27 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Kanada James Hinchcliffe
Kostecki Brothers Racing Holden ZB Commodore 56 Australia Brodie Kostecki Australia Jake Kostecki
Tickford Racing Ford Mustang GT 66 Australia Thomas Randle -

Wyniki i klasyfikacja

Miejsce Kierowca Nr Marka ADE
Australia
MEL
Australia
SYM
Australia
PHI
Australia
BAR
Australia
WIN
Australia
HID
Australia
TOW
Australia
QLD
Australia
BND
Australia
PUK
Nowa Zelandia
BAT
Australia
SUR
Australia
SAN
Australia
NEW
Australia
Kary Suma punktów
1 Scott McLaughlin 17 F 150 150 100 50 NU 50 150 120 150 138 138 150 150 150 150 150 150 72 120 150 150 150 120 150 300 129 NS 37 140 138 120 0 3872
2 Shane Van Gisbergen 97 H 129 129 NU 26 28 13 129 150 102 96 111 111 111 96 90 78 120 150 111 138 102 102 150 138 276 138 150 NU 90 150 96 0 3310
3 Jamie Whincup 88, 888 H 138 96 60 40 92 43 30 111 NU 69 120 138 102 129 111 111 138 NU 150 120 72 111 102 57 240 150 138 50 250 90 150 0 3208
4 Fabian Coulthard 12, 333 F 102 45 92 37 74 20 138 138 138 150 150 120 60 138 96 129 111 138 78 51 69 78 96 69 84 84 72 34 200 129 138 0 3058
5 Chaz Mostert 55 F 111 60 74 46 100 46 78 78 111 111 129 NU 138 78 138 102 129 111 129 129 138 129 33 129 120 NS 28 230 72 102 0 2879
6 David Reynolds 9 H 90 84 52 32 80 30 102 129 120 72 78 102 129 120 129 138 102 45 84 42 96 66 129 33 222 39 129 43 NU 120 57 0 2694
7 Cameron Waters 6 F 39 138 86 43 NU 40 72 72 NU 102 90 129 72 102 120 120 42 129 102 102 84 90 138 63 90 120 111 21 70 111 90 0 2588
8 Will Davison 23 F 120 90 80 34 52 37 48 63 78 120 102 90 69 NU 69 84 96 42 138 111 NU 138 84 66 156 96 96 40 170 60 66 0 2495
9 Nick Percat 8 H 96 111 42 20 60 26 90 96 84 78 96 78 96 84 66 60 90 48 90 84 90 120 69 120 126 63 78 17 120 63 84 0 2445
10 Lee Holdsworth 5 F 42 72 56 23 46 28 66 84 60 63 84 84 39 111 102 96 78 90 96 63 66 84 111 60 168 102 102 32 215 69 36 0 2428
11 James Courtney 22 H 78 69 64 28 64 19 111 66 39 33 30 57 120 66 84 63 66 66 72 69 78 60 54 54 258 69 84 26 160 96 72 0 2275
12 Scott Pye 2, 200 H NU 54 44 21 68 24 69 90 90 60 57 NU 78 90 78 48 45 60 42 57 60 57 66 102 192 111 120 12 185 102 111 0 2193
13 Mark Winterbottom 18 H 84 102 46 24 44 34 120 102 42 54 51 60 84 39 54 69 84 NU 60 78 120 36 39 90 204 48 48 20 115 78 63 0 2092
14 Anton de Pasquale 99 H 57 63 48 22 48 23 84 36 69 129 66 96 51 54 72 90 72 120 63 72 129 96 60 45 NU 72 90 22 130 36 NU 0 2015
15 Tim Slade 14 H 54 120 68 30 86 32 96 69 54 84 72 72 66 69 NU 51 57 69 NU 54 63 69 72 51 NU 90 54 15 110 84 129 0 1940
16 Andre Heimgartner 7 N 66 66 40 17 56 21 51 54 129 66 54 36 90 72 57 72 69 51 69 96 111 45 90 48 NU NU 42 46 150 42 69 0 1875
17 Rick Kelly 15, 100 N 72 33 26 19 38 16 54 60 96 90 60 45 63 NU 42 57 54 102 57 90 36 72 48 72 180 78 63 18 65 66 48 0 1820
18 Todd Hazelwood 35 H 69 78 24 18 42 22 63 51 72 57 36 63 48 60 51 66 63 57 48 66 NU 63 63 111 NU 45 45 24 75 51 78 0 1609
19 Simona de Silvestro 78 N 60 57 34 16 36 14 42 42 57 51 69 69 36 36 48 45 48 78 51 48 NU 39 57 96 132 42 39 23 100 48 51 0 1564
20 James Golding 34 H 63 48 38 12 34 17 60 57 66 39 63 66 54 48 NU 54 60 96 66 60 51 51 36 78 144 57 NU 19 NU 39 45 0 1521
21 Macauley Jones 21 H NS 36 32 13 30 NU 45 45 51 42 33 54 57 57 39 39 51 54 NU 39 48 42 45 39 114 54 60 14 85 54 42 0 1314
22 Jack Le Brocq 19 H 45 42 30 15 40 12 39 39 45 45 45 39 45 45 NU 42 36 63 39 36 42 30 42 36 108 66 66 11 80 NU 54 0 1277
23 Garry Jacobson 3 N 48 39 28 11 32 18 33 NU 48 48 48 48 42 51 63 33 33 NU 45 NU 45 48 51 42 96 60 69 13 NU 45 39 0 1176
24 Richie Stanaway 33 H 51 51 36 14 DK 15 57 48 63 36 39 42 30 57 33 78 84 138 36 16 105 57 60 0 1146
25 Craig Lowndes 888 H 240 150 138 50 250 0 828
26 Thomas Randle 66, 5 F 54 54 168 102 102 37 215 0 732
27 Garth Tander 97 H 276 138 150 43 90 0 697
28 Michael Caruso 33, 6 H F 39 84 54 45 90 120 111 30 70 0 643
29 Warren Luff 2 H 192 111 120 24 185 0 632
30 Alexandre Prémat 17 F 300 129 NS 34 140 0 603
31 Jack Perkins 22 H 258 69 84 17 160 0 588
32 Alex Davison 23 F 156 96 96 26 170 0 544
33 Chris Pither 33 H 63 60 36 138 36 51 18 105 0 507
34 Tim Blanchard 77, 8 H 42 51 126 63 78 19 120 0 499
35 Tony D'Alberto 12 F 84 84 72 22 200 0 462
36 Jack Smith 4, 35 H 36 33 33 42 45 30 39 27 NU 45 45 11 75 0 461
37 Steven Richards 18 H 204 48 48 23 115 0 438
38 Luke Youlden 9 H 222 39 129 32 NU 0 422
39 Dale Wood 15 N 180 78 63 21 65 0 407
40 James Moffat 55 F 120 NS NU 230 0 350
41 Will Brown 99 H NU 72 90 46 130 0 338
42 Jonathon Webb 19 H 108 66 66 15 80 0 335
43 Alex Rullo 78 N 132 42 39 16 100 0 329
44 Dean Canto 21 H 114 54 60 13 85 0 326
45 Ashley Walsh 14 H NU 90 54 12 110 0 266
46 Dean Fiore 3 N 96 60 69 20 NU 0 245
47 Brodie Kostecki 56 H NU 51 57 30 95 0 233
48 Bryce Fullwood 7 N NU NU 42 40 150 0 232
49 Richard Muscat 34 H 144 57 NU 28 NU 0 229
50 Jake Kostecki 56 H NU 51 57 14 95 0 217
51 Alexander Rossi 27 H 102 0 102
James Hinchcliffe 27 H 102 0 102
53 Dylan O'Keeffe 33 H 51 0 51
Klucz punktacji
Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
standardowy 150 138 129 120 111 102 96 90 84 78 72 69 66 63 60 57 54 51 48 45 42 39 36 33 30 27
Bathurst 1000 300 276 258 240 222 204 192 180 168 156 144 138 132 126 120 114 108 102 96 90 84 78 72 66 60 54
Sandown 500 główny 250 230 215 200 185 170 160 150 140 130 120 115 110 105 100 95 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45
Melbourne 1 i 3 100 92 86 80 74 68 64 60 56 52 48 46 44 42 40 38 36 34 32 30 28 26 24 22 20 18
Melbourne 2 i 4
oraz Sandown 1 i 2
50 46 43 40 37 34 32 30 28 26 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9

Punkty przyznawane kierowcom którzy przejechali dystans minimum 75% wyścigu i przejechali ostatnie okrążenie. W każdej rundzie było maksymalnie 300 punktów do zdobycia.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Supercars Championship 2019
Listen to this article