For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Niemcy
Kod MKOl

GER

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży

André Lange

Liczba zawodników

152 w 15 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 2.
Złoto
10
Srebro
13
Brąz
7
Razem
30
Reprezentacja Niemiec podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Niemiec podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało 152 zawodników.

Medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Felix Loch
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Magdalena Neuner
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Bieg pościgowy kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Tatjana Hüfner
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Maria Riesch
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Superkombinacja kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Magdalena Neuner
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Gold medal.svg
Złoto
André Lange
Kevin Kuske
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Nystad
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Viktoria Rebensburg
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Maria Riesch
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Anni Friesinger-Postma
Katrin Mattscherodt
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Magdalena Neuner
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Sprint kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Stephanie Beckert
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
David Möller
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Jenny Wolf
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Kerstin Szymkowiak
Skeleton pictogram.svg
Skeleton
Kobiety
Silver medal.svg
Srebro
Tobias Angerer
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Thomas Florschütz
Richard Adjei
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Michael Neumayer
Andreas Wank
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie
Konkurs drużynowy
Silver medal.svg
Srebro
Tim Tscharnke
Axel Teichmann
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Stephanie Beckert
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Nystad
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Silver medal.svg
Srebro
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Axel Teichmann
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
50 km stylem klasycznym mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Alona Sawczenko
Robin Szolkowy
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Bronze medal.svg
Brąz
Natalie Geisenberger
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Patric Leitner
Alexander Resch
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Anja Huber
Skeleton pictogram.svg
Skeleton
Kobiety
Bronze medal.svg
Brąz
Simone Hauswald
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
Martina Beck
Andrea Henkel
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Sztafeta kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Johannes Rydzek
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Björn Kircheisen
Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska
Konkurs drużynowy

Wyniki reprezentantów Niemiec

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

sprint 10 km - 23. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 13. miejsce
bieg indywidualny - 12. miejsce
bieg masowy - 15. miejsce
sprint 10 km - 21. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 5. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
bieg masowy - 10. miejsce
sprint 10 km - 37. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 37. miejsce
bieg masowy 12,5 km - 17. miejsce
sprint 10 km - 19. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 30. miejsce
bieg indywidualny - 29. miejsce
bieg masowy - 23. miejsce
bieg indywidualny - 24. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kobiety

bieg indywidualny 15 km - 29. miejsce
sprint 7,5 km - 26. miejsce
bieg pościgowy 10 km - 16. miejsce
bieg masowy 12,5 km -
Brązowy medal
sprint 7,5 km - 27. miejsce
bieg pościgowy 10 km - 10. miejsce
bieg indywidualny 15 km - 6. miejsce
bieg masowy 12,5 km - 9. miejsce
sprint 7,5 km - 30. miejsce
bieg pościgowy 10 km - 12. miejsce
bieg indywidualny 15 km - 4. miejsce
bieg masowy 12,5 km - 25. miejsce
sprint 7,5 km -
Srebrny medal
bieg pościgowy 10 km -
Złoty medal
bieg indywidualny 15 km - 10. miejsce
bieg masowy 12,5 km -
Złoty medal
sztafeta -
Bronze medal.svg

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym - 7. miejsce
Bieg łączony -
Silver medal.svg
50 km stylem klasycznym - 4. miejsce
Bieg łączony - 6. miejsce
50 km stylem klasycznym - 16. miejsce
15 km stylem dowolnym - 46. miejsce
Bieg łączony - 35. miejsce
15 km stylem dowolnym - 36. miejsce
Bieg łączony - 21. miejsce
50 km stylem klasycznym - 21. miejsce
15 km stylem dowolnym - 44. miejsce
50 km stylem klasycznym -
Silver medal.svg
Sprint stylem klasycznym - 33. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 31. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym -
Silver medal.svg
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

10 km stylem dowolnym - 23. miejsce
Bieg łączony - 36. miejsce
30 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 17. miejsce
Bieg łączony - 22. miejsce
10 km stylem dowolnym - 21. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 25. miejsce
10 km stylem dowolnym - 16. miejsce
10 km stylem dowolnym - 12. miejsce
Bieg łączony - 11. miejsce
30 km stylem klasycznym - 4. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 14. miejsce
Bieg łączony - 24. miejsce
30 km stylem klasycznym - 20. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym -
Bronze medal.svg
sztafeta -
Silver medal.svg

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Kobiety

Dwójki - 4. miejsce
Dwójki - DSQ
Dwójki - 7. miejsce

Mężczyźni

Dwójki - 9. miejsce
Dwójki -
Silver medal.svg
Dwójki -
Gold medal.svg
Czwórki - 7. miejsce
Czwórki - 4. miejsce
Czwórki -
Silver medal.svg

Curling pictogram.svg
Curling

Kobiety - 6. miejsce

Imię i nazwisko Pozycja
Andrea Schöpp Skip
Stella Heiß Otwierająca
Melanie Robillard Trzecia
Corinna Scholz Rezerwowa
Monika Wagner Druga

Mężczyźni - 6. miejsce

Imię i nazwisko Pozycja
Andreas Kapp Skip
Daniel Herberg Rezerwowy
Holger Höhne Drugi
Andreas Kempf Otwierający
Andreas Lang Trzeci

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Mężczyźni

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen HS106 - 18. miejsce
Gundersen HS140 - 29. miejsce
Gundersen HS106 - 10. miejsce
Gundersen HS140 - 40. miejsce
Gundersen HS140 - 24. miejsce
Gundersen HS106 - 22. miejsce
Gundersen HS140 - 20. miejsce
Gundersen HS106 - 28. miejsce
Drużynowo -
Bronze medal.svg

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Sarah Hecken
solistki - 18. miejsce

Mężczyźni

soliści - 22. miejsce

Pary

Pary sportowe -
Bronze medal.svg
Pary sportowe - 17. miejsce
  • Christina Beier
    William Beier
Pary taneczne - 18. miejsce

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

5000 m - 22. miejsce
500 m - 18. miejsce
1000 m - 25. miejsce
  • Robert Lehmann
5000 m - 26. miejsce
500 m - 23. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 32. miejsce
5000 m - 23. miejsce
10000 m - 10. miejsce

Kobiety

500 m - 11. miejsce
1000 m - 22. miejsce
1500 m - 13. miejsce
1500 m - 10. miejsce
3000 m - 4. miejsce
5000 m - 4. miejsce
3000 m -
Silver medal.svg
5000 m -
Silver medal.svg
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 9. miejsce
500 m - 28. miejsce
3000 m - 13. miejsce
5000 m - DSQ
1500 m - 22. miejsce
500 m -
Silver medal.svg
1000 m - 17. miejsce
Bieg drużynowy kobiet -
Gold medal.svg

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Kobiety

slalom - DNF
slalom - 14. miejsce
gigant - 6. miejsce
supergigant - 28. miejsce
gigant -
Gold medal.svg
zjazd - 8. miejsce
supergigant - 8. miejsce
gigant - 10. miejsce
slalom -
Gold medal.svg
superkombinacja -
Gold medal.svg
slalom - DNF
zjazd - 10. miejsce
supergigant - 15. miejsce
superkombinacja - DNF

Mężczyźni

zjazd - 24. miejsce
supergigant - DNF
superkombinacja - 24. miejsce
gigant - 8. miejsce
slalom - DNF

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Kobiety

  • Julia Manhard
ski cross - 25. miejsce
ski cross - 17. miejsce
ski cross - 20. miejsce

Mężczyźni

  • Martin Fiala
ski cross - 31. miejsce
ski cross - 19. miejsce

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Kobiety

jedynki -
Srebrny medal
jedynki -
Złoty medal
jedynki - 5. miejsce

Mężczyźni

jedynki - 5. miejsce
jedynki -
Złoty medal
jedynki -
Srebrny medal
dwójki -
Bronze medal.svg
dwójki - 5. miejsce

Short track speed skating pictogram.svg
Short track

Kobiety

  • Aika Klein
500 m - 27. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 33. miejsce

Mężczyźni

  • Paul Herrmann
1000 m - 25. miejsce
1500 m - 29. miejsce
  • Tyson Heung
500 m - 5. miejsce
1000 m - 12. miejsce
1500 m - 23. miejsce
  • Sebastian Praus
1500 m - 11. miejsce
  • Robert Seifert
500 m - 18. miejsce
  • Paul Herrmann
    Tyson Heung
    Sebastian Praus
    Robert Seifert
Sztafeta - 7. miejsce

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Kobiety

Mężczyźni

  • Michi Halilović - 13. miejsce

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - 32. miejsce
skocznia normalna - 16. miejsce
skocznia duża - 6. miejsce
skocznia normalna - 10. miejsce
skocznia duża - 30. miejsce
skocznia normalna - 5. miejsce
skocznia duża - 25. miejsce
skocznia duża - 28. miejsce
Drużynowo -
Silver medal.svg

Snowboarding pictogram.svg
Snowboard

Kobiety

gigant równoległy - 4. miejsce
gigant równoległy - 5. miejsce
gigant równoległy - 8. miejsce
gigant równoległy - 15. miejsce

Mężczyźni

gigant równoległy - 16. miejsce
snowboardcross - 8. miejsce
snowboardcross - 33. miejsce
Halfpipe - 20. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.