Tour Down Under 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour Down Under 2015.

Tour Down Under 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour Down Under 2015
2014 2016
Data 20 – 25 stycznia 2015
Etapów 6
Dystans 812,3 km
Czas zwycięzcy 19h 15' 18"
Zgłoszenia 133 kolarzy
Ukończyło wyścig 122 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Australia Rohan Dennis
Drugie miejsce Australia Richie Porte
Trzecie miejsce Australia Cadel Evans
Pozostałe klasyfikacje
Górska Australia Jack Bobridge
Punktowa Południowa Afryka Daryl Impey
Młodzieżowa Australia Rohan Dennis
Drużynowa Hiszpania Movistar Team
Oficjalna strona WWW

17. edycja wyścigu Santos Tour Down Under odbyła się w dniach 20-25 stycznia 2015 roku. Trasa tego australijskiego, sześcioetapowego wyścigu liczyła 812,3 km. Był to pierwszy wyścig należący do cyklu UCI World Tour 2015, najwyższej kategorii szosowych wyścigów kolarskich.

Lista startowa

Na starcie tego wyścigu stanęło 19 ekip, siedemnaście drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2015 i dwa zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. "dziką kartą"[1].

Numery Kod Drużyna
1-7 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
11-17 OGE Australia Orica-GreenEDGE
21-27 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
31-37 SKY Wielka Brytania Team Sky
41-47 LTS Belgia Lotto Soudal
51-57 TCG Stany Zjednoczone Team Cannondale - Garmin
61-67 TRE Stany Zjednoczone Trek Factory Racing
71-77 TTS Rosja Team Tinkoff-Saxo
81-87 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
91-97 AST Kazachstan Pro Team Astana
Numery Kod Drużyna
101-107 KAT Rosja Team Katusha
111-117 FDJ Francja FDJ.fr
121-127 MOV Hiszpania Movistar Team
131-137 IAM Szwajcaria IAM Cycling
141-147 EQS Belgia Etixx-Quick Step
151-157 LTJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
161-167 LAM Włochy Lampre-Merida
171-177 DPC Australia Drapac Professional Cycling
181-187 UNI Australia UniSA-Australia

Etapy

Etap Data Start - meta Typ Dystans (km) Zwycięzca etapu Lider
1. 20 stycznia Tanunda - Campbelltown
Płaski
132,6 Australia Jack Bobridge Australia Jack Bobridge
2. 21 stycznia Unley - Stirling
Pagórkowaty
150,5 Hiszpania Juan José Lobato Australia Jack Bobridge
3. 22 stycznia Norwood - Paracombe
Pagórkowaty
143,2 Australia Rohan Dennis Australia Rohan Dennis
4. 23 stycznia Glenelg - Monte Barker
Pagórkowaty
144,5 Australia Steele Von Hoff Australia Rohan Dennis
5. 24 stycznia McLaren Vale - Willunga
Pagórkowaty
151,5 Australia Richie Porte Australia Rohan Dennis
6. 25 stycznia Adelaide
Płaski
90 Holandia Wouter Wippert Australia Rohan Dennis
  • 1.
    1.
  • 2.
    2.
  • 3.
    3.
  • 4.
    4.
  • 5.
    5.
  • 6.
    6.

Etap 1 – 20.01 : Tanunda - Campbelltown – 132,6 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Jack Bobridge Australia UNI 2h 59' 44"
2. Holandia Lieuwe Westra Belgia AST + 0"
3. Australia Luke Durbridge Australia OGE + 0"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Jack Bobridge Australia UNI 2h 59' 31"
2. Holandia Lieuwe Westra Belgia AST + 4"
3. Australia Luke Durbridge Australia OGE + 6"

Etap 2 – 21.01 : Unley - Stirling – 150,5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Juan José Lobato Hiszpania MOV 3h 42' 24"
2. Południowa Afryka Daryl Impey Australia OGE + 0"
3. Hiszpania Gorka Izagirre Hiszpania MOV + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Jack Bobridge Australia UNI 6h 41' 55"
2. Hiszpania Juan José Lobato Hiszpania MOV + 3"
3. Holandia Lieuwe Westra Belgia AST + 4"

Etap 3 – 22.01 : Norwood - Paracombe – 143,2 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 3h 35' 08"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 3"
3. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 3"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 10h 17' 06"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 7"
3. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 9"

Etap 4 – 23.01 : Glenelg - Monte Barker – 144,5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Steele Von Hoff Australia UNI 3h 24' 28"
2. Południowa Afryka Daryl Impey Australia OGE + 0"
3. Holandia Wouter Wippert Holandia DPC + 0"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 13h 41' 34"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 7"
3. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 9"

Etap 5 – 24.01 : McLaren Vale - Willunga – 151,5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Richie Porte Wielka Brytania SKY 3h 37' 32"
2. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC + 9"
3. Hiszpania Rubén Fernández Hiszpania MOV + 16"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 17h 19' 09"
2. Australia Richie Porte Wielka Brytania SKY + 2"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 20"

Etap 6 – 25.01 : Adelaide – 90 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Wouter Wippert Holandia DPC 1h 56' 09"
2. Australia Heinrich Haussler Szwajcaria IAM + 0"
3. Belgia Boris Vallée Belgia LTS + 0"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 19h 15' 18"
2. Australia Richie Porte Wielka Brytania SKY + 2"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 20"

Liderzy klasyfikacji po etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Klasyfikacja górska
Klasyfikacja punktowa
Klasyfikacja młodzieżowa
Klasyfikacja drużynowa
1 Jack Bobridge Jack Bobridge Jack Bobridge Jack Bobridge Luke Durbridge UniSA-Australia
2 Juan José Lobato Juan José Lobato Niccolo Bonifazio Movistar Team
3 Rohan Dennis Rohan Dennis Rohan Dennis Cadel Evans Rohan Dennis BMC Racing Team
4 Steele Von Hoff Jack Bobridge Daryl Impey
5 Richie Porte Movistar Team
6 Wouter Wippert
Klasyfikacja końcowa Rohan Dennis Jack Bobridge Daryl Impey Rohan Dennis Movistar Team

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Rohan Dennis
BMC Racing Team 19h 15' 18"
2 Australia Richie Porte Team Sky + 2"
3 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 20"
4 Holandia Tom Dumoulin Team Giant-Alpecin + 22"
5 Hiszpania Rubén Fernández Movistar Team + 24"
6 Włochy Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale + 31"
7 Południowa Afryka Daryl Impey
Orica-GreenEDGE + 35"
8 Hiszpania Gorka Izagirre Movistar Team + 52"
9 Kolumbia Jarlinson Pantano IAM Cycling + 53"
10 Nowa Zelandia George Bennett Team LottoNL-Jumbo + 57"

Przypisy

  1. procyclingstats.com: Start List TdU 2015. Procyclingstats.com. [dostęp 2015-01-01].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour Down Under 2015
Listen to this article