For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2010/11.

UEFA Europa League 2010/11

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2010/11
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2010/11
Kampioen
Vlag van Portugal
FC Porto (2e titel)
Topscorer(s)
Vlag van Colombia
Radamel Falcao (17)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
161 (kwalificatie)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Vlag van Spanje
Villarreal CF (1e titel)
Recordtitelhouder
Vlag van Spanje
Sevilla FC (6 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
Vlag van Europa
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Actueel
Actuele editie
Europa League 2021/22
Portaal 
Portaalicoon
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2010/11 was het tweede seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.

Titelhouder was Atlético Madrid. De finale werd op woensdag 18 mei 2011 gespeeld tussen de twee Portugese ploegen FC Porto en Sporting Braga in het Aviva Stadium in Dublin. Het was voor het eerst dat een Europese voetbalfinale in Ierland werd gespeeld. FC Porto won het toernooi. In 2003 was FC Porto de winnaar van de UEFA Cup, de voorganger van dit toernooi.

Data

De finale werd gespeeld in het Aviva Stadium
De finale werd gespeeld in het Aviva Stadium

Alle lotingen vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 21 juni 2010 1 juli 2010 8 juli 2010
Tweede kwalificatieronde 15 juli 2010 22 juli 2010
Derde kwalificatieronde 16 juli 2010 29 juli 2010 5 augustus 2010
Play-off Play-offronde 6 augustus 2010 19 augustus 2010 26 augustus 2010
Groepsfase Wedstrijddag 1 27 augustus 2010
(Monaco)
16 september 2010
Wedstrijddag 2 30 september 2010
Wedstrijddag 3 21 oktober 2010
Wedstrijddag 4 4 november 2010
Wedstrijddag 5 1–2 december 2010
Wedstrijddag 6 15–16 december 2010
Knock-outfase Laatste 32 17 december 2010 17 februari 2011 24 februari 2011
1/8 finales 10 maart 2011 17 maart 2011
1/4 finales 18 maart 2011 7 april 2011 14 april 2011
1/2 finales 28 april 2011 5 mei 2011
Finale 18 mei 2011 in het Aviva Stadium, Dublin

Teams

Laatste 32
Vlag van Rusland
Roebin Kazan
Vlag van Nederland
FC Twente
Vlag van Portugal
SL Benfica
Vlag van Schotland
Glasgow Rangers
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
Vlag van Nederland
Ajax
Vlag van Portugal
SC Braga
Vlag van Zwitserland
FC Basel
Groepsfase
Vlag van Spanje
Atlético Madrid TV
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
Vlag van Zwitserland
BSC Young Boys
Vlag van Oostenrijk
Red Bull Salzburg
Vlag van Spanje
Sevilla FC
Vlag van Oekraïne
FC Dynamo Kiev
Vlag van Tsjechië
Sparta Praag
Vlag van Moldavië
FC Sheriff Tiraspol
Vlag van Italië
UC Sampdoria
Vlag van België
RSC Anderlecht
Vlag van Noorwegen
Rosenborg BK
Play-offronde
Vlag van Engeland
Manchester City FC
Vlag van Rusland
Lokomotiv Moskou
Vlag van Turkije
Fenerbahçe SK (cl)
Vlag van Cyprus
Omonia Nicosia (cl)
Vlag van Engeland
Aston Villa FC
Vlag van Rusland
CSKA Moskou
Vlag van Turkije
Trabzonspor
Vlag van Zweden
AIK Fotboll (cl)
Vlag van Spanje
Villarreal CF1
Vlag van Oekraïne
Tavrija Simferopol
Vlag van Griekenland
PAOK Saloniki (cl)
Vlag van Polen
Lech Poznań (cl)
Vlag van Spanje
Getafe CF
Vlag van Oekraïne
Metalist Charkov
Vlag van Griekenland
AEK Athene
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb (cl)
Vlag van Italië
US Città di Palermo
Vlag van Nederland
PSV
Vlag van Schotland
Celtic FC (cl)
Vlag van Finland
HJK Helsinki (cl)
Vlag van Italië
SSC Napoli
Vlag van Nederland
Feyenoord
Vlag van Schotland
Dundee United FC
Vlag van Wit-Rusland
BATE Borisov (cl)
Vlag van Duitsland
Bayer 04 Leverkusen
Vlag van Roemenië
Unirea Urziceni (cl)
Vlag van België
KAA Gent (cl)
Vlag van Hongarije
Debreceni VSC (cl)
Vlag van Duitsland
Borussia Dortmund
Vlag van Roemenië
FC Vaslui
Vlag van België
Club Brugge
Vlag van Kazachstan
FC Aktobe (cl)
Vlag van Frankrijk
Paris Saint-Germain
Vlag van Roemenië
Steaua Boekarest
Vlag van Zwitserland
Grasshopper-Club Zürich
Vlag van Wales
New Saints (cl)
Vlag van Frankrijk
Lille OSC
Vlag van Portugal
FC Porto
Vlag van Bulgarije
Liteks Lovetsj (cl)
3e voorronde
Vlag van Engeland
Liverpool FC2
Vlag van Portugal
Sporting Portugal
Vlag van Bulgarije
Beroe Stara Zagora
Vlag van Cyprus
Apollon Limassol
Vlag van Italië
Juventus FC
Vlag van Turkije
Galatasaray SK
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
Vlag van Zweden
IFK Göteborg
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
Vlag van Griekenland
Aris Saloniki
Vlag van Tsjechië
Viktoria Pilsen
Vlag van Slowakije
ŠK Slovan Bratislava
Vlag van Frankrijk
Montpellier HSC
Vlag van Schotland
Hibernian FC
Vlag van Tsjechië
FK Baumit Jablonec
Vlag van Polen
Jagiellonia Białystok
Vlag van Rusland
FC Sibir Novosibirsk
Vlag van België
RC Genk
Vlag van Noorwegen
Aalesunds FK
Vlag van Kroatië
HNK Hajduk Split
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
Vlag van Zwitserland
FC Luzern
Vlag van Oostenrijk
Sturm Graz
Vlag van Finland
FC Inter Turku
Vlag van Nederland
AZ
Vlag van Denemarken
FC Nordsjælland
Vlag van Servië
Rode Ster Belgrado
Vlag van Roemenië
FC Timişoara
Vlag van Denemarken
Odense BK
Vlag van Israël
Maccabi Haifa
2e voorronde
Vlag van Oekraïne
Karpaty Lviv
Vlag van Oostenrijk
FK Austria Wien
Vlag van Ierland
Shamrock Rovers
Vlag van Estland
JK Sillamäe Kalev
Vlag van Nederland
FC Utrecht
Vlag van Oostenrijk
SK Rapid Wien
Vlag van Letland
FK Jelgava
Vlag van Albanië
KS Besa Kavajë
Vlag van Roemenië
Dinamo Boekarest
Vlag van Servië
FK Spartak Zlatibor Voda
Vlag van Letland
FK Ventspils
Vlag van Kazachstan
FC Atıraw
Vlag van Portugal
Maritimo Funchal
Vlag van Servië
OFK Beograd
Vlag van Slovenië
NK Maribor
Vlag van Armenië
MIKA Asjtarak
Vlag van Turkije
Beşiktaş JK
Vlag van Israël
Maccabi Tel Aviv FC
Vlag van Slovenië
ND Gorica
Vlag van Wales
Bangor City FC
Vlag van Griekenland
Olympiakos Piraeus
Vlag van Cyprus
APOEL Nicosia
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Minsk
Vlag van Noord-Ierland
Cliftonville FC
Vlag van Schotland
Motherwell FC
Vlag van Zweden
IF Elfsborg
Vlag van Bosnië en Herzegovina
FK Borac Banja Luka
Vlag van Faeröer
Víkingur Gøta
Vlag van België
Cercle Brugge
Vlag van Slowakije
Dukla Banská Bystrica
Vlag van Hongarije
Videoton FC
Vlag van Luxemburg
FC Differdange 03
Vlag van Zwitserland
FC Lausanne-Sport
Vlag van Polen
Wisła Kraków
Vlag van IJsland
Breiðablik Kópavogur
Vlag van Montenegro
FK Budućnost Podgorica
Vlag van Denemarken
Brøndby IF
Vlag van Kroatië
Cibalia Vinkovci
Vlag van Moldavië
FC Iskra-Stal Rîbniţa
Vlag van Andorra
UE Sant Julià
Vlag van Bulgarije
Levski Sofia
Vlag van Finland
FC Honka Espoo
Vlag van Georgië
FC WIT Georgia
Vlag van Malta
Valletta FC
Vlag van Tsjechië
FC Baník Ostrava
Vlag van Litouwen
Sūduva Marijampolė
Vlag van Liechtenstein
FC Vaduz
Vlag van San Marino
SP Tre Penne
Vlag van Noorwegen
Molde FK
Vlag van Litouwen
FK Šiauliai
Vlag van Noord-Macedonië
FK Teteks Tetovo
Vlag van Noorwegen
Stabæk Fotball
Vlag van Ierland
Sporting Fingal
Vlag van Azerbeidzjan
FK Bakoe
1e voorronde
Vlag van Denemarken
Randers FC*
Vlag van Slovenië
NK Olimpija
Vlag van Noord-Macedonië
FK Rabotnicki
Vlag van Wales
Port Talbot Town FC
Vlag van Israël
Bnei Jehoeda Tel Aviv
Vlag van Wit-Rusland
FK Dnepr Mahiljow
Vlag van Noord-Macedonië
FK Metaloerg Skopje
Vlag van Noord-Ierland
Glentoran FC
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
Vlag van Wit-Rusland
Torpedo Zhodino
Vlag van Azerbeidzjan
FK Qarabağ
Vlag van Noord-Ierland
Portadown FC
Vlag van Zweden
Kalmar FF
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Široki Brijeg
Vlag van Azerbeidzjan
FK Khazar Lenkoran
Vlag van Faeröer
EB/Streymur Eiði
Vlag van Zweden
Gefle IF*
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Zrinjski Mostar
Vlag van Estland
JK Trans Narva
Vlag van Faeröer
NSÍ Runavík
Vlag van Slowakije
FC Nitra
Vlag van Hongarije
Győri ETO FC
Vlag van Estland
FC Flora Tallinn
Vlag van Luxemburg
F91 Dudelange
Vlag van Polen
KS Ruch Chorzów
Vlag van Hongarije
Zalaegerszegi TE
Vlag van Albanië
KF Tirana
Vlag van Luxemburg
CS Grevenmacher
Vlag van Kroatië
HNK Šibenik
Vlag van IJsland
KR Reykjavík
Vlag van Albanië
KF Laçi
Vlag van Montenegro
FK Mogren
Vlag van Finland
TPS Turku
Vlag van IJsland
Fylkir Reykjavík
Vlag van Kazachstan
Shakhtyor Karaganda
Vlag van Montenegro
FK Zeta
Vlag van Finland
MyPa-47*
Vlag van Moldavië
FC Olimpia Bălţi
Vlag van Kazachstan
Tobol Kustanai
Vlag van Andorra
FC Lusitanos
Vlag van Litouwen
FK Tauras Tauragė
Vlag van Moldavië
Dacia Chisinau
Vlag van Armenië
Uliss Jerevan
Vlag van Andorra
UE Santa Coloma
Vlag van Ierland
Dundalk FC
Vlag van Georgië
FC Dinamo Tbilisi
Vlag van Armenië
Banants Jerevan
Vlag van Malta
Sliema Wanderers
Vlag van Letland
Skonto FC
Vlag van Georgië
FC Zestafoni
Vlag van Wales
Llanelli AFC
Vlag van San Marino
SC Faetano


Legenda
Aanduiding Betekenis
(cl) Ingestroomd via de derde voorronde van de Champions League.
* Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
1 Door de hoge schuldenlast van Real Mallorca is dit team uit de UEFA Europa League 2010/11 gezet door de UEFA. Hierdoor schoof het Spaanse ticket door naar Villarreal CF.
2 Portsmouth FC (geplaatst door bereiken van de FA Cup finale) was te laat met inleveren van papierwerk bij de Engelse bond, en kreeg daarom de licentie voor Europees voetbal niet. Hierdoor ging het ticket naar de nummer 7 van de Premier League, Liverpool FC.

Kwalificatieronde

1e voorronde

Aan deze voorronde deden 52 teams mee. De winnaars plaatsten zich voor de tweede voorronde.

De heenduels werden op 1 juli gespeeld, de returns op 8 juli.
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
UE Santa Coloma
Vlag van Andorra
0 - 5
Vlag van Montenegro
FK Mogren
0 - 3 0 - 2
NK Olimpija
Vlag van Slovenië
0 - 5
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Široki Brijeg
0 - 2 0 - 3
Anorthosis Famagusta
Vlag van Cyprus
4 - 0
Vlag van Armenië
Banants Jerevan
3 - 0 1 - 0
FC Olimpia Bălţi
Vlag van Moldavië
(u) 1 - 1
Vlag van Azerbeidzjan
FK Khazar Lenkoran
0 - 0 1 - 1
HNK Šibenik
Vlag van Kroatië
3 - 0
Vlag van Malta
Sliema Wanderers
0 - 0 3 - 0
Tobol Kustanai
Vlag van Kazachstan
2 - 4
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Zrinjski
1 - 2 1 - 2
Uliss Jerevan
Vlag van Armenië
0 - 1
Vlag van Israël
Bnei Jehoeda Tel Aviv
0 - 0 0 - 1
FK Rabotnicki
Vlag van Noord-Macedonië
11 - 0
Vlag van Andorra
FC Lusitanos
5 - 0 6 - 0
KF Tirana
Vlag van Albanië
1 - 0
Vlag van Hongarije
Zalaegerszegi TE
0 - 0 1 - 0 nv
FC Zestafoni
Vlag van Georgië
5 - 0
Vlag van San Marino
SC Faetano
5 - 0 0 - 0
NSÍ Runavík
Vlag van Faeröer
1 - 4
Vlag van Zweden
Gefle IF
0 - 2 1 - 2
Torpedo Zhodino
Vlag van Wit-Rusland
6 - 1
Vlag van IJsland
Fylkir Reykjavík
3 - 0 3 - 1
Randers FC
Vlag van Denemarken
7 - 3
Vlag van Luxemburg
F91 Dudelange
6 - 1 1 - 2
Portadown FC
Vlag van Noord-Ierland
2 - 1
Vlag van Letland
Skonto FC
1 - 1 1 - 0
TPS Turku
Vlag van Finland
7 - 1
Vlag van Wales
Port Talbot
3 - 1 4 - 0
KR Reykjavík
Vlag van IJsland
5 - 2
Vlag van Noord-Ierland
Glentoran FC
3 - 0 2 - 2
CS Grevenmacher
Vlag van Luxemburg
4 - 5
Vlag van Ierland
Dundalk FC
3 - 3 1 - 2
Kalmar FF
Vlag van Zweden
4 - 0
Vlag van Faeröer
EB/Streymur Eiði
1 - 0 3 - 0
Llanelli
Vlag van Wales
4 - 5
Vlag van Litouwen
Tauras
2 - 2 2 - 3 nv
JK Trans Narva
Vlag van Estland
0 - 7
Vlag van Finland
MyPa-47
0 - 2 0 - 5
FK Zeta
Vlag van Montenegro
1 - 1 (u)
Vlag van Moldavië
Dacia Chisinau
1 - 1 0 - 0
KF Laçi
Vlag van Albanië
2 - 8
Vlag van Wit-Rusland
FK Dnepr Mahiljow
1 - 1 1 - 7
Shakhtyor Karaganda
Vlag van Kazachstan
1 - 3
Vlag van Polen
KS Ruch Chorzów
1 - 2 0 - 1
FC Dinamo Tbilisi
Vlag van Georgië
2 - 1
Vlag van Estland
FC Flora Tallinn
2 - 1 0 - 0
FC Nitra
Vlag van Slowakije
3 - 5
Vlag van Hongarije
Győri ETO FC
2 - 2 1 - 3
FK Qarabağ
Vlag van Azerbeidzjan
5 - 2
Vlag van Noord-Macedonië
FK Metaloerg Skopje
4 - 1 1 - 1

2e voorronde

Voor deze voorronde waren 54 teams geplaatst. Zij streden met de 26 winnaars van de 1e voorronde om een plek in de derde voorronde.

De heenduels werden op 15 juli gespeeld, de returns op 22 en 23 juli (Sant Julià - MyPa-47 werd op 23 juli overgespeeld nadat de wedstrijd op 22 juli wegens zware regenval werd afgebroken).
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Cercle Brugge
Vlag van België
(u) 2 - 2
Vlag van Finland
TPS Turku
0 - 1 2 - 1
Motherwell
Vlag van Schotland
2 - 0
Vlag van IJsland
Breiðablik
1 - 0 1 - 0
Anorthosis Famagusta
Vlag van Cyprus
3 - 2
Vlag van Kroatië
HNK Šibenik
0 - 2 3 - 0 (nv)
Lausanne
Vlag van Zwitserland
2 - 1
Vlag van Bosnië en Herzegovina
FK Borac Banja Luka
1 - 0 1 - 1
Šiauliai
Vlag van Litouwen
0 - 7
Vlag van Polen
Wisła Kraków
0 - 2 0 - 5
Kalmar FF
Vlag van Zweden
2 - 0
Vlag van Moldavië
Dacia Chisinau
0 - 0 2 - 0
FC Utrecht
Vlag van Nederland
5 - 1
Vlag van Albanië
KF Tirana
4 - 0 1 - 1
Gorica
Vlag van Slovenië
1 - 4
Vlag van Denemarken
Randers FC
0 - 3 1 - 1
Maritimo Funchal
Vlag van Portugal
6 - 4
Vlag van Ierland
Sporting Fingal
3 - 2 3 - 2
Sūduva
Vlag van Litouwen
2 - 6
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
0 - 2 2 - 4
Ventspils
Vlag van Letland
1 - 3
Vlag van Noord-Macedonië
Teteks
0 - 0 1 - 3
OFK
Vlag van Servië
3 - 2
Vlag van Wit-Rusland
Torpedo Zhodino
2 - 2 1 - 0
FC Olimpia Bălţi
Vlag van Moldavië
1 - 7
Vlag van Roemenië
Dinamo Boekarest
0 - 2 1 - 5
MyPa-47
Vlag van Finland
8 - 0
Vlag van Andorra
Sant Julià
3 - 0 5 - 0
Videoton FC
Vlag van Hongarije
1 - 3
Vlag van Slovenië
Maribor
1 - 1 0 - 2
Brøndby
Vlag van Denemarken
3 - 0
Vlag van Liechtenstein
Vaduz
3 - 0 0 - 0
Stabæk
Vlag van Noorwegen
3 - 3 (u)
Vlag van Wit-Rusland
FK Dnepr Mahiljow
2 - 2 1 - 1
Shamrock Rovers
Vlag van Ierland
2 - 1
Vlag van Israël
Bnei Jehoeda Tel Aviv
1 - 1 1 - 0
IF Elfsborg
Vlag van Zweden
3 - 1
Vlag van Moldavië
Iskra
2 - 1 1 - 0
KR Reykjavík
Vlag van IJsland
2 - 6
Vlag van Oekraïne
Karpaty Lviv
0 - 3 2 - 3
Maccabi Tel Aviv
Vlag van Israël
3 - 2
Vlag van Montenegro
FK Mogren
2 - 0 1 - 2
Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
3 - 2
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Široki Brijeg
2 - 2 1 - 0
Tauras
Vlag van Litouwen
1 - 6
Vlag van Cyprus
APOEL Nicosia
0 - 3 1 - 3
Molde FK
Vlag van Noorwegen
(u) 2 - 2
Vlag van Letland
Jelgava
1 - 0 1 - 2
FC Zestafoni
Vlag van Georgië
3 - 1
Vlag van Slowakije
Dukla Banská Bystrica
3 - 0 0 - 1
Honka
Vlag van Finland
2 - 3
Vlag van Wales
Bangor City
1 - 1 1 - 2
Levski Sofia
Vlag van Bulgarije
8 - 0
Vlag van Ierland
Dundalk FC
6 - 0 2 - 0
WIT Georgia
Vlag van Georgië
0 - 6
Vlag van Tsjechië
Baník Ostrava
0 - 6 0 - 0
FK Rabotnicki
Vlag van Noord-Macedonië
1 - 0
Vlag van Armenië
MIKA Asjtarak
1 - 0 0 - 0
FC Atıraw
Vlag van Kazachstan
0 - 5
Vlag van Hongarije
Győri ETO FC
0 - 3 r 0 - 2
Portadown FC
Vlag van Noord-Ierland
2 - 3
Vlag van Azerbeidzjan
FK Qarabağ
1 - 2 1 - 1
Beşiktaş
Vlag van Turkije
7 - 0
Vlag van Faeröer
Víkingur Gøta
3 - 0 4 - 0
FC Differdange 03
Vlag van Luxemburg
3 - 5
Vlag van Servië
Spartak Zlatibor
3 - 3 0 - 2
Dinamo Minsk
Vlag van Wit-Rusland
10 - 1
Vlag van Estland
Sillamäe
5 - 1 5 - 0
Valletta
Vlag van Malta
1 - 1 (u)
Vlag van Polen
KS Ruch Chorzów
1 - 1 0 - 0
FK Bakoe
Vlag van Azerbeidzjan
2 - 4
Vlag van Montenegro
Budućnost Podgorica
0 - 3 r 2 - 1
NK Zrinjski
Vlag van Bosnië en Herzegovina
13 - 3
Vlag van San Marino
Tre Penne
4 - 1 9 - 2
Gefle IF
Vlag van Zweden
2 - 4
Vlag van Georgië
FC Dinamo Tbilisi
1 - 2 1 - 2
Cliftonville
Vlag van Noord-Ierland
1 - 0
Vlag van Kroatië
HNK Cibalia
1 - 0 0 - 0
Besa
Vlag van Albanië
1 - 11
Vlag van Griekenland
Olympiakos Piraeus
0 - 5 1 - 6

3e voorronde

Voor deze voorronde waren 30 teams geplaatst. Zij streden met de 40 winnaars van de 2e voorronde om een plek in de play-offronde.

De heenduels werden op 29 juli gespeeld, de returns op 5 augustus.
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Odense BK
Vlag van Denemarken
5 - 3
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Zrinjski
5 - 3 0 - 0
FK Dnepr Mahiljow
Vlag van Wit-Rusland
3 - 1
Vlag van Tsjechië
Baník Ostrava
1 - 0 2 - 1
FK Rabotnicki
Vlag van Noord-Macedonië
0 - 4
Vlag van Engeland
Liverpool
0 - 2 0 - 2
Maritimo Funchal
Vlag van Portugal
10 - 3
Vlag van Wales
Bangor City
8 - 2 2 - 1
Beroe Stara Zagora
Vlag van Bulgarije
1 - 4
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
1 - 1 0 - 3
MyPa-47
Vlag van Finland
4 - 5
Vlag van Roemenië
FC Timişoara
1 - 2 3 - 3
CSKA Sofia
Vlag van Bulgarije
5 - 1
Vlag van Noord-Ierland
Cliftonville
3 - 0 2 - 1
Karpaty Lviv
Vlag van Oekraïne
2 - 0
Vlag van Georgië
FC Zestafoni
1 - 0 1 - 0
Shamrock Rovers
Vlag van Ierland
0 - 3
Vlag van Italië
Juventus
0 - 2 0 - 1
IF Elfsborg
Vlag van Zweden
7 - 1
Vlag van Noord-Macedonië
Teteks
5 - 0 2 - 1
FC Nordsjælland
Vlag van Denemarken
1 - 3
Vlag van Portugal
Sporting Lissabon
0 - 1 1 - 2
Maribor
Vlag van Slovenië
6 - 2
Vlag van Schotland
Hibernian FC
3 - 0 3 - 2
Rode Ster Belgrado
Vlag van Servië
2 - 3
Vlag van Slowakije
ŠK Slovan Bratislava
1 - 2 1 - 1
FC Inter Turku
Vlag van Finland
3 - 8
Vlag van België
Racing Genk
1 - 5 2 - 3
KS Ruch Chorzów
Vlag van Polen
1 - 6
Vlag van Oostenrijk
Austria Wien
1 - 3 0 - 3
Viktoria Pilsen
Vlag van Tsjechië
1 - 4
Vlag van Turkije
Beşiktaş
1 - 1 0 - 3
Olympiakos Piraeus
Vlag van Griekenland
2 - 2 (u)
Vlag van Israël
Maccabi Tel Aviv
2 - 1 0 - 1
Wisła Kraków
Vlag van Polen
2 - 4
Vlag van Azerbeidzjan
FK Qarabağ
0 - 1 2 - 3
Sturm Graz
Vlag van Oostenrijk
3 - 1
Vlag van Georgië
FC Dinamo Tbilisi
2 - 0 1 - 1
Cercle Brugge
Vlag van België
2 - 3
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
1 - 0 1 - 3
Budućnost Podgorica
Vlag van Montenegro
1 - 3
Vlag van Denemarken
Brøndby
1 - 2 0 - 1
Molde FK
Vlag van Noorwegen
4 - 5
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
2 - 3 2 - 2
Maccabi Haifa
Vlag van Israël
2 - 3
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Minsk
1 - 0 1 - 3
FC Utrecht
Vlag van Nederland
4 - 1
Vlag van Zwitserland
FC Luzern
1 - 0 3 - 1
FC Sibir Novosibirsk
Vlag van Rusland
(u) 2 - 2
Vlag van Cyprus
Apollon Limassol
1 - 0 1 - 2
Randers FC
Vlag van Denemarken
3 - 4
Vlag van Zwitserland
Lausanne
2 - 3 1 - 1
Dinamo Boekarest
Vlag van Roemenië
3 - 4
Vlag van Kroatië
HNK Hajduk Split
3 - 1 0 - 3
AZ
Vlag van Nederland
2 - 1
Vlag van Zweden
IFK Göteborg
2 - 0 0 - 1
Spartak Zlatibor
Vlag van Servië
2 - 3
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 1 0 - 2
Győri ETO FC
Vlag van Hongarije
1 - 1 ns (4 - 3)
Vlag van Frankrijk
Montpellier HSC
0 - 1 1 - 0
Aalesunds FK
Vlag van Noorwegen
1 - 4
Vlag van Schotland
Motherwell
1 - 1 0 - 3
Kalmar FF
Vlag van Zweden
3 - 6
Vlag van Bulgarije
Levski Sofia
1 - 1 2 - 5
Galatasaray
Vlag van Turkije
7 - 3
Vlag van Servië
OFK
2 - 2 5 - 1
Jagiellonia Białystok
Vlag van Polen
3 - 4
Vlag van Griekenland
Aris Saloniki
1 - 2 2 - 2
APOEL Nicosia
Vlag van Cyprus
4 - 1
Vlag van Tsjechië
FK Baumit Jablonec
1 - 0 3 - 1

Play-offronde

In deze ronde kwamen 74 clubs in actie die om een plek in het hoofdtoernooi streden. Hiervan waren 24 teams geplaatst, de resterende 50 waren de 35 winnaars van de 3e voorronde en 15 afvallers van de 3e voorronde van de Champions League.

De heenwedstrijden werden op 17 en 19 augustus gespeeld, de terugwedstrijden op 24 en 26 augustus.
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Paris Saint-Germain
Vlag van Frankrijk
5 - 4
Vlag van Israël
Maccabi Tel Aviv FC
2 - 0 3 - 4
Bayer Leverkusen
Vlag van Duitsland
6 - 1
Vlag van Oekraïne
Tavrija Simferopol
3 - 0 3 - 1
CSKA Moskou
Vlag van Rusland
6 - 1
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
4 - 0 2 - 1
HNK Hajduk Split
Vlag van Kroatië
5 - 2
Vlag van Roemenië
Unirea Urziceni
4 - 1 1 - 1
Feyenoord
Vlag van Nederland
1 - 2
Vlag van België
KAA Gent
1 - 0 0 - 2
KRC Genk
Vlag van België
2 - 7
Vlag van Portugal
FC Porto
0 - 3 2 - 4
Debreceni VSC
Vlag van Hongarije
4 - 1
Vlag van Bulgarije
Liteks Lovetsj
2 - 0 2 - 1
Aris Saloniki
Vlag van Griekenland
2 - 1
Vlag van Oostenrijk
FK Austria Wien
1 - 0 1 - 1
Galatasaray SK
Vlag van Turkije
3 - 3 (u)
Vlag van Oekraïne
Karpaty Lviv
2 - 2 1 - 1
US Città di Palermo
Vlag van Italië
5 - 3
Vlag van Slovenië
NK Maribor
3 - 0 2 - 3
Club Brugge
Vlag van België
5 - 3
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Minsk
2 - 1 3 - 2
Omonia Nicosia
Vlag van Cyprus
2 - 3
Vlag van Oekraïne
Metalist Charkov
0 - 1 2 - 2
FC Vaslui
Vlag van Roemenië
0 - 2
Vlag van Frankrijk
Lille OSC
0 - 0 0 - 2
SSC Napoli
Vlag van Italië
2 - 0
Vlag van Zweden
IF Elfsborg
0 - 0 2 - 0
Sporting Lissabon
Vlag van Portugal
3 - 2
Vlag van Denemarken
Brøndby IF
0 - 2 3 - 0
Steaua Boekarest
Vlag van Roemenië
1 - 1 ns (4-3)
Vlag van Zwitserland
Grasshopper-Club Zürich
1 - 0 0 - 1
Liverpool FC
Vlag van Engeland
3 - 1
Vlag van Turkije
Trabzonspor
1 - 0 2 - 1
Celtic FC
Vlag van Schotland
2 - 4
Vlag van Nederland
FC Utrecht
2 - 0 0 - 4
Borussia Dortmund
Vlag van Duitsland
5 - 0
Vlag van Azerbeidzjan
FK Qarabağ
4 - 0 1 - 0
AIK
Vlag van Zweden
1 - 2
Vlag van Bulgarije
Levski Sofia
0 - 0 1 - 2
Sturm Graz
Vlag van Oostenrijk
1 - 3
Vlag van Italië
Juventus
1 - 2 0 - 1
Getafe CF
Vlag van Spanje
2 - 1
Vlag van Cyprus
APOEL Nicosia
1 - 0 1 - 1 nv
Dundee United FC
Vlag van Schotland
1 - 2
Vlag van Griekenland
AEK Athene
0 - 1 1 - 1
AZ
Vlag van Nederland
3 - 2
Vlag van Kazachstan
FC Aktobe
2 - 0 1 - 2
Dnipro Dnipropetrovsk
Vlag van Oekraïne
0 - 1
Vlag van Polen
Lech Poznań
0 - 1 0 - 0
SK Rapid Wien
Vlag van Oostenrijk
4 - 3
Vlag van Engeland
Aston Villa
1 - 1 3 - 2
CSKA Sofia
Vlag van Bulgarije
5 - 2
Vlag van Wales
TNS
3 - 0 2 - 2
Beşiktaş JK
Vlag van Turkije
6 - 0
Vlag van Finland
HJK Helsinki
2 - 0 4 - 0
ŠK Slovan Bratislava
Vlag van Slowakije
2 - 3
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
0 - 1 2 - 2
FC Sibir Novosibirsk
Vlag van Rusland
1 - 5
Vlag van Nederland
PSV
1 - 0 0 - 5
FC BATE Barysaw
Vlag van Wit-Rusland
5 - 1
Vlag van Portugal
Maritimo Funchal
3 - 0 2 - 1
FC Lausanne-Sport
Vlag van Zwitserland
2 - 2 ns (4 - 3)
Vlag van Rusland
Lokomotiv Moskou
1 - 1 1 - 1
Győri ETO FC
Vlag van Hongarije
1 - 4
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb
0 - 2 1 - 2
Odense BK
Vlag van Denemarken
3 - 1
Vlag van Schotland
Motherwell FC
2 - 1 1 - 0
PAOK Saloniki
Vlag van Griekenland
2 - 1
Vlag van Turkije
Fenerbahçe SK
1 - 0 1 - 1 nv
Villarreal CF
Vlag van Spanje
7 - 1
Vlag van Wit-Rusland
FK Dnepr Mahiljow
5 - 0 2 - 1
FC Timişoara
Vlag van Roemenië
0 - 3
Vlag van Engeland
Manchester City
0 - 1 0 - 2

Hoofdtoernooi

Groepsfase

Potindeling
Groep winnaars en nummers 2 gingen door naar de knock-outfase.
Pot 1
Team Coeff.
Vlag van Spanje
Atlético Madrid TV
63.951
Vlag van Engeland
Liverpool
115.371
Vlag van Spanje
Sevilla CL
108.951
Vlag van Portugal
FC Porto
76.659
Vlag van Spanje
Villarreal
70.951
Vlag van Rusland
CSKA Moskou
66.758
Vlag van Nederland
PSV
66.309
Vlag van Rusland
FK Zenit CL
61.258
Vlag van Italië
Juventus
59.867
Vlag van Portugal
Sporting CP
57.659
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
52.841
Vlag van Nederland
AZ
48.309
Pot 2
Team Coeff.
Vlag van Roemenië
Steaua Boekarest
47.898
Vlag van Frankrijk
Lille
46.748
Vlag van Oekraïne
Dynamo Kiev CL
42.910
Vlag van België
Anderlecht CL
42.580
Vlag van Duitsland
Bayer Leverkusen
40.841
Vlag van Frankrijk
Paris Saint-Germain
39.748
Vlag van België
Club Brugge
36.580
Vlag van Italië
Palermo
35.867
Vlag van Spanje
Getafe
33.951
Vlag van Turkije
Beşiktaş
33.890
Vlag van Engeland
Manchester City
33.371
Vlag van Italië
Sampdoria CL
30.867
Pot 3
Team Coeff.
Vlag van Tsjechië
Sparta Praag CL
27.395
Vlag van Griekenland
AEK Athene
25.979
Vlag van Oekraïne
Metalist Charkov
25.410
Vlag van Bulgarije
Levski Sofia
25.400
Vlag van Noorwegen
Rosenborg CL
23.980
Vlag van Oostenrijk
Red Bull Salzburg CL
19.915
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
15.400
Vlag van Denemarken
Odense
14.970
Vlag van Italië
SSC Napoli
14.867
Vlag van Duitsland
Borussia Dortmund
14.841
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb
14.466
Vlag van Wit-Rusland
BATE
13.308
Pot 4
Team Coeff.
Vlag van Griekenland
Aris Saloniki
12.979
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
11.915
Vlag van Griekenland
PAOK Saloniki
11.479
Vlag van Polen
Lech Poznań
11.008
Vlag van Oekraïne
Karpaty Lviv
7.910
Vlag van Zwitserland
Young Boys CL
7.675
Vlag van Nederland
FC Utrecht
7.309
Vlag van België
KAA Gent
6.580
Vlag van Zwitserland
Lausanne-Sport
5.675
Vlag van Moldavië
Sheriff Tiraspol CL
5.458
Vlag van Hongarije
Debrecen
5.350
Vlag van Kroatië
Hajduk Split
3.466

Groep A

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Salzburg 0 - 2 Manchester City
Juventus 3 - 3 Lech Poznań
30 sep. 2010 21:05 Lech Poznań 2 - 0 Salzburg
Manchester City 1 - 1 Juventus
21 okt. 2010 21:05 Manchester City 3 - 1 Lech Poznań
Salzburg 1 - 1 Juventus
4 nov. 2010 19:00 Lech Poznań 3 - 1 Manchester City
Juventus 0 - 0 Salzburg
1 dec. 2010 21:05 Manchester City 3 - 0 Salzburg
Lech Poznań 1 - 1 Juventus
16 dec. 2010 19:00 Salzburg 0 - 1 Lech Poznań
Juventus 1 - 1 Manchester City
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Engeland
Manchester City
6 3 2 1 11 6 +5 11
2
Vlag van Polen
Lech Poznań
6 3 2 1 11 8 +3 11
3
Vlag van Italië
Juventus
6 0 6 0 7 7 0 6
4
Vlag van Oostenrijk
Red Bull Salzburg
6 0 2 4 1 9 −8 2

Groep B

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Aris FC 1 - 0 Atlético Madrid
Bayer 04 Leverkusen 4 - 0 Rosenborg
30 sep. 2010 21:05 Rosenborg 2 - 1 Aris FC
Atlético Madrid 1 - 1 Bayer 04 Leverkusen
21 okt. 2010 21:05 Atlético Madrid 3 - 0 Rosenborg
Aris FC 0 - 0 Bayer 04 Leverkusen
4 nov. 2010 19:00 Rosenborg 1 - 2 Atlético Madrid
Bayer 04 Leverkusen 1 - 0 Aris FC
1 dec. 2010 21:05 Atlético Madrid 2 - 3 Aris FC
Rosenborg 0 - 1 Bayer 04 Leverkusen
16 dec. 2010 19:00 Aris FC 2 - 0 Rosenborg
Bayer 04 Leverkusen 1 - 1 Atlético Madrid
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Duitsland
Bayer 04 Leverkusen
6 3 3 0 8 2 +6 12
2
Vlag van Griekenland
Aris FC
6 3 1 2 7 5 +2 10
3
Vlag van Spanje
Atlético Madrid
6 2 2 2 9 7 +2 8
4
Vlag van Noorwegen
Rosenborg BK
6 1 0 5 3 13 −10 3

Groep C

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Lille 1 - 2 Sporting CP
Levski Sofia 3 - 2 KAA Gent
30 sep. 2010 21:05 KAA Gent 1 - 1 Lille
Sporting CP 5 - 0 Levski Sofia
21 okt. 2010 21:05 Sporting CP 5 - 1 KAA Gent
Lille 1 - 0 Levski Sofia
4 nov. 2010 19:00 KAA Gent 3 - 1 Sporting CP
Levski Sofia 2 - 2 Lille
1 dec. 2010 21:05 Sporting CP 1 - 0 Lille
KAA Gent 1 - 0 Levski Sofia
16 dec. 2010 19:00 Lille 3 - 0 KAA Gent
Levski Sofia 1 - 0 Sporting CP
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Portugal
Sporting Lissabon
6 4 0 2 14 6 +8 12
2
Vlag van Frankrijk
Lille OSC
6 2 2 2 8 6 +2 8
3
Vlag van België
KAA Gent
6 2 1 3 8 13 −5 7
4
Vlag van Bulgarije
Levski Sofia
6 2 1 3 6 11 −5 7

Groep D

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Dinamo Zagreb 2 - 0 Villarreal
Club Brugge 1 - 1 PAOK FC
30 sep. 2010 21:05 PAOK FC 1 - 0 Dinamo Zagreb
Villarreal 2 - 1 Club Brugge
21 okt. 2010 21:05 Villarreal 1 - 0 PAOK FC
Dinamo Zagreb 0 - 0 Club Brugge
4 nov. 2010 19:00 PAOK FC 1 - 0 Villarreal
Club Brugge 0 - 2 Dinamo Zagreb
2 dec. 2010 21:05 Villarreal 3 - 0 Dinamo Zagreb
PAOK FC 1 - 1 Club Brugge
15 dec. 2010 19:00 Dinamo Zagreb 0 - 1 PAOK FC
Club Brugge 1 - 2 Villarreal
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Spanje
Villarreal CF
6 4 0 2 8 5 +3 12
2
Vlag van Griekenland
PAOK Saloniki
6 3 2 1 5 3 +2 11
3
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb
6 2 1 3 4 5 −1 7
4
Vlag van België
Club Brugge
6 0 3 3 4 8 −4 3

Groep E

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 AZ 2 - 1 FC Sheriff
Dinamo Kiev 2 - 2 BATE Borisov
30 sep. 2010 21:05 BATE Borisov 4 - 1 AZ
FC Sheriff 2 - 0 Dinamo Kiev
21 okt. 2010 21:05 FC Sheriff 0 - 1 BATE Borisov
AZ 1 - 2 Dinamo Kiev
4 nov. 2010 19:00 BATE Borisov 3 - 1 FC Sheriff
Dinamo Kiev 2 - 0 AZ
2 dec. 2010 21:05 FC Sheriff 1 - 1 AZ
BATE Borisov 1 - 4 Dinamo Kiev
15 dec. 2010 19:00 AZ 3 - 0 BATE Borisov
Dinamo Kiev 0 - 0 FC Sheriff
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Oekraïne
Dynamo Kiev
6 3 2 1 10 6 +4 11
2
Vlag van Wit-Rusland
FK BATE Borisov
6 3 1 2 11 11 0 10
3
Vlag van Nederland
AZ
6 2 1 3 8 10 −2 7
4
Vlag van Moldavië
FC Sheriff Tiraspol
6 1 2 3 5 7 −2 5

Groep F

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Sparta Praag 3 - 2 Palermo
Lausanne-Sport 0 - 3 CSKA Moskou
30 sep. 2010 19:00 CSKA Moskou 3 - 0 Sparta Praag
21:05 Palermo 1 - 0 Lausanne-Sport
21 okt. 2010 21:05 Palermo 0 - 3 CSKA Moskou
Sparta Praag 3 - 3 Lausanne-Sport
4 nov. 2010 19:00 CSKA Moskou 3 - 1 Palermo
Lausanne-Sport 1 - 3 Sparta Praag
2 dec. 2010 21:05 Palermo 2 - 2 Sparta Praag
CSKA Moskou 5 - 0 Lausanne-Sport
15 dec. 2010 19:00 Sparta Praag 1 - 1 CSKA Moskou
Lausanne-Sport 0 - 1 Palermo
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Rusland
CSKA Moskou
6 5 1 0 18 2 +16 16
2
Vlag van Tsjechië
Sparta Praag
6 2 3 1 12 12 0 9
3
Vlag van Italië
US Palermo
6 2 1 3 7 11 −4 7
4
Vlag van Zwitserland
FC Lausanne-Sport
6 0 1 5 4 16 −12 1

Groep G

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Anderlecht 1 - 3 Zenit
AEK Athene 3 - 1 Hajduk Split
30 sep. 2010 19:00 Hajduk Split 1 - 0 Anderlecht
Zenit 4 - 2 AEK Athene
21 okt. 2010 19:00 Zenit 2 - 0 Hajduk Split
Anderlecht 3 - 0 AEK Athene
4 nov. 2010 21:05 Hajduk Split 2 - 3 Zenit
AEK Athene 1 - 1 Anderlecht
1 dec. 2010 19:00 Zenit 3 - 1 Anderlecht
Hajduk Split 1 - 3 AEK Athene
16 dec. 2010 21:05 Anderlecht 2 - 0 Hajduk Split
AEK Athene 0 - 3 Zenit
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
6 6 0 0 18 6 +12 18
2
Vlag van België
RSC Anderlecht
6 2 1 3 8 8 0 7
3
Vlag van Griekenland
AEK Athene
6 2 1 3 9 13 −4 7
4
Vlag van Kroatië
HNK Hajduk Split
6 1 0 5 5 13 −8 3

Groep H

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 VfB Stuttgart 3 - 0 Young Boys
Getafe 2 - 1 Odense
30 sep. 2010 19:00 Odense 1 - 2 VfB Stuttgart
Young Boys 2 - 0 Getafe
21 okt. 2010 19:00 Young Boys 4 - 2 Odense
VfB Stuttgart 1 - 0 Getafe
4 nov. 2010 21:05 Odense 2 - 0 Young Boys
Getafe 0 - 3 VfB Stuttgart
1 dec. 2010 19:00 Young Boys 4 - 2 VfB Stuttgart
Odense 1 - 1 Getafe
16 dec. 2010 21:05 VfB Stuttgart 5 - 1 Odense
Getafe 1 - 0 Young Boys
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
6 5 0 1 16 6 +10 15
2
Vlag van Zwitserland
BSC Young Boys
6 3 0 3 10 10 0 9
3
Vlag van Spanje
Getafe CF
6 2 1 3 4 8 −4 7
4
Vlag van Denemarken
Odense BK
6 1 1 4 8 14 −6 4

Groep I

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Debreceni 0 - 5 Metalist Charkov
PSV 1 - 1 Sampdoria
30 sep. 2010 19:00 Sampdoria 1 - 0 Debreceni
Metalist Charkov 0 - 2 PSV
21 okt. 2010 19:00 Metalist Charkov 2 - 1 Sampdoria
Debreceni 1 - 2 PSV
4 nov. 2010 21:05 Sampdoria 0 - 0 Metalist Charkov
PSV 3 - 0 Debreceni
1 dec. 2010 19:00 Metalist Charkov 2 - 1 Debreceni
Sampdoria 1 - 2 PSV
16 dec. 2010 21:05 Debreceni 2 - 0 Sampdoria
PSV 0 - 0 Metalist Charkov
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Nederland
PSV
6 4 2 0 10 3 +7 14
2
Vlag van Oekraïne
Metalist Charkov
6 3 2 1 9 4 +5 11
3
Vlag van Italië
UC Sampdoria
6 1 2 3 4 7 −3 5
4
Vlag van Hongarije
Debreceni VSC
6 1 0 5 4 13 −9 3

Groep J

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Karpaty Lviv 3 - 4 Borussia Dortmund
Sevilla 0 - 1 PSG
30 sep. 2010 19:00 PSG 2 - 0 Karpaty Lviv
Borussia Dortmund 0 - 1 Sevilla
21 okt. 2010 19:00 Borussia Dortmund 1 - 1 PSG
Karpaty Lviv 0 - 1 Sevilla
4 nov. 2010 21:05 PSG 0 - 0 Borussia Dortmund
Sevilla 4 - 0 Karpaty Lviv
2 dec. 2010 19:00 Borussia Dortmund 3 - 0 Karpaty Lviv
PSG 4 - 2 Sevilla
15 dec. 2010 21:05 Karpaty Lviv 1 - 1 PSG
Sevilla 2 - 2 Borussia Dortmund
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Frankrijk
Paris Saint-Germain
6 3 3 0 9 4 +5 12
2
Vlag van Spanje
Sevilla FC
6 3 1 2 10 7 +3 10
3
Vlag van Duitsland
Borussia Dortmund
6 2 3 1 10 7 +3 9
4
Vlag van Oekraïne
Karpaty Lviv
6 0 1 5 4 15 −11 1

Groep K

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Napoli 0 - 0 FC Utrecht
Liverpool 4 - 1 Steaua
30 sep. 2010 19:00 Steaua 3 - 3 Napoli
FC Utrecht 0 - 0 Liverpool
21 okt. 2010 19:00 FC Utrecht 1 - 1 Steaua
Napoli 0 - 0 Liverpool
4 nov. 2010 21:05 Steaua 3 - 1 FC Utrecht
Liverpool 3 - 1 Napoli
2 dec. 2010 19:00 FC Utrecht 3 - 3 Napoli
Steaua 1 - 1 Liverpool
15 dec. 2010 21:05 Napoli 1 - 0 Steaua
Liverpool 0 - 0 FC Utrecht
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Engeland
Liverpool FC
6 2 4 0 8 3 +5 10
2
Vlag van Italië
SSC Napoli
6 1 4 1 8 9 −1 7
3
Vlag van Roemenië
Steaua Boekarest
6 1 3 2 9 11 −2 6
4
Vlag van Nederland
FC Utrecht
6 0 5 1 5 7 −2 5

Groep L

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Beşiktaş 1 - 0 CSKA Sofia
FC Porto 3 - 0 Rapid Wien
30 sep. 2010 19:00 Rapid Wien 1 - 2 Beşiktaş
CSKA Sofia 0 - 1 FC Porto
21 okt. 2010 19:00 CSKA Sofia 0 - 2 Rapid Wien
Beşiktaş 1 - 3 FC Porto
4 nov. 2010 19:00 Rapid Wien 1 - 2 CSKA Sofia
FC Porto 1 - 1 Beşiktaş
2 dec. 2010 19:00 CSKA Sofia 1 - 2 Beşiktaş
Rapid Wien 1 - 3 FC Porto
15 dec. 2010 21:05 Beşiktaş 2 - 0 Rapid Wien
FC Porto 3 - 1 CSKA Sofia
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Portugal
FC Porto
6 5 1 0 14 4 +10 16
2
Vlag van Turkije
Beşiktaş JK
6 4 1 1 9 6 +3 13
3
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
6 1 0 5 4 10 −6 3
4
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
6 1 0 5 5 12 −7 3

Laatste 32

De heenduels in deze ronde werden op 17 februari gespeeld, de returns op 24 februari. Vanuit de Champions League stroomden de acht nummers drie uit de groepsfase in. De groepswinnaars en de vier beste nummers drie uit de Champions League kregen een geplaatste loting en spelen het eerste duel uit.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
SSC Napoli
Vlag van Italië
1 - 2
Vlag van Spanje
Villarreal CF
0 - 0 1 - 2
Rangers FC
Vlag van Schotland
(u) 3 - 3
Vlag van Portugal
Sporting Lissabon
1 - 1 2 - 2
Sparta Praag
Vlag van Tsjechië
0 - 1
Vlag van Engeland
Liverpool FC
0 - 0 0 - 1
RSC Anderlecht
Vlag van België
0 - 5
Vlag van Nederland
Ajax
0 - 3 0 - 2
Lech Poznań
Vlag van Polen
1 - 2
Vlag van Portugal
SC Braga
1 - 0 0 - 2
Beşiktaş JK
Vlag van Turkije
1 - 8
Vlag van Oekraïne
FC Dynamo Kiev
1 - 4 0 - 4
FC Basel
Vlag van Zwitserland
3 - 4
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
2 - 3 1 - 1
BSC Young Boys
Vlag van Zwitserland
3 - 4
Vlag van Rusland
FK Zenit Sint-Petersburg
2 - 1 1 - 3
Aris FC
Vlag van Griekenland
0 - 3
Vlag van Engeland
Manchester City FC
0 - 0 0 - 3
PAOK Saloniki
Vlag van Griekenland
1 - 2
Vlag van Rusland
CSKA Moskou
0 - 1 1 - 1
Sevilla FC
Vlag van Spanje
2 - 2 (u)
Vlag van Portugal
FC Porto
1 - 2 1 - 0
Roebin Kazan
Vlag van Rusland
2 - 4
Vlag van Nederland
FC Twente
0 - 2 2 - 2
Lille OSC
Vlag van Frankrijk
3 - 5
Vlag van Nederland
PSV
2 - 2 1 - 3
SL Benfica
Vlag van Portugal
4 - 1
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
2 - 1 2 - 0
FK BATE Borisov
Vlag van Wit-Rusland
2 - 2 (u)
Vlag van Frankrijk
Paris Saint-Germain
2 - 2 0 - 0
Metalist Charkov
Vlag van Oekraïne
0 - 6
Vlag van Duitsland
Bayer 04 Leverkusen
0 - 4 0 - 2

Achtste finale

De heenduels in de achtste finales werden op 10 maart gespeeld, de returns op 17 maart.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
SL Benfica
Vlag van Portugal
3 - 2
Vlag van Frankrijk
Paris Saint-Germain
2 - 1 1 - 1
FC Dynamo Kiev
Vlag van Oekraïne
2 - 1
Vlag van Engeland
Manchester City FC
2 - 0 0 - 1
FC Twente
Vlag van Nederland
3 - 2
Vlag van Rusland
FK Zenit Sint-Petersburg
3 - 0 0 - 2
Ajax
Vlag van Nederland
0 - 4
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
0 - 1 0 - 3
CSKA Moskou
Vlag van Rusland
1 - 3
Vlag van Portugal
FC Porto
0 - 1 1 - 2
PSV
Vlag van Nederland
1 - 0
Vlag van Schotland
Rangers FC
0 - 0 1 - 0
Bayer 04 Leverkusen
Vlag van Duitsland
3 - 5
Vlag van Spanje
Villarreal CF
2 - 3 1 - 2
SC Braga
Vlag van Portugal
1 - 0
Vlag van Engeland
Liverpool FC
1 - 0 0 - 0

Kwartfinale

De heenduels werden op 7 april gespeeld, de returns op 14 april.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Porto
Vlag van Portugal
10 - 3
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
5 - 1 5 - 2
Benfica
Vlag van Portugal
6 - 3
Vlag van Nederland
PSV
4 - 1 2 - 2
Villarreal CF
Vlag van Spanje
8 - 2
Vlag van Nederland
FC Twente
5 - 1 3 - 1
FC Dynamo Kiev
Vlag van Oekraïne
1 - 1 (u)
Vlag van Portugal
SC Braga
1 - 1 0 - 0

Halve finale

De heenduels werden op 28 april gespeeld, de returns op 5 mei.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
SL Benfica
Vlag van Portugal
2 - 2 (u)
Vlag van Portugal
SC Braga
2 - 1 0 - 1
FC Porto
Vlag van Portugal
7 - 4
Vlag van Spanje
Villarreal CF
5 - 1 2 - 3

Finale

Zie Finale Europa League 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

18 mei 2011
20:45
FC Porto
Vlag van Portugal
1 - 0
Vlag van Portugal
SC Braga
Vlag van Ierland
Aviva Stadium, Dublin
Toeschouwers: 45.391
Scheidsrechter:
Vlag van Spanje
Carlos Velasco
Falcao
Goal
 44'

Kampioen

UEFA Europa League 2010/2011
Vlag van Portugal

FC Porto
2de titel

Prijzengeld

Naast tv-inkomsten die erg variabel zijn per club en per land (zgn. Market Pool), zijn er nog vaste bedragen die gewonnen konden worden naargelang de prestaties van de deelnemende clubs als prijzengeld. Deze gelden werden in het Europa League seizoen 2010/11 door de UEFA als volgt verdeeld, indien de genoemde ronde bereikt werd:[1]

Eerste kwalificatieronde: € 90.000
Tweede kwalificatieronde: € 90.000
Derde kwalificatieronde: € 90.000
Play-offronde: € 90.000
Groepsfase: € 640.000

Voor elk gespeelde wedstrijd in de groepsfase: € 60.000
Bonus voor een overwinning: € 140.000
Bonus voor een gelijkspel: € 70.000

Laatste 32: € 200.000
Achtste finale: € 300.000
Kwartfinale: € 400.000
Halve finale: € 700.000
Verliezend finalist: € 2.000.000
Winnaar Europa League 2010/11: € 3.000.000

Inkomsten Belgische en Nederlandse deelnemers

Prijzengeld per Belgische club (inclusief market pool):

RSC Anderlecht € 1.719.893
KAA Gent € 1.529.844
Club Brugge € 1.318.844

Prijzengeld per Nederlandse club (inclusief market pool):

PSV € 3.121.660
AZ € 1.621.877
FC Utrecht € 1.621.877
FC Twente* € 1.148.783
Ajax* € 590.214
  • FC Twente en Ajax namen deel aan de groepsfase van de Champions League alvorens in te stromen in de Europa League.

Aantal deelnemers per land per ronde

Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde P-O-ronde Groepsfase Laatste 32 1/8e finale 1/4e finale 1/2e finale Finale Winnaar
Vlag van Portugal
 Portugal
3 3 3 3 2 4 3 3 3 2 1
Vlag van Spanje
 Spanje
2 2 2 2 4 2 1 1 1
Vlag van Nederland
Nederland
4 4 4 4 3 3 3 2
Vlag van Rusland
 Rusland
3 3 3 3 2 4 3 1
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
4 4 4 4 3 2 1 1
Vlag van Engeland
Engeland
3 3 3 3 2 2 2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 3 3 3 3 2 1
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 3 3 2 2 2 1
Vlag van Schotland
Schotland
4 4 4 3 0 1 1
Vlag van Griekenland
 Griekenland
4 4 4 3 3 2
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
3 3 3 2 2 2
Vlag van Italië
 Italië
3 3 3 3 4 1
Vlag van België
 België
4 4 4 3 3 1
Vlag van Turkije
 Turkije
4 4 4 4 1 1
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
4 4 3 3 1 1
Vlag van Polen
 Polen
4 4 4 1 1 1
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
3 3 3 0 1 1
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
4 4 4 3 2
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
3 3 3 3 2
Vlag van Kroatië
 Kroatië
4 4 2 2 2
Vlag van Roemenië
 Roemenië
5 5 5 4 1
Vlag van Denemarken
 Denemarken
4 4 4 2 1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4 3 2 2 1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3 3 2 0 1
Vlag van Moldavië
 Moldavië
3 3 0 0 1
Vlag van Cyprus
 Cyprus
4 4 4 3
Vlag van Zweden
 Zweden
5 5 4 2
Vlag van Finland
 Finland
5 5 3 1
Vlag van Israël
 Israël
3 3 2 1
Vlag van Wales
Wales
4 2 2 1
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
4 2 1 1
Vlag van Azerbeidzjan
 Azerbeidzjan
3 2 1 1
Vlag van Slovenië
 Slovenië
3 2 1 1
Vlag van Slowakije
 Slowakije
3 2 1 1
Vlag van Servië
 Servië
3 3 3
Vlag van Georgië
 Georgië
3 3 2
Vlag van Macedonië
 Macedonië
3 2 2
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
3 3 1
Vlag van Ierland
 Ierland
3 3 1
Vlag van Montenegro
 Montenegro
3 2 1
Vlag van Litouwen
 Litouwen
3 3
De Ulster Banner
Noord-Ierland
3 2 1
Vlag van Albanië
 Albanië
3 2
Vlag van IJsland
 IJsland
3 2
Vlag van Letland
 Letland
3 2
Vlag van Andorra
 Andorra
3 1
Vlag van Luxemburg
 Luxemburg
3 1
Vlag van Faeröer
 Faeröer
3 1
Vlag van Armenië
 Armenië
3 1
Vlag van Estland
 Estland
3 1
Vlag van San Marino
 San Marino
2 1
Vlag van Malta
 Malta
2 1
Vlag van Liechtenstein
 Liechtenstein
1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Europa League 2010/11
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.