UEFA Cup 2007/08 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Cup 2007/08.

UEFA Cup 2007/08

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Het UEFA Cup-toernooi 2007/08 was het 37e seizoen van de UEFA Cup, het op een na belangrijkste Europese voetbaltoernooi voor clubs. Zenit Sint-Petersburg won deze editie voor het eerst in haar bestaan door het Schotse Rangers FC uit Glasgow in de finale op 14 mei 2008 in het City of Manchester Stadium te verslaan. Zenit was de tweede Russische club, na CSKA Moskou (2004/05) die de UEFA Cup won.

In totaal deden er 123 teams mee aan de voorrondes en/of het hoofdtoernooi van de UEFA Cup 2007/2008. De voorrondes begonnen op 19 juli 2007, het hoofdtoernooi op 20 september.

Toernooi

De UEFA Cup 2007/08 kende twee voorronden en een hoofdtoernooi met zeven ronden. De tweede ronde werd door middel van de groepsfase gespeeld, de andere acht ronden middels het knock-outsysteem. Afhankelijk van de positie op de UEFA-coëfficiënten ranglijst is bepaald hoeveel teams per land aan de UEFA Cup mag deelnemen. Dit aantal ligt tussen de één en vier.

Deelnemende teams

Hoofdtoernooi
Getafe CF
Bolton Wanderers FC
Sporting Braga
Aris Saloniki
Villarreal CF
Stade Rennais
Paços Ferreira
Panionios
Real Zaragoza
Girondins de Bordeaux
FC Twente
Lokomotiv Moskou
US Città di Palermo
FC Sochaux-Montbéliard
sc Heerenveen
Rapid Boekarest
AC Fiorentina
Bayern München
FC Groningen
Aberdeen FC
Empoli FC
1. FC Nürnberg
AZ Alkmaar
Club Brugge
Everton FC
Bayer Leverkusen
AE Larissa 1964
Metalist Charkov
Tottenham Hotspur FC
CF Belenenses
Panathinaikos
FK Mladá Boleslav
Tweede voorronde
Zenit Sint-Petersburg
Dnipro Dnipropetrovsk
Kayseri Erciyesspor
CSKA Sofia
CFR Cluj
Frederikstad FK
FC Basel
Hapoel Tel Aviv
Dunfermline Athletic FC
FK Jablonec 97
FC Sion
Maccabi Netanya
Standard Luik
Galatasaray SK
Litex Lovetsj
Austria Wien
Blackburn Rovers FC
Oțelul Galați
RC Lens
União Leiria
Sampdoria
Atlético Madrid
Tobol Kustanai
Hamburger SV
Rapid Wien
Hammarby IF
Aalborg BK
Eerste voorronde
BSC Young Boys Bern
Slaven Belupo
Dinamo Tbilisi
Flora Tallinn
Lokomotiv Sofia
Hajduk Split
FK Ameri
Sliema Wanderers
Maccabi Tel Aviv FC
Helsingborgs IF
Suduva Marijampole
Hibernians FC
Lillestrøm SKFP
AIK Solna
Ekranas Panevezys
Carmarthen Town
Brann Bergen
FC Vion Zlaté Moravce
Vardar Skopje
Rhyl FC
Vålerenga IF
FC Artmedia Bratislava
Rabotnički Kometal Skopje
Glentoran
MyPa-47 AnjalankoskiFP
Omonia Nicosia
ÍB Keflavík
Dungannon Swifts
SV Ried
Anorthosis Famagusta
KR Reykjavik
Neftchi Bakoe
SV Mattersburg
FC Koper
FC Vaduz
FK MKT Araz Imisli
Vojvodina Novi Sad
ND Gorica
Dinamo Brest
UN Käerjeng 97
Partizan Belgrado
NK Zrinjski Mostar
Dinamo Minsk
Etzella Ettelbruck
FK Bežanija Belgrado
NK Široki Brijeg
Drogheda United
FC Almaty
Dyskobolia Grodzisk
HJK Helsinki
St. Patrick's Athletic
FC Aktobe
GKS Bełchatów
Haka Valkeakoski
KS Teuta Durrës
EB/Streymur
OB Odense
Liepajas Metalurgs
KS Besa Kavajë
B36 Tórshavn
FC Midtjylland
Skonto Riga
Banants Erevan
FC Santa Coloma
Honvéd Budapest
FC Zimbru Chisinau
MIKA Ashtarak
SP Libertas
MTK Hungária FC
Nistru Otaci
Trans Narva
BK HäckenFP
FK Rudar Plevlja
FK Budućnost Podgorica
FP: via Fair Play klassement

Eerste voorronde

De loting werd op 29 juni verricht en de wedstrijden vonden op 19 en 26 juli plaats.

Aan de eerste voorronde deden 74 teams mee (in het seizoen 2006/07 waren dit er 70):

Drie teams hebben zich op basis van Fair Play geplaatst: BK Häcken (Zweden, winnaar klassement) en via loting Lillestrøm SK (Noorwegen) en MyPa-47 Anjalankoski (Finland)
De nummers 3 van landen op posities 16 t/m 21 op de UEFA-coëfficiënten ranglijst
De nummers 2 van de landen vanaf positie 19 op de ranglijst, met uitzondering van Liechtenstein, San Marino en Andorra
De bekerwinnaars van de landen vanaf positie 21 op de ranglijst
team #1 totaal team #2 wed 1 wed 2
Lillestrøm SK
2-2 (u)
UN Käerjeng 97
2-1 0-1
FHK Liepājas Metalurgs
3-2
Dinamo Brest
1-1 2-1
SV Ried
4-3
Neftchi Bakoe
3-1 1-2
Dinamo Tbilisi
2-0
FC Vaduz
2-0 0-0
FC Aktobe
3-4
SV Mattersburg
1-0 2-4
B36 Tórshavn
3-6
FK Ekranas Panevėžys
1-3 2-3
SP Libertas
1-4
Drogheda United
1-1 0-3
Rhyl FC
3-3 (u)
FC Haka Valkeakoski
3-1 0-2
MTK Hungária FC
2-2 (u)
MIKA Ashtarak
2-1 0-1
FK MKT Araz Imishli
0-1
Groclin Grodzisk
0-0 0-1
GKS Belchatow
2-2 ns (4-2)
FK Ameri
2-0 0-2
FC Artmedia Bratislava
3-3 (u)
FC Zimbru Chisinau
1-1 2-2
Banants Erevan
1-5
BSC Young Boys Bern
1-1 0-4
Nistru Otaci
2-2 ns (4-5)
Honvéd Boedapest
1-1 1-1
FC Santa Coloma
1-4
Maccabi Tel Aviv FC
1-0 0-4
NK Siroki Brijeg
6-3
NK Koper
3-1 3-2
Vardar Skopje
0-2
Anorthosis Famagusta
0-1 0-1
ND Gorica
2-4
Rabotnicki Skopje
1-2 1-2
FC Vion Zlaté Moravce
4-2
FC Almaty
3-1 1-1
FK Buducnost Podgorica
1-2
Hajduk Split
1-1 0-1
Omonia Nicosia
4-0
FK Rudar Plevlja
2-0 2-0
NK Slaven Belupo
8-4
KS Teuta Durrës
6-2 2-2
FK Bezanija Belgrado
2-2 (u)
KS Besa Kavajë
2-2 0-0
Vojvodina Novi Sad
7-1
Hibernians FC
5-1 2-0
Sliema Wanderers
0-7
Litex Lovetsj
0-3 0-4
Skonto Riga
1-3
Dinamo Minsk
1-1 0-2
Dungannon Swifts
1-4
Suduva Marijampole
1-0 0-4
Glentoran FC
0-9
AIK Solna
0-5 0-4
Helsingborgs IF
9-0
Trans Narva
6-0 3-0
BK Häcken
2-1
KR Reykjavik
1-1 1-0
IB Keflavik
4-4 (u)
FC Midtjylland
3-2 1-2
St. Patrick's Athletic
0-5
Odense BK
0-0 0-5
Flora Tallinn
0-2
Vålerenga IF
0-1 0-1
Carmarthen Town
3-14
Brann Bergen
0-8 3-6
MyPa-47 Anjalankoski
2-1
EB/Streymur
1-0 1-1
HJK Helsinki
3-0
Etzella Ettelbruck
2-0 1-0
NK Zrinjski Mostar
*
Partizan Belgrado
1-6 0-5
  • * Partizan Belgrado is vanwege wanorde tijdens de heenwedstrijd gediskwalificeerd.[1]

Tweede voorronde

De loting werd op 27 juli verricht en de wedstrijden vonden op 16 en 30 augustus plaats.

Aan de tweede voorronde deden 64 teams mee:

De 37 winnaars uit de eerste voorronde
De 11 winnaars van de Intertoto competitie
De nummers 3 van landen op posities 9 t/m 15 op de UEFA-coëfficiënten ranglijst
De nummers 2 van de landen op posities 16, 17 en 18
De bekerwinnaars van de landen op posities 15 t/m 20
team #1 totaal team #2 wed 1 wed 2
Lokomotiv Sofia
3-1
Oțelul Galați
3-1 0-0
CFR Cluj
1-3
Anorthosis Famagusta
1-3 0-0
Slaven Belupo
2-4
Galatasaray
1-2 1-2
União Leiria
1-0
Maccabi Netanya
0-0 1-0
Hajduk Split
1-2
Sampdoria
0-1 1-1
UN Käerjeng 97
0-4
Standard Luik
0-3 0-1
Hammarby IF
3-2
Frederikstad FK
2-1 1-1
HJK Helsinki
2-4
Aalborg BK
2-1 0-3
Ekranas Panevezys
1-7
Vålerenga IF
1-1 0-6
Dunfermline Athletic FC
1-2
BK Häcken
1-1 0-1
Brann Bergen
6-4
Suduva Marijampole
2-1 4-3
Haka Valkeakoski
3-7
FC Midtjylland
1-2 2-5
Dinamo Minsk
1-5
OB Odense
1-1 0-4
Austria Wien
5-4
FK Jablonec 97
4-3 1-1
FC Vion Zlaté Moravce
0-5
Zenit Sint-Petersburg
0-2 0-3
Dinamo Tbilisi
0-8
Rapid Wien
0-3 0-5
MyPa-47 Anjalankoski
0-3
Blackburn Rovers FC
0-1 0-2
Drogheda United
1-4
Helsingborgs IF
1-1 0-3
Liepajas Metalurgs
3-4
AIK Solna
3-2 0-2
SV Ried
1-4
FC Sion
1-1 0-3
MIKA Ashtarak
2-3
FC Artmedia Bratislava
2-1 0-2
Dnipro Dnipropetrovsk
5-3
GKS Bełchatów
1-1 4-2
Honvéd Budapest
0-4
Hamburger SV
0-0 0-4
BSC Young Boys Bern
2-6
RC Lens
1-1 1-5
Tobol Kustanai
0-3
Dyskobolia Grodzisk
0-1 0-2
KS Besa Kavajë
0-6
Litex Lovetsj
0-3 0-3
Maccabi Tel Aviv FC
2-4
Kayseri Erciyesspor
1-1 1-3
Atlético Madrid
5-1
Vojvodina Novi Sad
3-0 2-1
NK Široki Brijeg
0-6
Hapoel Tel Aviv
0-3 0-3
Omonia Nicosia
2-3
CSKA Sofia
1-1 1-2
FC Basel
6-1
SV Mattersburg
2-1 4-0
Rabotnički Skopje
2-1
NK Zrinjski Mostar
0-0 2-1

Eerste ronde

De loting werd op 31 augustus verricht in Monaco en de wedstrijden vonden op 20 september en 4 oktober plaats.

80 teams namen deel:

De 32 winnaars uit de tweede voorronde
De 16 verliezers in de derde kwalificatieronde van de Champions League
De bekerwinnaars van de 14 hoogst genoteerde landen op de UEFA-coëfficiënten ranglijst
De nummers 6 van de competities van de landen op positie 1 t/m 3
De nummers 5 van de competities van de landen op positie 1 t/m 8
De nummers 4 van de competities van de landen op positie 4 t/m 8
De nummers 3 van de competities van de landen op positie 7 en 8
Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Midtjylland
1-5
Lokomotiv Moskou
1-3 0-2
FC Groningen
2-2 ns (3-4)
ACF Fiorentina
1-1 1-1
Rabotnički Kometal Skopje
1-2
Bolton Wanderers
1-1 0-1
AEK Athene
3-1
Red Bull Salzburg
3-0 0-1
1. FC Nürnberg
2-2 (u)
Rapid Boekarest
0-0 2-2
Everton FC
4-3
Metalist Charkov
1-1 3-2
Tottenham Hotspur
7-2
Anorthosis Famagusta
6-1 1-1
RC Lens
2-3
FC Kopenhagen
1-1 1-2
Getafe CF
3-3 nv (u)
FC Twente
1-0 2-3
Dyskobolia Grodzisk
0-2
Rode Ster Belgrado
0-1 0-1
Liteks Lovetsj
1-4
Hamburger SV
0-1 1-3
FK Sarajevo
1-8
FC Basel
1-2 0-6
Austria Wien
4-2
Vålerenga IF
2-0 2-2
Hapoel Tel Aviv
1-0
AIK Solna
0-0 1-0
Aris Saloniki
2-2 (u)
Real Zaragoza
1-0 1-2
Dinamo Boekarest
2-2 (u)
IF Elfsborg
1-2 1-0
Lokomotiv Sofia
3-4
Stade Rennais
1-3 2-1
SK Brann Bergen
2-2 (u)
Club Brugge
0-1 2-1
FC Bayern München
3-0
CF Belenenses
1-0 2-0
Aberdeen FC
1-1 (u)
Dnipro Dnipropetrovsk
0-0 1-1
SC Heerenveen
6-8
Helsingborgs IF
5-3 1-5
Toulouse FC
1-1 (u)
CSKA Sofia
0-0 1-1
Sampdoria
2-2 (u)
Aalborg BK
2-2 0-0
Spartak Moskou
8-1
BK Häcken
5-0 3-1
Hammarby IF
2-5
SC Braga
2-1 0-4
AE Larissa 1964
3-2
Blackburn Rovers
2-0 1-2
FK Mladá Boleslav
1-1 ns (4-2)
US Città di Palermo
0-1 1-0
Dinamo Zagreb
3-3 nv (u)
AFC Ajax
0-1 3-2
FC Artmedia Bratislava
1-5
Panathinaikos FC
1-2 0-3
Sparta Praag
0-0 ns (4-3)
OB Odense
0-0 0-0
Empoli FC
2-4
FC Zürich
2-1 0-3
FC Sochaux
1-2
Panionios
0-2 1-0
RSC Anderlecht
2-1
Rapid Wien
1-1 1-0
Paços Ferreira
0-1
AZ Alkmaar
0-1 0-0
Zenit Sint-Petersburg
4-1
Standard Luik
3-0 1-1
Bayer 04 Leverkusen
5-4
União Leiria
3-1 2-3
Villarreal CF
6-1
BATE Barisaw
4-1 2-0
FC Sion
4-7
Galatasaray SK
3-2 1-5
Atlético Madrid
9-0
Kayseri Erciyesspor
4-0 5-0
Tampere United
3-4
Girondins de Bordeaux
2-3 1-1

Groepsfase

De loting werd op 9 oktober verricht en de wedstrijden vonden tussen 25 oktober en 20 december plaats.

De groepsfase werd gespeeld door de 40 winnaars uit de eerste ronde. Er werden, via loting, acht groepen van vijf teams gemaakt. Elk team speelde eenmaal tegen de vier andere teams in de groep; waarbij twee keer thuis en twee keer uit gespeeld werd. De drie beste teams uit elke groep gingen door naar de volgende ronde.

De volgende clubs plaatsten zich hiervoor:

Club Coëfficiënt
Pot 1
Villarreal
78.374
Bayern
73.640
AZ
63.995
Panathinaikos
55.415
FC Basel
54.869
Girondins
49.706
Bayer 04
45.640
Anderlecht
41.594
Club Coëfficiënt
Pot 2
Tottenham
40.618
Lokomotiv Moskou
38.920
FK Zenit
38.920
Sparta Praag
37.851
AEK Athene
36.415
HSV
34.640
Bolton Wanderers
32.618
Austria Wien
30.104
Club Coëfficiënt
Pot 3
Spartak Moskou
27.920
Sporting Braga
27.107
Galatasaray
26.791
Atlético Madrid
25.374
Getafe CF
25.374
Everton FC
24.618
Fiorentina
21.808
Stade Rennais
20.706
Club Coëfficiënt
Pot 4
Hapoel Tel Aviv
19.338
Rode Ster Belgrado
19.256
FC Kopenhagen
19.129
Toulouse FC
17.706
Dinamo Zagreb
17.533
Panionios
16.415
1. FC Nürnberg
14.640
Mladá Boleslav
13.851
Club Coëfficiënt
Pot 5
Aris Saloniki
13.415
Aberdeen FC
11.064
FC Zürich
9.869
AE Larissa
8.415
Aalborg BK
7.129
SK Brann
6.509
IF Elfsborg
4.478
Helsingborgs IF
3.478

De volgende groepen werden geloot.

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Everton FC
12 4 4 0 0 9 3 +6
Nürnberg
7 4 2 1 1 7 6 +1
Zenit Sint-Petersburg
5 4 1 2 1 6 6 0
AZ Alkmaar
4 4 1 1 2 5 6 -1
Larissa
0 4 0 0 4 4 10 -6
1ste speeldag
Zenit Sint-Petersburg 1–1 AZ  
Everton 3–1 Larissa  
2de speeldag
Larissa 2–3 Zenit Sint-Petersburg  
Nürnberg 0–2 Everton  
3de speeldag
AZ 1–0 Larissa  
Zenit Sint-Petersburg 2–2 Nürnberg  
4de speeldag
Nürnberg 2–1 AZ  
Everton 1–0 Zenit Sint-Petersburg  
5de speeldag
AZ 2–3 Everton  
Larissa 1–3 Nürnberg  

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Atlético Madrid
10 4 3 1 0 9 4 +3
Panathinaikos
9 4 3 0 1 7 2 +5
Aberdeen
4 4 1 1 2 5 6 -1
FC Kopenhagen
3 4 1 0 3 1 7 -6
Lokomotiv Moskou
2 4 0 2 2 4 7 -3
1ste speeldag
Panathinaikos 3–0 Aberdeen  
Lokomotiv Moskou 3–3 Atlético Madrid  
2de speeldag
Aberdeen 1–1 Lokomotiv Moskou  
Kopenhagen 0–1 Panathinaikos  
3de speeldag
Atlético Madrid 2–0 Aberdeen  
Lokomotiv Moskou 0–1 Kopenhagen  
4de speeldag
Kopenhagen 0–2 Atlético Madrid  
Panathinaikos 2–0 Lokomotiv Moskou  
5de speeldag
Atlético Madrid 2–1 Panathinaikos  
Aberdeen 4–0 Kopenhagen  

Groep C

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Villarreal
10 4 3 1 0 7 3 +4
Fiorentina
8 4 2 2 0 10 4 +6
AEK Athene
5 4 1 2 1 4 4 0
Mladá Boleslav
3 4 1 0 3 5 6 -1
Elfsborg
1 4 0 1 3 3 12 -9
1ste speeldag
Villarreal 1–1 Fiorentina
Elfsborg 1–1 AEK Athene
2de speeldag
Fiorentina 6–1 Elfsborg
Mladá Boleslav 1–2 Villarreal
3de speeldag
AEK Athene 1–1 Fiorentina
Elfsborg 1–3 Mladá Boleslav
4de speeldag
Mladá Boleslav 0–1 AEK Athene
Villarreal 2–0 Elfsborg
5e speeldag
AEK Athene 1–2 Villarreal
Fiorentina 2–1 Mladá Boleslav

Groep D

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Hamburger SV
10 4 3 1 0 7 1 +6
FC Basel
8 4 2 2 0 3 1 +2
Brann Bergen
4 4 1 1 2 3 4 -1
Dinamo Zagreb
2 4 0 2 2 2 5 -3
Stade Rennais
2 4 0 2 2 2 6 -4
1ste speeldag
Basel 1–0 Stade Rennais
Brann Bergen 0–1 Hamburg
2de speeldag
Stade Rennes 1–1 Brann Bergen
Dinamo Zagreb 0–0 Basel
3de speeldag
Hamburg 3–0 Stade Rennais
Brann Bergen 2–1 Dinamo Zagreb
4e speeldag
Dinamo Zagreb 0–2 Hamburg
Basel 1–0 Brann Bergen
5e speeldag
Hamburg 1–1 Basel
Stade Rennais 1–1 Dinamo Zagreb

Groep E

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Bayer Leverkusen
9 4 3 0 1 8 2 +6
Spartak Moskou
7 4 2 1 1 4 3 +1
FC Zürich
6 4 2 0 2 4 7 -3
Sparta Praag
4 4 1 1 2 4 5 -1
Toulouse FC
3 4 1 0 3 4 7 -3
1ste speeldag
Bayer Leverkusen 1–0 Toulouse
Sparta Praag 1–2 Zürich
2de speeldag
Toulouse 2–3 Sparta Praag
Spartak Moskou 2–1 Bayer Leverkusen
3de speeldag
Zürich 2–0 Toulouse
Sparta Praag 0–0 Spartak Moskou
4de speeldag
Spartak Moskou 1–0 Zürich
Bayer Leverkusen 1–0 Sparta Praag
5de speeldag
Zürich 0–5 Bayer Leverkusen
Toulouse 2–1 Spartak Moskou

Groep F

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Bayern München
8 4 2 2 0 12 5 +7
Sporting Braga
6 4 1 3 0 5 3 +2
Bolton Wanderers
6 4 1 3 0 5 4 +1
Aris Saloniki
5 4 1 2 1 5 8 -3
Rode Ster Belgrado
0 4 0 0 4 2 9 -7
1ste speeldag
Rode Ster 2–3 Bayern München
Bolton Wanderers 1–1 Sporting Braga
2de speeldag
Bayern München 2–2 Bolton Wanderers
Aris Saloniki 3–0 Rode Ster
3de speeldag
Sporting Braga 1–1 Bayern München
Bolton Wanderers 1–1 Aris Saloniki
4de speeldag
Aris Saloniki 1–1 Sporting Braga
Rode Ster 0–1 Bolton Wanderers
5de speeldag
Sporting Braga 2–0 Rode Ster
Bayern München 6–0 Aris Saloniki

Groep G

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Getafe CF
9 4 3 0 1 7 5 +2
Tottenham Hotspur
7 4 2 1 1 7 5 +2
RSC Anderlecht
5 4 1 2 1 5 4 +1
Aalborg BK
4 4 1 1 2 7 7 0
Hapoel Tel Aviv
3 4 1 0 3 3 8 -5
1ste speeldag
Anderlecht 2–0 Hapoel Tel Aviv
Tottenham Hotspur 1–2 Getafe
2de speeldag
Hapoel Tel Aviv 0–2 Tottenham Hotspur
Aalborg 1–1 Anderlecht
3de speeldag
Getafe 1–2 Hapoel Tel Aviv
Tottenham Hotspur 3–2 Aalborg
4de speeldag
Aalborg 1–2 Getafe
Anderlecht 1–1 Tottenham Hotspur
5de speeldag
Getafe 2–1 Anderlecht
Hapoel Tel Aviv 1–3 Aalborg

Groep H

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Bordeaux
12 4 4 0 0 9 5 +4
Helsingborg
7 4 2 1 1 8 5 +3
Galatasaray
4 4 1 1 2 6 5 +1
Panionios
4 4 1 1 2 4 7 -3
Austria Wien
1 4 0 1 3 1 6 -5
1ste speeldag
Bordeaux 2–1 Galatasaray
Helsingborg 1–1 Panionios
2de speeldag
Galatasaray 2–3 Helsingborg
Austria Wien 1–2 Bordeaux
3de speeldag
Panionios 0–3 Galatasaray
Helsingborg 3–0 Austria Wien
4de speeldag
Austria Wien 0–1 Panionios
Bordeaux 2–1 Helsingborg
5de speeldag
Panionios 2–3 Bordeaux
Galatasaray 0–0 Austria Wien

Derde ronde

De 24 doorstromende teams uit de groepsfase en de acht #3 uit de groepsfase van de UEFA Champions League 2007/08 beginnen aan de knock-outronden. De die doorstroomden vanuit de Champions League waren Olympique Marseille, Rosenborg BK, Werder Bremen, SL Benfica, Rangers FC, Sporting Lissabon, PSV Eindhoven en Slavia Praag.

De thuiswedstrijden werd gespeeld op 13 en 14 februari, de terugwedstrijden op 21 februari.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Aberdeen FC
3-7
Bayern München
2-2 1-5
AEK Athene
1-4
Getafe CF
1-1 0-3
Bolton Wanderers
1-0
Atlético Madrid
1-0 0-0
Zenit Sint-Petersburg
2-2
Villarreal CF
1-0 1-2
Galatasaray SK
1-5
Bayer Leverkusen
0-0 1-5
RSC Anderlecht
3-2
Girondins de Bordeaux
2-1 1-1
SK Brann Bergen
1-8
Everton FC
0-2 1-6
FC Zürich
1-3
Hamburger SV
1-3 0-0
Glasgow Rangers
1-1
Panathinaikos FC
0-0 1-1
PSV Eindhoven
4-1
Helsingborgs IF
2-0 2-1
Slavia Praag
2-3
Tottenham Hotspur
1-2 1-1
Rosenborg BK
1-3
ACF Fiorentina
0-1 1-2
Sporting Lissabon
5-0
FC Basel
2-0 3-0
Werder Bremen
4-0
SC Braga
3-0 1-0
SL Benfica
3-2
FC Nürnberg
1-0 2-2
Olympique Marseille
3-2
Spartak Moskou
3-0 0-2

Achtste finale

De thuiswedstrijden werden op 6 maart gespeeld. De terugwedstrijden op 12 en 13 maart.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
RSC Anderlecht
2-6
Bayern München
0-5 2-1
Olympique Marseille
3-3 (u)
Zenit Sint-Petersburg
3-1 0-2
ACF Fiorentina
2-2 ns (4-2)
Everton FC
2-0 0-2
Bayer Leverkusen
3-3
Hamburger SV
1-0 2-3
Tottenham Hotspur
1-1 ns (5-6)
PSV Eindhoven
0-1 1-0
SL Benfica
1-3
Getafe CF
1-2 0-1
Glasgow Rangers
2-1
Werder Bremen
2-0 0-1
Bolton Wanderers
1-2
Sporting Lissabon
1-1 0-1

Kwartfinale

De thuiswedstrijden werden op 3 april gespeeld. De terugwedstrijden op 10 april.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Bayer Leverkusen
2-4
Zenit Sint-Petersburg
1-4 1-0
Glasgow Rangers
2-0
Sporting Lissabon
0-0 2-0
Bayern München
4-4 (u)
Getafe CF
1-1 3-3 n.v.
ACF Fiorentina
3-1
PSV Eindhoven
1-1 2-0

Halve finale

De thuiswedstrijden werden op 24 april gespeeld. De terugwedstrijden op 1 mei.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Bayern München
1-5
Zenit Sint-Petersburg
1-1 0-4
Glasgow Rangers
0-0 ns (4-2)
ACF Fiorentina
0-0 0-0

Finale

Zie UEFA Cupfinale 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De finale werd op 14 mei 2008 in het City of Manchester Stadium in Manchester gespeeld.

Team #1 Uitslag Team #2
Zenit Sint-Petersburg
2-0
Glasgow Rangers
72. Denisov 1-0
90+4. Zyrjanov 2-0
De wedstrijd stond onder leiding van Peter Fröjdfeldt met als assistenten Stefan Wittberg en Henrik Andren en als vierde scheidsrechter Martin Ingvarsson uit Zweden.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Cup 2007/08
Listen to this article