Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964
Innsbruck
Chorąży Ralf Olin
Liczba zawodników 55 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
2
Razem
3

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 55 zawodników: 43 mężczyzn i 12 kobiet. Był to dziewiąty start reprezentacji Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Doug Anakin
John Emery
Vic Emery
Peter Kirby
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 4:14,46 min[1]
Brąz
Petra Burka
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 1940 pkt[2]
Brąz
Debbi Wilkes
Guy Revell
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 98,5 pkt[3]

Skład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Donald MacLeod Bieg na 15 km 55:58,5 34.
Franz Portmann 58:47,0 51.
Eric Luoma 1:01:39,8 61.
Martti Rautio 1:02:52,4 65.
Donald MacLeod Bieg na 30 km 1:42:17,7 38.
Martti Rautio 1:46:18,6 52.
Eric Luoma Bieg na 50 km Nie ukończył biegu
Franz Portmann Nie ukończył biegu
Donald MacLeod
Martti Rautio
Eric Luoma
Franz Portmann
Sztafeta 4 × 10 km 2:44:29,1 15.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
CAN-2 Vic Emery
Peter Kirby
Dwójki 1:05,15 1:05,93 1:05,96 1:06,45 4:23,49 4.
CAN-1 John Emery
Gordon Currie
1:07,85 1:07,64 1:06,75 1:06,63 4:28,97 11.
CAN-1 Doug Anakin
John Emery
Vic Emery
Peter Kirby
Czwórki 1:02,99 1:03,82 1:03,64 1:04,01 4:14,46
CAN-2 Monty Gordon
Chris Ondaatje
David Hobart
Gordon Currie
1:04,63 1:04,43 1:05,06 1:05,66 4:19,78 14.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Henryk Akervall
  • Gary Begg
  • Roger Bourbonnais
  • Kenneth Broderick
  • Raymond Cadieux
  • Terrence Clancy
  • Brian Conacher
  • Paul Conlin
  • Daniel Dineen
  • Robert Forhan
  • Marshall Johnston
  • Seth Martin
  • John Barry MacKenzie
  • Terrence O'Malley
  • Rodney Seiling
  • George Swarbrick

Reprezentacja Kanady w rundzie eliminacyjnej pokonała reprezentację Jugosławii i awansowała do grupy finałowej, w której zajęła 4. miejsce.

27 stycznia 1964 Kanada  14:1  Jugosławia Messehalle

Tabela końcowa

Grupa finałowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 ZSRR 7 7 0 0 54 10 +44 14
 Szwecja 7 5 0 2 47 16 +31 10
 Czechosłowacja 7 5 0 2 38 19 +19 10
 Kanada 7 5 0 2 32 17 +15 10
 Stany Zjednoczone 7 2 0 5 29 33 -4 4
 Finlandia 7 2 0 5 10 31 -21 4
 Niemcy 7 2 0 5 13 49 -36 4
 Szwajcaria 7 0 0 7 9 57 -48 0

Wyniki

29 stycznia 1964 Kanada  8:0  Szwajcaria Messehalle

30 stycznia 1964 Kanada  3:1  Szwecja Eisstadion

2 lutego 1964 Kanada  4:2  Niemcy Eisstadion

3 lutego 1964 Kanada  8:6  Stany Zjednoczone Eisstadion

5 lutego 1964 Kanada  6:2  Finlandia Eisstadion

7 lutego 1964 Kanada  1:3  Czechosłowacja Eisstadion

8 lutego 1964 Kanada  2:3  ZSRR Eisstadion

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Petra Burka Solistki 1940,0
Wendy Griner 1775,3 10.
Shirra Kenworthy 1756,3 12.
Donald Knight Soliści 1746,6 9.
Charles Snelling 1705,5 13.
Bill Neale 1667,7 16.
Debbi Wilkes
Guy Revell
Pary sportowe 98,5
Faye Strutt
Jim Watters
85,3 14.
Linda Ward
Neil Carpenter
84,2 16.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ralf Olin 44,2 39. 2:19,7 37. 8:18,2 25. 16:53,3 15.
Gerald Koning 2:24,0 47. 8:26,9 35.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Doreen Ryan 47,7 10. 1:38,7 11. 2:34,0 16. 5:46,5 24.
Doreen McCannell 48,0 13. 1:39,4 13. 2:32,7 13. 5:26,4 8.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Jean-Guy Brunet 2:26,59 25. 1:59,60 27. Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Gary Battistella 2:27,74 28. Dyskwalifikacja
Rodney Hebron 2:27,90 30. Nie ukończył konkurencji Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Peter Duncan 2:30,06 34. 1:58,44 26. 1:14,22 1:04,88 2:19,10 19.
Robert Swan Dyskwalifikacja w kwalifikacjach

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Nancy Greene 1:59,23 7. 1:57,76 16. 51,47 49,95 1:41,42 15.
Linda Crutchfield-Bocock 2:03,10 24. 2:05,04 32. 53,77 49,38 1:43,15 16.
Karen Dokka 2:04,04 28. 2:09,63 34. Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji
Nancy Holland 2:04,53 34. 2:04,39 31. Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Doug Anakin Jedynki Nie wystartował

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Skok 3 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna Kaare Lien 72,0 93,9 72,0 94,4 69,0 90,2 188,30 43.
John McInnes 62,0 76,7 65,5 82,9 65,0 83,4 166,3 53.
Skocznia duża Kaare Lien 83,5 91,4 73,0 83,9 62,0 74,0 175,3 45.
John McInnes 79,0 86,4 73,5 80,9 66,0 79,4 167,30 50.

Przypisy

  1. Bobsleigh Olympic Games 1964 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-04].
  2. Figure skating Olympic Games 1964 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-04].
  3. Figure skating Olympic Games 1964 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-04].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article