Wereldkampioenschappen atletiek 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen atletiek 2015.

Wereldkampioenschappen atletiek 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschappen atletiek 2015
Het Olympisch Stadion van Peking
Gehouden in
Peking, China
Jaar 2015
Sport Atletiek
Organisator IAAF
Deelnemers 1935 atleten uit 207 landen
Evenementen 47
Openingsceremonie 22 augustus 2015
Sluitingsceremonie 30 augustus 2015
Navigatie
2013     2017
Portaal 
 
Sport
Atletiek

De wereldkampioenschappen atletiek 2015 werden gehouden in het Olympisch Stadion in Peking, Volksrepubliek China, met een capaciteit van 80 000 toeschouwers. De IAAF heeft dat in november 2010 besloten. De enige concurrent (Londen) had zich teruggetrokken. De wereldkampioenschappen werden gehouden van 22 augustus tot 30 augustus. Ter voorbereiding op de kampioenschappen werd in 2013 de Beijing World Challenge, een eendaagse atletiekwedstrijd in het leven geroepen.

Prestaties Belgische en Nederlandse selectie

België

Nafissatou Thiam scoorde op de zevenkamp 228 punten meer dan op de WK van 2013, maar schoot er in de einduitslag slechts drie plaatsen mee op: ze werd nu elfde tegenover haar veertiende plaats in Moskou.
Nafissatou Thiam scoorde op de zevenkamp 228 punten meer dan op de WK van 2013, maar schoot er in de einduitslag slechts drie plaatsen mee op: ze werd nu elfde tegenover haar veertiende plaats in Moskou.

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Cynthia Bolingo Mbongo
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
23,45
-
-
6
-
-
Almensh Belete
(10.000 m)
finale 32.47,62 21
Anne Zagré
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
12,90
12,88
-
3
3
-
Axelle Dauwens
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
55,84
55,82
-
5
5
-
Nafissatou Thiam
(zevenkamp)
100 m horden
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,83
1,86
15,24 PB
25,28
6,14
49,31
2.24,55
6298
22
8
1
27
14
6
26
11

Mannen

Philip Milanov veroverde voor België de allereerste zilveren medaille op een WK met zijn discusworp van 65,67 m, tevens een Belgisch record.
Philip Milanov veroverde voor België de allereerste zilveren medaille op een WK met zijn discusworp van 65,67 m, tevens een Belgisch record.
Atleet Ronde Prestatie Plaats
Jonathan Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
44,67
44,85
-
3
5
-
Kevin Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
45,01
44,74
-
3
4
-
Pieter-Jan Hannes
(1500 m)
1e ronde
halve finale
finale
3.39,31
3.34,38
-
4
8
-
Bashir Abdi
(5000 m)
1e ronde
finale
DNS
-
-
-
Bashir Abdi
(10.000 m)
finale DNF -
Michaël Bultheel
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
49,38
49,66
-
6
8
-
Jeroen D'hoedt
(3000 m steeple)
1e ronde
finale
DNS
-
-
-
Abdelhadi El Hachimi
(marathon)
finale 2:17.41 16
Arnaud Art
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
5,40
-
16
-
Philip Milanov
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
63,85
65,67 NR
5
Thomas Van Der Plaetsen
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 m horden
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,44
7,42 SB
13,83 SB
2,13 SB
50,28 SB
14,76
43,01 SB
5,30 SB
55,23
4.47,38 SB
8035 SB
27
12
19
1
24
16
12
1
16
20
14
Niels Pittomvils
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 m horden
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,39
6,86
12,77
1,92
49,45 SB
15,09
39,90
NM
52,96
4.27,40 PB
6678
26
26
26
25
18
20
21
-
21
7
22
Dylan Borlée
Jonathan Borlée
Antoine Gillet
Kevin Borlée

Jonathan Borlée
Robin Vanderbemden
Kevin Borlée
Antoine Gillet
(4 x 400 m estafette)
1e ronde



finale

2.59,28 NR



3.00,24

2



5

Nederland

Dafne Schippers (midden) was de onbetwiste topper van de Nederlandse ploeg. Na zilver op de 100 m behaalde ze goud op de 200 m in 21,63 s, een Europees record en de derde snelste wereldtijd ooit.
Dafne Schippers (midden) was de onbetwiste topper van de Nederlandse ploeg. Na zilver op de 100 m behaalde ze goud op de 200 m in 21,63 s, een Europees record en de derde snelste wereldtijd ooit.

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Jamile Samuel
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
DQ
-
-
-
-
-
Dafne Schippers
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
11,01
10,83 NR
10,81 NR
1
1
Naomi Sedney
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
11,41
-
-
4
-
-
Dafne Schippers
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
22,58
22,36
21,63 ER
1
1
Sifan Hassan
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
1.59,94
1.58,50
-
3
5
-
Sifan Hassan
(1500 m)
1e ronde
halve finale
finale
4.09,52
4.15,38
4.09,34
1
1
Maureen Koster
(1500 m)
1e ronde
halve finale
finale
4.05,55
4.10,95
-
4
9
-
Maureen Koster
(5000 m)
1e ronde
finale
DNF
-
-
-
Susan Kuijken
(5000 m)
1e ronde
finale
15.25,67
15.08,00
5
8
Susan Kuijken
(10.000 m)
finale 31.54,32 10
Jip Vastenburg
(10.000 m)
finale 32.03,03 11
Femke Pluim
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
4,30
11
-
Nadine Broersen
(zevenkamp)
100 m horden
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,55
1,86 SB
14,59
25,41
6,20
53,52
2.16,58
6491
14
5
5
29
9
3
14
4
Nadine Visser
(zevenkamp)
100 m horden
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
12,81 PB
1,80 PB
13,16
23,78
6,14
40,07
2.13,72 PB
6344
1
18
24
3
13
23
9
8
Anouk Vetter
(zevenkamp)
100 m horden
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,61
1,77 SB
14,24
24,53
6,11
51,78
2.23,71
6267
16
24
7
14
15
5
24
12
Nadine Visser, Dafne Schippers,
Naomi Sedney, Jamile Samuel
(reserve: Kadene Vassell)
(4 x 100 m estafette)
1e ronde
finale
42,32 NR
DQ
3
-

Mannen

Liemarvin Bonevacia (tweede van rechts) liep een geweldige serie 400 m, waarin hij zijn eigen Nederlandse record van 45,40 s verpulverde en op 44,72 s stelde.
Liemarvin Bonevacia (tweede van rechts) liep een geweldige serie 400 m, waarin hij zijn eigen Nederlandse record van 45,40 s verpulverde en op 44,72 s stelde.
Atleet Ronde Prestatie Plaats
Churandy Martina
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
10,06 SB
10,09
-
3
5
-
Churandy Martina
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
20,22 SB
20,20 SB
-
2
3
-
Liemarvin Bonevacia
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
44,72 NR
45,65
-
5
8
-
Thijmen Kupers
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
1.46,70
1.47,74
-
6
7
-
Dennis Licht
(5000 m)
1e ronde
finale
13.57,61
-
12
-
Ignisious Gaisah
(verspringen)
kwalificatie
finale
7,77
-
13
-
Eelco Sintnicolaas
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 m horden
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
10,62 PB
7,50
14,65
1,92
47,93 SB
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNF
6
10
7
25
10
-
-
-
-
-
-
Pieter Braun
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 m horden
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,11
7,29
13,90
2,04 SB
48,24
14,37
42,09
4,90 PB
56,95
4.32,46
8114
22
17
18
13
13
9
15
8
13
10
12
Solomon Bockarie, Patrick van Luijk,
Liemarvin Bonevacia, Hensley Paulina
(DNS: Churandy Martina; reserve: Wouter Brus)
(4 x 100 m estafette)
1e ronde
finale
38,41 SB
-
6
-

Resultaten

100 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Usain Bolt
 JAM
SB 9,79
Justin Gatlin
 USA
9,80
Trayvon Bromell
 USA
9,92
Andre De Grasse
 CAN
PB 9,92
5 Mike Rodgers
 USA
9,94
6 Tyson Gay
 USA
10,00
7 Asafa Powell
 JAM
10,00
8 Jimmy Vicaut
 FRA
10,00
9 Su Bingtian
 CHN
10,06
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Shelly-Ann Fraser-Pryce
 JAM
10,76
Dafne Schippers
 NED
AR 10,81
Tori Bowie
 USA
10,86
4 Veronica Campbell-Brown
 JAM
10,91
5 Michelle Lee-Ahye
 TRI
10,98
6 Kelly-Ann Baptiste
 TRI
11,01
7 Natasha Morrison
 JAM
11,02
8 Blessing Okagbare
 NGR
11,02

200 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Usain Bolt
 JAM
WL 19,55
Justin Gatlin
 USA
19,74
Anaso Jobodwana
 RSA
NR 19,87
4 Alonso Edward
 PAN
SB 19,87
5 Zharnel Hughes
 GBR
PB 20,02
6 Ramil Goelijev
 TUR
20,11
7 Femi Ogunode
 QAT
20,27
8 Nickel Ashmeade
 JAM
20,33
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Dafne Schippers
 NED
ER, CR 21,63
Elaine Thompson
 JAM
PB 21,66
Veronica Campbell-Brown
 JAM
SB 21,97
4 Candyce McGrone
 USA
PB 22,01
5 Dina Asher-Smith
 GBR
NR 22,07
6 Jeneba Tarmoh
 USA
22,31
7 Ivet Lalova-Collio
 BUL
22,41
8 Sherone Simpson
 JAM
SB 22,50

400 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Wayde van Niekerk
 RSA
WL,AR 43,48
LaShawn Merritt
 USA
PB 43,65
Kirani James
 GRN
SB 43,78
4 Luguelín Santos
 DOM
NR 44,11
5 Isaac Makwala
 BOT
44,63
6 Rabah Yousif
 GBR
44,68
7 Machel Cedenio
 TRI
45,06
8 Yousef Masrahi
 KSA
45,15
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Allyson Felix
 USA
WL 49,26
Shaunae Miller
 BAH
PB 49,67
Shericka Jackson
 JAM
PB 49,99
4 Christine Day
 JAM
PB 50,14
5 Stephenie Ann McPherson
 JAM
50,42
6 Novlene Williams-Mills
 JAM
SB 50,47
7 Phyllis Francis
 USA
50,51
8 Christine Ohuruogu
 GBR
50,63

800 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
David Rudisha
 KEN
1.45,84
Adam Kszczot
 POL
1.46,08
Amel Tuka
 BIH
1.46,30
4 Ferguson Cheruiyot Rotich
 KEN
1.46,35
5 Pierre-Ambroise Bosse
 FRA
1.46,63
6 Musaeb Abdulrahman Balla
 QAT
1.47,01
7 Nader Benhanbel
 MAR
1.47,09
8 Alfred Kipketer
 KEN
1.47,66
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Marina Arzamasova
 BLR
1.58,03
Melissa Bishop
 CAN
1.58,12
Eunice Jepkoech Sum
 KEN
1.58,18
4 Rababe Arafi
 MAR
1.58,90
5 Shelayna Oskan-Clarke
 GBR
1.58,99
6 Nataliia Lupu
 UKR
1.58,99
7 Joanna Józwik
 POL
1.59,09
8 Rénelle Lamote
 FRA
1.59,70

1500 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Asbel Kiprop
 KEN
3.34,40
Elijah Manangoi
 KEN
3.34,63
Abdalaati Iguider
 MAR
3.34,67
4 Taoufik Makhloufi
 ALG
3.34,76
5 Silas Kiplagat
 KEN
3.34,81
6 Nicholas Willis
 NZL
3.35,46
7 Timothy Cheruiyot
 KEN
3.36,05
8 Matthew Centrowitz
 USA
3.36,13
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Genzebe Dibaba
 ETH
4.08,09
Faith Chepngetich Kipyegon
 KEN
4.08,96
Sifan Hassan
 NED
4.09,34
4 Dawit Seyaum
 ETH
4.10,26
5 Laura Muir
 GBR
4.11,48
6 Abeba Aregawi
 SWE
4.12,16
7 Shannon Rowbury
 USA
4.12,39
8 Angelika Chicocka
 POL
4.13,22

5000 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Mo Farah
 GBR
13.50,38
Caleb Mwangangi Ndiku
 KEN
13.51,75
Hagos Gebrhiwet
 ETH
13.51,86
4 Yomif Kejelcha
 ETH
13.52,43
5 Galen Rupp
 USA
13.53,90
6 Ben True
 USA
13.54,07
7 Ryan Hill
 USA
13.55,10
8 Isiah Kiplangat Koech
 KEN
13.55,98
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Almaz Ayana
 ETH
CR 14.26,83
Senbere Teferi
 ETH
14.44,07
Genzebe Dibaba
 ETH
14.44,14
4 Viola Jelagat Kibiwot
 KEN
14.46,16
5 Mercy Cherono
 KEN
15.01,36
6 Janet Kisa
 KEN
SB 15.02,68
7 Irene Chepet Cheptai
 KEN
15.03,41
8 Susan Kuijken
 NED
15.08,00

10.000 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Mo Farah
 GBR
27.01,13
Geoffrey Kamworor
 KEN
27.01,76
Paul Tanui
 KEN
27.02,83
4 Bedan Karoki
 KEN
SB 27.04,77
5 Galen Rupp
 USA
SB 27.08,91
6 Abrar Osman
 ERI
27.43,21
7 Ali Kaya
 TUR
27.43,69
8 Timothy Toroitich
 UGA
27.44,90
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Vivian Cheruiyot
 KEN
31.41,31
Gelete Burka
 ETH
31.41,77
Emily Infeld
 USA
31.43,39
4 Molly Huddle
 USA
31.43,58
5 Sally Kipyego
 KEN
SB 31.44,42
6 Shalene Flanagan
 USA
31.46,23
7 Alemitu Heroye
 ETH
31.49,73
8 Betsy Saina
 KEN
SB 31.51,35

3000 m steeple

Mannen
# Atleet Land Tijd
Ezekiel Kemboi
 KEN
8.11,28
Conseslus Kipruto
 KEN
8.12,38
Brimin Kipruto
 KEN
8.12,54
4 Jairus Kipchoge Birech
 KEN
8.12,62
5 Daniel Huling
 USA
8.14,39
6 Evan Jager
 USA
8.15,47
7 Brahim Taleb
 MAR
8.17,23
8 Matthew Hughes
 CAN
SB 8.18,63
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Hyvin Jepkemoi
 KEN
9.19,11
Habiba Ghribi
 TUN
9.19,24
Gesa Felicitas Krause
 GER
PB 9.19,25
4 Sofia Assefa
 ETH
SB 9.20,01
5 Emma Coburn
 USA
9.21,78
6 Hiwot Ayalew
 ETH
9.24,27
7 Virginia Nyambura
 KEN
9.26,21
8 Lalita Babar
 IND
9.29,64

110 m horden / 100 m horden

Mannen
# Atleet Land Tijd
Sergej Sjoebenkov
 RUS
NR 12,98
Hansle Parchment
 JAM
SB 13,03
Aries Merritt
 USA
SB 13,04
4 Pascal Martinot-Lagarde
 FRA
13,17
5 Dimitri Bascou
 FRA
13,17
6 Omar McLeod
 JAM
13,18
7 David Oliver
 USA
13,33
8 Garfield Darien
 FRA
13,34
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Danielle Williams
 JAM
PB 12,57
Cindy Roleder
 GER
PB 12,59
Alina Talaj
 BLR
NR 12,66
4 Brianna Rollins
 USA
12,67
5 Tiffany Porter
 GBR
12,68
6 Noemi Zbären
 SUI
12,95
7 Shermaine Williams
 JAM
12,95
8 Sharika Nelvis
 USA
13,16

400 m horden

Mannen
# Atleet Land Tijd
Nicholas Bett
 KEN
WL 47,79
Denis Koedrjavtsev
 RUS
NR 48,05
Jeffrey Gibson
 BAH
NR 48,17
4 Kerron Clement
 USA
SB 48,18
5 Boniface Mucheru Tumuti
 KEN
48,33
6 Yasmani Copello
 TUR
48,96
7 Patryk Dobek
 POL
49,14
8 Michael Tinsley
 USA
50,02
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Zuzana Hejnová
 CZE
WL 53,50
Shamier Little
 USA
53,94
Cassandra Tate
 USA
54,02
4 Sara Slott Petersen
 DEN
54,20
5 Janieve Russell
 JAM
PB 54,64
6 Eilidh Child
 GBR
54,78
7 Wenda Nel
 RSA
54,94
8 Kaliese Spencer
 JAM
55,47

4 x 100 m estafette

Mannen
# Atleet Land Tijd
Nesta Carter
Asafa Powell
Nickel Ashmeade
Usain Bolt
 JAM
WL 37,36
Mo Youxue
Xie Zhenye
Su Bingtian
Zhang Peimeng
 CHN
38,01
Aaron Brown
Andre de Grasse
Brendon Rodney
Justyn Warner
 CAN
38,13
4 Julian Reus
Sven Knipphals
Alexander Kosenkow
Aleixo-Platini Menga
 GER
SB 38,15
5 Emmanuel Biron
Christophe Lemaitre
Guy-Elphège Anouman
Jimmy Vicaut
 FRA
38,23
6 Chavaughn Walsh
Daniel Bailey
Jared Jarvis
Miguel Francis
 ANT
39,61
7 Trayvon Bromell
Justin Gatlin
Tyson Gay
Mike Rodgers
 USA
DQ
8 Richard Kilty
Daniel Talbot
James Ellington
Chijindu Ujah
 GBR
DNF
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Veronica Campbell-Brown
Natasha Morrison
Elaine Thompson
Shelly-Ann Fraser-Pryce
 JAM
CR 41,07
English Gardner
Allyson Felix
Jenna Prandini
Jasmine Todd
 USA
SB 41,68
Kelly-Ann Baptiste
Michelle-Lee Ahye
Reyare Thomas
Semoy Hackett
 TRI
NR 42,03
4 Asha Philip
Dina Asher-Smith
Jodie Williams
Desiree Henry
 GBR
NR 42,10
5 Rebekka Haase
Alexandra Burghardt
Gina Lückenkemper
Verena Sailer
 GER
SB 42,64
6 Crystal Emmanuel
Kimberly Hyacinthe
Isatu Fofanah
Khamica Bingham
 CAN
43,05
7 Nadine Visser
Dafne Schippers
Naomi Sedney
Jamile Samuel
 NED
DQ
8 Marina Pantelejeva
Ksenia Ryzjova
Jelizaveta Demirova
Anna Koekoesjkina
 RUS
DNF

4 x 400 m estafette

Mannen
# Atleet Land Tijd
David Verburg
Tony McQuay
Bryshon Nellum
LaShawn Merritt
 USA
WL 2.57,82
Renny Quow
Lalonde Gordon
Deon Lendore
Machel Cedenio
 TRI
NR 2.58,20
Rabah Yousif
Delano Williams
Jarryd Dunn
Martyn Rooney
 GBR
SB 2.58,51
4 Peter Matthews
Ricardo Chambers
Rusheen McDonald
Javon Francis
 JAM
SB 2.58,51
5 Jonathan Borlée
Robin Vanderbemden
Kevin Borlée
Antoine Gillet
 BEL
3.00,24
6 Mame-Ibra Anne
Teddy Atine-Venel
Mamoudou Hanne
Thomas Jordier
 FRA
3.00,65
7 William Collazo
Raidel Acea
Adrián Chacón
Yoandys Lescay
 CUB
3.03,05
8 Artem Denmukhametov
Pavel Trenikhin
Denis Alekseyev
Pavel Ivashko
 RUS
3.03,05
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Christine Day
Shericka Jackson
Stephenie Ann McPherson
Novlene Williams-Mills
 JAM
WL 3.19,13
Sanya Richards-Ross
Natasha Hastings
Allyson Felix
Francena McCorory
 USA
3.19,44
Christine Ohuruogu
Anyika Onuora
Eilidh Child
Seren Bundy-Davies
 GBR
SB 3.23,62
4 Nadezjda Kotljarova
Ksenia Zadorina
Ksenia Ryzjova
Ksenia Aksjonova
 RUS
3.24,84
5 Regina George
Funke Oladoye
Tosin Adeloye
Patience Okon George
 NGR
3.25,11
6 Olha Zemljak
Natalja Lupu
Natalja Pyhyda
Olha Ljachova
 UKR
SB 3.25,94
7 Estelle Perrossier
Marie Gayot
Agnès Raharolary
Floria Guei
 FRA
3.26,45
8 Carline Muir
Aiyanna Stiverne
Sage Watson
Audrey Jean-Baptiste
 CAN
3.27,69

Hoogspringen

Mannen
# Atleet Land Hoogte
Derek Drouin
 CAN
2,34 m
Bohdan Bondarenko
 UKR
2,33 m
Zhang Guowei
 CHN
2,33 m
4 Mutaz Essa Barshim
 QAT
2,33 m
5 Daniil Tsyplakov
 RUS
2,29 m
6 Donald Thomas
 BAH
2,29 m
7 Jaroslav Bába
 CZE
2,29 m
8 Erik Kynard
 USA
2,25 m
Vrouwen
# Atlete Land Hoogte
Maria Lasitskene
 RUS
PB 2,01 m
Blanka Vlašić
 CRO
SB 2,01 m
Anna Tsjitsjerova
 RUS
2,01 m
4 Kamila Lićwinko
 POL
1,99 m
5 Ruth Beitia
 ESP
1,99 m
6 Marie-Laurence Jungfleisch
 GER
PB 1,99 m
7 Jeanelle Scheper
 LCA
1,92 m
8 Eleanor Patterson
 AUS
1,92 m

Polsstokhoogspringen

Mannen
# Atleet Land Hoogte
Shawnacy Barber
 CAN
5,90 m
Raphael Holzdeppe
 GER
5,90 m
Paweł Wojciechowski
 POL
5,80 m
Renaud Lavillenie
 FRA
5,80 m
Piotr Lisek
 POL
5,80 m
6 Kévin Menaldo
 FRA
5,65 m
7 Michal Balner
 CZE
5,65 m
7 Tobias Scherbarth
 GER
5,65 m
Vrouwen
# Atlete Land Hoogte
Yarisley Silva
 CUB
4,90 m
Fabiana Murer
 BRA
AR 4,85 m
Nikoleta Kyriakopoulou
 GRE
4,80 m
4 Sandi Morris
 USA
4,70 m
4 Angelica Bengtsson
 SWE
NR 4,70 m
4 Jennifer Suhr
 USA
4,70 m
7 Holly Bradshaw
 GBR
SB 4,70 m
8 Martina Strutz
 GER
4,60 m

Verspringen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Greg Rutherford
 GBR
SB 8,41 m
Fabrice Lapierre
 AUS
SB 8,24 m
Wang Jianan
 CHN
8,18 m
4 Gao Xinglong
 CHN
SB 8,14 m
5 Li Jinzhe
 CHN
8,05 m
6 Aleksandr Menkov
 RUS
8,02 m
7 Kafétien Gomis
 FRA
8,02 m
8 Sergej Poljansky
 RUS
7,97 m
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Tianna Bartoletta
 USA
WL 7,14 m
Shara Proctor
 GBR
NR 7,07 m
Ivana Španović
 SRB
NR 7,01 m
4 Christabel Nettey
 CAN
6,95 m
5 Lorraine Ugen
 GBR
6,85 m
6 Malaika Mahambo
 GER
6,79 m
7 Khaddi Sagnia
 SWE
6,78 m
8 Janay DeLoach Soukup
 USA
6,67 m

Hink-stap-springen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Christian Taylor
 USA
WL 18,21 m
Pedro Pablo Pichardo
 CUB
17,73 m
Nelson Évora
 POR
SB 17,52 m
4 Omar Craddock
 USA
17,37 m
5 Ljoekman Adams
 RUS
17,28 m
6 Marian Oprea
 ROU
17,06 m
7 Dmitri Sorokin
 RUS
16,99 m
8 Tosin Oke
 NGR
16,81 m
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Caterine Ibargüen
 COL
SB 14,90 m
Hanna Knyazyeva-Minenko
 ISR
NR 14,78 m
Olga Rypakova
 KAZ
SB 14,77 m
4 Gabriela Petrova
 BUL
PB 14,66 m
5 Kimberly Williams
 JAM
SB 14,45 m
6 Olha Saladoecha
 UKR
14,41 m
7 Jekaterina Koneva
 RUS
14,37 m
8 Kristin Gierisch
 GER
14,25 m

Kogelstoten

Mannen
# Atleet Land Afstand
Joe Kovacs
 USA
21,93 m
David Storl
 GER
21,74 m
O'Dayne Richards
 JAM
NR 21,69 m
4 Tomas Walsh
 NZL
AR 21,58 m
5 Reese Hoffa
 USA
21,00 m
6 Tomasz Majewski
 POL
SB 20,82 m
7 Asmir Kolašnic
 SRB
20,71 m
8 Jacko Gill
 NZL
20,11 m
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Christina Schwanitz
 GER
20,37 m
Gong Lijiao
 CHN
20,30 m
Michelle Carter
 USA
19,76 m
4 Anita Márton
 HUN
NR 19,48 m
5 Gao Yang
 CHN
PB 19,04 m
6 Aljona Doebitskaja
 BLR
18,52 m
7 Joelia Leantsjoek
 BLR
18,25 m
8 Natallja Michnevitsj
 BLR
18,24 m

Discuswerpen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Piotr Małachowski
 POL
67,40 m
Philip Milanov
 BEL
NR 66,90 m
Robert Urbanek
 POL
65,18 m
4 Gerd Kanter
 EST
64,82 m
5 Daniel Stahl
 SWE
SB 64,73 m
6 Apostolos Parellis
 CYP
64,55 m
7 Fedrick Dacres
 JAM
64,22 m
8 Christoph Harting
 GER
63,94 m
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Denia Caballero
 CUB
69,28 m
Sandra Perković
 CRO
67,39 m
Nadine Müller
 GER
65,53 m
4 Yaime Pérez
 CUB
65,46 m
5 Julia Fischer
 GER
63,88 m
6 Dani Samuels
 AUS
63,14 m
7 Shanice Craft
 GER
63,10 m
8 Su Xinyue
 CHN
62,90 m

Kogelslingeren

Mannen
# Atleet Land Afstand
Paweł Fajdek
 POL
80,88 m
Dilsjod Nazarov
 TJK
78,55 m
Wojciech Nowicki
 POL
78,55 m
4 Krisztián Pars
 HUN
77,32 m
5 Sergej Litvinov
 RUS
77,24 m
6 David Söderberg
 FIN
76,92 m
7 Mostafa Al-Gamel
 EGY
76,81 m
8 Marcel Lomnický
 SLO
75,79 m
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Anita Włodarczyk
 POL
CR 80,85 m
Zhang Wenxiu
 CHN
SB 76,33 m
Alexandra Tavernier
 FRA
74,02 m
4 Sophie Hitchon
 GBR
NR 73,86 m
5 Zheng Wang
 CHN
73,83 m
6 Kathrin Klaas
 GER
73,18 m
7 Betty Heidler
 GER
72,56 m
8 Zalina Marghieva
 MDA
72,38 m

Speerwerpen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Julius Yego
 KEN
AR,WL 92,72 m
Ihab El-Sayed
 EGY
SB 88,99 m
Tero Pitkämäki
 FIN
87,64 m
4 Thomas Röhler
 GER
87,41 m
5 Antti Ruuskanen
 FIN
87,12 m
6 Andreas Hofmann
 GER
86,01 m
7 Andreas Hofmann
 GER
83,79 m
8 Vítězslav Veselý
 CZE
83,13 m
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Katharina Molitor
 GER
WL 67,69 m
Lyu Huihui
 CHN
AR 66,13 m
Sunette Viljoen
 RSA
65,79 m
4 Christina Obergföll
 GER
SB 64,61 m
5 Li Lingwei
 CHN
64,10 m
6 Christin Hussong
 GER
62,98 m
7 Sinta Ozolina
 LAT
62,20 m
8 Kara Winger
 USA
60,88 m

Tienkamp / Zevenkamp

Mannen
# Atleet Land Punten
Ashton Eaton
 USA
WR 9045
Damian Warner
 CAN
NR 8695
Rico Freimuth
 GER
PB 8561
4 Ilja Sjkoerenev
 RUS
PB 8538
5 Larbi Bourrada
 ALG
AR 8461
6 Kai Kazmirek
 GER
8448
7 Michael Schrader
 GER
8418
8 Kurt Felix
 GRN
NR 8302
Vrouwen
# Atlete Land Punten
Jessica Ennis-Hill
 GBR
SB 6669
Brianne Theisen-Eaton
 CAN
6554
Laura Ikauniece-Admidiņa
 LAT
NR 6516
4 Nadine Broersen
 NED
6491
5 Claudia Rath
 GER
6441
6 Györgyi Zsivocsky-Farkas
 HUN
PB 6389
7 Anastasia Mochnjoek
 UKR
PB 6359
8 Nadine Visser
 NED
6344

Marathon

Mannen
# Atleet Land Tijd
Ghirmay Ghebreslassie
 ERI
2:12.28
Yemane Tsegay
 ETH
SB 2:13.08
Munyo Solomon Mutai
 UGA
2:13.30
4 Ruggero Pertile
 ITA
SB 2:14.23
5 Shumi Dechasa
 BRN
2:14.36
6 Stephen Kiprotich
 UGA
2:14.43
7 Lelisa Desisa
 ETH
2:14.54
8 Daniele Meucci
 ITA
2:14.54
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Mare Dibaba
 ETH
2:27.35
Helah Kiprop
 KEN
2:27.36
Eunice Kirwa
 BRN
2:27.39
4 Jemima Sumgong
 KEN
2:27.42
5 Edna Kiplagat
 KEN
2:28.18
6 Tigist Tufa
 ETH
2:29.12
7 Mai Ito
 JPN
2:29.48
8 Tirfi Tsegaye
 ETH
2:30.54

20 km snelwandelen

Mannen
# Atleet Land Tijd
Miguel Ángel López
 ESP
PB 1:19.14
Wang Zhen
 CHN
1:19.29
Benjamin Thorne
 CAN
NR 1:19.57
4 Ihor Hlavan
 UKR
SB 1:20.29
5 Cai Zelin
 CHN
1:20.42
6 Caio Bonfim
 BRA
SB 1:20.44
7 Éider Arévalo
 COL
1:21.13
8 Dane Bird-Smith
 AUS
1:21.37
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Liu Hong
 CHN
1:27.45
Lu Xiuzhu
 CHN
1:27.45
Ljoedmila Oljanovska
 UKR
1:28.13
4 Ana Cabacinha
 POR
1:29.29
5 Antonella Palmisano
 ITA
1:29.34
6 Erica de Sena
 BRA
1:30.06
7 Brigita Virbalyté
 LTU
PB 1:30.20
8 Anezka Drahotová
 CZE
1:30.32

50 km snelwandelen

Mannen
# Atleet Land Tijd
Matej Tóth
 SVK
3:40.32
Jared Tallent
 AUS
SB 3:42.17
Takayuki Tanii
 JPN
3:42.55
4 Hirooki Arai
 JPN
3:43.44
5 Robert Heffernan
 IRL
SB 3:44.17
6 Zhang Lin
 CHN
PB 3:44.39
7 Yu Wei
 CHN
PB 3:45.21
8 Andrés Chocho
 ECU
AR 3:46.00

Legenda

  • AR = Werelddeelrecord (Area Record)
  • CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
  • SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
  • PB = Persoonlijk record (Personal Best)
  • NR = Nationaal record (National Record)
  • ER = Europees record (European Record)
  • WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
  • WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
  • WR = Wereldrecord (World Record)

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Kenia
7 6 3 16
2
 Jamaica
7 2 3 12
3
 Verenigde Staten
6 6 6 18
4
 Verenigd Koninkrijk
4 1 2 7
5
 Ethiopië
3 3 2 8
6
 Polen
3 1 4 8
7
 Canada
2 3 3 8
 Duitsland
2 3 3 8
9
 Rusland
2 1 1 4
10
 Cuba
2 1 0 3
11
 China
1 7 1 9
12
 Nederland
1 1 1 3
13
 Zuid-Afrika
1 0 2 3
14
 Wit-Rusland
1 0 1 2
15
 Spanje
1 0 0 1
 Eritrea
1 0 0 1
 Colombia
1 0 0 1
 Tsjechië
1 0 0 1
 Slowakije
1 0 0 1
20
 Australië
0 2 0 2
 Kroatië
0 2 0 2
22
 Bahama's
0 1 1 2
 Trinidad en Tobago
0 1 1 2
 Oekraïne
0 1 1 2
25
 België
0 1 0 1
 Brazilië
0 1 0 1
 Egypte
0 1 0 1
 Israël
0 1 0 1
 Tadzjikistan
0 1 0 1
 Tunesië
0 1 0 1
31
 Frankrijk
0 0 2 2
32
 Bahrein
0 0 1 1
 Bosnië en Herzegovina
0 0 1 1
 Kazachstan
0 0 1 1
 Letland
0 0 1 1
 Oeganda
0 0 1 1
 Finland
0 0 1 1
 Griekenland
0 0 1 1
 Grenada
0 0 1 1
 Japan
0 0 1 1
 Marokko
0 0 1 1
 Portugal
0 0 1 1
 Servië
0 0 1 1
Totaal 47 48 49 144
Zie de categorie 2015 World Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen atletiek 2015
Listen to this article