Wereldkampioenschappen mountainbike 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen mountainbike 2020.

Wereldkampioenschappen mountainbike 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschappen mountainbike 2020
Gehouden in
Leogang
Leuven
Sakarya
Jaar 2020
Data 7-11 + 25 oktober
Sport Mountainbike
Organisator UCI
Navigatie
2019     2021 →
Portaal 
 
Sport

De Wereldkampioenschappen mountainbike 2020 werden van 7 tot en met 11 oktober gehouden in het Oostenrijkse Leogang voor de onderdelen cross-country en downhill. De Eliminator werd verreden op 25 oktober in het Belgische Leuven en de Marathon op de zelfde dag in het Turkse Sakarya.

Oorspronkelijk zouden de cross-country onderdelen plaatsvinden in het Duitse Albstadt van 25 tot en met 28 juni, maar vanwege de Coronapandemie werden deze uitgesteld en verplaats naar Leogang waar de downhill al op de kalender stond.[1]

Programma

Datum Categorie
Leogang
woensdag 7 oktober Cross-country, gemengde teamrelay
Cross-country, elektrisch ondersteund, mannen
Cross-country, elektrisch ondersteund, vrouwen
donderdag 8 oktober Cross-country, junior mannen
Cross-country, junior vrouwen
vrijdag 9 oktober Cross-country, beloften mannen
zaterdag 10 oktober Cross-country, beloften vrouwen
Cross-country, Elite vrouwen
Cross-country, Elite mannen
zondag 11 oktober Downhill, junioren
Downhill, Elite vrouwen
Downhill, Elite mannen
Leuven
zondag 25 oktober Eliminator, mannen
Eliminator, vrouwen
Sakarya
zondag 25 oktober Marathon, mannen
Marathon, vrouwen

Cross-country

Mannen

Elite

Naam Land Tijd
Goud Jordan Sarrou
 Frankrijk
1u25'37"
Zilver Mathias Flückiger
 Zwitserland
+ 45"
Brons Titouan Carod
 Frankrijk
+ 55"
4e Luca Braidot
 Italië
+ 1'23"
5e Ondřej Cink
 Tsjechië
+ 1'37"
23e Milan Vader
 Nederland
+ 4'27"
31e Pierre De Froidmont
 België
+ 6'26"
Volledige uitslag

Beloften

Naam Land Tijd
Goud Tom Pidcock
 Verenigd Koninkrijk
1u08'15"
Zilver Christopher Blevins
 Verenigde Staten
+ 1'52"
Brons Joel Roth
 Zwitserland
+ 3'05"
4e Simone Avondetto
 Italië
+ 3'21"
5e Sean Fincham
 Canada
+ 6'46"
31e Mick van Dijke
 Nederland
+ 1 ronde
34e Łukasz Malezsewski
 België
+ 1 ronde
37e Ian Schumacher
 Nederland
+ 1 ronde
56e Sam de Nijs
 Nederland
+ 2 ronde
Volledige uitslag

Junioren

Naam Land Tijd
Goud Lennart-Jan Krayer
 Duitsland
1u16'39"
Zilver Janis Baumann
 Zwitserland
+ 40"
Brons Luca Martin
 Frankrijk
+ 1'24"
4e Riley Amos
 Verenigde Staten
+ 1'26"
5e Oliver Vederso Solvhoj
 Denemarken
+ 4'28"
17e Chris van Dijk
 Nederland
+ 8'26"
39e Jarne Vandersteen
 België
+ 15'17"
51e Tom Schellekens
 Nederland
+ 1 ronde
56e Frits Biesterbos
 Nederland
+ 1 ronde
Volledige uitslag

Vrouwen

Elite

Naam Land Tijd
Goud Pauline Ferrand-Prévot
 Frankrijk
1u27'33"
Zilver Eva Lechner
 Italië
+ 3'01"
Brons Rebecca McConnell
 Australië
z.t.
4e Sina Frei
 Zwitserland
+ 3'46"
5e Isla Short
 Verenigd Koninkrijk
+ 4'17"
21e Anne Tauber
 Nederland
+ 10'35"
25e Githa Michiels
 België
+ 12'14"
36e Sophie von Berswordt
 Nederland
+ 1 ronde
DNF Anne Terpstra
 Nederland
Volledige uitslag

Beloftes

Naam Land Tijd
Goud Loana Lecomte
 Frankrijk
1u13'34"
Zilver Kata Blanka Vas
 Hongarije
+ 1'11"
Brons Ceylin del Carmen Alvarado
 Nederland
+ 2'42"
4e Haley Batten
 Verenigde Staten
+ 3'38"
5e Noëlle Buri
 Zwitserland
+ 5'32"
7e Emeline Detilleux
 België
+ 6'00"
Volledige uitslag

Juniores

Naam Land Tijd
Goud Mona Mitterwallner
 Oostenrijk
1u15'55"
Zilver Luisa Daubermann
 Duitsland
+ 1'56"
Brons Aneta Novotna
 Tsjechië
+ 2'36"
4e Olivia Onesti
 Frankrijk
+ 4'27"
5e Line Burquier
 Frankrijk
+ 5'53"
10e Fem van Empel
 Nederland
+ 8'37"
11e Puck Pieterse
 Nederland
+ 8'50"
Volledige uitslag

Elektrisch ondersteund

Mannen

Naam Land Tijd
Goud Tom Pidcock
 Verenigd Koninkrijk
1u01'41"
Zilver Jérôme Gilloux
 Frankrijk
+ 35"
Brons Simon Andreassen
 Denemarken
+ 35"
4 Martino Fruet
 Italië
+ 1'21"
5 Joris Ryf
 Zwitserland
+ 2'49"
7e Jeroen van Eck
 Nederland
+ 4'13"
18e Kjell van den Boogert
 Nederland
+ 931"
19e Sven Nys
 België
+ 9'55"
Volledige uitslag

Vrouwen

Naam Land Tijd
Goud Mélanie Pugin
 Frankrijk
56'33"
Zilver Kathrin Stirnemann
 Zwitserland
+ 1'15"
Brons Nathalie Schneitter
 Zwitserland
+ 1'15"
4 Sofia Wiedenroth
 Duitsland
+ 4'04"
5 Maghalie Rochette
 Canada
+ 4'28"
Volledige uitslag

Gemengde aflossing

Land Renners Tijd
Goud
 Frankrijk
Mathis Azzaro
Luca Martin
Loana Lecomte
Léna Gérault
Olivia Onesti
Jordan Sarrou
1u27'34"
Zilver
 Italië
Luca Braidot
Eva Lechner
Filippo Agostinacchio
Nicole Pesse
Marika Tovo
Juri Zanotti
Brons
 Zwitserland
Luke Wiedmann
Thomas Litscher
Sina Frei
Noëlle Buri
Elisa Alvarez
Alexandre Balmer
4
 Verenigde Staten
5
 Verenigd Koninkrijk
Volledige uitslag

Downhill

Mannen

Elite

Naam Land Tijd
Goud Reece Wilson
 Verenigd Koninkrijk
3'51".243
Zilver David Trummer
 Oostenrijk
+ 3".197
Brons Remi Thirion
 Frankrijk
+ 5".953
4e Mark Wallace
 Canada
+ 6".655
5e Bernard Kerr
 Verenigd Koninkrijk
+ 7".203
38e Tristan Botteram
 Nederland
+ 33".345
Volledige uitslag

Junioren

Naam Land Tijd
Goud Oisin O'Callaghan
 Ierland
4'02".142
Zilver Daniel Slack
 Verenigd Koninkrijk
+ 2".141
Brons James Elliott
 Verenigd Koninkrijk
+ 10".705
4e Dennis Luffman
 Verenigd Koninkrijk
+ 10".714
5e Luke Mumford
 Verenigd Koninkrijk
+ 13".580
Volledige uitslag

Vrouwen

Elite

Naam Land Tijd
Goud Camille Balanche
 Zwitserland
5'08".426
Zilver Myriam Nicole
 Frankrijk
+ 3".130
Brons Monika Hrastinik
 Slovenië
+ 16".966
4e Tracey Hannah
 Australië
+ 20".012
5e Mikayla Parton
 Verenigd Koninkrijk
+ 23".164
Volledige uitslag

Juniores

Naam Land Tijd
Goud Lauryne Chappaz
 Frankrijk
5'41".502
Zilver Sophie Gutohrle
 Oostenrijk
+ 46".809
Brons Leona Pierrini
 Frankrijk
+ 53".812
4e Aina Gonzalez Grimau
 Spanje
+ 1'05".086
5e Ella Erickson
 Verenigde Staten
+ 2'01".558
7e Siel Van der Velden
 België
+ 3'38".275
Volledige uitslag

Eliminator

Deze onderdelen vonden plaats op 25 oktober in het Belgische Leuven.

Mannen

Naam Land
Goud Titouan Perrin-Ganier
 Frankrijk
Zilver Simon Gegenheimer
 Duitsland
Brons Anton Olstam
 Zweden
4e Lorenzo Serres
 Frankrijk
5e Mathis Azzaro
 Frankrijk
6e Jay Bytebier
 België
9e Jeroen van Eck
 Nederland
10e Fabrice Mels
 België
11e Arne Janssens
 België
13e Twan van Gendt
 Nederland
19e Bart van Bemmelen
 Nederland
21e Justin Kimmann
 Nederland
Volledige uitslag

Vrouwen

Naam Land
Goud Isaure Medde
 Frankrijk
Zilver Gaia Tormena
 Italië
Brons Fem van Empel
 Nederland
4e Didi de Vries
 Nederland
5e Margaux Borrelly
 Frankrijk
8e Anne Terpstra
 Nederland
11e Chimene Muriel Boer
 Nederland
12e Sara Michielsens
 België
Volledige uitslag

Marathon

Deze onderdelen vonden plaats op 25 oktober in het Turkse Sakarya.

Mannen

Naam Land Tijd
Goud Héctor Paez
 Colombia
4u19'56”
Zilver Tiago Ferreira
 Portugal
4u22'10”
Brons Martin Stosek
 Tsjechië
4u22'25”
4e Juri Ragnoli
 Italië
4u24'42”
5e David Valero Serrano
 Spanje
4u26'29”
8e Frans Claes
 België
4u30'19”
13e Jasper Ockeloen
 Nederland
4u33'05”
26e Sebastien Carabin
 België
4u53'12”
Volledige uitslag

Vrouwen

Naam Land Tijd
Goud Ramona Forchini
 Zwitserland
3u41'18”
Zilver Maja Włoszczowska
 Polen
3u42'19”
Brons Ariane Lüthi
 Zwitserland
4u43'40”
4e Robyn De Groot
 Zuid-Afrika
3u44'09”
5e Jana Belomoina
 Oekraïne
3u48'03”
Volledige uitslag
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen mountainbike 2020
Listen to this article