Wereldbeker mountainbike 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker mountainbike 2009.

Wereldbeker mountainbike 2009

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

19e editie
Organisator Internationale Wielerunie (UCI)
Eindklassementen
XCO mannen
Julien Absalon
XCO vrouwen
Elisabeth Osl
Navigatie
<<< 2008     2010 >>>
Portaal 
 
Wielersport

De Wereldbeker mountainbike 2009 was een internationale wedstrijdcyclus voor mountainbikers. Er werd gestreden in drie disciplines: cross-country (XC), downhill (DH) en four cross (4X).

Cross Country

Mannen

Kalender en podia

Nr. Datum Locatie Eerste Tweede Derde Leider in het klassement
1. 11/04/2009
Pietermaritzburg
José Antonio Hermida
Julien Absalon
Burry Stander
José Antonio Hermida
2. 26/04/2009
Offenburg
Julien Absalon
Wolfram Kurschat
Jean-Christophe Péraud
Julien Absalon
3. 03/05/2009
Houffalize
Julien Absalon
Wolfram Kurschat
Ralph Näf
4. 24/05/2009
Madrid
Julien Absalon
Ralph Näf
Moritz Milatz
5. 26/07/2009
Mont-Sainte-Anne
Julien Absalon
José Antonio Hermida
Geoff Kabush
6. 02/08/2009
Bromont
Geoff Kabush
José Antonio Hermida
Ralph Näf
7. 13/09/2009
Champéry
Burry Stander
Julien Absalon
Ralph Näf
8. 19/09/2009
Schladming
José Antonio Hermida
Rubén Ruzafa
Mathias Flückiger

Vrouwen

Kalender en podia

Nr. Datum Locatie Eerste Tweede Derde Leidster in het klassement
1. 11/04/2009
Pietermaritzburg
Elisabeth Osl
Irina Kalentjeva
Lene Byberg
Elisabeth Osl
2. 26/04/2009
Offenburg
Chengyuan Ren
Margarita Fullana
Lene Byberg
3. 03/05/2009
Houffalize
Margarita Fullana
Catharine Pendrel
Ren Chengyuan
Margarita Fullana
4. 24/05/2009
Madrid
Margarita Fullana
Marie-Hélène Prémont
Lene Byberg
5. 26/07/2009
Mont-Sainte-Anne
Catharine Pendrel
Irina Kalentjeva
Kateřina Nash
6. 02/08/2009
Bromont
Lene Byberg
Irina Kalentjeva
Catharine Pendrel
Lene Byberg
7. 13/09/2009
Champéry
Elisabeth Osl
Anna Szafraniec
Lene Byberg
Elisabeth Osl
8. 19/09/2009
Schladming
Elisabeth Osl
Lene Byberg
Catharine Pendrel

Uitslagen

#1 –
Pietermaritzburg (11 april)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
José Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team 1u55'03"
2
Julien Absalon
Orbea +00' 32"
3
Burry Stander
Specialized Factory Racing +00' 52"
4
Christoph Sauser
Specialized Factory Racing +01' 17"
5
Wolfram Kurschat
Topeak Ergon Racing Team +01' 20"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team 1u40'50"
2
Irina Kalentieva
Topeak Ergon Racing Team +02' 07"
3
Lene Byberg
Specialized Factory Racing +02' 46"
4
Margarita Fullana
Massi +03' 58"
5
Mary McConneloug
Kenda/Seven/NoTubes +04' 24"


#2 –
Offenburg (26 april)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Julien Absalon
Orbea 1u49'26"
2
Wolfram Kurschat
Topeak Ergon Racing Team +01' 09"
3
Jean-Christophe Peraud
Massi +02' 24"
4
Burry Stander
Specialized Factory Racing +01' 32"
5
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team +01' 54"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Chengyuan Ren
China 1u49'56"
2
Margarita Fullana
Massi +00' 49"
3
Lene Byberg
Specialized Factory Racing +01' 24"
4
Irina Kalentieva
Topeak Ergon Racing Team +01' 37"
5
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team +01' 51"


#3 –
Houffalize (3 mei)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Julien Absalon
Orbea 1u51'34"
2
Wolfram Kurschat
Topeak Ergon Racing Team +00' 15"
3
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team +00' 52"
4
Burry Stander
Specialized Factory Racing +01' 15"
5
Jean-Christophe Peraud
Massi +01' 26"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Margarita Fullana
Massi 1u25'01"
2
Catharine Pendrel
Luna Pro Team +00' 14"
3
Chengyuan Ren
China +00' 46"
4
Eva Lechner
Colnago Cap Arreghini +01' 58"
5
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team +02' 17"


#4 –
Madrid (24 mei)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Julien Absalon
Orbea 1u44'32"
2
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team +01' 06"
3
Moritz Milatz
Multivan Merida Biking Team +01' 59"
4
Marco Fontana
Cannondale Factory Racing +02' 00"
5
Nino Schurter
Scott-Swisspower MTB +02' 02"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Margarita Fullana
Massi 1u28'24"
2
Marie-Hélène Prémont
Team Maxxis-RMB +00' 04"
3
Lene Byberg
Specialized Factory Racing +00' 15"
4
Sabine Spitz
Central Ghost Pro Team +02' 17"
5
Catharine Pendrel
Luna Pro Team +02' 19"


#5 –
Mont-Sainte-Anne (26 juli)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Julien Absalon
Orbea 2u06'05"
2
José Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team +00' 32"
3
Geoff Kabush
Team Maxxis-RMB +02' 48"
4
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team +04' 50"
5
Burry Stander
Specialized Factory Racing +05' 42"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Catharine Pendrel
Luna Pro Team 1u37'42"
2
Irina Kalentieva
Topeak Ergon Racing Team +01' 31"
3
Kateřina Nash
Luna Pro Team +01' 49"
4
Lene Byberg
Specialized Factory Racing +02' 09"
5
Willow Koerber
Subaru / Gary Fisher +02' 26"


#6 –
Bromont (2 augustus)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Geoff Kabush
Team Maxxis-RMB 1u52'39"
2
José Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team +01' 31"
3
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team +01' 51"
4
Florian Vogel
Scott-Swisspower MTB +02' 10"
5
Lukas Flückiger
Trek World Racing +02' 22"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Lene Byberg
Specialized Factory Racing 1u45'58"
2
Irina Kalentieva
Topeak Ergon Racing Team +02' 35"
3
Catharine Pendrel
Luna Pro Team +03' 13"
4
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team +03' 31"
5
Mary McConneloug
Kenda/Seven/NoTubes +03' 50"


#7 –
Champéry (13 september)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Burry Stander
Specialized Factory Racing 1u41'06"
2
Julien Absalon
Orbea +00' 15"
3
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team +00' 24"
4
Lukas Flückiger
Trek World Racing +00' 28"
5
Mathias Flückiger
Trek World Racing +00' 41"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team 1u39'39"
2
Anna Szafraniec
JBG-2 Professional +00' 54"
3
Lene Byberg
Specialized Factory Racing +01' 23"
4
Eva Lechner
Colnago Cap Arreghini +02' 18"
5
Katrin Leumann
+02' 27"


#8 –
Schladming (20 september)

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
José Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team 1u40'42"
2
Rubén Ruzafa
Orbea +00' 30"
3
Mathias Flückiger
Trek World Racing +01' 26"
4
Nino Schurter
Scott-Swisspower MTB +01' 52"
5
Alexis Vuillermoz
Team Lapierre International +01' 58"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team 1u19'10"
2
Lene Byberg
Specialized Factory Racing +01' 05"
3
Catharine Pendrel
Luna Pro Team +01' 13"
4
Anna Szafraniec
JBG-2 Professional +01' 41"
5
Marie-Hélène Prémont
Team Maxxis-RMB +01' 53"


Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Julien Absalon
Orbea 1472
José Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team 1190
Burry Stander
Specialized Factory Racing 1166
4
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team 970
5
Nino Schurter
Scott-Swisspower MTB 859
6
Wolfram Kurschat
Topeak Ergon Racing Team 796
7
Lukas Flückiger
Trek World Racing 794
8
Geoff Kabush
Team Maxxis-RMB 741
9
Jean-Christophe Peraud
Massi 720
10
Roel Paulissen
Cannondale Factory Racing 663
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Elisabeth Osl
Central Ghost Pro Team 1440
Lene Byberg
Specialized Factory Racing 1325
Catharine Pendrel
Luna Pro Team 1135
4
Irina Kalentieva
Topeak Ergon Racing Team 1070
5
Margarita Fullana
Massi 912
6
Marie-Hélène Prémont
Team Maxxis-RMB 813
7
Katrin Leumann
694
8
Anna Szafraniec
JBG-2 Professional 686
9
Sabine Spitz
Central Ghost Pro Team 680
10
Mary McConneloug
Kenda/Seven/NoTubes 664


Downhill

Mannen

Kalender en podia

Nr. Datum Locatie Eerste Tweede Derde Leider in het klassement
1. 12/04/2009
Pietermaritzburg
Greg Minnaar
2. 10/05/2009
La Bresse
Steve Peat
3. 17/05/2009
Vallnord
Steve Peat
4. 07/06/2009
Fort William
Greg Minnaar
5. 21/06/2009
Maribor
Fabien Barel
6. 25/07/2009
Mont-Sainte-Anne
Sam Hill
7. 01/08/2009
Bromont
Greg Minnaar
8. 20/09/2009
Schladming
Sam Hill
Sam Hill

Vrouwen

Kalender en podia

Nr. Datum Locatie Eerste Tweede Derde Leidster in het klassement
1. 12/04/2009
Pietermaritzburg
Tracy Moseley
2. 10/05/2009
La Bresse
Sabrina Jonnier
3. 17/05/2009
Vallnord
Sabrina Jonnier
4. 07/06/2009
Fort William
Sabrina Jonnier
5. 21/06/2009
Maribor
Sabrina Jonnier
6. 25/07/2009
Mont-Sainte-Anne
Sabrina Jonnier
7. 01/08/2009
Bromont
Sabrina Jonnier
8. 20/09/2009
Schladming
Tracy Moseley
Sabrina Jonnier

Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Samuel Hill
Monster Energy-Specialized 1469
Greg Minnaar
Santa Cruz Syndicate 1349
Steve Peat
Santa Cruz Syndicate 1258
4
Gee Atherton
Animal Commencal 1166
5
Michael Hannah
GT Bicycles 990
6
Justin Leov
Trek World Racing 838
7
Samuel Blenkinsop
Yeti Fox Shox Factory 828
8
Brendan Fairclough
Monster Energy-Specialized 810
9
Aaron Gwin
Yeti Fox Shox Factory 770
10
Fabien Barel
Subaru MTB Pro 725
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Sabrina Jonnier
Team Maxxis-RMB 1767
Tracy Moseley
Trek World Racing 1355
Emmeline Ragot
Suspension Center 1335
4
Floriane Pugin
Iron Horse-Kenda-Playbiker 1114
5
Céline Gros
Morzine-Avoriaz 74 1010
6
Mio Suemasa
Japan 950
7
Myriam Nicole
607
8
Fionn Griffiths
Norco World Team 532
9
Claire Buchar
Chain Reaction Cycles 510
10
Emilie Siegenthaler
Scott 11 484

Four Cross

Mannen

Kalender en podia

Nr. Datum Locatie Eerste Tweede Derde Leider in het klassement
1. 11/04/2009
Pietermaritzburg
Jared Graves
2. 02/05/2009
Houffalize
Jared Graves
3. 16/05/2009
Vallnord
Joost Wichman
4. 06/06/2009
Fort William
Jared Graves
5. 20/06/2009
Maribor
Joost Wichman
6. 25/07/2009
Mont-Sainte-Anne
Jared Graves
7. 01/08/2009
Bromont
Joost Wichman
8. 19/09/2009
Schladming
Jared Graves
Jared Graves

Vrouwen

Kalender en podia

Nr. Datum Locatie Eerste Tweede Derde Leidster in het klassement
1. 11/04/2009
Pietermaritzburg
Anneke Beerten
2. 02/05/2009
Houffalize
Jill Kintner
3. 16/05/2009
Vallnord
Fionn Griffiths
4. 06/06/2009
Fort William
Jill Kintner
5. 20/06/2009
Maribor
Caroline Buchanan
6. 25/07/2009
Mont-Sainte-Anne
Anneke Beerten
7. 01/08/2009
Bromont
Fionn Griffiths
8. 19/09/2009
Schladming
Anneke Beerten
Anneke Beerten

Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Jared Graves
Yeti Fox Shox Factory 802
Joost Wichman
551
Romain Saladini
Team Sunn 431
4
Roger Rinderknecht
GT Bicycles 378
5
Dan Atherton
Animal Commencal 341
6
Michal Prokop
270
7
Rafael Álvarez de Lara
Specialized Factory Racing 240
8
Tomáš Slavík
235
9
Johannes Fischbach
Ghost ATG Pro Team 145
10
Guido Tschugg
Ghost ATG Pro Team 133
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Anneke Beerten
Suspension Center 580
Fionn Griffiths
Norco World Team 400
Jill Kintner
400
4
Melissa Buhl
235
5
Jana Horaková
205
6
Caroline Buchanan
185
7
Anita Molcik
125
8
Romana Labounková
120
9
Emmeline Ragot
Suspension Center 110
10
Joanna Petterson
90

Zie ook


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker mountainbike 2009
Listen to this article