For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 2022.

Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 2022

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Verenigde Staten op de Olympische Spelen
Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 2022
Land Verenigde Staten
IOC-landcode USA
NOC United States Olympic Committee
externe link
Olympische Winterspelen 2022 in Peking
Aantal deelnemers 222
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 4
goud
8
zilver
10
brons
7
totaal
25
Verenigde Staten op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Verenigde Staten op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

De Verenigde Staten was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2022 in Peking, China.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Bobsleeën Kaillie Humphries monobob (v) Goud
Freestyleskiën Alexander Hall big air (m) Goud
Freestyleskiën Chloe Kim halfpipe (v) Goud
Freestyleskiën Ashley Caldwell
Christopher Lillis
Justin Schoenefeld
aerials team Goud
Kunstrijden Nathan Chen kunstrijden (m) Goud
Schaatsen Erin Jackson 500 m (v) Goud
Snowboarden Lindsey Jacobellis snowboardcross (v) Goud
Snowboarden Nick Baumgartner
Lindsey Jacobellis
snowboardcross team Goud
Alpineskiën Ryan Cochran-Siegle Super G (m) Zilver
Bobsleeën Elana Meyers Taylor Monobob (v) Zilver
Freestyleskiën Colby Stevenson Big air (m) Zilver
Freestyleskiën David Wise Halfpipe (m) Zilver
Freestyleskiën Jaelin Kauf Moguls (v) Zilver
Freestyleskiën Nick Goepper Slopestyle (m) Zilver
IJshockey Cayla Barnes
Megan Bozek
Hannah Brandt
Dani Cameranesi
Alexandra Carpenter
Alex Cavallini
Jesse Compher
Kendall Coyne Schofield
Brianna Decker
Jincy Dunne
Savannah Harmon
Caroline Harvey
Nicole Hensley
Megan Keller
Amanda Kessel
Hilary Knight
Abbey Murphy
Kelly Pannek
Maddie Rooney
Abby Roque
Hayley Scamurra
Lee Stecklein
Grace Zumwinkle
IJshockey (v) Zilver
Kunstrijden Nathan Chen
Vincent Zhou
Karen Chen
Alexa Knierim
Brandon Frazier
Madison Hubbell
Zachary Donohue
Madison Chock
Evan Bates
Landenteam Zilver
Langlaufen Jessie Diggins 30 km vrije stijl (v) Zilver
Snowboarden Julia Marino Slopestyle (v) Zilver
Bobsleeën Elana Meyers Taylor
Sylvia Hoffman
Tweemansbob (v) Brons
Freestyleskiën Megan Nick Aerials (v) Brons
Freestyleskiën Alex Ferreira Halfpipe (m) Brons
Kunstrijden Madison Hubbell
Zachary Donohue
IJsdansen Brons
Langlaufen Jessie Diggins Sprint (v) Brons
Schaatsen Brittany Bowe 1000 m (v) Brons
Schaatsen Ethan Cepuran
Casey Dawson
Emery Lehman
Joey Mantia
Ploegenachtervolging (m) Brons

Deelnemers en resultaten

Alpine skiing pictogram.svg
Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Maximaal vier deelnemers per onderdeel

Mannen
Naam Onderdeel 1e run 2e run Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Bryce Bennett Afdaling n.v.t. 1:44,25 19
Super G n.v.t. 1:21,80 17
Ryan Cochran-Siegle Afdaling n.v.t. 1:43,91 14
Reuzenslalom DNF niet geplaatst
Super G n.v.t. 1:19,98 Zilver
Tommy Ford Reuzenslalom 1:05,07 19 1:07,34 7 2:12,41 12
Travis Ganong Afdaling n.v.t. 1:44,39 20
Super G n.v.t. 1:21,37 12
River Radamus Reuzenslalom 1:03,79 9 1:07,16 5 2:10,95 4
Super G n.v.t. 1:21,63 15
Luke Winters Reuzenslalom DNF niet geplaatst
Slalom DNF niet geplaatst
Vrouwen
Naam Onderdeel 1e run 2e run Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Keely Cashman Alpine combinatie 1:33,09 7 DNF
Afdaling n.v.t. 1:34,13 17
Super G n.v.t. 1:15,99 27
Katie Hensien Slalom 55,43 31 53,88 23 1:49,31 26
AJ Hurt Reuzenslalom DNF
Slalom 56,68 40 55,51 34 1:52,19 34
Tricia Mangan Alpine combinatie 1:35,89 20 57,05 8 2:32,94 11
Paula Moltzan Reuzenslalom 59,57 17 58,50 12 1:58,07 12
Slalom 52,79 6 53,39 20 1:46,18 8
Nina O'Brien Reuzenslalom 58,81 6 DQ
Mikaela Shiffrin Alpine combinatie 1:32,98 5 DNF
Afdaling n.v.t. 1:34,36 18
Reuzenslalom DNF
Slalom DNF
Super G n.v.t. 1:14,30 9
Jacqueline Wiles Afdaling n.v.t. 1:34,60 21
Alix Wilkinson Afdaling n.v.t. DNF
Super G n.v.t. DNF
Isabella Wright Alpine combinatie 1:33,72 15 DNF
Super G n.v.t. 1:15,37 21
Gemengd
Naam Onderdeel Eerste ronde Kwartfinale Halve finale Finale / BM
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Rang
Tommy Ford
Paula Moltzan
River Radamus
Mikaela Shiffrin
Landenwedstrijd
Vlag van Slowakije
 SVK
3 - 1
Vlag van Italië
 ITA
3 - 1
Vlag van Duitsland
 GER
1 - 3
Vlag van Noorwegen
 NOR
2 - 2
4

Biathlon pictogram.svg
Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Jake Brown Individueel 52:45,4 2 (0+0+2+0) 28
Sprint 26:04,7 2 (0+2) 36
Achtervolging 45:14,1 6 (3+1+2+0) 40
Sean Doherty Individueel 53:55,8 4 (1+1+1+1) 42
Sprint 26:35,2 4 (1+3) 47
Achtervolging 45:38,8 7 (1+1+3+2) 43
Leif Nordgren Individueel 59:29,8 7 (2+2+1+2) 87
Sprint 27:31,8 3 (0+3) 83
Paul Schommer Individueel 53:27,6 3 (0+1+0+2) 35
Sprint 27:13,3 4 (1+3) 74

Sean Doherty
Jake Brown
Paul Schommer
Leif Nordgren
Estafette 1:25:33,0
20:47,2
21:11,5
21:21,2
22:13,1
16 (1+4+2+9)
5 (0+1+1+3)
4 (0+0+1+3)
2 (0+0+0+2)
5 (1+3+0+1)
13
Vrouwen
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Susan Dunklee Individueel 51:46,0 4 (1+1+0+2) 63
Sprint 22:39,5 0 (0+0) 27
Achtervolging 40:18,9 3 (0+0+2+1) 40
Clare Egan Individueel 49:08,9 5 (1+0+3+1) 39
Sprint 23:16,4 3 (1+2) 46
Achtervolging 40:17,0 4 (0+0+2+2) 38
Deedra Irwin Individueel 45:14,1 1 (0+0+0+1) 7
Sprint 23:10,1 2 (0+2) 37
Achtervolging 41:01,0 4 (0+0+1+3) 47
Massastart 43:42,1 6 (1+3+1+1) 23
Joanne Reid Individueel 51:06,3 5 (0+3+0+2) 57
Sprint 22:54,9 2 (0+2) 34
Achtervolging 39:06,7 3 (0+0+0+3) 29

Susan Dunklee
Clare Egan
Deedra Irwin
Joanne Reid
Estafette 1:15:51,3
18:44,8
19:04,1
19:17,1
18:45,3
11 (0+2+2+7)
0 (0+0+0+0)
6 (0+2+1+3)
4 (0+0+1+3)
1 (0+0+0+1)
11
Gemengd
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang

Susan Dunklee
Clare Egan
Sean Doherty
Paul Schommer
Estafette 1:08:58,3
18:52,3
17:38,8
15:27,8
16:59,4
13 (1+8+0+4)
5 (0+3+0+2)
1 (0+1+0+0)
1 (0+1+0+0)
6 (1+3+0+2)
7

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleeën

Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Hunter Church *
Charlie Volker
Tweemansbob (m) 1:00,38 25 1:01,40 30 1:00,53 25 niet geplaatst 27
Hakeem Abdul-Saboor
Frank Del Duca *
59,87 13 1:00,22 15 59,86 11 1:00,15 12 4:00,10 13
Hunter Church *
Kristopher Horn
Charlie Volker
Josh Williamson
Viermansbob (m) 58,91 11 59,70 19 58,96 8 59,49 13 3:57,06 10
Hakeem Abdul-Saboor
Frank Del Duca *
James Reed
Carlo Valdes
59,26 14 59,56 15 59,39 17 59,44 9 3:57,65 13
Kaillie Humphries Monobob (v) 1:04,44 1 1:04,66 1 1:04,87 1 1:05,30 3 4:19,27 Goud
Elana Meyers Taylor 1:05,12 3 1:05,30 3 1:05,28 3 1:05,11 1 4:20,81 Zilver
Kaillie Humphries *
Kaysha Love
Tweemansbob (v) 1:01,41 4 1:01,97 9 1:01,75 6 1:01,91 8 4:07,04 7
Elana Meyers Taylor *
Sylvia Hoffman
1:01,26 3 1:01,53 3 1:01,13 3 1:01,56 3 4:05,48 Brons

* – Geeft de bestuurder van de slee aan

Curling pictogram.svg
Curling

Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Onderdeel Groepsfase Tiebreaker Halve finale Finale / BM
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang
John Shuster
Chris Plys
Matt Hamilton
John Landsteiner
Colin Hufman
Mannen Vlag van Rusland ROC
6 - 5
Vlag van Zweden
 SWE
4 - 7
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
9 - 7
Vlag van Noorwegen
 NOR
6 - 7
Vlag van Canada
 CAN
5 - 10
Vlag van China
 CHN
8 - 6
Vlag van Zwitserland
 SUI
7 - 4
Vlag van Italië
 ITA
4 - 10
Vlag van Denemarken
 DEN
7 - 5
4 n.v.t.
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
4 - 8
Vlag van Canada
 CAN
5 - 8
4
Tabitha Peterson
Nina Roth
Becca Hamilton
Tara Peterson
Aileen Geving
Vrouwen Vlag van Rusland ROC
9 - 3
Vlag van Denemarken
 DEN
7 - 5
Vlag van China
 CHN
8 - 4
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
5 - 10
Vlag van Zweden
 SWE
4 - 10
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
8 - 6
Vlag van Zwitserland
 SUI
6 - 9
Vlag van Canada
 CAN
6 - 7
Vlag van Japan
 JPN
7 -10
6 --
Vicky Persinger
Chris Plys
Gemengddubbel
Vlag van Australië
 AUS
6 – 5
Vlag van Italië
 ITA
4 - 8
Vlag van Noorwegen
 NOR
6 - 11
Vlag van Zweden
 SWE
8 - 7
Vlag van China
 CHN
7 - 5
Vlag van Canada
 CAN
2 - 7
Vlag van Tsjechië
 CZE
8 - 10
Vlag van Zwitserland
 SUI
5 - 6
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
4 - 8
8 --

Freestyle skiing pictogram.svg
Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Aerials
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Sprong 1 Sprong 2 Sprong 1 Sprong 2 Sprong 3
Christopher Lillis Mannen 119,91 6 Bye 125,67 2 122,17 3 103,00 6
Eric Loughran 121,24 4 Bye 111,95 10 90,50 11 niet geplaatst 12
Justin Schoenefeld 118,59 8 105,88 5 120,36 7 123,53 2 106,50 5
Ashley Caldwell Vrouwen 101,31 2 Bye 103,92 1 105,60 1 83,71 4
Kaila Kuhn 84,24 8 86,62 3 76,49 7 85,68 6 niet geplaatst 8
Megan Nick 89,18 7 85,65 2 95,17 4 90,24 5 93,76 Brons
Winter Vinecki 78,96 13 70,56 9 niet geplaatst 15
Ashley Caldwell
Christopher Lillis
Justin Schoenefeld
Gemengd n.v.t. 330,55 2 338,34 Goud n.v.t.
Big air
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Run 3 Totaal Rang Run 1 Run 2 Run 3 Totaal Rang
Mac Forehand Mannen 77,75 92,00 79,00 171,00 8 60,75 19,50 42,00 80,25 11
Nick Goepper 78,25 49,50 21,75 127,75 22 niet geplaatst 22
Alexander Hall 87,00 90,75 89,50 180,25 2 68,25 92,50 27,00 160,75 8
Colby Stevenson 83,75 90,50 56,00 174,25 5 34,75 91,75 91,25 183,00 Zilver
Caroline Claire Vrouwen 20,00 17,25 DNS 20,00 24 niet geplaatst 24
Marin Hamill 61,50 66,00 66,25 132,25 14 niet geplaatst 14
Darian Stevens 84,75 10,00 67,25 152,00 8 56,75 50,75 18,25 75,00 11
Maggie Voisin 16,25 60,00 68,00 128,00 15 niet geplaatst 15
Halfpipe
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Aaron Blunck Mannen 26,25 92,00 92,00 1 70,25 78,25 13,50 78,25 7
Alex Ferreira 84,25 69,50 84,25 7 86,75 83,75 67,75 86,75 Brons
Birk Irving 83,25 89,75 89,75 3 80,00 32,50 48,00 80,00 5
David Wise 88,75 89,00 89,00 4 90,75 7,75 40,00 90,75 Zilver
Hannah Faulhaber Vrouwen 84,25 82,00 84,25 9 85,25 84,50 19,00 85,25 6
Devin Logan 71,00 62,00 71,00 13 niet geplaatst 13
Carly Margulies 79,00 82,25 82,25 10 24,75 1,75 61,00 61,00 11
Brita Sigourney 80,50 84,50 84,50 8 70,75 60,00 12,25 70,75 10
Moguls
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Run 1 Run 2 Run 3
Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang
Cole McDonald Mannen 25,41 61,78 76,27 5 Bye 25,29 61,13 75,78 14 niet geplaatst 14
Nick Page 24,36 54,83 70,71 21 25,30 62,72 77,36 3 25,98 63,06 76,80 10 25,63 62,72 76,92 6 25,68 64,66 78,90 5
Dylan Walczyk 25,03 60,87 75,86 10 Bye 25,13 60,27 75,13 16 niet geplaatst 16
Bradley Wilson DNF 25,29 58,29 72,94 15 niet geplaatst 25
Olivia Giaccio Vrouwen 29,56 63,42 78,11 4 Bye 29,73 63,87 78,37 5 29,50 62,81 77,57 6 29,60 60,97 75,61 6
Jaelin Kauf 26,97 61,54 79,15 3 Bye 27,00 61,75 79,32 4 26,49 61,97 80,12 2 26,37 62,00 80,28 Zilver
Kai Owens DNS 29,67 55,36 69,92 8 28,34 59,20 75,26 6 28,54 49,65 65,49 10 niet geplaatst 10
Hannah Soar 29,25 59,49 74,53 7 Bye 29,70 59,17 73,70 11 28,95 59,78 75,16 7 niet geplaatst 7
Skicross
Naam Onderdeel Kwalificatie Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Rang Rang Rang Rang
Tyler Wallasch Mannen 1:13,55 24 4 niet geplaatst
Slopestyle
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Mac Forehand Mannen 51,21 37,80 51,21 20 niet geplaatst 20
Nick Goepper 82,51 80,23 82,51 3 45,75 86,48 53,45 86,48 Zilver
Alexander Hall 79,13 40,60 79,13 5 90,01 86,38 31,41 90,01 Goud
Colby Stevenson 78,01 35,80 78,01 6 77,41 41,73 55,18 77,41 7
Caroline Claire Vrouwen DNS niet geplaatst
Marin Hamill 69,43 37,36 69,43 7 DNS 12
Darian Stevens 6,18 50,01 50,01 18 niet geplaatst 18
Maggie Voisin 72,78 65,93 72,78 4 35,48 74,28 66,03 74,28 5

Ice hockey pictogram.svg
IJshockey

Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Onderdeel Groepsfase Play-off Kwartfinale Halve finale Finale / BM
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang
Mannen
Vlag van China
 CHN
8-0
Vlag van Canada
 CAN
2-4
Vlag van Duitsland
 GER
3-2
n.v.t. 1 Bye
Vlag van Slowakije
 SVK
2-3
niet geplaatst
Vrouwen
Vlag van Finland
 FIN
2-5
Vlag van Rusland ROC
5-0
Vlag van Zwitserland
 SUI
0-8
Vlag van Canada
 CAN
2-4
2 n.v.t.
Vlag van Tsjechië
 CZE
4-1
Vlag van Finland
 FIN
4-1
Vlag van Canada
 CAN
3-2
Zilver
Olympiër Onderdeel Resultaat
Nick Abruzzese
Kenny Agostino
Matty Beniers
Brendan Brisson
Noah Cates
Sean Farrell
Sam Hentges
Matthew Knies
Marc McLaughlin
Ben Meyers
Andy Miele
Brian O’Neill
Nick Shore
Nathan Smith
Brian Cooper
Brock Faber
Drew Helleson
Steven Kampfer
Aaron Ness
Nick Perbix
Jake Sanderson
David Warsofsky
Drew Commesso
Strauss Mann
Pat Nagle
mannen kwartfinale
Cayla Barnes
Megan Bozek
Hannah Brandt
Dani Cameranesi
Alexandra Carpenter
Alex Cavallini
Jesse Compher
Kendall Coyne Schofield
Brianna Decker
Jincy Dunne
Savannah Harmon
Caroline Harvey
Nicole Hensley
Megan Keller
Amanda Kessel
Hilary Knight
Abbey Murphy
Kelly Pannek
Maddie Rooney
Abby Roque
Hayley Scamurra
Lee Stecklein
Grace Zumwinkle
vrouwen Zilver

Figure skating pictogram.svg
Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Naam Onderdeel KK VK Totaal
Score Rang Score Rang Score Rang
Jason Brown Mannen 97,24 6 184,00 6 281,24 6
Nathan Chen 113,97 1 218,63 1 332,60 Goud
Vincent Zhou DNS niet geplaatst
Mariah Bell Vrouwen 65,38 11 136,92 8 202,30 10
Karen Chen 64,11 13 115,82 17 179,93 16
Alysa Liu 69,50 8 139,45 7 208,95 7
Gemengd
Naam Onderdeel KK VK Totaal
Score Rang Score Rang Score Rang
Ashley Cain-Gribble
Timothy LeDuc
Paren 74,13 7 123,92 9 198,05 8
Alexa Knierim
Brandon Frazier
74,23 6 138,45 7 212,68 6
Madison Chock
Evan Bates
IJsdansen 84,14 4 130,63 4 214,77 4
Kaitlin Hawayek
Jean-Luc Baker
74,58 11 115,16 10 189,74 11
Madison Hubbell
Zachary Donohue
87,13 3 130,89 3 218,02 Brons
Team
Naam Onderdeel Korte kür Vrije kür
Mannen Vrouwen Paren IJsdansen Totaal Mannen Vrouwen Paren IJsdansen Totaal
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score Rang Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score Rang
Nathan Chen
Vincent Zhou
Karen Chen
Alexa Knierim
Brandon Frazier
Madison Hubbell
Zachary Donohue
Madison Chock
Evan Bates
Landenteam 10 (111,71) 6 (65,20) 8 (75,00) 10 (86,56) 34 2 8 (171,44) 7 (131,52) 6 (128,97) 10 (129,07) 65 Zilver

Cross country skiing pictogram.svg
Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Maximaal vier deelnemers per onderdeel

Lange afstanden
Mannen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Scott Patterson 15 km klassieke stijl 41:23,1 38
30 km skiatlon 1:20:10,0 11
50 km vrije stijl 1:12:06,6 8
JC Schoonmaker 15 km klassieke stijl 43:31,6 66
Gus Schumacher 15 km klassieke stijl 41:53,4 48
30 km skiatlon 1:25:14,3 39

Luke Jager
Scott Patterson
Gus Schumacher
Kevin Bolger
4×10 km estafette 2:02:56,3
32:53,7
31:16,2
29:03,4
29:43,0
9
Vrouwen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Rosie Brennan 10 km klassieke stijl 29:28,6 13
15 km skiatlon 47:05,4 14
30 km vrije stijl 1:27:32,7 6
Jessie Diggins 10 km klassieke stijl 29:15,1 8
15 km skiatlon 45:04,2 6
30 km vrije stijl 1:26:37,3 Zilver
Julia Kern 15 km skiatlon 52:05,5 53
Sophia Laukli 30 km vrije stijl 1:31:21,2 15
Novie McCabe 10 km klassieke stijl 30:34,9 24
30 km vrije stijl 1:31:22,5 18
Hailey Swirbul 10 km klassieke stijl 31:05,3 32
15 km skiatlon 49:42,5 40

Hailey Swirbul
Rosie Brennan
Novie McCabe
Jessie Diggins
4×5 km estafette 55:09,2
14:46,0
14:13,8
12:59,7
13:09,7
6
Sprint
Mannen
Naam Onderdeel Kwalificatie Kwartfinales Halve finales Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Kevin Bolger Sprint 2:52,50 22 2:58,54 4 niet geplaatst
Luke Jager 2:54,44 30 2:59,14 5 niet geplaatst
Ben Ogden 2:52,21 19 2:53,00 4 2:53,41 6 niet geplaatst
JC Schoonmaker 2:51,15 13 2:58,13 3 niet geplaatst
Ben Ogden
JC Schoonmaker
Teamsprint n.v.t. 20:11,42 6 20:28,07 9
Vrouwen
Naam Onderdeel Kwalificatie Kwartfinales Halve finales Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Rosie Brennan Sprint 3:14,83 2 3:17,90 2 3:13,29 4 3:14,17 4
Jessie Diggins 3:17,72 5 3:16,30 1 3:15,63 2 3:12,84 Brons
Hannah Halvorsen 3:29,13 43 niet geplaatst
Julia Kern 3:20,69 14 3:21,68 4 niet geplaatst
Rosie Brennan
Jessie Diggins
Teamsprint n.v.t. 23:06,11 2 22:22,78 5

Nordic combined pictogram.svg
Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Maximaal vier deelnemers per onderdeel

Naam Onderdeel Schansspringen Langlaufen Totaal
Afstand Punten Rang Tijd Rang Tijd Rang
Taylor Fletcher Normale schans + 10 km 86,5 83,3 34 24:31,9 6 27:50,9 24
Grote schans + 10 km 117,0 81,2 35 25:42,7 5 29:36,7 23
Jasper Good Grote schans + 10 km 115,5 79,8 36 27:32,9 32 31:32,9 34
Ben Loomis Normale schans + 10 km 94,5 105,6 17 25:07,8 16 26:57,8 15
Grote schans + 10 km 129,0 103,4 17 26:51,2 19 29:17,2 19
Stephen Schumann Normale schans + 10 km 88,5 86,4 33 24:46,4 8 27:52,4 25
Jared Shumate Normale schans + 10 km 93,5 99,2 24 24:55,0 13 27:10,0 19
Grote schans + 10 km 127,5 101,3 19 26:24,5 13 28:58,5 17

Taylor Fletcher
Ben Loomis
Jasper Good
Jared Shumate
Team grote schans + 4×5 km
113,0
129,0
114,5
128,0
387,1
85,0
113,1
80,9
108,1
7 51:09,1
12:16,3
12:52,3
13:07,4
12:53,1
2 53:07,1 6

Luge pictogram.svg
Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Johnny Gustafson Mannen 57,845 13 59,330 27 58,496 20 58,275 18 3:53,946 19
Chris Mazdzer 57,780 10 58,039 9 57,779 10 57,779 10 3:51,377 8
Tucker West 58,079 15 57,831 8 58,534 21 57,916 13 3:52,360 13
Summer Britcher Vrouwen 1:00,986 27 59,156 15 59,152 20 niet geplaatst 23
Ashley Farquharson 59,972 26 59,024 8 58,768 8 58,643 7 3:56,407 12
Emily Sweeney 58,971 10 1:02,439 32 58,882 12 niet geplaatst 26
Gemengd
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Zack DiGregorio
Sean Hollander
Dubbels 59,389 12 59,126 10 n.v.t. 1:58,515 11
Ashley Farquharson
Chris Mazdzer
Zachary DiGregorio / Sean Hollander
Estafette 1:00,332
1:02,077
1:03,332
4
6
9
n.v.t. n.v.t. 3:05,741 7

Speed skating pictogram.svg
Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Ethan Cepuran 5000 m 6:25,97 17
Casey Dawson 1500 m 1:49,45 28
Austin Kleba 500 m 35,50 27
1000 m 1:10,57 29
Emery Lehman 1500 m 1:45,78 11
5000 m 6:21,80 16
Joey Mantia 1500 m 1:45,26 6
Jordan Stolz 500 m 34,85 13
1000 m 1:09,12 14
Vrouwen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Brittany Bowe 500 m 38,04 16
1000 m 1:14,61 Brons
1500 m 1:55,81 10
Mia Kilburg-Manganello 1500 m 1:59,11 20
3000 m 4:13,42 19
Kimi Goetz 500 m 38,25 18
1000 m 1:15,40 7
Erin Jackson 500 m 37,04 Goud
Massastart
Naam Onderdeel Halve finale Finale
Punten Tijd Rang Punten Tijd Rang
Joey Mantia Mannen 6 7:44,37 7 10 7:47,19 4
Ian Quinn 0 7:58,03 13 niet geplaatst
Giorgia Birkeland Vrouwen 3 8:34,446 6 0 8:18,10 12
Mia Kilburg-Manganello 10 8:29,93 4 10 8:16,15 4
Ploegenachtervolging
Naam Onderdeel Kwartfinale Halve finale Finale
Tegenstander
Tijd
Rang Tegenstander
Tijd
Rang Tegenstander
Tijd
Rang
Ethan Cepuran
Casey Dawson
Emery Lehman
Joey Mantia
Mannen
Vlag van Noorwegen
 NOR
3:37,51
2
Vlag van Rusland
 RUS
3:37,05
2
Vlag van Nederland
 NED
3:38,81
Brons

Ski jumping pictogram.svg
Schansspringen

Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Kwalificatie Eerste ronde Finaleronde Totaal
Afstand Score Rang Afstand Score Rang Afstand Score Rang Score Rang
Kevin Bickner Normale schans 78,0 61,8 43 95,0 108,1 43 niet geplaatst 43
Grote schans 110,5 84,3 45 125,0 110,0 39 niet geplaatst 39
Decker Dean Normale schans 81,0 66,6 42 90,0 106,6 44 niet geplaatst 44
Grote schans 112,0 94,9 38 120,0 100,9 45 niet geplaatst 45
Patrick Gasienica Normale schans 81,5 61,2 44 87,0 89,8 49 niet geplaatst 49
Grote schans 101,5 63,6 53 niet geplaatst 53
Casey Larson Normale schans 79,0 69,8 41 96,5 113,2 39 niet geplaatst 39
Grote schans 116,5 89,2 43 123,0 107,5 43 niet geplaatst 43

Decker Dean
Patrick Gasienica
Kevin Bickner
Casey Larson
Landenwedstrijd n.v.t.
92,5
105,5
103,0
106,0
261,0
69,3
59,7
63,5
68,5
10
10
10
9
10
niet geplaatst 10
Vrouwen
Naam Onderdeel Eerste sprong Tweede sprong Totaal
Afstand Score Rang Afstand Score Rang Score Rang
Anna Hoffmann Normale schans 64,5 36,2 37 niet geplaatst 37

Short track speed skating pictogram.svg
Shorttrack

Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Series Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Andrew Heo 1000 m 1:24,106 2 1:24,603 1 1:24,023 3 1:36,140 7
1500 m n.v.t. 2:19,482 5 niet geplaatst
Ryan Pivirotto 500 m 41,018 3 41,841 4 niet geplaatst
1000 m 1:54,437 2 2:08,364 4 niet geplaatst
1500 m n.v.t. PEN niet geplaatst
Vrouwen
Naam Onderdeel Series Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Maame Biney 500 m 42,919 3 46,099 3 niet geplaatst
1000 m 1:27,859 1 1:29,225 2 1:28,806 4 1:30,736 9
Julie Letai 1500 m n.v.t. 2:36,214 5 (ADV) 2:23,315 8 niet geplaatst
Kristen Santos 500 m 43,579 1 PEN niet geplaatst
1000 m 1:28,237 1 1:28,393 1 1:26,783 1 1:42,745 4
1500 m n.v.t. 2:21,027 1 2:31,067 5 2:45,492 9
Corinne Stoddard 500 m DNF niet geplaatst
1000 m 1:27,528 3 1:28,471 3 1:27,626 4 1:29,845 7
1500 m n.v.t. 2:33,329 3 2:22,632 6 niet geplaatst
Maame Biney
Eunice Lee
Julie Letai
Kristen Santos
Corinne Stoddard
Relay n.v.t. 4:06,098 4 PEN
Gemengd
Naam Onderdeel Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Kristen Santos
Maame Biney
Andrew Heo
Ryan Pivirotto
Relay 2:39,043 3 PEN niet geplaatst

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Andrew Blaser Mannen 1:01,80 20 1:02,08 21 1:02,10 22 niet geplaatst 21
Kelly Curtis Vrouwen 1:02,94 19 1:03,05 16 1:03,24 23 niet geplaatst 21
Katie Uhlaender 1:02,41 9 1:02,46 8 1:02,15 6 1:02,21 5 4:09,23 6

Snowboarding pictogram.svg
Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Big air
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Sprong 1 Sprong 2 Sprong 3 Totaal Rang Sprong 1 Sprong 2 Sprong 3 Totaal Rang
Chris Corning Mannen 64,25 17,50 81,75 146,00 10 92,00 35,50 64,00 156,00 7
Sean Fitzsimons 53,25 68,75 16,25 122,00 17 niet geplaatst 17
Redmond Gerard 75,50 80,00 78,75 158,75 3 82,50 19,25 83,25 165,75 5
Dusty Henricksen 23,00 72,75 20,75 93,50 21 niet geplaatst 21
Jamie Anderson Vrouwen 30,00 29,50 89,75 119,75 15 niet geplaatst 15
Hailey Langland 62,00 65,50 21,25 127,50 12 25,25 31,00 22,25 53,25 12
Julia Marino DNS niet geplaatst
Courtney Rummel 44,75 56,25 38,75 101,00 19 niet geplaatst 19
Halfpipe
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Lucas Foster Mannen 42,00 21,50 42,00 17 niet geplaatst 17
Taylor Gold 81,25 83,50 83,50 7 81,75 25,00 20,00 81,75 5
Chase Josey 15,75 69,50 69,50 12 62,50 23,00 79,50 79,50 7
Shaun White 24,25 86,25 86,25 4 72,00 85,00 14,75 85,00 4
Zoe Kalapos Vrouwen 20,00 51,75 51,75 17 niet geplaatst 17
Chloe Kim 87,75 8,75 87,75 1 94,00 27,00 26,25 94,00 Goud
Maddie Mastro 65,75 51,50 65,75 13 niet geplaatst 13
Tessa Maud 53,50 10,00 53,50 16 niet geplaatst 16
Parallelreuzenslalom
Naam Onderdeel Kwalificatie Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Rang
Robby Burns Mannen 1:36,22 31 niet geplaatst 31
Cody Winters 1:27,80 29 niet geplaatst 29
Slopestyle
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Chris Corning Mannen 48,48 69,30 69,30 11 31,58 20,78 65,11 65,11 6
Sean Fitzsimons 78,76 26,75 78,76 3 29,48 29,61 26,61 29,61 12
Redmond Gerard 78,20 43,95 78,20 5 83,25 71,86 28,65 83,25 4
Dusty Henricksen 37,46 58,46 58,46 17 niet geplaatst 17
Jamie Anderson Vrouwen 74,35 53,26 74,35 5 22,98 60,78 36,88 60,78 9
Hailey Langland 28,31 68,71 68,71 9 32,05 48,35 29,93 48,35 11
Julia Marino 2,91 71,78 71,78 6 30,61 87,68 60,35 87,68 Zilver
Courtney Rummel 37,18 48,30 48,30 17 niet geplaatst 17
Snowboardcross
Naam Onderdeel Plaatsingsronde Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Run 1 Run 2 Snelste Rang
Tijd Rang Tijd Rang Plaats Plaats Plaats Plaats Rang
Nick Baumgartner Mannen 1:18,01 10 Bye 1:18,01 10 2 3 niet geplaatst
Mick Dierdorff 1:19,66 24 1:18,64 4 1:18,64 20 1 DNF niet geplaatst
Hagen Kearney 1:17,81 7 Bye 1:17,81 7 3 niet geplaatst
Jake Vedder 1:18,83 18 1:17,88 2 1:17,88 18 1 2 3 niet geplaatst 6
Stacy Gaskill Vrouwen 1:23,14 4 Bye 1:23,14 4 1 2 4 niet geplaatst 7
Faye Gulini 1:23,98 7 Bye 1:23,98 7 1 4 niet geplaatst
Lindsey Jacobellis 1:23,44 5 Bye 1:23,44 5 1 1 1 1 Goud
Meghan Tierney 1:25,16 16 Bye 1:25,16 16 2 3 niet geplaatst
Nick Baumgartner
Lindsey Jacobellis
Gemengd n.v.t. 1 2 1 Goud
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 2022
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.