Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Szwecja
Kod MKOl SWE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Antwerpia
Chorąży Einar Räberg
Liczba zawodników 159 w 84 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8..
Złoto
4
Srebro
13
Brąz
12
Razem
29

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 159 zawodników : 146 mężczyzn i trzynaście kobiet. Był to szósty start reprezentacji Szwecji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Ernst Linder
Jeździectwo
Ujeżdżenie indywidualnie 276,4 pkt[1]
Złoto
Åke Thelning, Axel Ståhle, Åge Lundström
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody drużynowo 42,25 pkt[1]
Złoto
Bo Lindman
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 18 pkt[2]
Złoto
Calle Westergren
Zapasy
styl klasyczny waga półciężka
Srebro
Bertil Sandström
Jeździectwo
Ujeżdżenie indywidualnie 275,8 pkt[1]
Srebro
Claës König, Torsten Sylvan, Gustaf Hagelin, Carl Gustaf Lewenhaupt
Jeździectwo
WKKW drużynowo 4743,5 pkt[1]
Srebro
Edvin Wide
Lekkoatletyka
Bieg na 10 000 m mężczyzn 30:55,2[3]
Srebro
Artur Svensson, Erik Byléhn, Gustaf Wejnarth, Nils Engdahl
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 3:17,0[3]
Srebro
Gunnar Lindström
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 60,92 m[3]
Srebro
Gustaf Dyrssen
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 39,5 pkt[2]
Srebro
Arne Borg
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:05,6[4]
Srebro
Arne Borg
Pływanie
1500 m stylem dowolnym mężczyzn 20:41,4[4]
Srebro
John Jansson
Skoki do wody
Skoki proste z wieży mężczyzn 157,0 pkt[5]
Srebro
Otto Hultberg, Mauritz Johansson, Fredric Landelius, Alfred Swahn
Strzelectwo
Biegnący jeleń, strzał pojedynczy, 100 m, drużynowo 154 pkt[6]
Srebro
Vilhelm Carlberg
Strzelectwo
Pistolet szybkostrzelny, 25 m, indywidualnie 18 pkt[6]
Srebro
Rudolf Svensson
Zapasy
styl klasyczny waga półciężka
Srebro
Rudolf Svensson
Zapasy
styl wolny waga półciężka
Brąz
Gunnar Sköld, Erik Bohlin, Ragnar Malm
Kolarstwo
jazda drużynowa na czas 19:59:41,6[7]
Brąz
Edvin Wide
Lekkoatletyka
Bieg na 5000 m mężczyzn 15:01,8[3]
Brąz
Sten Pettersson
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,4 s[3]
Brąz
Bertil Uggla
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 45 pkt[2]
Brąz
Axel Alfredsson, Charles Brommesson, Gustaf Carlsson, Albin Dahl, Sven Friberg, Fritjof Hillén, Konrad Hirsch, Gunnar Holmberg, Per Kaufeldt, Tore Keller, Rudolf Kock, Sigfrid Lindberg, Sven Lindqvist, Evert Lundqvist, Sten Mellgren, Sven Rydell, Harry Sundberg, Thorsten Svensson
Piłka nożna
w meczu o brązowy medal reprezentacja Szwecji pokonała reprezentację Holandii[8]
Brąz
Arne Borg, Åke Borg, Orvar Trolle, Georg Werner, Thor Henning, Gösta Persson
Pływanie
sztafeta 4 × 200 metrów dowolnym mężczyzn 10:06,8[4]
Brąz
Aina Berg, Gurli Ewerlund, Wivan Pettersson, Hjördis Töpel
Pływanie
sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym kobiet 5:35,6[9]
Brąz
Hjördis Töpel
Skoki do wody
Skoki z wieży kobiet 15,5 pkt[10]
Brąz
Axel Ekblom, Mauritz Johansson, Fredric Landelius, Alfred Swahn
Strzelectwo
Biegnący jeleń, strzał podwójny, 100 m, drużynowo 250 pkt[6]
Brąz
Alfred Swahn
Strzelectwo
Biegnący jeleń, strzał podwójny, 100 m, indywidualnie 72 pkt[6]
Brąz
Nils Hellsten
Szermierka
szpada indywidualnie mężczyzn
Brąz
Eric Malmberg
Zapasy
styl klasyczny waga piórkowa

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Oscar Bergström waga musza BYE Francja Yvon Trèvédic
W
Stany Zjednoczone Raymond Fee
P
NQ
Oscar Andrén waga kogucia Urugwaj Mario González
W
Stany Zjednoczone Joseph Lazarus
W
Antonio Sánchez
W
Stany Zjednoczone Salvatore Tripoli
P
Francja Jean Ces
P
4.
Harry Wolff N/A Związek Południowej Afryki William H. Smith
P
NQ
Gustaf Bergman waga piórkowa Chile Carlos Abarca
P
NQ
Edvard Hultgren waga półśrednia Kanada Douglas Lewis
P
NQ

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Ernst Linder Piccolomini 276,4
Bertil Sandström Sabel 275,8
Wilhelm von Essen Zabel 260,0 4.
Victor Ankarcrona Corona 256,5 5.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Czas Miejsce
Skoki indywidualnie Åke Thelning Loke 12,0 2:30,4 6.
Axel Ståhle Cecil 12,25 2:40,0 7.
Åge Lundström Anvers 18,00 2:38,4 11.
Georg von Braun Diana 23,50 2:45,6 19.
Skoki drużynowo Åke Thelning
Axel Ståhle
Åge Lundström
Georg von Braun
jak wyżej
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Claës König Bojan 166 1284,0 280 1730 5.
Torsten Sylvan Anita 169 1229,0 280 1678 9.
Gustaf Hagelin Varius 165 890,5 280 1335,5 20.
Carl Gustaf Lewenhaupt Carter 147 DNF
WKKW drużynowo Claës König
Torsten Sylvan
Gustaf Hagelin
Carl Gustaf Lewenhaupt
jak wyżej punktacja jak wyżej 4743,5

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Gunnar Sköld jazda indywidualna na czas (m) 6:33:36,2 4.
Erik Bohlin 6:36:12,4 7.
Ragnar Malm 6:49:53,0 17.
Erik Bjurberg DNF
Gunnar Sköld
Erik Bohlin
Ragnar Malm
Erik Bjurberg
jazda drużynowa na czas (m) 19:59:41,6

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Curt Wiberg 11,4 4. NQ
Thor Österdahl 11,3 4. NQ
Knut Russell 11,3 4. NQ
400 m Nils Engdahl 49,2 1. 48,4 2. 48,6 6. NQ
Artur Svensson 50,0 1. 50,0 2. b.d 6. NQ
Gustaf Wejnarth 50,2 1. 50,2 3. NQ
Erik Byléhn 50,6 3. NQ
800 m Rudolf Johansson 1:57,6 1. N/A 1:55,7 4. NQ
Sven Emil Lundgren 2:01,4 2. N/A 1:57,6 4. NQ
Erik Byléhn b.d 5. N/A NQ
5000 m Edvin Wide N/A 15:24,0 2. 15:01,8
Axel Eriksson N/A 15:23,6 3. 15:38,0 8.
10 000 m Edvin Wide N/A 30:55,2
Sven Thuresson N/A b.d 13.
Sidon Ebeling N/A b.d 16.
Gösta Bergström N/A DNF
110 m przez płotki Sten Pettersson 15,6 1. N/A 15,6 2. 15,4
Carl-Axel Christiernsson 15,6 1. N/A 15,4 1. 15,5 4.
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Kurt Branting
Nils Engdahl
Thor Österdahl
Curt Wiberg
43,8 1. N/A 43,0 3. NQ
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Artur Svensson
Erik Byléhn
Gustaf Wejnarth
Nils Engdahl
3:37,5 2. N/A 3:17,0
bieg 3000 m drużynowo Edvin Wide
Axel Eriksson
Sven Emil Lundgren
Stig Reuterswärd
N/A 21 pkt 3. NQ
maraton Gustav Kinn N/A 2:54:33,4 8.
Waldemar Karlsson N/A 3:14:21,4 21.
bieg przełajowy Edvin Wide N/A DNF
Sven Thuresson N/A DNF
Sidon Ebeling N/A DNF
Gösta Bergström N/A DNF
bieg przełajowy drużynowo Edvin Wide
Gösta Bergström
Sidon Ebeling
Sven Thuresson
N/A DNF

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
trójskok Folke Janson 14,97 3. 15,01 5.
Ivar Sahlin 14,16 8. NQ
skok wzwyż Helge Jansson 1,83 1. 1,85 6.
Ivar Sahlin 1,80 10. NQ
pchnięcie kulą Bertil Jansson 13,76 8. NQ
Sixten Sundström 13,53 10. NQ
rzut młotem Ossian Skiöld 45,075 5. 45,285 5.
Carl Johan Lind 44,785 7. NQ
rzut oszczepem Gunnar Lindström 60,81 1. 60,92
Erik Blomqvist 56,15 5. 56,15 6.
Hugo Lilliér 52,95 13. NQ

Wieloboje

Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Göran Unger pięciobój skok w dal 6,55 8 8.
rzut oszczepem 48,45 10 10.
Bieg na 200 m 23,8 8 8.
rzut dyskiem 35,11 6 6.
Bieg na 1500 m DNS
Finał 30 8.
Evert Nilsson skok w dal 6,40 13 13.
rzut oszczepem 51,17 4 4.
Bieg na 200 m 25,0 21 21.
rzut dyskiem 33,45 9 9.
Bieg na 1500 m DNS
Finał 37 10.
Bertil Fastén skok w dal 5,98 24 24.
rzut oszczepem 47,58 14 14.
Bieg na 200 m 25,8 26 26.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 63 23.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Helge Jansson dziesięciobój bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,32 686,4 16.
pchnięcie kulą 12,22 688,0 5.
skok wzwyż 1,83 860 3.
bieg 400 m 54,2 774,4 15.
bieg na 110 m przez płotki 17,8 734 15.
rzut dyskiem 32,08 501,6 14.
skok o tyczce 3,10 541,0 13.
rzut oszczepem 47,20 620,5 6.
bieg na 1500 m 5:22,0 488,8 21.
Finał 6656,16 7.
Bertil Fastén bieg 100 m 12,0 666,8 30.
skok w dal 6,18 652,1 21.
pchnięcie kulą 11,415 607,5 9.
skok wzwyż 1,65 608 16.
bieg 400 m 54,6 759,36 18.
bieg na 110 m przez płotki DSQ
rzut dyskiem DNS
skok o tyczce DNS
rzut oszczepem DNS
bieg na 1500 m DNS
Finał DNF
Evert Nilsson bieg 100 m 12,2 619,2 33.
skok w dal 6,40 706 12.
pchnięcie kulą 10,095 475,5 24.
skok wzwyż NM 0 -
bieg 400 m DNS
bieg na 110 m przez płotki DNS
rzut dyskiem DNS
skok o tyczce DNS
rzut oszczepem DNS
bieg na 1500 m DNS
Finał DNF

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Bo Lindman indywidualnie 170 9. 9 5:18,6 1. 1 3. 3 147 4. 4 12:40,0 1. 1 18
Gustaf Dyrssen 160 20. 20 5:35,6 4. 4 1. 1 136 3. 3 13:35,0 11. 11,5 39,85
Bertil Uggla 177 7. 7 6:30,8 21. 21 5. 5 134,5 5. 5 13:18,0 7. 7 45
Carl Årmann 183 3. 3 5:59,0 9. 9 15. 15,5 90,5 27. 27 14:22,0 20. 20 74,5 10.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

Runda 2.

29 maja 1924
16:00
Szwecja 
Kock Gol 8'24'77'
Rydell Gol 20'61'83'
Brommesson Gol 30'
Keller Gol 46'
8–1  Belgia
Larnoe Gol 67'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 8,532
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

Ćwierćfinał

1 czerwca 1924
16:00
Szwecja 
Kaufeldt Gol 5'71'
Brommesson Gol 31'34'
Rydell Gol 49'
5–0  Egipt Stade Pershing
Widzów: 6,484
Sędzia: Henri Christophe (BEL)

Półfinał

5 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria 
Abegglen Gol 15'77'
2–1  Szwecja
Kock Gol 41'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 7,448
Sędzia: Mihaly Ivancsics (HUN)

Mecz o 3. miejsce

8 czerwca 1924
16:00
Szwecja 
Kaufeldt Gol 44'
1–1  Holandia
le Fèvre Gol 77'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 9,915
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

9 czerwca 1924
14:30
Szwecja 
Rydell Gol 34'77'
Lundquist Gol 42'
3–1  Holandia
Formenoi Gol 43' (k.)
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 40,522
Sędzia: Youssuf Mohamed (EGY)

Piłka wodna

Turniej główny

Runda 1

Ćwierćfinał

Półfinał

Półfinał o srebrny medal

Półfinał o brązowy medal

Finał

Reprezentacja Szwecji zajęła 4.miejsce.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Arne Borg 1:05,4 1. 1:02,6 2. 1:02,0 4.
Orvar Trolle 1:04,2 1. 1:02,6 4. NQ
Georg Werner 1:07,0 3. NQ
400 m dowolnym Arne Borg 5:31,8 1. 5:21,4 1. 5:05,6
Åke Borg 5:28,2 1. 5:25,0 2. 5:26,0 4.
1500 m dowolnym Arne Borg 21:11,4 WR 1. 21:50,8 2. 20:41,4
Åke Borg 22:55,2 1. 21:59,4 3. NQ
100 m grzbietowym Erik Skoglund 1:27,4 2. 1:26,6 6. NQ
200 m klasycznym Bengt Linders 3:03,4 1. 3:01,4 2. 3:02,2 4.
Thor Henning 3:02,4 2. 3:05,0 3. NQ
Bo Johnsson 3:12,2 3. NQ
4 × 200 m dowolnym Arne Borg
Åke Borg
Orvar Trolle
Georg Werner
Thor Henning[11]
Gösta Persson[11]
11:15,4 1. 10:31,2 2. 10:06,8

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Wivan Pettersson 1:27,4 4. NQ
Gulli Ewerlund 1:23,2 4. NQ
Hjördis Töpel 1:25,8 4. NQ
400 m dowolnym Hjördis Töpel 6:59,8 3. NQ
Gulli Ewerlund 7:05,4 4. NQ
Jane Gylling 7:55,0 4. NQ
200 m klasycznym Wivan Pettersson N/A 3:37,0 3. 3:37,6 4.
Hjördis Töpel N/A 3:39,0 2. 3:47,6 7.
4 × 100 m dowolnym Aina Berg
Gulli Ewerlund
Wivan Pettersson
Hjördis Töpel
N/A 5:35,6

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Sigfrid Hylander 55 kg DNF
waga lekka Martin Olofsson 62,5 kg 75 kg 67,5 kg 80 kg 105 kg 390 kg 14.
waga średnia Nils Lidman 62,5 kg 75 kg 65 kg 75 kg 105 kg 382,5 kg 18.
waga lekkociężka Bertil R. Carlsson 65 kg 90 kg 85 kg 90 kg 115 kg 445 kg 13.
waga ciężka Rikard Brunn 70 kg 82,2 kg 92,8 kg 85 kg 122,5 kg 452,5 kg 13.

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Erik Adlerz 475,2 2. 468,9 4.
Helge Öberg 435,4 2. 429,0 6.
Adolf Hellquist 442,8 2. 403,2 8.
trampolina 3m Curt Sjöberg 523 3. 538,3 7.
Adolf Hellquist 494,5 2. 544,9 6.
Edmund Lindmark 557 2. 599,1 4.
skoki standard i dowolne Erik Adlerz 151 4. NQ
Arvid Wallman 165 1. 136 8.
John Jansson 144 3. 157

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Hjördis Töpel 159 2. 164
Eva Ollivier 148 5. NQ
trampolina 3m Märta Johansson 377,8 4. NQ
Signe Johansson 421,7 2. 412,6 5.
Eva Ollivier 408,8 3. 425,8 4.

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Vilhelm Carlberg 18
Eric Carlberg 17 9.
Sten Forselius 15 30.
karabin małokalibrowy 50m leżąc Viktor Knutsson 392 7.
Leon Lagerlöf 389 12.
Mauritz Eriksson 386 24.
Olle Ericsson 385 26.
karabin dowolny 600m leżąc Hugo Johansson 88 8.
Olle Ericsson 84 14.
Mauritz Eriksson 83 19.
Gustaf Andersson 74 49.
karabin dowolny drużynowo Hugo Johansson
Ivar Wester
Mauritz Eriksson
Olle Ericsson
Gustaf Andersson
623 7.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Otto Hultberg 39 4.
Alfred Swahn 37 6.
Mauritz Johansson 36 7.
Fredric Landelius 32 17.
runda podwójna - sylwetka jelenia Alfred Swahn 72
Fredric Landelius 70 4.
Mauritz Johansson 57 15.
Karl-Gustaf Svensson 25 30.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia drużynowo Alfred Swahn
Fredric Landelius
Otto Hultberg
Mauritz Johansson
154
runda podwójna - sylwetka jelenia drużynowo Alfred Swahn
Mauritz Johansson
Fredric Landelius
Axel Ekblom
250
trap indywidualnie Fredric Landelius 93 14.
Erik Lundquist 89 24.
Magnus Hallman 88 29.
Axel Ekblom 92 16.
trap drużynowo Erik Lundquist
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Magnus Hallman
Karl Richter
Axel Ekblom
354 5.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Gustaf Lindblom Stany Zjednoczone George Calnan
Belgia Ernest Gevers
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Pieter von Boven
Dania Viggo Stilling-Andersen
Norwegia Johan Falkenberg
Carlos Miguel
N/A Stany Zjednoczone George Calnan
Domingo García
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
Belgia Charles Delporte
Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
NQ
Nils Hellsten Belgia Léon Tom
Renzo Compagna
Holandia Wouter Brouwer
Portugalia Mßrio de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Urugwaj Héctor Belo
Félix de Pomés
Norwegia Frithjof Lorentzen
Ahmed Hassanein
N/A Francja Georges Buchard
Szwajcaria Eugène Empeyta
Belgia Ernest Gevers
Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Joseph Misrahi
Norwegia Sigurd Akre
Holandia Pieter von Boven
Argentyna Wenceslao Paunero
Belgia Léon Tom
Renzo Compagna
Francja Émile Cornereau
Francja Roger Ducret
Belgia Charles Delporte
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
Francja Roger Ducret
Belgia Charles Delporte
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
Carl Gripenstedt Stany Zjednoczone George Breed
Wielka Brytania Charles Biscoe
Virgilio Mantegazza
Belgia Charles Delporte
Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Szwajcaria Constantin Antoniades
Czechosłowacja Josef Jungmann
Miguel Zabalza
N/A Kuba Ramón Fonst
Belgia Léon Tom
Szwajcaria Henri Jacquet
Stany Zjednoczone George Breed
Francja Émile Cornereau
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Francja Armand Massard
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugene Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Domingo García
Belgia Ernest Gevers
NQ
Bror Lagercrantz Domingo García
Kuba Ramón Fonst
Norwegia Raoul Heide
Szwajcaria Henri Jacquet
Francja Georges Buchard
Holandia Jan de Beaufort
Dania Jens Berthelsen
Argentyna Francisco Bollini
Portugalia António de Castro
N/A Szwajcaria Frédéric Fitting
Renzo Compagna
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Portugalia Mário de Lopez
Stany Zjednoczone Allan Milner
Francja Armand Massard
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Belgia Paul Anspach
NQ
szpada drużynowo Gustaf Dyrssen
Carl Gripenstedt
Nils Hellsten
Gustaf Lindblom
Bertil Uggla
 Francja
 Stany Zjednoczone
P
P
N/A NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Elsa Hellquist Wielka Brytania Gladys Davies
Szwajcaria Emma Fitting
Dania Ellen Osiier
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
Francja Yvonne Conte
Stany Zjednoczone Irma Hopper
P
W
P
W
P
W
NQ
Ellen Hamilton Wielka Brytania Gladys Daniell
Dania Yutta Barding
Francja Michele Bory
Holandia Johanna de Boer
Polska Wanda Dubieńska
P
P
W
W
W
Wielka Brytania Gladys Davies
Dania Grete Heckscher
Gizella Tary
Francja Lucienne Prost
Wielka Brytania Emma Fitting
P
P
P
P
P
NQ
Hanna Olsen Francja Lucienne Prost
Szwajcaria Judith Morgenthaler
Wielka Brytania Muriel Freeman
Dania Ingeborg Buhl
Holandia Adriana Admiraal-Meijerink
P
W
W
P
W
Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Gladys Daniell
Dania Yutta Barding
Wielka Brytania Muriel Freeman
Francja Fernande Tassy
P
W
P
P
W
NQ

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Henning Müller BYE Wielka Brytania Algernon Kingscote
P 0:3
(2:6,5:7,2:6)
NQ 33.
Charles Wennergren Kálmán Kirchmayr
W 3:0
(8:6,6:2,6:4)
Francja Maurice Cousin
P 0:3
(4:6,3:6,2:6)
NQ 33.
debel (m) Henning Müller
Charles Wennergren
BYE Argentyna Héctor Cattaruzza
Argentyna Jorge Williams
W 3:0
(6:2,6:0,6:3)
Finlandia Runar Granholm
Finlandia Ernst Schildt
W 3:0
(6:3,6:1,6:4)
N/A Francja Jacques Brugnon
Francja Henri Cochet
P 0:3
(4:6,1:6,3:6)
NQ 5.
singiel (k) Sigrid Fick BYE Wolny los Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(1:6,1:6)
N/A NQ 9.
Lily Strömberg-von Essen Francja Germaine Golding
P 0:2
(4:6,2:6)
NQ N/A NQ 28.
debel (k) Sigrid Fick
Lily Strömberg-von Essen
BYE Irlandia Mary Wallis
Irlandia Rebecca Blair-White
W 2:1
(6:2,5:7,6:2)
N/A Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,3:6)
NQ 5.
mikst Sigrid Fick
Henning Müller
Medy Krencsey
Béla von Kehrling
W 2:0
(w/o)
Belgia Christine de Borman
Belgia Stéphane Halot
W 2:0
(6:0,6:3)
N/A Stany Zjednoczone Hazel Wightman
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
P 0:2
(6:8,2:6)
NQ 5.
Lily Strömberg-von Essen
Charles Wennergren
Holandia Cornelia Bouman
Holandia Hendrik Timmer
P 0:2
(4:6,4:6)
NQ N/A NQ 15.

Zapasy

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Arvid Östman Armand Magyar
p
József Tasnádi
p
NQ N/A 17.
Hans Hansson Finlandia Anselm Ahlfors
p
Wolny los Armand Magyar
W
József Tasnádi
W
Austria Adolf Herschmann
W
Estonia Eduard Pütsep
p
N/A 4.
styl klasyczny waga piórkowa Erik Malmberg Enrico Porro
W
Belgia Lucien Bottin
W
Austria Karl Mezulian
W
Francja Maurice Capron
W
Ödön Radvány
W
Norwegia Arthur Nord
W
Finlandia Aleksander Toivola
p
NQ
Konrad Svensson Jenő Németh
W
Francja René Rottenfluc
W
Wolny los Norwegia Martin Egeberg
W
Finlandia Aleksander Toivola
p
Finlandia Kalle Anttila
p
NQ 5.
styl klasyczny waga lekka Otto Borgström Walter Ranghieri
W
Estonia Albert Kusnets
p
Mihály Matura
p
NQ N/A 13.
styl klasyczny waga średnia Carl Nilsson Nikola Grbić
p
Holandia Wilhelmus Doll
W
Dania John Christoffersen
W
Finlandia Edvard Westerlund
p
NQ N/A 9.
styl klasyczny waga półciężka Rudolf Svensson Belgia Émile Walhelm
W
Turcja Seyfi Berksoy
W
Dania Svend Nielsen
W
Finlandia Emil Wecksten
W
Ibrahim Moustafa
W
Finlandia Onni Pellinen
W
Szwecja Calle Westergren
p
N/A
Calle Westergren Turcja Seyfi Berksoy
W
Czechy František Tázler
W
Dania Axel Tetens
W
Węgry Béla Varga
W
Finlandia Emil Wecksten
W
Ibrahim Moustafa
p
Szwecja Rudolf Svensson
W
N/A
styl klasyczny waga ciężka Claes Johansson Ottó Szelky
W
Francja Jean Deglane
p
NQ N/A 13.
Ernst Nilsson Finlandia Edil Rosenqvist
p
Aleardo Donati
W
Dania Poul Hansen
W
Francja Jean Deglane
p
NQ N/A 5.
Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Axel Larsson N/A Stany Zjednoczone Charles MacWilliam
W
Francja Jules Bouquet
W
Finlandia Kaarlo Mäkinen p[12]
Stany Zjednoczone Bryant Hines P[13]
NQ 4.
styl wolny waga piórkowa Nils Nilsson N/A Francja Charles Delmas
p
NQ 8.
Hans Hansson N/A Stany Zjednoczone Chester Newton
p
NQ Dania Rasmus Torgensen
p[13]
Japonia Katsutoshi Naitō
p[13]
8.
styl wolny waga średnia Carl Nilsson N/A Wielka Brytania Noel Rhys
p
NQ 9.
styl wolny waga półciężka Johan Svensson N/A Belgia Joseph Hutmacker
W
Finlandia Iisak Mylläri
W
Szwajcaria Charles Courant W[12]
Szwecja Calle Westergren W[14]
Stany Zjednoczone John Spellman p[12]
Wielka Brytania Walter Wilson W[14]
.
Calle Westergren N/A Fabio del Genovese
W
Stany Zjednoczone John Spellman p[12]
Szwecja Johan Svensson P[14]
NQ 6.
styl wolny waga ciężka Johan Richthoff N/A Wielka Brytania Alex Sangwine
W
Szwajcaria Henri Wernli
p
NQ 4.
Ernst Nilsson N/A Stany Zjednoczone Roger Flanders
W
Finlandia Toivo Pohjala W[12]
Szwajcaria Henri Wernli P[14]
Stany Zjednoczone Harry Steel
p[12]
4.

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Clarence Hammar monotyp olimpijski 3. - N/A 3. DSQ 11 6.
Nils Rinman
Magnus Hellström
Olle Rinman
klasa 6 metrów 4. 4. 4. NQ 4.

Przypisy

  1. a b c d Eguestrian - Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  2. a b c Modern Pentathlon - Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  3. a b c d e Athletics - Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  4. a b c Swimming - Olympic Games 1924 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  5. Diving - Olympic Games 1924 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  6. a b c d Shooting sports - Olympic Games 1924 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  7. Cycling - Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  8. Football-Socer - Men`s Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  9. Swimming - Olympic Games 1924 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  10. Diving - Olympic Games 1924 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-07-19].
  11. a b Startował w eliminacjach.
  12. a b c d e f Walka stoczona w turnieju głównym.
  13. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  14. a b c d Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article