Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Europese kampioenschappen kortebaan 2006 werden gehouden in Helsinki, Finland, van 7 december tot 10 december 2006. Het evenement vond plaats in het zwemcomplex Mäkelänrinteen uintikeskus, waar ook de EK zwemmen 2000 werden gehouden.

Uitslagen

Mannen

50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Eduard Lorente Ginesta
 ESP
21"53
Zilver Milorad Čavić
 SRB
21"60
Brons Julien Sicot
 FRA
21"68

100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Filippo Magnini
 ITA
46"81
Zilver Stefan Nystrand
 SWE
47"05
Brons Alain Bernard
 FRA
47"24

200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Filippo Magnini
 ITA
1'42"54
Zilver Massimiliano Rosolino
 ITA
1'44"17
Brons Paweł Korzeniowski
 POL
1'44"41

400 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Joeri Priloekov
 RUS
3'39"02
Zilver Przemyslaw Stanczyk
 POL
3'39"92
Brons Paweł Korzeniowski
 POL
3'40"40

1500 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Joeri Priloekov
 RUS
14'16"13 (ER)
Zilver Mateusz Sawrymowicz
 POL
14'28"43
Brons Sébastien Rouault
 FRA
14'39"06

50 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Helge Meeuw
 GER
23"70
Zilver Thomas Rupprath
 GER
23"92
Brons Lubos Krizko
 SVK
24"19

100 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Arkadi Vjatsjanin
 RUS
51"11
Zilver Helge Meeuw
 GER
51"16
Brons Thomas Rupprath
 GER
52"02

200 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Arkadi Vjatsjanin
 RUS
1'49"98 (ER)
Zilver Helge Meeuw
 GER
1'53"45
Brons Răzvan Florea
 ROU
1'53"71

50 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Oleg Lisogor
 UKR
26"50
Zilver Alessandro Terrin
 ITA
26"92
Brons Darren Mew
 GBR
27"23

100 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Oleg Lisogor
 UKR
58"14
Zilver Valeriy Dymo
 UKR
58"64
Brons Alexander Dale Oen
 NOR
58"70

200 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Dániel Gyurta
 HUN
2'06"58
Zilver Slawomir Kuczko
 POL
2'06"61
Brons Paolo Bossini
 ITA
2'07"13

50 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Alexei Puninski
 CRO
23"21
Zilver Thomas Rupprath
 GER
23"34
Brons Örn Arnarson
 ISL
23"55

100 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Milorad Čavić
 SRB
50"63
Zilver Peter Mankoč
 SLO
50"78
Brons Nikolaj Skvortsov
 RUS
51"17

200 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Paweł Korzeniowski
 POL
1'52"33
Zilver László Cseh
 HUN
1'53"08
Brons Nikolaj Skvortsov
 RUS
1'53"10

100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Peter Mankoč
 SLO
53"05
Zilver Vytautas Janusaitis
 LTU
53"66
Brons Aleksander Hetland
 NOR
53"70

200 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud László Cseh
 HUN
1'54"43
Zilver Vytautas Janusaitis
 LTU
1'56"20
Brons Tamas Kerekjarto
 HUN
1'57"12

400 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Luca Marin
 ITA
4'01"71
Zilver László Cseh
 HUN
4'03"39
Brons Yonnis Drymonakos
 GRE
4'05"94

4x50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Stefan Nystrand
Petter Stymne
Marcus Piehl
Jonas Tilly
 SWE
1'24"89 (WR)
Zilver Frédérick Bousquet
Julien Sicot
David Maître
Alain Bernard
 FRA
1'25"16
Brons Johan Kenkhuis
Bas van Velthoven
Robin van Aggele
Mitja Zastrow
 NED
1'26"03

4x50 wisselslag

rang naam land tijd
Goud Helge Meeuw
Johannes Neumann
Thomas Rupprath
Jens Schreiber
 GER
1'34"06 (WR)
Zilver Tero Räty
Jarno Pihlava
Jere Hard
Matti Rajakylä
 FIN
1'34"95
Brons Cesare Pizzironi
Alessandro Terrin
Rudy Goldin
Filippo Magnini
 ITA
1'35"20

Vrouwen

50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Marleen Veldhuis
 NED
23"69
Zilver Therese Alshammar
 SWE
23"76
Brons Hanna-Maria Seppälä
 FIN
24"57

100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Marleen Veldhuis
 NED
52"41
Zilver Alena Poptsjanka
 FRA
52"91
Brons Josefin Lillhage
 SWE
53"09

200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Alena Poptsjanka
 FRA
1'54"25 (ER)
Zilver Otylia Jędrzejczak
 POL
1'54"39
Brons Josefin Lillhage
 SWE
1'54"75

400 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Laure Manaudou
 FRA
3'56"09 (WR)
Zilver Federica Pellegrini
 ITA
3'59"96
Brons Joanne Jackson
 GBR
4'01"48

800 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Laure Manaudou
 FRA
8'12"24
Zilver Anastasia Ivanenko
 RUS
8'18"09
Brons Erika Villaecija Garcia
 ESP
8'20"09

50 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Janine Pietsch
 GER
27"32
Zilver Iryna Amsjennikova
 UKR
27"44
Brons Anna Gostomelski
 ISR
27"50

100 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Laure Manaudou
 FRA
57"87
Zilver Antje Buschschulte
 GER
58"20
Brons Iryna Amsjennikova
 UKR
59"03

200 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Esther Baron
 FRA
2'04"08 (ER)
Zilver Iryna Amsjennikova
 UKR
2'04"57
Brons Elizabeth Simmonds
 GBR
2'05"74

50 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Janne Schäfer
 GER
30"43
Zilver Kate Haywood
 GBR
30"88
Brons Elena Bogomazova
 RUS
30"98

100 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Anna Khlistunova
 UKR
1'05"73
Zilver Kirsty Balfour
 GBR
1'06"57
Brons Janne Schäfer
 GER
1'07"32

200 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Kirsty Balfour
 GBR
2'21"82
Zilver Anne Poleska
 GER
2'23"12
Brons Beata Kamińska
 POL
2'24"87

50 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Therese Alshammar
 SWE
25"36
Zilver Inge Dekker
 NED
25"65
Brons Anna-Karin Kammerling
 SWE
25"92

100 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Antje Buschschulte
 GER
56"94
Zilver Inge Dekker
 NED
57"19
Brons Martina Moravcová
 SVK
57"59

200 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Otylia Jędrzejczak
 POL
2'04"94 (ER)
Zilver Beatrix Boulsevicz
 HUN
2'06"73
Brons Jessica Dickons
 GBR
2'07"36

100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Hanna-Maria Seppälä
 FIN
1'00"45
Zilver Ganna Dzekal'
 UKR
1'00"50
Brons Svitlana Khakhlova
 BLR
1'00"78

200 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Katarzyna Baranowska
 POL
2'09"47
Zilver Camille Muffat
 FRA
2'10"83
Brons Aleksandra Urbanczyk
 POL
2'10"89

400 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Alessia Filippi
 ITA
4'31"58
Zilver Katarzyna Baranowska
 POL
4'32"78
Brons Anastasia Ivanenko
 RUS
4'33"46

4x50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Magdalena Kuras
Therese Alshammar
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
 SWE
1'36"61
Zilver Inge Dekker
Saskia de Jonge
Chantal Groot
Marleen Veldhuis
 NED
1'37"27
Brons Daniela Samulski
Daniela Goetz
Meike Freitag
Annika Lurz
 GER
1'38"50

4x50 wisselslag

rang naam land tijd
Goud Janine Pietsch
Janne Schäfer
Antje Buschschulte
Daniela Samulski
 GER
1'47"55
Zilver Therese Alshammar
Rebecca Ejdervik
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
 SWE
1'48"14
Brons Elizabeth Simmonds
Kate Haywood
Rosalind Brett
Francesca Halsall
 GBR
1'48"26

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Duitsland
6 6 3 15
2
 Frankrijk
5 3 3 10
3
 Italië
4 3 2 9
4
 Rusland
4 1 4 9
5
 Polen
3 5 4 12
6
 Oekraïne
3 4 1 8
7
 Zweden
3 3 3 9
8
 Hongarije
2 3 1 6
 Nederland
2 3 1 6
10
 Verenigd Koninkrijk
1 2 5 8
11
 Finland
1 1 1 3
12
 Slovenië
1 1 0 2
 Servië
1 1 0 2
14
 Spanje
1 0 1 2
15
 Kroatië
1 0 0 1
16
 Litouwen
0 2 0 2
17
 Slowakije
0 0 2 2
 Noorwegen
0 0 2 2
19
 Wit-Rusland
0 0 1 1
 Griekenland
0 0 1 1
 IJsland
0 0 1 1
 Israël
0 0 1 1
 Roemenië
0 0 1 1
Totaal 38 38 38 114
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006
Listen to this article