Wereldkampioenschappen atletiek 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen atletiek 2013.

Wereldkampioenschappen atletiek 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschappen atletiek 2013
Gehouden in
Moskou, Rusland
Jaar 2013
Data 10 t.e.m. 18 augustus
Sport Atletiek
Organisator IAAF
Deelnemers uit 206 landen
Evenementen 47
Navigatie
2011     2015
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen atletiek van 2013 werden van 10 tot en met 18 augustus gehouden in het Olympisch Stadion Loezjniki in Moskou, Rusland. De IAAF had dit op 27 maart 2007 in Mombasa besloten. De uiterste datum voor de bid liep af op 1 december 2006, waarna Barcelona, Brisbane en Göteborg overbleven als concurrenten voor Moskou.

Prestaties Belgische en Nederlandse selectie

België

Europees juniorenkampioene Nafissatou Thiam debuteerde tijdens de WK in Moskou verdienstelijk op de zevenkamp. Vooral haar 1,92 m bij het hoogspringen maakte indruk.
Europees juniorenkampioene Nafissatou Thiam debuteerde tijdens de WK in Moskou verdienstelijk op de zevenkamp. Vooral haar 1,92 m bij het hoogspringen maakte indruk.

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Almensh Belete
(5000 m)
1e ronde
finale
16.03,03
-
6
-
Sara Aerts
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
DNS
-
-
-
-
-
Anne Zagré
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
12,94
DQ
-
3
-
-
Axelle Dauwens
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
56,85
-
-
5
-
-
Nafissatou Thiam
(zevenkamp)
100mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
14,13
1,92 PB
13,71
25,61
6,11
43,64
2.25,43
6070
28
1
12
26
13
15
10
14
De Belgische 4 x 400 m estafetteploeg had met drie broers in één team een voor dit onderdeel ongekende samenstelling. Ze behaalden er een vijfde plaats mee. V.l.n.r.: Will Oyowe en Jonathan, Dylan en Kevin Borlée.
De Belgische 4 x 400 m estafetteploeg had met drie broers in één team een voor dit onderdeel ongekende samenstelling. Ze behaalden er een vijfde plaats mee. V.l.n.r.: Will Oyowe en Jonathan, Dylan en Kevin Borlée.

Mannen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Jonathan Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
45,24
44,85
44,54 SB
2
2
4
Kevin Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
45,32
45,03
-
2
4
-
Pieter-Jan Hannes
(1500 m)
1e ronde
halve finale
finale
3.40,39
-
-
10
-
-
Bashir Abdi
(10.000 m)
finale 28.41,69 23
Adrien Deghelt
(110 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
DNS
-
-
-
-
-
Thomas Van Der Plaetsen
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,09 PB
7,64
13,57 PB
2,05
49,00 SB
14,66 SB
41,17
5,10
65,31 PB
4.37,93
8255 PB
19
5
26
6
16
18
23
6
9
20
15
Jonathan Borlée
Kevin Borlée
Dylan Borlée
Will Oyowe (finale)
Antoine Gillet (1e ronde)
(4 x 400 m estafette)
1e ronde
finale
3.00,81
3.01,02
3
5

Nederland

Als eerste Nederlandse vertegenwoordiger op een meerkamp en als eerste Nederlandse vrouw ooit veroverde Dafne Schippers een medaille op een WK voor senioren.
Als eerste Nederlandse vertegenwoordiger op een meerkamp en als eerste Nederlandse vrouw ooit veroverde Dafne Schippers een medaille op een WK voor senioren.

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Maureen Koster
(1500 m)
1e ronde
halve finale
finale
4.08,99
4.08,15
-
9
10
-
Susan Kuijken
(5000 m)
1e ronde
finale
15.34,31
15.14,70
7
8
Dafne Schippers
(zevenkamp)
100 mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,30 SB
1,77 SB
12,91
22,84 SB
6,35
41,47
2.08,62 PB
6477 NR
3
6
16
1
5
3
3
Nadine Broersen
(zevenkamp)
100 mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
14,84
1,89
13,46
25,01 PB
6,13
47,48
2.12,89 PB
6224
8
2
13
3
9
7
8
10
Kadene Vassell, Dafne Schippers, Madiea Ghafoor,
Jamile Samuel
(reserves: Tessa van Schagen, Nicky van Leuveren)
(4 x 100 m estafette)
1e ronde
finale
43,26 SB
-
4
-
Ignisious Gaisah beloonde zijn nieuwe vaderland met een zilveren medaille en een Nederlands record bij het verspringen. Het was de beste Nederlandse prestatie tijdens deze WK-editie.
Ignisious Gaisah beloonde zijn nieuwe vaderland met een zilveren medaille en een Nederlands record bij het verspringen. Het was de beste Nederlandse prestatie tijdens deze WK-editie.

Mannen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Churandy Martina
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
10,17
10,09
-
2
4
-
Churandy Martina
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
20,37
20,13
20,35
2
3
7
Michel Butter
(marathon)
finale DNF -
Gregory Sedoc
(110 mH)
1e ronde
halve finale
finale
13,50 SB
13,54
-
4
8
-
Douwe Amels
(hoogspringen)
kwalificatie
finale
2,17
-
12
-
Ignisious Gaisah
(verspringen)
kwalificatie
finale
7,89
8,29 NR
6
Erik Cadée
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
62,14
-
7
-
Pelle Rietveld
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,15
6,68
13,21
1,90 SB
48,67
14,37
38,06
5,10 PB
64,38
4.35,94 SB
7840 SB
22
31
28
26
12
11
26
5
12
15
21
Eelco Sintnicolaas
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
10,85
7,65 PB
14,08
2,02
48,25
14,18
39,21
5,30
56,75 SB
4.24,64 SB
8391 SB
9
4
17
12
6
5
24
2
23
5
5
Ingmar Vos
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
10,98 SB
7,45 SB
13,81
2,05 SB
51,02
DQ
42,77
DNS
62,10 SB
DNS
DNF
15
10
23
6
26
-
18
-
14
-
-
Brian Mariano, Churandy Martina, Liemarvin Bonevacia,
Hensley Paulina
(reserves: Jerrel Feller, Jorén Tromp)
(4 x 100 m estafette)
1e ronde
finale
38,41
38,37 SB
3
5

Resultaten

Usain Bolt, winnaar 100 m
Usain Bolt, winnaar 100 m
Christine Ohuruogu, winnares 400 m
Christine Ohuruogu, winnares 400 m

100 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Usain Bolt
 JAM
SB 9,77
Justin Gatlin
 USA
SB 9,85
Nesta Carter
 JAM
9,95
4 Kemar Bailey-Cole
 JAM
9,98
5 Nickel Ashmeade
 JAM
9,98
6 Mike Rodgers
 USA
10,04
7 Christophe Lemaitre
 FRA
10,06
8 James Dasaolu
 GBR
10,21
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Shelly-Ann Fraser-Pryce
 JAM
WL 10,71
Murielle Ahouré
 CIV
10,93
Carmelita Jeter
 USA
10,94
4 English Gardner
 USA
10,97
5 Kerron Stewart
 JAM
10,97
6 Blessing Okagbare
 NGR
11,04
7 Alexandria Anderson
 USA
11,10
8 Octavious Freeman
 USA
11,16

200 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Usain Bolt
 JAM
WL 19,66
Warren Weir
 JAM
PB 19,79
Curtis Mitchell
 USA
20,04
4 Nickel Ashmeade
 JAM
20,05
5 Adam Gemili
 GBR
20,08
6 Anaso Jobodwana
 RSA
20,14
7 Churandy Martina
 NED
20,35
8 Jaysuma Saidy Ndure
 NOR
20,37
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Shelly-Ann Fraser-Pryce
 JAM
22,17
Murielle Ahouré
 CIV
22,32
Blessing Okagbare
 NGR
22,32
4 Shaunae Miller
 BAH
22,74
5 Jeneba Tarmoh
 USA
22,78
6 Charonda Williams
 USA
22,81
7 Marija Rjemjen
 UKR
22,84
Allyson Felix
 USA
DNF

400 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
LaShawn Merritt
 USA
WL 43,74
Tony McQuay
 USA
PB 44,40
Luguelín Santos
 DOM
SB 44,52
4 Jonathan Borlée
 BEL
SB 44,54
5 Pavel Maslák
 CZE
44,91
6 Yousef Ahmed Masrahi
 KSA
44,97
7 Kirani James
 GRN
44,99
8 Anderson Henriques
 BRA
45,03
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Christine Ohuruogu
 GBR
NR 49,41
Amantle Montsho
 BOT
49,41
Antonina Krivosjapka
 RUS
49,78
4 Stephanie McPherson
 JAM
49,99
5 Natasha Hastings
 USA
50,30
6 Francena McCorory
 USA
50,68
7 Ksenia Risjova
 RUS
50,98
8 Novlene Williams-Mills
 JAM
51,49

800 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Mohammed Aman
 ETH
SB 1.43,31
Nick Symmonds
 USA
SB 1.43,55
Ayanleh Souleiman
 DJI
1.43,76
4 Marcin Lewandowski
 POL
SB 1.44,06
5 Andrew Osagie
 GBR
SB 1.44,36
6 Duane Solomon
 USA
1.44,42
7 Pierre-Ambroise Bosse
 FRA
1.44,79
8 Abdulaziz Laden Mohammed
 KSA
1.46,57
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Eunice Jepkoech Sum
 KEN
PB 1.57,38
Maria Savinova
 RUS
SB 1.57,80
Brenda Martinez
 USA
PB 1.57,91
4 Alysia Johnson Montano
 USA
1.57,95
5 Jekaterina Poistogova
 RUS
SB 1.58,05
6 Ajee Wilson
 USA
PB 1.58,21
7 Nataliia Lupu
 UKR
1.59,79
8 Lemka Mazná
 CZE
2.00,59

1500 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Asbel Kiprop
 KEN
3.36,28
Matthew Centrowitz
 USA
3.36,78
Johan Cronje
 RSA
3.36,83
4 Nixon Kiplimo Chepseba
 KEN
3.36,87
5 Homiyu Tesfaye
 GER
3.37,03
6 Silas Kiplagat
 KEN
3.37,11
7 Mekonnen Gebremedhin
 ETH
3.37,21
8 Henrik Ingebrigtsen
 NOR
3.37,52
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Abeba Aregawi
 SWE
4.02,67
Jennifer Simpson
 USA
4.02,99
Hellen Obiri
 KEN
4.03,86
4 Hannah England
 GBR
4.04,98
5 Faith Chepngetich Kipyegon
 KEN
4.05,08
6 Jekaterina Sjarmina
 RUS
4.05,49
7 Zoe Buckman
 AUS
4.05,77
8 Genzebe Dibaba
 ETH
4.05,99

5000 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Mo Farah
 GBR
13.26,98
Hagos Gebrhiwet
 ETH
13.27,26
Isiah Koech
 KEN
13.27,26
4 Thomas Longosiwa
 KEN
13.27,67
5 Edwin Soi
 KEN
13.29,01
6 Bernard Lagat
 USA
13.29,24
7 Muktar Edris
 ETH
13.29,56
8 Galen Rupp
 USA
13.29,87
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Meseret Defar
 ETH
14.50,19
Mercy Cherono
 KEN
14.51,22
Almaz Ayana
 ETH
14.51,33
4 Viola Kibiwot
 KEN
15.01,67
5 Buze Diriba
 ETH
15.05,38
6 Molly Huddle
 USA
15.05,73
7 Shannon Rowbury
 USA
SB 15.06,10
8 Susan Kuijken
 NED
15.14,70

10.000 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Mo Farah
 GBR
SB 27.21,71
Ibrahim Jeilan
 ETH
SB 27.22,23
Paul Tanui
 KEN
27.22,61
4 Galen Rupp
 USA
SB 27.24,39
5 Abera Kuma
 ETH
27.25,27
6 Bedan Muchiri
 KEN
27.27,17
7 Kenneth Kipkemoi
 KEN
SB 27.28,50
8 Nguse Amlosom
 ERI
SB 27.29,21
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Tirunesh Dibaba
 ETH
30.43,35
Gladys Cherono
 KEN
30.45,17
Belaynesh Oljira
 ETH
30.46,98
4 Emily Chebet
 KEN
PB 30.47,02
5 Hitomi Niiya
 JPN
PB 30.56,70
6 Shitaye Eshete
 BRN
SB 31.13,79
7 Selly Chepyego Kaptich
 KEN
PB 31.22,11
8 Shalane Flanagan
 USA
31.34,83

3000 m steeple

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Ezekiel Kemboi
 KEN
8.06,01
Conseslus Kipruto
 KEN
8.06,37
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
 FRA
8.07,86
4 Paul Kipsiele Koech
 KEN
8.08,62
5 Evan Jager
 USA
8.08,67
6 Matthew Hughes
 CAN
NR 8.11,64
7 Abel Mutai
 KEN
8.17,04
8 Yoann Kowal
 FRA
8.17,41
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Milcah Chemos Cheywa
 KEN
WL 9.11,65
Lydiah Chepkurui
 KEN
PB 9.12,55
Sofia Assefa
 ETH
SB 9.12,84
4 Hiwot Ayalew
 ETH
SB 9.15,25
5 Etenesh Diro
 ETH
SB 9.16,97
6 Hyvin Jepkemoi
 KEN
PB 9.22,05
7 Valentyna Zjoedina
 UKR
9.33,73
8 Antje Möldner-Schmidt
 GER
9.34,06

110 m horden / 100 m horden

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
David Oliver
 USA
WL 13,00
Ryan Wilson
 USA
13,13
Sergej Sjoebenkov
 RUS
13,24
4 Jason Richardson
 USA
13,27
5 William Sharman
 GBR
13,30
6 Aries Merritt
 USA
13,31
7 Thomas Martinot-Lagarde
 FRA
13,42
8 Andrew Riley
 JAM
13,51
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Brianna Rollins
 USA
12,44
Sally Pearson
 AUS
SB 12,50
Tiffany Porter
 GBR
PB 12,55
4 Dawn Harper
 USA
12,59
5 Queen Harrison
 USA
12,73
6 Angela Whyte
 CAN
12,78
7 Cindy Billaud
 FRA
12,84
8 Joelia Kondakova
 RUS
12,86

400 m horden

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Jehue Gordon
 TRI
WL,NR 47,69
Michael Tinsley
 USA
PB 47,70
Emir Bekrić
 SRB
NR 48,05
4 Omar Cisneros
 CUB
48,12
5 Felix Sánchez
 DOM
48,22
6 Javier Culson
 PUR
48,38
7 Mamadou Kassé Hanne
 SEN
48,68
8 Kerron Clement
 USA
49,08
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Zuzana Hejnová
 CZE
WL,NR 52,84
Dalilah Muhammad
 USA
54,09
Lashinda Demus
 USA
54,27
4 Hanna Titimets
 UKR
54,72
5 Eilidh Child
 GBR
54,86
6 Hanna Jarosjtsjoek
 UKR
55,01
7 Perri Shakes-Drayton
 GBR
56,25
8 Nickiesha Wilson
 JAM
57,34

4 x 100 m estafette

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Nesta Carter
Kemar Bailey-Cole
Nickel Ashmeade
Usain Bolt
 JAM
WL 37,36
Charles Simon
Mike Rodgers
Rakieem Salaam
Justin Gatlin
 USA
37,66
Gavin Smellie
Aaron Brown
Dontae Richards-Kwok
Justyn Warner
 CAN
SB 37,92
4 Lucas Jakubczyk
Sven Knipphals
Julian Reus
Martin Keller
 GER
SB 38,04
5 Brian Mariano
Churandy Martina
Liemarvin Bonevacia
Hensley Paulina
 NED
SB 38,37
6 Yoshihide Kiryu
Kenji Fujimitsu
Kei Takase
Shota Iizuka
 JPN
38,39
7 Ayodele Taffe
Keston Bledman
Rondel Sorrillo
Richard Thompson
 TRI
38,57
Adam Gemili
Harry Aikines-Aryeetay
James Ellington
Dwain Chambers
 GBR
DQ
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Carrie Russell
Kerron Stewart
Schillonie Calvert
Shelly-Ann Fraser-Pryce
 JAM
CR 41,29
Jeneba Tarmoh
Alexandria Anderson
English Gardner
Octavious Freeman
 USA
42,75
Dina Asher-Smith
Ashleigh Nelson
Annabelle Lewis
Hayley Jones
 GBR
42,87
4 Yasmin Kwadwo
Inna Weit
Tatjana Pinto
Verena Sailer
 GER
42,90
5 Olga Belkina
Natalia Rusakova
Elizaveta Savlinis
Jelena Bolsoen
 RUS
SB 42,93
6 Crystal Emmanuel
Kimberly Hyacinthe
Shai-Anne Davis
Khamica Bingham
 CAN
43,28
Céline Distel-Bonnet
Ayodelé Ikuesan
Myriam Soumaré
Stella Akakpo
 FRA
DQ
Evelyn dos Santos
Ana Cláudia Lemos
Franciela Krasucki
Vanda Gomes
 BRA
DNF

4 x 400 m estafette

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
David Verburg
Tony McQuay
Arman Hall
LaShawn Merritt
 USA
WL 2.58,71
Rusheen McDonald
Edino Steele
Omar Johnson
Javon Francis
 JAM
SB 2.59,88
Maksim Dyldin
Lev Mosin
Sergej Petoechov
Vladimir Krasnov
 RUS
SB 2.59,90
4 Conrad Williams
Martyn Rooney
Michael Bingham
Nigel Levine
 GBR
3.00,88
5 Jonathan Borlée
Kevin Borlée
Dylan Borlée
Will Oyowe
 BEL
3.01,02
6 Renny Quow
Lalonde Gordon
Jehue Gordon
Jarrin Solomon
 TRI
3.01,74
7 Pedro Luiz de Oliveira
Wagner Cardoso
Anderson Henriques
Hugo de Sousa
 BRA
3.02,19
8 Steven Solomon
Alexander Beck
Craig Burns
Tristan Thomas
 AUS
SB 3.02,26
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Joelia Goesjtsjina
Tatjana Firova
Ksenia Ryzjova
Antonina Krivosjapka
 RUS
WL 3.20,19
Jessica Beard
Natasha Hastings
Ashley Spencer
Francena McCorory
 USA
SB 3.20,41
Eilidh Child
Shana Cox
Margaret Adeoye
Christine Ohuruogu
 GBR
SB 3.22,61
4 Marie Gayot
Lénora Guion-Firmin
Muriel Hurtis-Houairi
Floria Guei
 FRA
SB 3.24,21
5 Daryna Prystupa
Olha Lyakhova
Alina Lohvynenko
Natalja Pyhyda
 UKR
SB 3.27,38
6 Omolara Omotoso
Patience Okon George
Bukola Abogunloko
Regina George
 NGR
3.27,57
7 Adelina Pastor
Elena Mirela Lavric
Sanda Belgyan
Bianca Răzor
 ROU
SB 3.28,40
8 Chiara Bazzoni
Marta Milani
Maria Enrica Spacca
Libania Grenot
 ITA
DQ

Hoogspringen

Mannen
Nr. Atleet Land Hoogte
Bohdan Bondarenko
 UKR
CR 2,41
Mutaz Essa Barshim
 QAT
2,38
Derek Drouin
 CAN
NR 2,38
4 Ivan Oechov
 RUS
SB 2,35
5 Erik Kynard
 USA
2,32
6 Donald Thomas
 BAH
SB 2,32
7 Aleksandr Sjoestov
 RUS
SB 2,32
8 Robert Grabarz
 GBR
2,29
Vrouwen
Nr. Atlete Land Hoogte
Svetlana Sjkolina
 RUS
PB 2,03
Brigetta Barrett
 USA
2,00
Anna Tsjitsjerova
 RUS
1,97
Ruth Beitia
 ESP
1,97
5 Emma Green Tregaro
 SWE
SB 1,97
6 Justyna Kasprzycka
 POL
PB 1,97
7 Kamila Stepaniuk
 POL
1,93
7 Alessia Trost
 ITA
1,93

Polsstokhoogspringen

Mannen
Nr. Atleet Land Hoogte
Raphael Holzdeppe
 GER
5,89
Renaud Lavillenie
 FRA
5,89
Björn Otto
 GER
5,82
4 Brad Walker
 USA
5,82
5 Malte Mohr
 GER
5,82
6 Seito Yamamoto
 JPN
PB 5,75
7 Jan Kudlicka
 CZE
5,75
8 Sergej Koetsjerjanoe
 RUS
5,65
Vrouwen
Nr. Atlete Land Hoogte
Jelena Isinbajeva
 RUS
SB 4,89
Jennifer Suhr
 USA
4,82
Yarisley Silva
 CUB
4,82
4 Silke Spiegelburg
 GER
SB 4,75
5 Fabiana Murer
 BRA
4,65
6 Anastasia Savtsjenko
 RUS
4,65
7 Angelina Zjoek-Krasnova
 RUS
4,65
8 Lisa Ryzih
 GER
SB 4,55

Verspringen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Aleksandr Menkov
 RUS
WL, NR 8,56
Ignisious Gaisah
 NED
NR 8,29
Luis Rivera
 MEX
8,27
4 Eusebio Cáceres
 ESP
8,26
5 Mauro Vinícius da Silva
 BRA
8,24
6 Christian Reif
 GER
8,22
7 Godfrey Khotso Mokoena
 RSA
8,10
8 Damar Forbes
 JAM
8,02
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Brittney Reese
 USA
7,01
Blessing Okagbare
 NGR
6,99
Ivana Španovic
 SRB
NR 6,82
4 Volga Soedarava
 BLR
SB 6,82
5 Olga Koetsjerenko
 RUS
6,81
6 Shara Proctor
 GBR
6,79
7 Darja Klisjina
 RUS
6,76
8 Tori Polk
 USA
6,73

Hink-stap-springen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Teddy Tamgho
 FRA
WL PB18,04
Pedro Pablo Pichardo
 CUB
17,68
Will Claye
 USA
SB 17,52
4 Christian Taylor
 USA
17,20
5 Aleksey Fedorov
 RUS
16,90
6 Marian Oprea
 ROU
16,82
7 Gaëtan Saku Bafuanga Baya
 FRA
16,79
8 Fabrizio Schembri
 ITA
16,74
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Caterine Ibargüen
 COL
WL 14,85
Jekaterina Koneva
 RUS
14,81
Olha Saladoecha
 UKR
14,65
4 Kimberly Williams
 JAM
PB 14,62
5 Mabel Gay
 CUB
SB 14,45
6 Hanna Knyazyeva
 ISR
14,33
7 Anna Pjatych
 RUS
14,29
8 Irina Goemenjoek
 RUS
14,15

Kogelstoten

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
David Storl
 GER
SB 21,73
Ryan Whiting
 USA
21,57
Dylan Armstrong
 CAN
SB 21,34
4 Reese Hoffa
 USA
21,12
5 Ladislav Prášil
 CZE
20,98
6 Tomasz Majewski
 POL
SB 20,98
7 Germán Lauro
 ARG
20,40
8 Georgi Ivanov
 BUL
20,39
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Valerie Adams
 NZL
20,88
Christina Schwanitz
 GER
PB 20,41
Gong Lijiao
 CHN
19,95
4 Michelle Carter
 USA
19,94
5 Jevgenia Kolodko
 RUS
19,81
6 Li Ling
 CHN
18,39
7 Irina Tarasova
 RUS
18,37
8 Tia Brooks
 USA
18,09

Discuswerpen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Robert Harting
 GER
69,11
Piotr Małachowski
 POL
68,36
Gerd Kanter
 EST
65,19
4 Martin Wierig
 GER
65,02
5 Victor Hogan
 RSA
64,35
6 Robert Urbanek
 POL
64,32
7 Vikas Gowda
 IND
64,03
8 Viktor Boetenko
 RUS
63,38
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Sandra Perković
 CRO
67,99
Mélina Robert-Michon
 FRA
NR 66,28
Yarelis Barrios
 CUB
64,96
4 Nadine Müller
 GER
64,47
5 Gia Lewis-Smallwood
 USA
64,23
6 Jian Tan
 CHN
63,34
7 Zaneta Glanc
 POL
SB 62,90
8 Denia Caballero
 CUB
62,80

Kogelslingeren

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Paweł Fajdek
 POL
WL 81,97
Krisztián Pars
 HUN
80,30
Lukáš Melich
 CZE
79,36
4 Primož Kozmus
 SLO
79,22
5 Dilsjod Nazarov
 TJK
78,31
6 Koji Murofushi
 JPN
SB 78,03
7 Nicola Vizzoni
 ITA
SB 77,61
8 Marcel Lomnický
 SVK
77,57
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Tatjana Lysenko
 RUS
CR,NR 78,80
Anita Włodarczyk
 POL
NR 78,46
Zhang Wenxiu
 CHN
SB 75,58
4 Wang Zheng
 CHN
PB 74,90
5 Anna Boelgakova
 RUS
74,62
6 Yipsi Moreno
 CUB
SB 74,16
7 Oksana Kondrateva
 RUS
72,76
8 Éva Orbán
 HUN
72,70

Speerwerpen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Vítězslav Veselý
 CZE
87,17
Tero Pitkämäki
 FIN
87,07
Dmitri Tarabin
 RUS
86,23
4 Julius Yego
 KEN
NR 85,40
5 Roman Avramenko
 UKR
82,05
6 Antti Ruuskanen
 FIN
81,44
7 Andreas Thorkildsen
 NOR
81,06
8 Ihab Abdelrahman El Sayed
 EGY
80,94
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Christina Obergföll
 GER
SB 69,05
Kimberley Mickle
 AUS
PB 66,60
Maria Abakoemova
 RUS
65,09
4 Linda Stahl
 GER
64,78
5 Kathryn Mitchell
 AUS
SB 63,77
6 Sunette Viljoen
 RSA
63,58
7 Viktoriya Sudaruskhina
 RUS
62,21
8 Lingwei Li
 CHN
61,30

Tienkamp / zevenkamp

Mannen
Nr. Atleet Land Punten
Ashton Eaton
 USA
WL 8809
Michael Schrader
 GER
PB 8670
Damian Warner
 CAN
PB 8512
4 Kévin Mayer
 FRA
PB 8446
5 Eelco Sintnicolaas
 NED
SB 8391
6 Carlos Chinin
 BRA
8388
7 Rico Freimuth
 GER
PB 8382
8 Ilja Sjkoerenev
 RUS
PB 8370
Vrouwen
Nr. Atlete Land Punten
Hanna Melnytsjenko
 UKR
PB 6585
Brianne Theisen-Eaton
 CAN
PB 6530
Dafne Schippers
 NED
NR 6477
4 Claudia Rath
 GER
PB 6462
5 Katarina Johnson-Thompson
 GBR
PB 6449
6 Sharon Day
 USA
6407
7 Eliška Klucinová
 CZE
NR 6332
8 Antoinette Nana Djimou
 FRA
SB 6326

Marathon

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Stephen Kiprotich
 UGA
2:09.51
Lelisa Desisa
 ETH
2:10.12
Tadese Tola
 ETH
2:10.23
4 Tsegay Kebede
 ETH
2:10.47
5 Kentaro Nakamoto
 JPN
2:10.50
6 Solonei Da Silva
 BRA
SB 2:11.40
7 Paulo Roberto Paula
 BRA
SB 2:11.40
8 Yemane Tsegay
 ETH
SB 2:11.43
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Edna Kiplagat
 KEN
2:25.44
Valeria Straneo
 ITA
SB 2:25.58
Kayoko Fukushi
 JPN
2:27.45
4 Ryoko Kizaki
 JPN
2:31.28
5 Alessandra Aguilar
 ESP
2:32.38
6 Emma Quaglia
 ITA
SB 2:34.16
7 Madaí Pérez
 MEX
SB 2:34.23
8 Hye-Gyong Kim
 PRK
2:35.49

20 km snelwandelen

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Aleksandr Ivanov
 RUS
PB 1:20.58
Chen Ding
 CHN
SB 1:21.09
Miguel Ángel López
 ESP
SB 1:21.21
4 João Vieira
 POR
1:22.05
5 Denis Strelkov
 RUS
1:22.06
6 Takumi Saito
 JPN
1:22.09
7 Roeslan Dmytrenko
 UKR
1:22.14
8 Iñaki Gómez
 CAN
SB 1:22.21
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Jelena Lasjmanova
 RUS
1:27.08
Anisya Kirdyapkina
 RUS
1:27.11
Liu Hong
 CHN
1:28.10
4 Sun Huanhuan
 CHN
1:28.32
5 Elisa Rigaudo
 ITA
SB 1:28.41
6 Beatriz Pascual
 ESP
SB 1:29.00
7 Anežka Drahotová
 CZE
NR 1:29.05
8 Ana Cabecinha
 POR
SB 1:29.17

50 km snelwandelen

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Robert Heffernan
 IRL
WL 3:37.56
Mikhail Ryzhov
 RUS
PB 3:38.58
Jared Tallent
 AUS
SB 3:40.03
4 Ihor Hlavan
 UKR
NR 3:40.39
5 Matej Tóth
 SVK
SB 3:41.07
6 Grzegorz Sudol
 POL
PB 3:41.20
7 Ivan Noskov
 RUS
PB 3:41.36
8 Lukasz Nowak
 POL
SB 3:43.38

Legenda

  • AR = Werelddeelrecord (Area Record)
  • CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
  • DNS = Niet gestart (Did Not Start)
  • DNF = Niet beëindigd (Did Not Finish)
  • DQ = Gedisqualificeerd (Disqualified)
  • SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
  • PB = Persoonlijk record (Personal Best)
  • NR = Nationaal record (National Record)
  • ER = Europees record (European Record)
  • WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
  • WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
  • WR = Wereldrecord (World Record)

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Rusland
7 4 6 17
2
 Verenigde Staten
6 14 5 25
3
 Jamaica
6 2 1 9
4
 Kenia
5 4 3 12
5
 Duitsland
4 2 1 7
6
 Ethiopië
3 3 4 10
7
 Verenigd Koninkrijk
3 0 3 6
8
 Tsjechië
2 0 1 3
 Oekraïne
2 0 1 3
10
 Frankrijk
1 2 1 4
11
 Polen
1 2 0 3
12
 Colombia
1 0 0 1
 Kroatië
1 0 0 1
 Ierland
1 0 0 1
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
 Zweden
1 0 0 1
 Trinidad en Tobago
1 0 0 1
 Oeganda
1 0 0 1
19
 Australië
0 2 1 3
20
 Ivoorkust
0 2 0 2
21
 Canada
0 1 4 5
22
 China
0 1 3 4
23
 Cuba
0 1 2 3
24
 Nederland
0 1 1 2
 Nigeria
0 1 1 2
26
 Botswana
0 1 0 1
 Finland
0 1 0 1
 Hongarije
0 1 0 1
 Italië
0 1 0 1
 Qatar
0 1 0 1
31
 Spanje
0 0 2 2
 Servië
0 0 2 2
33
 Djibouti
0 0 1 1
 Dominicaanse Republiek
0 0 1 1
 Estland
0 0 1 1
 Japan
0 0 1 1
 Mexico
0 0 1 1
 Zuid-Afrika
0 0 1 1
Totaal 47 47 48 142
Zie de categorie 2013 World Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen atletiek 2013
Listen to this article