Lliga de Campions de la UEFA 1998-99 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lliga de Campions de la UEFA 1998-99.

Lliga de Campions de la UEFA 1998-99

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaLliga de Campions de la UEFA 1998-99
TipusLliga de Campions de la UEFA Modifica el valor a Wikidata
Esportfutbol Modifica el valor a Wikidata
OrganitzacióUEFA Modifica el valor a Wikidata
Nombre de participants24 Modifica el valor a Wikidata
Participants
Lloc i data
Data16 setembre 1998 Modifica el valor a Wikidata - 26 maig 1999 Modifica el valor a Wikidata
Edició44 Modifica el valor a Wikidata
Períodetemporada 1998-1999 Modifica el valor a Wikidata
Classificació
GuanyadorManchester United FC Modifica el valor a Wikidata
Estadístiques
Partits jugats85 Modifica el valor a Wikidata
Gols marcats238 Modifica el valor a Wikidata
Líder estadísticAndríi Xevtxenko (8 Modifica el valor a Wikidata)
Dwight Yorke (8 Modifica el valor a Wikidata) Modifica el valor a Wikidata

La Lliga de Campions de la UEFA 1998–99 fou la 44a edició de la Copa d'Europa, la màxima competició per a clubs de futbol del continent i la 7a sota el nom de Lliga de Campions.

La competició fou guanyada pel Manchester United derrotant el Bayern de Munic amb dos gols al temps de descompte al Camp Nou.

Fou el primer cop que un club que no havia guanyat la seva lliga domèstica la temporada anterior, es proclamà campió d'Europa la següent.

Primera ronda de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Sileks Macedònia del Nord 1–2 Bèlgica Club Brugge 0–0 1–2
ŁKS Łódź Polònia 7–2 Azerbaidjan Gäncä 4–1 3–1
Litex Lovech Bulgària 3–2 Suècia Halmstad 2–0 1–2
Grasshopper Suïssa 8–0 Luxemburg Jeunesse Esch 6–0 2–0
Celtic Escòcia 2–0 República d'Irlanda St Patrick's Athletic 0–0 2–0
Kareda Lituània 0–4 Eslovènia Branik Maribor 0–3 0–1
Dynamo Kyiv Ucraïna 10–1 Gal·les Barry Town 8–0 2–1
Cliftonville Irlanda del Nord 1–13 Eslovàquia Košice 1–5 0–8
Skonto Letònia 2–1 Bielorússia Dinamo Minsk 0–0 2–1
Valletta República de Malta 0–8 Xipre Anorthosis Famagusta 0–2 0–6
Beitar Jerusalem Israel 5–1 Illes Fèroe B36 Tórshavn 4–1 1–0
Dinamo Tbilisi Geòrgia 4–3 Albània Vllaznia 3–01 1–3
HJK Helsinki Finlàndia 5–0 Armènia FC Yerevan 2–0 3–0
FK Obilić República Federal de Iugoslàvia 4–1 Islàndia ÍBV 2–0 2–1
Zimbru Chişinău República de Moldàvia 2–3 Hongria Újpest 1–0 1–3
Steaua Bucureşti Romania 5–4 Estònia FC Flora 4–1 1–3

1 Partit finalitzat 1-0, fou atorgat 3-0 per alineació indeguda per part del Vllaznia.

Segona ronda de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Rosenborg Noruega (c)4–4 Bèlgica Club Brugge 2–0 2–4
Manchester United Anglaterra 2–0 Polònia ŁKS Łódź 2–0 0–0
Litex Lovech Bulgària 2–11 Rússia Spartak Moscou 0–51 2–6
Galatasaray Turquia 5–3 Suïssa Grasshopper 2–1 3–2
Celtic Escòcia 1–3 Croàcia Croatia Zagreb 1–0 0–3
Branik Maribor Eslovènia 3–5 Països Baixos PSV Eindhoven 2–1 1–4
Dynamo Kyiv Ucraïna (p)1–1 República Txeca Sparta Praga 0–1 1–0(pr)
Košice Eslovàquia 1–2 Dinamarca Brøndby 0–2 1–0
Internazionale Itàlia 7–1 Letònia Skonto 4–02 3–1
Olympiacos Grècia 6–3 Xipre Anorthosis Famagusta 2–1 4–23
Benfica Portugal 8–4 Israel Beitar Jerusalem 6–0 2–4
Dinamo Tbilisi Geòrgia 2–2(c) Espanya Athletic Club 2–1 0–1
HJK Helsinki Finlàndia 2–1 França Metz 1–0 1–1
Bayern Alemanya 5–1 República Federal de Iugoslàvia FK Obilić 4–0 1–14
Sturm Graz Àustria 7–2 Hongria Újpest 4–0 3–2
Steaua Bucureşti Romania 5–8 Grècia Panathinaikos 2–2 3–6

1 Partit jugat a l'Estadi Neftochimik de Burgàs perquè l'estadi del Litex Lovech a Lòvetx no complia els estàndards de la UEFA.
2 Partit jugat a l'Arena Garibaldi de Pisa en comptes de la seu de l'Internazionale, San Siro a Milà.
3 Partit jugat a l'estadi Tsirion de Limassol perquè l'estadi temporal de l'Anorthosis Famagusta de Larnaca no complia els estàndards de la UEFA.
4 Partit jugat a l'estadi Partizan a Belgrad perquè l'estadi del FK Obilić, l'estadi Miloš Obilić no complia els estàndards de la UEFA.

Fase de grups

Grup A

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
GRE Olympiacos 6 3 2 1 8 6 +2 11
Croàcia Croatia Zagreb 6 2 2 2 5 7 −2 8
Portugal Porto 6 2 1 3 11 9 +2 7
Països Baixos Ajax 6 2 1 3 4 6 −2 7
Porto Portugal 2 – 2 GRE Olympiacos
Zahovič Gol 65'
Jardel Gol 82'
Giannakópulos Gol 86'
Gogić Gol 90'
Estadi Estadio das Antas, Porto
Àrbitre Gilles Veissière (France)

Croatia Zagreb Croàcia 0 – 0 Països Baixos Ajax
Estadi Estadi Maksimir, Zagreb
Àrbitre Kim Milton Nielsen (Denmark)

Ajax Països Baixos 2 – 1 Portugal Porto
Rudy Gol 57'
Litmanen Gol 86' (pen.)
Zahovič Gol 68'
Estadi Amsterdam ArenA, Amsterdam
Àrbitre Piero Ceccarini (Itàlia)

Olympiacos GRE 2 – 0 Croàcia Croatia Zagreb
Alexandris Gol 21'
Gogić Gol 80'
Estadi Spiridon Louis, Atenes
Àrbitre David Elleray (England)

Olympiacos GRE 1 – 0 Països Baixos Ajax
Alexandris Gol 39'
Estadi Spiridon Louis, Atenes
Àrbitre Manuel Díaz Vega (Spain)

Porto Portugal 3 – 0 Croàcia Croatia Zagreb
Doriva Gol 33'
Zahovič Gol 43' Gol 73'
Estadi Estadio das Antas, Porto
Àrbitre Günter Benkö (Austria)

Ajax Països Baixos 2 – 0 GRE Olympiacos
Witschge Gol 33'
Gorré Gol 88'
Estadi Amsterdam ArenA, Amsterdam
Àrbitre Stefano Braschi (Itàlia)

Croatia Zagreb Croàcia 3 – 1 Portugal Porto
Mikić Gol 7'
Rukavina Gol 37'
Mujčin Gol 61'
Jardel Gol 39'
Estadi Estadi Maksimir, Zagreb

Ajax Països Baixos 0 – 1 Croàcia Croatia Zagreb
Šimić Gol 68'

Olympiacos GRE 2 – 1 Portugal Porto
Gogić Gol 18'
Djordjević Gol 54'
Zahovič Gol 76'
Estadi Spiridon Louis, Atenes
Àrbitre Hugh Dallas (Escòcia)

Porto Portugal 3 – 0 Països Baixos Ajax
Zahovič Gol 54' Gol 80'
Drulović Gol 73'

Croatia Zagreb Croàcia 1 – 1 GRE Olympiacos
Jeličić Gol 35' Giannakópulos Gol 64'
Estadi Estadi Maksimir, Zagreb
Àrbitre Rune Pedersen (Noruega)

Grup B

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Itàlia Juventus 6 1 5 0 7 5 +2 8
Turquia Galatasaray 6 2 2 2 8 8 0 8
Noruega Rosenborg 6 2 2 2 7 8 −1 8
Espanya Athletic Club 6 1 3 2 5 6 −1 6
Juventus Itàlia 2 – 2 Turquia Galatasaray
Inzaghi Gol 17'
Birindelli Gol 68'
Sükür Gol 44'
Ümit Gol 63'

Athletic Club Espanya 1 – 1 Noruega Rosenborg
Etxeberria Gol 6' Strand Gol 65'
Estadi Estadi de San Mamés, Bilbao
Àrbitre Vasili Melnichuk (Ukraine)

Rosenborg Noruega 1 – 1 Itàlia Juventus
Skammelsrud Gol 69' (pen.) Inzaghi Gol 27'
Estadi Lerkendal, Trondheim
Àrbitre Amand Ancion (Belgium)

Galatasaray Turquia 2 – 1 Espanya Athletic Club
Okan Gol 16'
Hagi Gol 90'
Urzaiz Gol 17'

Rosenborg Noruega 3 – 0 Turquia Galatasaray
Rushfeldt Gol 69' Gol 86' Gol 90'
Estadi Lerkendal, Trondheim
Àrbitre Nikolai Levnikov (Russia)

Athletic Club Espanya 0 – 0 Itàlia Juventus
Estadi Estadi de San Mamés, Bilbao
Àrbitre Kim Milton Nielsen (Denmark)

Juventus Itàlia 1 – 1 Espanya Athletic Club
Lasa Gol 45' (pp) Guerrero Gol 45'

Galatasaray Turquia 3 – 0 Noruega Rosenborg
Sükür Gol 54' Gol 73'
Arif Gol 65'
Estadi Estadi Ali Sami Yen, Istanbul
Àrbitre Hellmut Krug (Alemanya)

Rosenborg Noruega 2 – 1 Espanya Athletic Club
Sørensen Gol 2' Gol 50' Pérez Gol 90'
Estadi Lerkendal, Trondheim
Àrbitre Bernd Heynemann (Alemanya)

Galatasaray Turquia 1 – 1 Itàlia Juventus
Suat Gol 90' Amoruso Gol 76'

Juventus Itàlia 2 – 0 Noruega Rosenborg
Inzaghi Gol 16'
Amoruso Gol 36'
Estadi Stadio delle Alpi, Torí
Àrbitre Mario van der Ende (Netherlands)

Athletic Club Espanya 1 – 0 Turquia Galatasaray
Guerrero Gol 44'

Grup C

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Itàlia Internazionale 6 4 1 1 9 5 +4 13
Espanya Real Madrid 6 4 0 2 17 8 +9 12
Rússia Spartak Moscou 6 2 2 2 7 6 +1 8
Àustria Sturm Graz 6 0 1 5 2 16 −14 1
Real Madrid Espanya 2 – 0 Itàlia Internazionale
Hierro Gol 80' (pen.)
Seedorf Gol 90'

Sturm Graz Àustria 0 – 2 Rússia Spartak Moscou
Titov Gol 60'
Tsymbalar Gol 63'
Estadi Estadi Liebenau, Graz
Àrbitre Atanas Ouzounov (Bulgaria)

Internazionale Itàlia 1 – 0 Àustria Sturm Graz
Djorkaeff Gol 90'
Estadi San Siro, Milà
Àrbitre Rune Pedersen (Noruega)

Spartak Moscou Rússia 2 – 1 Espanya Real Madrid
Tsymbalar Gol 72'
Titov Gol 78'
Raúl Gol 63'
Estadi Estadi Lujniki, Moscou
Àrbitre Bernd Heynemann (Alemanya)

Real Madrid Espanya 6 – 1 Àustria Sturm Graz
Sávio Gol 13' Gol 90'
Raúl Gol 22'
Jarni Gol 61' Gol 79'
Popovic Gol 67' (pp)
Vastić Gol 8'

Internazionale Itàlia 2 – 1 Rússia Spartak Moscou
Ventola Gol 32'
Ronaldo Gol 59'
Tsymbalar Gol 65'
Estadi San Siro, Milà
Àrbitre Marc Batta (France)

Spartak Moscou Rússia 1 – 1 Itàlia Internazionale
Tikhonov Gol 68' Simeone Gol 89'

Sturm Graz Àustria 1 – 5 Espanya Real Madrid
Haas Gol 3' Panucci Gol 8' Gol 61'
Mijatovic Gol 35'
Seedorf Gol 57'
Šuker Gol 74'
Estadi Estadi Liebenau, Graz
Àrbitre Nilsson (Suècia)

Internazionale Itàlia 3 – 1 Espanya Real Madrid
Zamorano Gol 51'
Baggio Gol 86' Gol 90'
Seedorf Gol 57'
Estadi San Siro, Milà
Àrbitre Markus Merk (Alemanya)

Spartak Moscou Rússia 0 – 0 Àustria Sturm Graz
Estadi Estadi Lujniki, Moscou
Àrbitre Michel Piraux (Belgium)

Real Madrid Espanya 2 – 1 Rússia Spartak Moscou
Raúl Gol 34'
Sávio Gol 66'
Chlestow Gol 89'

Sturm Graz Àustria 0 – 2 Itàlia Internazionale
Zanetti Gol 64'
Baggio Gol 80'
Estadi Estadi Liebenau, Graz
Àrbitre Jacek Granat (Poland)

Grup D

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Alemanya Bayern 6 3 2 1 9 6 +3 11
ENG Manchester United 6 2 4 0 20 11 +9 10
Catalunya FC Barcelona 6 2 2 2 11 9 +2 8
Dinamarca Brøndby 6 1 0 5 4 18 −14 3
Manchester United ENG 3 – 3 Catalunya FC Barcelona
Giggs Gol 17'
Scholes Gol 24'
Beckham Gol 64'
Anderson Gol 47'
Giovanni Gol 60' (pen.)
Luis Enrique Gol 71' (pen.)
Estadi Old Trafford, Manchester
Àrbitre Stefano Braschi Itàlia

Brøndby Dinamarca 2 – 1 Alemanya Bayern Munic
Helmer Gol 87' (pp)
Ravn Gol 90'
Babbel Gol 76'
Estadi Estadi Parken, Copenhaguen
Àrbitre Laszlo Vagner Hongria

Bayern Munic Alemanya 2 – 2 ENG Manchester United
Élber Gol 11'
Sheringham Gol 90' (pp)
Yorke Gol 30'
Scholes Gol 49'
Estadi Olympiastadion, Munic
Àrbitre Marc Batta França

FC Barcelona Catalunya 2 – 0 Dinamarca Brøndby
Anderson Gol 44' Gol 85'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Àrbitre Gerd Grabher Àustria

Brøndby Dinamarca 2 – 6 ENG Manchester United
Daugaard Gol 35'
Sand Gol 90'
Giggs Gol 2' Gol 21'
Cole Gol 28'
Keane Gol 55'
Yorke Gol 60'
Solskjær Gol 62'
Estadi Estadi Parken, Copenhaguen
Àrbitre Vítor Melo Pereira Portugal

Bayern Munic Alemanya 1 – 0 Catalunya FC Barcelona
Effenberg Gol 45'
Estadi Olympiastadion, Munic
Àrbitre Anders Frisk Suècia


Manchester United ENG 5 – 0 Dinamarca Brøndby
Beckham Gol 6'
Cole Gol 12'
P.Neville Gol 16'
Yorke Gol 28'
Scholes Gol 62'
Estadi Old Trafford, Manchester
Àrbitre Ľuboš Micheľ Eslovàquia

FC Barcelona Catalunya 3 – 3 ENG Manchester United
Anderson Gol 1'
Rivaldo Gol 57' Gol 73'
Yorke Gol 25' Gol 68'
Cole Gol 53'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Àrbitre Günter Benkö Àustria

Bayern Munic Alemanya 2 – 0 Dinamarca Brøndby
Jancker Gol 51'
Basler Gol 57'
Estadi Olympiastadion, Munic
Àrbitre Oguz Sarvan Turquia

Manchester United ENG 1 – 1 Alemanya Bayern Munic
Keane Gol 43' Salihamidžić Gol 56'

Brøndby Dinamarca 0 – 2 Catalunya FC Barcelona
Figo Gol 5'
Rivaldo Gol 35'
Estadi Estadi Parken, Copenhaguen
Àrbitre Nikolai Levnikov Rússia

Grup E

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Ucraïna Dynamo Kyiv 6 3 2 1 11 7 +4 11
França Lens 6 2 2 2 5 6 −1 8
ENG Arsenal 6 2 2 2 8 8 0 8
GRE Panathinaikos 6 2 0 4 6 9 −3 6
Panathinaikos GRE 2 – 1 Ucraïna Dynamo Kyiv
Mykland Gol 57'
Limberópulos Gol 71'
Rebrov Gol 31'
Estadi Estadi Nikos Goumas, Atenes
Àrbitre Vítor Melo Pereira Portugal

Lens França 1 – 1 ENG Arsenal
Vairelles Gol 90' Overmars Gol 51'
Estadi Stade Félix Bollaert, Lens
Àrbitre Hellmut Krug Alemanya

Arsenal ENG 2 – 1 GRE Panathinaikos
Adams Gol 64'
Keown Gol 72'
Mauro Gol 88'
Estadi Wembley Stadium, Londres
Àrbitre Antonio López Nieto Espanya

Dynamo Kyiv Ucraïna 1 – 1 França Lens
Xevtxenko Gol 61' Vairelles Gol 62'

Arsenal ENG 1 – 1 Ucraïna Dynamo Kyiv
Bergkamp Gol 74' Rebrov Gol 90'
Estadi Wembley Stadium, Londres
Àrbitre Ryszard Wójcik Polònia

Lens França 1 – 0 GRE Panathinaikos
Eloi Gol 80'

Dynamo Kyiv Ucraïna 3 – 1 ENG Arsenal
Rebrov Gol 27' (pen.)
Holovko Gol 62'
Xevtxenko Gol 72'
Hughes Gol 83'

Panathinaikos GRE 1 – 0 França Lens
Vokolos Gol 53'
Estadi Spiridon Louis, Atenes
Àrbitre José García Aranda Espanya

Arsenal ENG 0 – 1 França Lens
Debève Gol 72'

Dynamo Kyiv Ucraïna 2 – 1 GRE Panathinaikos
Rebrov Gol 72'
Basinàs Gol 80' (pp)
Lagonikakis Gol 36'

Panathinaikos GRE 1 – 3 ENG Arsenal
Sypniewski Gol 74' Asanovic Gol 65' (pp)
Anelka Gol 80'
Boa Morte Gol 86'
Estadi Spiridon Louis, Atenes
Àrbitre Stefano Braschi Itàlia

Lens França 1 – 3 Ucraïna Dynamo Kyiv
Šmicer Gol 78' Kaladze Gol 60'
Vashchuk Gol 75'
Xevtxenko Gol 85'
Estadi Stade Félix Bollaert, Lens
Àrbitre Ľuboš Micheľ Eslovàquia

Grup F

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Alemanya Kaiserslautern 6 4 1 1 12 6 +6 13
Portugal Benfica 6 2 2 2 8 9 −1 8
Països Baixos PSV Eindhoven 6 2 1 3 10 11 −1 7
Finlàndia HJK Helsinki 6 1 2 3 8 12 −4 5
PSV Eindhoven Països Baixos 2 – 1 Finlàndia HJK Helsinki
Ooijer Gol 57'
Bruggink Gol 90+3'
Kottila Gol 32'
Estadi Philips Stadion, Eindhoven
Àrbitre Ľuboš Micheľ Eslovàquia


Benfica Portugal 2 – 1 Països Baixos PSV Eindhoven
Nuno Gomes Gol 47'
João Pinto Gol 76'
Rommedahl Gol 72'
Estadi Estádio da Luz, Lisboa
Àrbitre Nikolai Levnikov Rússia


PSV Eindhoven Països Baixos 1 – 2 Alemanya Kaiserslautern
Khokhlov Gol 78' Riedl Gol 67'
Rische Gol 81'

HJK Helsinki Finlàndia 2 – 0 Portugal Benfica
Lehkosuo Gol 20' (pen)
Kottila Gol 70'

Kaiserslautern Alemanya 3 – 1 Països Baixos PSV Eindhoven
Rische Gol 68'
Riedl Gol 77'
Hristov Gol 90'
van Nistelrooy Gol 18'

Benfica Portugal 2 – 2 Finlàndia HJK Helsinki
Nuno Gomes Gol 78'
Calado Gol 81'
Minto Gol 5' (pp)
Luiz Antonio Gol 84'
Estadi Estádio da Luz, Lisboa
Àrbitre Laszlo Vagner Hongria

HJK Helsinki Finlàndia 1 – 3 Països Baixos PSV Eindhoven
Lehkosuo Gol 70 pen' van Nistelrooy Gol 30' Gol 67' Gol 82' (pen.)
Estadi Estadi Olímpic d'Helsinki, Hèlsinki
Àrbitre José García Aranda Espanya

Benfica Portugal 2 – 1 Alemanya Kaiserslautern
Nuno Gomes Gol 30'
João Pinto Gol 70'
Rische Gol 90'
Estadi Estádio da Luz, Lisboa
Àrbitre Paul Durkin ENG

PSV Eindhoven Països Baixos 2 – 2 Portugal Benfica
Khokhlov Gol 41'
van Nistelrooy Gol 89'
Nuno Gomes Gol 47' (pen.) Gol 65'

Kaiserslautern Alemanya 5 – 2 Finlàndia HJK Helsinki
Rösler Gol 43' Gol 61' Gol 80'
Marschall Gol 49'
Rische Gol 85'
Ilola Gol 29'
Luiz Antonio Gol 68'
Estadi Fritz Walter Stadion, Kaiserslautern
Àrbitre Kim Milton Nielsen Dinamarca

Ordre de segons classificats

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Espanya Real Madrid 6 4 0 2 17 8 +9 12
ENG Manchester United 6 2 4 0 20 11 +9 10
Turquia Galatasaray 6 2 2 2 8 8 0 8
Portugal Benfica 6 2 2 2 8 9 −1 8
França Lens 6 2 2 2 5 6 −1 8
Croàcia Croatia Zagreb 6 2 2 2 5 7 −2 8

Fase d'eliminatòries

Quarts de final

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Real Madrid Espanya 1–3 Ucraïna Dynamo Kyiv 1–1 0–2
Manchester United Anglaterra 3–1 Itàlia Internazionale 2–0 1–1
Juventus Itàlia 3–2 Grècia Olympiacos 2–1 1–1
Bayern Munic Alemanya 6–0 Alemanya Kaiserslautern 2–0 4–0

Semifinals

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Manchester United Anglaterra 4–3 Itàlia Juventus 1–1 3–2
Dynamo Kyiv Ucraïna 3–4 Alemanya Bayern Munic 3–3 0–1

Anada

ENG Manchester United 1 – 1 Juventus Itàlia
Giggs Gol 90+3' Conte Gol 25'
Estadi Old Trafford, Manchester
Àrbitre Manuel Díaz Vega Espanya

Ucraïna Dynamo Kyiv 3 – 3 Bayern Munic Alemanya
Xevtxenko Gol 16' Gol 43'
Kosovsky Gol 50'
Tarnat Gol 45'
Effenberg Gol 78'
Jancker Gol 88'
Estadi Olimpiysky, Kíev
Assistència 90,000 espectadors
Àrbitre Kim Milton Nielsen Dinamarca

Tornada

Itàlia Juventus 2 – 3 Manchester United ENG
Inzaghi Gol 6' Gol 11' Keane Gol 24'
Yorke Gol 34'
Cole Gol 84'

Alemanya Bayern Munic 1 – 0 Dynamo Kyiv Ucraïna
Basler Gol 35'
Estadi Estadi Olímpic de Munic, Munic
Àrbitre Vítor Melo Pereira Portugal

Final

Manchester United ENG 2 – 1 Alemanya Bayern
Sheringham Gol 90+1'
Solskjær Gol 90+3'
Basler Gol 6'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Assistència 90,000 espectadors


Guanyador de la
Lliga de Campions 1998-99

Manchester United
Segon títol

Enllaços externs

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lliga de Campions de la UEFA 1998-99
Listen to this article