UEFA Cup 2000/01 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Cup 2000/01.

UEFA Cup 2000/01

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De 30e editie van de UEFA Cup werd door Liverpool FC gewonnen in de finale tegen het Spaanse Deportivo Alavés.

Voorronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Universitatea Craiova
1 - 2
FK Pobeda
1 - 1 0 - 1
SS Folgore/Falciano
1 - 12
FC Basel
1 - 5 0 - 7
Neftchi Bakoe
2 - 3
HIT Gorica
1 - 0 1 - 3
SK Rapid Wien
6 - 0
KS Teuta
2 - 0 4 - 0
Club Brugge
6 - 1
FC Flora Tallinn
4 - 1 2 - 0
ÍBV Vestmannaeyjar
0 - 5
Heart of Midlothian FC
0 - 2 0 - 3
Akademisk Boldklub
9 - 0
B36 Tórshavn
8 - 0 1 - 0
Coleraine FC
1 - 3
Örgryte IS
1 - 2 0 - 1
Ararat Erevan
3 - 4
FC Košice
2 - 3 1 - 1
FK Napredak Kruševac
6 - 2
JK Viljandi Tulevik
5 - 1 1 - 1
MTK Hungária FC
5 - 2
Jokerit Helsinki
1 - 0 4 - 2
Vorskla Poltava
4 - 0
Rabotnicki Skopje
2 - 0 2 - 0
ÍA Akranes
2 - 6
KAA Gent
0 - 3 2 - 3
Bangor City FC
0 - 11
Halmstads BK
0 - 7 0 - 4
FK Ventspils
3 - 4
Vasas SC
2 - 1 1 - 3 (n.v.)
Jeunesse Esch
0 - 11
Celtic FC
0 - 4 0 - 7
FK Drnovice
4 - 0
FK Budućnost Banovići
3 - 0 1 - 0
KS Tomori
2 - 5
APOEL Nicosia
2 - 3 0 - 2
Rapid Boekarest
3 - 1
FC MIKA
3 - 0 0 - 1
WIT Georgia
1 - 4
Beitar Jeruzalem
0 - 3 1 - 1
Omonia Nicosia
1 - 2
Neftochimik Boergas
0 - 0 1 - 2
Zeljeznicar Sarajevo
1 - 3
Wisła Kraków
0 - 0 1 - 3
Sheriff Tiraspol
0 - 3
Olimpija Ljubljana
0 - 0 0 - 3
Kapaz Gäncä
0 - 7
Antalyaspor
0 - 2 0 - 5
FK Žalgiris Vilnius
2 - 7
Ruch Chorzów
2 - 1 0 - 6
Aberdeen FC
2 - 2
Bohemian FC
1 - 2 1 - 0
GÍ Gøta
1 - 4
IFK Norrköping
0 - 2 1 - 2
FHK Liepājas Metalurgs
1 - 2
SK Brann
1 - 1 0 - 1
FC Slavia Mozyr
1 - 1
Maccabi Haifa
1 - 1 0 - 0
ŠK Slovan Bratislava
4 - 0
Lokomotivi Tbilisi
2 - 0 2 - 0
Sliema Wanderers FC
3 - 5
Partizan Belgrado
2 - 1 1 - 4
Constructorul Chisinau
2 - 11
CSKA Sofia
2 - 3 0 - 8
AIK
3 - 0
FC Gomel
1 - 0 2 - 0
HJK Helsinki
4 - 3
CS Grevenmacher
4 - 1 0 - 2
Glentoran FC
0 - 4
Lillestrøm SK
0 - 3 0 - 1
FK Ekranas
0 - 7
Lierse SK
0 - 3 0 - 4
Boavista FC
5 - 0
Barry Town FC
2 - 0 3 - 0
Constelació Esportiva
0 - 16
Rayo Vallecano
0 - 10 0 - 6
Lausanne Sports
2 - 0
Cork City
1 - 0 1 - 0
NK Rijeka
8 - 6
Valletta FC
3 - 2 5 - 4nv
Amica Wronki
6 - 3
FC Vaduz
3 - 0 3 - 3

Eerste ronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Zimbru Chisinau
1 - 4
Hertha BSC Berlin
1 - 2 0 - 2
Antalyaspor
2 - 6
Werder Bremen
2 - 0 0 - 6
Bohemian FC
2 - 3
1. FC Kaiserslautern
1 - 3 1 - 0
VfB Stuttgart
3 - 3
Hearts
1 - 0 2 - 3
FK Drnovice
0 - 1
TSV 1860 München
0 - 0 0 - 1
Lokomotiv Moskou
4 - 2
Neftochimik Boergas
4 - 2 0 - 0
IFK Norrköping
3 - 4
FC Slovan Liberec
2 - 2 1 - 2
Rapid Boekarest
0 - 1
Liverpool FC
0 - 1 0 - 0
FC Zürich
1 - 4
KRC Genk
1 - 2 0 - 2
Olimpija Ljubljana
2 - 3
RCD Espanyol
2 - 1 0 - 2
FC Vorskla Poltava
2 - 4
Boavista FC
1 - 2 1 - 2
Brøndby IF
1 - 2
NK Osijek
1 - 2 0 - 0
Ruch Chorzów
1 - 7
Inter Milan
0 - 3 1 - 4
FK Pobeda
0 - 6
AC Parma
0 - 2 0 - 4
Lausanne Sports
5 - 2
Torpedo Moskou
3 - 2 2 - 0
Celta de Vigo
1 - 0
NK Rijeka
0 - 0 1 - 0 (n.v.)
Leicester City FC
2 - 4
Rode Ster Belgrado
1 - 1 1 - 3
Roda JC
1 - 4
FK Inter Bratislava
0 - 2 1 - 2
FC Kryvbas Kryvyi Rih
0 - 6
FC Nantes
0 - 1 0 - 5
PAOK FC
6 - 4
Beitar Jeruzalem
3 - 1 3 - 3
SK Slavia Praag
5 - 0
Akademisk Boldklub
3 - 0 2 - 0
SK Rapid Wien
4 - 1
Örgryte IS
3 - 0 1 - 1
KAA Gent
0 - 9
Ajax Amsterdam
0 - 6 0 - 3
Lillestrøm SK
4 - 3
Dinamo Moskou
3 - 1 1 - 2
FC Košice
2 - 3
Grazer AK
2 - 3 0 - 0
CSKA Sofia
2 - 2
MTK Hungária FC
1 - 2 1 - 0
Deportivo Alavés
4 - 3
Gaziantepspor
0 - 0 4 - 3
FC Tirol Innsbruck
5 - 3
ACF Fiorentina
3 - 1 2 - 2
Club Brugge
3 - 0
APOEL FC
2 - 0 1 - 0
CSKA Moskou
0 - 1
Viborg FF
0 - 0 0 - 1 (n.v.)
Celtic FC
3 - 2
HJK Helsinki
2 - 0 1 - 2 (n.v.)
FC Gueugnon
0 - 1
Iraklis Saloniki
0 - 0 0 - 1
Chelsea FC
1 - 2
FC St. Gallen
1 - 0 0 - 2
Real Zaragoza
5 - 5 (3-4 n.p.)
Wisła Kraków
4 - 1 1 - 4
Molde FK
1 - 2
Rayo Vallecano
0 - 1 1 - 1
HIT Gorica
1 - 11
AS Roma
1 - 4 0 - 7
AIK Stockholm
1 - 2
Herfølge Boldklub
0 - 1 1 - 1 (n.v.)
Vitesse Arnhem
4 - 2
Maccabi Haifa FC
3 - 0 1 - 2
Vasas SC
2 - 4
AEK Athene
2 - 2 0 - 2
Partizan Belgrado
1 - 2
FC Porto
1 - 1 0 - 1
Alanija Vladikavkaz
0 - 5
Amica Wronki
0 - 3 0 - 2
Halmstads BK
4 - 3
SL Benfica
2 - 1 2 - 2
Dunaferr FC
1 - 4
Feyenoord Rotterdam
0 - 1 1 - 3
Lierse SK
1 - 5
Girondins de Bordeaux
0 - 0 1 - 5
Polonia Warschau
0 - 3
Udinese Calcio
0 - 1 0 - 2
FC Basel
7 - 6
SK Brann
3 - 2 4 - 4
FK Napredak Kruševac
0 - 6
OFI Kreta
0 - 0 0 - 6
ŠK Slovan Bratislava
1 - 4
Dinamo Zagreb
0 - 3 1 - 1

Tweede ronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Iraklis Saloniki
4 - 5
1. FC Kaiserslautern
1 - 3 3 - 2
NK Osijek
4 - 1
SK Rapid Wien
2 - 1 2 - 0
Udinese Calcio
1 - 3
PAOK FC
1 - 0 0 - 3 (n.v.)
Werder Bremen
9 - 3
KRC Genk
4 - 1 5 - 2
Halmstads BK
4 - 5
TSV 1860 München
3 - 2 1 - 3
AEK Athene
6 - 2
Herfølge Boldklub
5 - 0 1 - 2
Hertha BSC Berlin
4 - 2
Amica Wronki
3 - 1 1 - 1
Lillestrøm SK
3 - 5
Deportivo Alavés
1 - 3 2 - 2
Inter Milan
1 - 1
Vitesse Arnhem
0 - 0 1 - 1
Girondins de Bordeaux
3 - 2
Celtic FC
1 - 1 2 - 1 (n.v.)
RCD Espanyol
4 - 1
Grazer AK
4 - 0 0 - 1
Boavista FC
1 - 2
AS Roma
0 - 1 1 - 1
FC Tirol Innsbruck
2 - 3
VfB Stuttgart
1 - 0 1 - 3
Rode Ster Belgrado
4 - 5
Celta de Vigo
1 - 0 3 - 5
Lokomotiv Moskou
3 - 1
FK Inter Bratislava
1 - 0 2 - 1
FC Basel
1 - 3
Feyenoord Rotterdam
1 - 2 0 - 1
Liverpool FC
4 - 2
FC Slovan Liberec
1 - 0 3 - 2
Rayo Vallecano
2 - 2
Viborg FF
1 - 0 1 - 2
Lausanne Sports
3 - 2
Ajax Amsterdam
1 - 0 2 - 2
FC Nantes
3 - 1
MTK Hungária FC
2 - 1 1 - 0
Club Brugge
3 - 2
FC St. Gallen
2 - 1 1 - 1
AC Parma
2 - 1
Dinamo Zagreb
2 - 0 0 - 1
OFI Kreta
3 - 6
SK Slavia Praag
2 - 2 1 - 4
Wisła Kraków
0 - 3
FC Porto
0 - 0 0 - 3

Derde ronde

  • De volgende clubs komen uit de Champions League en eindigden derde in hun poule:

Bayer Leverkusen, Sjachtar Donetsk, Olympiakos Piraeus, Rangers FC, Hamburger SV, Rosenborg BK, PSV Eindhoven, FC Barcelona

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Hertha BSC Berlin
1 - 2
Inter Milan
0 - 0 1 - 2
AC Parma
4 - 2
TSV 1860 München
2 - 2 2 - 0
Feyenoord Rotterdam
3 - 4
VfB Stuttgart
2 - 2 1 - 2
Lokomotiv Moskou
0 - 2
Rayo Vallecano
0 - 0 0 - 2
PSV Eindhoven
4 - 0
PAOK FC
3 - 0 1 - 0
AS Roma
4 - 0
Hamburger SV
1 - 0 3 - 0
FC Nantes
7 - 4
Lausanne Sports
4 - 3 3 - 1
Girondins de Bordeaux
4 - 1
Werder Bremen
4 - 1 0 - 0
Olympiakos Piraeus
2 - 4
Liverpool FC
2 - 2 0 - 2
Bayer Leverkusen
4 - 6
AEK Athene
4 - 4 0 - 2
Sjachtar Donetsk
0 - 1
Celta de Vigo
0 - 0 0 - 1
Deportivo Alavés
4 - 2
Rosenborg BK
1 - 1 3 - 1
RCD Espanyol
0 - 2
FC Porto
0 - 2 0 - 0
NK Osijek
3 - 5
SK Slavia Praag
2 - 0 1 - 5
Club Brugge
1 - 3
FC Barcelona
0 - 2 1 - 1
Rangers FC
1 - 3
1. FC Kaiserslautern
1 - 0 0 - 3

Achtste finales

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
SK Slavia Praag
0 - 1
1. FC Kaiserslautern
0 - 0 0 - 1
VfB Stuttgart
1 - 2
Celta de Vigo
0 - 0 1 - 2
PSV Eindhoven
4 - 4
AC Parma
2 - 1 2 - 3
AEK Athene
0 - 6
FC Barcelona
0 - 1 0 - 5
Deportivo Alavés
5 - 3
Inter Milan
3 - 3 2 - 0
FC Porto
4 - 3
FC Nantes
3 - 1 1 - 2
Rayo Vallecano
6 - 2
Girondins de Bordeaux
4 - 1 2 - 1
AS Roma
1 - 2
Liverpool FC
0 - 2 1 - 0

Kwartfinale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Barcelona
4 - 4
Celta de Vigo
2 - 1 2 - 3
FC Porto
0 - 2
Liverpool FC
0 - 0 0 - 2
Deportivo Alavés
4 - 2
Rayo Vallecano
3 - 0 1 - 2
1. FC Kaiserslautern
2 - 0
PSV Eindhoven
1 - 0 1 - 0

Halve finale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Barcelona
0 - 1
Liverpool FC
0 - 0 0 - 1
Deportivo Alavés
9 - 2
1. FC Kaiserslautern
5 - 1 4 - 1

Finale

Zie UEFA Cupfinale 2001 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
16 mei 2001
Liverpool FC
5 - 4 (n.v.)
Deportivo Alavés
Westfalenstadion, Dortmund
Toeschouwers: 50.000

Scheidsrechter: Gilles Veissière (Frankrijk)

Markus Babbel 4'
Steven Gerrard 16'
Gary McAllister 41'
Robbie Fowler 73'
Delfi Gelí (e.d.) 116'
Iván Alonso 27'
Javi Moreno 48', 51'
Jordi Cruijff 89'
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Cup 2000/01
Listen to this article