Japan op de Olympische Zomerspelen 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japan op de Olympische Zomerspelen 1964.

Japan op de Olympische Zomerspelen 1964

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio
Vlaggendrager Makoto Fukui
Aantal deelnemers 328
Aantal disciplines 21
Medailles goud
16
zilver
5
brons
8
totaal
29
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Japan was gastheer van de Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio. De Japanners wonnen 16 gouden medailles, een record tot op heden. Het eindigde op de derde plaats in het medailleklassement.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boksen Takao Sakurai -54kg (m)
Goud
Gewichtheffen Yoshinobu Miyake -60kg (m)
Judo Takehide Nakatani -68kg (m)
Isao Okano -68kg (m)
Isao Inokuma -68kg (m)
Turnen Yukio Endo individuele meerkamp (m)
Takashi Ono
Shuji Tsurumi
Haruhiro Yamashita
Yukio Endo
Takuji Hayata
Takashi Mitsukuri
meerkamp team (m)
Takuji Hayata ringen (m)
Yukio Endo brug (m)
Haruhiro Yamashita sprong (m)
Volleybal Masae Kasai
Emiko Miyamoto
Kinuko Tanida
Yuriko Handa
Yoshiko Matsumura
Sata Isobe
Katsumi Matsumura
Yoko Shinozaki
Setsuko Sasaki
Yuko Fujimoto
Masako Kondo
Ayano Shibuki
zaal (v)
Worstelen Yoshikatsu Yoshida -52kg vrije stijl (m)
Yojiro Uetake -57kg vrije stijl (m)
Osamu Watanabe -63kg vrije stijl (m)
Tsutomu Hanahara -52kg Grieks-Romeins (m)
Masamitsu Ichiguchi -57kg Grieks-Romeins (m)
Judo Akio Kaminaga open klasse (m)
Zilver
Turnen Shuji Tsurumi individuele meerkamp (m)
Yukio Endo vloer (m)
Shuji Tsurumi paard voltige (m)
brug (m)
Atletiek Kokichi Tsuburaya marathon (m)
Brons
Gewichtheffen Shiro Ichinoseki -56kg (m)
Masashi Ohuchi -75kg (m)
Schietsport Yoshihisa Yoshikawa 50m pistool (m)
Turnen Taniko Nakamura
Kiyoko Ono
Hiroko Tsuji
Toshiko Shirasu
Ginko Chiba
Keiko Ikeda
meerkamp team (v)
Volleybal Yutaka Demachi
Tsutomu Koyama
Sadatoshi Sugawara
Naohiro Ikeda
Yasutaka Sato
Toshiaki Kosedo
Tokihiko Higuchi
Masayuki Minami
Takeshi Tokutomi
Teruhisa Moriyama
Yūzo Nakamura
Katsutoshi Nekoda
zaal (m)
Worstelen Iwao Horiuchi -70kg vrije stijl (m)
Zwemmen Yukiaki Okabe
Toshio Shoji
Makoto Fukui
Kunihiro Iwasaki
4x200 vrije slag (m)

Deelnemers en resultaten

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hideo Iijima 100m (m)
14e
serie 1: 1ste in 10,3
kwartfinale 3: 3de in 10,5
halve finale 2: 7de in 10,6
Masaru Kamata
45e
serie 4: 6de in 10,9
Hayase Hirotada 400m (m)
42e
serie 7: 6de in 48,5
Mamoru Morimoto 800m (m)
14e
serie 6: 3de in 1.49,9
halve finale 1: 6de in 1.47,7
Toichi Yamaguchi 1500m (m)
37e
serie 4: 10de in 3.56,7
Satsuo Iwashita 5000m (m)
30e
serie 4: 6de in 14.18,4
Teruo Funai 10000m (m)
14e
29.33,2
Watanabe Kazumi
28e
31.00,6
Kōkichi Tsuburaya
6e
28.59,3
Yasuda Hirokazu 110m horden (m)
14e
serie 1: 3de in 14,53
halve finale 2: 7de in 14,30
Watanabe Kazumi
20e
serie 5: 6de in 14,58
Keiko Iijima 400m horden (m)
22e
serie 5: 5de in 52,8
Keiji Ogushi
28e
serie 4: 5de in 53,6
Kiyoo Yui
35e
serie 2: 7de in 54,7
Zenji Okuzawa 3000m steeplechase (m)
15e
serie 1: 5de in 8.50,0
Taketsugu Saruwatari
14e
serie 2: 7de in 8.46,6
Saburo Yokomizo
24e
serie 3: 9de in 9.04,6
Iijima Hideo
Kamata Masaru
Kiyoshi Asai
Yojiro Muro
4x100m (m)
15e
serie 2: 6de in 41,0
halve finale 2: 8ste in 40,6
Toru Honda
Hirotada Hayase
Yoshihiro Amano
Masami Yoshida
4x400m (m)
14e
serie 1: 5de in 3.12,3
halve finale 2: 8ste in 40,6
Kenji Kimihara marathon (m)
8e
2:19.49
Toru Terasawa
15e
2:23.09
Kōkichi Tsuburaya
Brons
2:16.22,8
Noboru Ishiguro 20km snelwandelen (m)
23e
1:39.40
Kiue Kuribayashi
25e
1:43.07
Yasuo Naito
DSQ
gediskwalificeerd
Tadamasa Ejiri 50km snelwandelen (m)
22e
4:37.31,8
Sumio Miwa
27e
4:52.00,6
Kazuo Saito
25e
4:43.01,0
Yamada Hiroomi verspringen (m)
9e
kwalificatie: 12de met 7,46m
finale: 9de met 7,16m
Koru Kawazu
20e
kwalificatie: 20ste met 7,28m
Satoshi Takayanagi
26e
kwalificatie: 26ste met 7,15m
Takayuki Okazaki hink-stap-springen (m)
10e
kwalificatie: 7de met 16,05m
finale: 10de met 15,90m
Tomio Ota
DNF
kwalificatie: geen geldige poging
Koji Sakurai
17e
kwalificatie: 17de met 15,59m
Kinya Miyazaki hoogspringen (m)
27e
kwalificatie: 27ste met 1,90m
Kuniyoshi Sugioka
24e
kwalificatie: 24ste met 2,00m
Hisao Morita polsstokhoogspringen (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 4,40m
Masashi Otsubo
25e
kwalificatie: 25ste met 4,20m
Yoshimasa Torii
24e
kwalificatie: 24ste met 4,40m
Teruo Itokawa kogelstoten (m)
21e
kwalificatie: 21ste met 15,84m
Shohei Kaneko discuswerpen (m)
23e
kwalificatie: 23ste met 46,46m
Hideta Kanai speerwerpen (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 65,85m
Takashi Miki
19e
kwalificatie: 19de met 68,70m
Shohei Kasahara kogelslingeren (m)
22e
kwalificatie: 19de met 61,87m
Noboru Okamoto
25e
kwalificatie: 20ste met 61,51m
Takeo Sugawara
13e
kwalificatie: 13de met 63,84m
finale: 13de met 63,69m
Shohei Kasahara tienkamp (m)
15e
6838 punten
Makiko Izawa 200m (v)
28e
serie 6: 5de in 25,4
Kiyoki Ogawa 400m (v)
15e
serie 1: 5de in 57,6
halve finale 1: 8ste in 57,1
Masako Kisaki 800m (v)
21e
serie 3: 7de in 2.18,6
Yoda Ikuko 80m horden (v)
5e
serie 4: 2de in 10,7
halve finale 2: 2de in 10,7
finale: 5de in 10,7
Reiko Ezoe
Ikuko Yoda
Etsuko Miyamoto
Takako Inoguchi
4x100m (v)
11e
serie 2: 6de in 47,0
Sachiko Kishimoto verspringen (v)
21e
kwalificatie: 21ste met 5,87m
Emiko Koumaru
25e
kwalificatie: 25ste met 5,66m
Mitsuko Torii hoogspringen (v)
23e
kwalificatie: 23ste met 1,60m
Seiko Obonai kogelstoten (v)
15e
kwalificatie: 15de met 13,70m
Hiroko Uchida-Yokoyama discuswerpen (v)
16e
kwalificatie: 16de met 47,18m
Misako Katayama speerwerpen (v)
11e
kwalificatie: 11de met 49,23m
finale: 11de met 46,87m
Hiroko Sato
7e
kwalificatie: 9de met 49,92m
finale: 7de met 52,48m
Takahashi Miyuki vijfkamp (v)
18e
3914 punten

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Akira Kodama
Fumihiko Moroyama
Kaoru Wakabayashi
Katsuji Tsunoda
Katsuo Bai
Kunihiko Nakamura
Masashi Shiga
Nobuo Kaiho
Seiji Fujie
Setsuo Nara
Takashi Masuda
Yoshitaka Egawa
mannen
10e
groep A: 6de
V van
 Puerto Rico: 55-65
V van
 Polen: 51-87
W van
 Canada: 58-37
W van
 Hongarije: 58-41
V van
 Sovjet-Unie: 59-72
W van
 Italië: 72-68
V van
 Mexico: 62-64
9-12de plek:
W van
 Finland: 54-45
9-10de plek:
V van
 Australië: 57-64
Voorronde Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
 Sovjet-Unie
7 7 0 562 424 +138 14
2
 Puerto Rico
7 5 2 493 454 +39 12
3
 Polen
7 4 3 467 448 +19 11
4
 Italië
7 4 3 495 480 +15 11
5
 Mexico
7 3 4 485 514 -29 10
6
 Japan
7 3 4 421 428 -7 10
7
 Hongarije
7 2 5 407 469 -62 9
8
 Canada
7 0 7 408 521 -113 7
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 oktober Tokio
 Japan
55-65
 Puerto Rico
12 oktober Tokio
 Polen
81-57
 Japan
13 oktober Tokio
 Canada
37-58
 Japan
14 oktober Tokio
 Hongarije
41-58
 Japan
16 oktober Tokio
 Sovjet-Unie
72-59
 Japan
17 oktober Tokio
 Japan
72-68
 Italië
18 oktober Tokio
 Japan
62-64
 Mexico
9-12de plek
21 oktober Tokio
 Finland
45-54
 Japan
13-14de plek
23 oktober Tokio
 Australië
64-57
 Japan

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shuta Yoshino -51kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 EUA Babiasch: 2-3
Takao Sakurai -54kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 GBR Packer: 4-1
2de ronde: W van
 GHA Ayree: 5-0
kwartfinale: W van
 ROU Puiu: 5-0
halve finale: W van
 URU Rodríguez: 5-0
finale: W van
 KOR Chung: scheidsrechterlijke beslissing
Masataka Takayama -57kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 NRH McLoughlin: 5-0
2de ronde: V van
 POL Gutman: scheidsrechterlijke beslissing
Kanemaru Shiratori -60kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 GHA Amekudji: knock-out
2de ronde: V van
 USA Harris: 0-5
Hoji Yonekura -63,5kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 ESP Velasquez: 3-2
2de ronde: V van
 CUB Bentancourt: 2-3
Kichijiro Hamada -67kg (m)
5e
1ste ronde: W van
 IRI Roudsari: 5-0
2de ronde: W van
 PHI Alipala: 5-0
kwartfinale: V van
 POL Kasprzyk: 0-5
Koji Masuda -71kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 RHO Gibson: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: V van
 FRA Gonzales: 2-3
Hitoshi Tenma -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van
 ARG Aguilar: 0-5
Tadayuki Maruyama +81kg (m)
9e
1ste ronde: V van
 AUS McQueen: 0-5

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yukio Furuyama -56kg (m)
6e
duwen: 6de met 105kg
trekken: 8ste met 100kg
stoten: 9de met 130kg
totaal: 335kg
Shiro Ishinoseki
Brons
duwen: 9de met 100kg
trekken: 1ste met 110kg
stoten: 3de met 137,5kg
totaal: 347,5kg
Hiroshi Fukuda -60kg (m)
4e
duwen: 3de met 120kg
trekken: 2de met 115kg
stoten: 4de met 150kg
totaal: 375kg
Yoshinobu Miyake
Goud
duwen: 1ste met 122,5kg
trekken: 1ste met 122,5kg
stoten: 1ste met 152,5kg
totaal: 397,5kg
Hiroshi Yamazaki -67,5kg (m)
6e
duwen: 9de met 120kg
trekken: 5de met 120kg
stoten: 5de met 157,5kg
totaal: 397,5kg
Sadahiro Miwa -75kg (m)
5e
duwen: 10de met 120kg
trekken: 3de met 132,5kg
stoten: 4de met 170kg
totaal: 422,5kg
Masashi Ohuchi
Brons
duwen: 1ste met 140kg
trekken: 2de met 135kg
stoten: 6de met 162,5kg
totaal: 437,5kg

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroshi Miwa
Tsuneya Yuzaki
Akio Takashima
Shigeo Kaoku
Kunio Iwahashi
Toshihiko Yamaoka
Kenji Takizawa
Junichi Yamaguchi
Hiroshi Tanaka
Michio Okabe
Seiji Kihara
Katsuhiro Yuzaki
Tetsuya Wakabayashi
mannen
7e
groep A: 4de
V van
 Pakistan: 0-1
V van
 Australië: 1-3
W van
 Nieuw-Zeeland: 1-0
W van
 Kenia: 2-0
W van
 Zuid-Rhodesië: 2-1
V van
 Groot-Brittannië: 0-1
5-8ste plek:
V van
 Duitsland: 1-5
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Pakistan
6 6 0 0 17 3 +14 12
2
 Australië
6 4 0 2 16 5 +11 8
3
 Kenia
6 3 1 2 7 9 -2 7
4
 Japan
6 3 0 3 6 6 0 6
5
 Groot-Brittannië
6 2 0 4 5 12 -7 4
6
 Zuid-Rhodesië
6 1 1 4 4 16 -12 3
7
 Nieuw-Zeeland
6 1 0 5 6 10 -4 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 oktober Tokio
 Pakistan
1-0
 Japan
13 oktober Tokio
 Australië
3-1
 Japan
15 oktober Tokio
 Japan
1-0
 Nieuw-Zeeland
16 oktober Tokio
 Japan
2-0
 Kenia
18 oktober Tokio
 Zuid-Rhodesië
1-2
 Japan
19 oktober Tokio
 Japan
0-1
 Groot-Brittannië
5-8ste plek
21 oktober Tokio
 Duitsland
5-1
 Japan

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takehide Nakatani -68kg (m)
Goud
groep B: 1ste met 2 overwinningen
kwartfinale: W van
 USA Maruyama
halve finale: W van
 URS Stepanov
finale: W van
 SUI Hänni
Isao Okano -80kg (m)
Goud
groep H: 1ste met 2 overwinningen
kwartfinale: W van
 FRA Grossain
halve finale: W van
 KOR Kim
finale: W van
 EUA Hofmann
Isao Inokuma +80kg (m)
Goud
groep D: 1ste met 2 overwinningen
kwartfinale: W van
 KOR Kim
halve finale: W van
 URS Kiknadze
finale: W van
 CAN Rogers
Akio Kaminaga open klasse (m)
Zilver
groep A: 2de met 1 overwinning
halve finale: W van
 EUA Glahn
finale: V van
 NED Geesink

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shoji Yoshio C-1 1000m (m)
10e
serie 2: 4de in 5.05,11
herkansingen: 4de in 5.00,88
Shunichi Iwamura
Daisaburo Honda
C-2 1000m (m)
10e
serie 2: 5de in 4.25,86
herkansingen: 4de in 4.40,54
Hideo Higashiyama K-1 1000m (m)
12e
serie 1: 6de in 4.17,47
herkansingen: 1ste in 4.42,93
halve finale 1: 4de in 4.17,44
Hideo Kobayashi
Katsufusa Kashimura
K-2 1000m (m)
14e
serie 2: 8ste in 4.00,94
herkansingen: 4de in 4.03,67
Izumi Eto
Tomio Sumimoto
Tadamasa Sato
Yuji Umezawa
K-4 1000m (m)
13e
serie 1: 8ste in 3.33,25
herkansingen: 4de in 3.34,68
Hiroko Oshima
Keiko Okamoto
K-2 500m (v)
10e
serie 1: 5de in 2.14,53
herkansingen: 4de in 2.18,39

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yoshihide Fukutome individueel (m)
17e
4587 punten
Shigeki Mino
30e
4195 punten
Shigeaki Uchino
15e
4619 punten
Yoshihide Fukutome
Shigeki Mino
Shigeaki Uchino
team (m)
8e
13402 punten

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Kikuko Inoue individueel
16e
kwalificatie: 16de met 648 punten
Okabe Nagahira
19e
kwalificatie: 19de met 589,5 punten
Matsudaira Yorisuke
21e
kwalificatie: 21ste met 542 punten
Inoue Kikuko
Okabe Nagahira
Matsudaira Yorisuke
team
6e
1779,5 punten
Eventing
Matsudaira Masaki individueel
DNF
niet gefinisht
Katsumoto Masanori
DNF
niet gefinisht
Chiba Mikio
34e
268,47 strafpunten
Maeda Rikutoshi
DNF
niet gefinisht
Chiba Mikio
Matsudaira Masaki
Maeda Rikutoshi
team
DNF
niet gefinisht
Springconcours
Hiroshi Hoketsu individueel
40e
kwalificatie: 41ste met 63,75 strafpunten
finale: 40ste met 111,75 strafpunten
Sasa Shinzo
38e
kwalificatie: 40ste met 46,75 strafpunten
finale: 38ste met 70,75 strafpunten
Kageyama Yuzo
DNF
kwalificatie: niet gefinisht
Hiroshi Hoketsu
Sasa Shinzo
Kageyama Yuzo
team
12e
340 strafpunten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Satoomi Kasagi skiff (m)
11e
serie 2: 4de in 8.16,96
herkansingen: 3de in 8.13,44
finale B: 5de in 7.37,90
Susumi Hosoya
Yasushi Murase
dubbel-twee (m)
10e
serie 2: 3de in 7.25,64
herkansingen: 3de in 7.18,98
finale B: 4de in 7.15,22
Takao Kogo
Norimasa Kurosaki
twee-zonder (m)
14e
serie 1: 5de in 7.48,15
herkansingen: 4de in 7.54,43
Toshihiro Hamada
Katsuhiko Ihara
Masahiro Takatsuki
twee-met (m)
15e
serie 3: 5de in 8.32,51
herkansingen: 4de in 8.05,30
Shunsuke Miki
Koju Tsukamoto
Yasuji Honma
Bunzo Kimura
vier-zonder (m)
12e
serie 1: 5de in 7.24,35
herkansingen: 3de in 7.00,29
finale B: 6de in 6.51,60
Hideo Oe
Yukio Matsuda
Hideaki Aida
Masakatsu Yamanouchi
Noriichi Yoshino
vier-met (m)
14e
serie 1: 5de in 7.10,77
herkansingen: 4de in 7.31,60
Naoji Sato
Koichi Miyano
Tsugio Ito
Tsuneo Ogasawara
Yoshihiro Onishi
Shin Hasegawa
Hajime Ishikawa
Ryuzo Kikuchi
Osamu Mandai
acht (m)
10e
serie 2: 3de in 6.16,67
herkansingen: 2de in 6.10,15
finale B: 4de in 6.05,14

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Toshiaki Araki degen (m)
41e
1ste ronde groep H: 6de met 3 overwinningen
Heizaburo Okawa
25e
1ste ronde groep B: 5de met 3 overwinningen
2de ronde groep A: 7de met 1 overwinning
Kazuhiko Tabuchi
25e
1ste ronde groep G: 1ste met 5 overwinningen
2de ronde groep D: 6de met 2 overwinningen
Toshiaki Araki
Katsutada Minatoi
Kazuhiko Tabuchi
Heizaburo Okawa
Takeshi Teshima
degen team (m)
11e
1ste ronde groep C: 3de met 0 overwinningen
Kazuo Mano floret (m)
25e
1ste ronde groep C: 1ste met 5 overwinningen
2de ronde groep D: 3de met 2 overwinningen
Heizaburo Okawa
25e
1ste ronde groep B: 3de met 3 overwinningen
2de ronde groep F: 1ste met 4 overwinningen
Kazuhiko Tabuchi
25e
1ste ronde groep E: 4de met 3 overwinningen
2de ronde groep B: 4de met 2 overwinningen
Kazuhiko Tabuchi
Fujio Shimizu
Kazuo Mano
Heizaburo Okawa
Sosuke Toda
floret team (m)
4e
1ste ronde groep C: 1ste met 2 overwinningen
kwartfinale: W van
 Hongarije: 9-7
halve finale: V van
 Polen: 4-9
bronzen finale: V van
 Frankrijk: 4-9
Mitsuyuki Funamizu sabel (m)
17e
1ste ronde groep E: 3de met 4 overwinningen
2de ronde groep A: 7de met 2 overwinningen
Teruhiro Kitao
17e
1ste ronde groep D: 4de met 2 overwinningen
2de ronde groep C: 8ste met 0 overwinningen
Seiji Shibata
17e
1ste ronde groep C: 4de met 2 overwinningen
2de ronde groep B: 7de met 1 overwinning
Fujio Shimizu
Teruhiro Kitao
Seiji Shibata
Mitsuyuki Funamizu
sabel team (m)
9e
1ste ronde groep A: 3de met 0 overwinningen
Tomoko Owada floret (v)
17e
1ste ronde groep C: 1ste met 3 overwinningen
2de ronde groep C: 2de met 2 overwinningen
Yoshie Takeuchi
19e
1ste ronde groep D: 6de met 1 overwinning
Tamiko Yasui
19e
1ste ronde groep B: 4de met 2 overwinningen
Yoshie Komori
Tamiko Yasui
Tomoko Owada
Yoshie Takeuchi
floret team (v)
7e
1ste ronde groep C: 4de met 0 overwinningen

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takao Ishii 50m geweer 3 houdingen (m)
25e
1128 punten
Shigemi Saito
34e
1106 punten
Takao Ishii 50m geweer liggend (m)
48e
584 punten
Akihiro Rinzaki
6e
594 punten
Shigemi Saito 300m geweer 3 houdingen (m)
20e
1096 punten
Hajime Watanuki
28e
1028 punten
Shinji Takahashi 50m pistool (m)
26e
536 punten
Yoshihisa Yoshikawa
Brons
554 punten
Kanji Kubo 25m snelvuurpistool (m)
8e
587 punten
Osamu Ochiai
24e
579 punten
Toshiyasu Ishige trap (m)
30e
184 punten
Mitsuo Sanami
15e
189 punten

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shunsuke Kaneto 3m plank (m)
11e
voorronde: 11de met 89,10 punten
Tadao Tosa
24e
voorronde: 24ste met 71,59 punten
Toshio Yamano
21e
voorronde: 21ste met 81,74 punten
Yosuke Arimitsu 10m toren (m)
14e
voorronde: 14de met 90,56 punten
Shunsuke Kaneto
11e
voorronde: 11de met 91,31 punten
Toshio Otsubo
8e
voorronde: 3de met 94,32 punten
finale: 8ste met 142,05 punten
Kanoko Tsutani-Mabuchi 3m plank (v)
7e
voorronde: 7de met 85,27 punten
finale: 7de met 125,28 punten
Kumiko Watanabe
24e
voorronde: 9de met 84,40 punten
finale: 9de met 120,34 punten
Hatsuko Kawai-Hirose 10m toren (m)
16e
voorronde: 16de met 45,00 punten
Keiko Osaki
15e
voorronde: 15de met 45,20 punten
Kumiko Watanabe
18e
voorronde: 18de met 43,50 punten

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aritatsu Ogi
Hiroshi Katayama
Hisao Kami
Kenzo Yokoyama
Kunishige Kamamoto
Masashi Watanabe
Mitsuo Kamata
Ryozo Suzuki
Ryuichi Sugiyama
Saburo Kawabuchi
Shigeo Yaegashi
Teruki Miyamoto
Yoshitada Yamaguchi
mannen
7e
groep D: 2de
W van
 Argentinië: 3-2
V van
 Ghana: 2-3
kwartfinale:
V van
 Tsjecho-Slowakije: 0-4
5-8ste plek:
V van
 Joegoslavië: 1-6
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Ghana
2 1 1 0 4 3 +1 3
2
 Japan
3 1 0 1 5 5 0 2
3
 Argentinië
3 0 1 1 3 4 −1 1
4
 Italië
0 0 0 0 0 0 0 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 oktober Tokio
 Japan
3-2
 Argentinië
16 oktober Tokio
 Japan
2-3
 Ghana
Kwartfinale
18 oktober Tokio
 Tsjecho-Slowakije
4-0
 Japan
5-8ste plek
20 oktober Osaka '
 Japan
'
1-6
 Joegoslavië

Turnen

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yukio Endo sprong (m)
6e
kwalificatie: 3de met 19,40 punten
finale: 6de met 19,075 punten
Shuji Tsurumi
4e
kwalificatie: 6de met 19,30 punten
finale: 4de met 19,225 punten
Haruhiro Yamashita
Goud
kwalificatie: 1ste met 19,50 punten
finale: 1ste met 19,600 punten
Yukio Endo vloer (m)
Zilver
kwalificatie: 1ste met 19,40 punten
finale: 2de met 19,35 punten
Mitsukuri Takashi
4e
kwalificatie: 4de met 19,20 punten
finale: 5de met 19,100 punten
Yamashita Haruhiro paard voltige (m)
4e
kwalificatie: 4de met 19,15 punten
finale: 4de met 19,075 punten
Mitsukuri Takashi
6e
kwalificatie: 2de met 19,30 punten
finale: 6de met 18,65 punten
Shuji Tsurumi
Zilver
kwalificatie: 3de met 19,25 punten
finale: 2de met 19,325 punten
Yukio Endō ringen (m)
6e
kwalificatie: 1ste met 19,50 punten
finale: 6de met 19,25 punten
Takuji Hayata
Goud
kwalificatie: 2de met 19,45 punten
finale: 1ste met 19,475 punten
Tsurumi Shuji
5e
kwalificatie: 6de met 19,35 punten
finale: 5de met 19,275 punten
Yukio Endō brug (m)
Goud
kwalificatie: 1ste met 19,55 punten
finale: 1ste met 19,675 punten
Shuji Tsurumi
Zilver
kwalificatie: 2de met 19,50 punten
finale: 2de met 19,450 punten
Yukio Endō rekstok (m)
5e
kwalificatie: 3de met 19,40 punten
finale: 5de met 19,050 punten
Takashi Ono
6e
kwalificatie: 3de met 19,40 punten
finale: 6de met 19,000 punten
Yukio Endo individuele meerkamp (m)
Goud
115,95 punten
Takuji Hayata
8e
114,90 punten
Takashi Mitsukuri
9e
114,80 punten
Takashi Ono
11e
114,40 punten
Shuji Tsurumi
Zilver
115,40 punten
Haruhiro Yamashita
6e
115,10 punten
Takashi Ono
Shuji Tsurumi
Haruhiro Yamashita
Yukio Endo
Takuji Hayata
Takashi Mitsukuri
meerkamp team (m)
Goud
577,95 punten
Toshiko Aihara sprong (v)
4e
kwalificatie: 3de met 19,233 punten
finale: 4de met 19,282 punten
brug (v)
4e
kwalificatie: 5de met 19,099 punten
finale: 4de met 18,782 punten
Ikeda Keiko balk (v)
6e
kwalificatie: 6de met 19,166 punten
finale: 6de met 19,216 punten
Chiba Ginko individuele meerkamp (v)
24e
74,665 punten
Tsuji Hiroko
25e
74,597 punten
Ikeda Keiko
6e
76,031 punten
Ono Kiyoko
9e
75,665 punten
Nakamura Taniko
19e
75,198 punten
Aihara Toshiko
7e
75,997 punten
Taniko Nakamura
Kiyoko Ono
Hiroko Tsuji
Toshiko Shirasu
Ginko Chiba
Keiko Ikeda
meerkamp team (v)
Brons
377,889 punten

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yutaka Demachi
Tsutomu Koyama
Sadatoshi Sugawara
Naohiro Ikeda
Yasutaka Sato
Toshiaki Kosedo
Tokihiko Higuchi
Masayuki Minami
Takeshi Tokutomi
Teruhisa Moriyama
Yūzo Nakamura
Katsutoshi Nekoda
zaal (m)
Brons
groepsfase: 3de
W van
 Zuid-Korea: 3-0 (17-15, 15-8, 15-3)
V van
 Hongarije: 0-3 (12-15, 8-15, 12-15)
V van
 Tsjecho-Slowakije: 1-3 (15-9, 13-15, 12-15, 13-15)
W van
 Bulgarije: 3-1 (15-10, 12-15, 15-6, 15-10)
W van
 Verenigde Staten: 3-1 (15-12, 15-10, 13-15, 15-11)
W van
 Sovjet-Unie: 3-1 (14-16, 15-5, 15-8, 15-10)
W van
 Brazilië: 3-2 (15-12, 15-9, 12-15, 7-15, 15-11)
W van
 Roemenië: 3-0 (15-9, 15-9, 15-8)
W van
 Nederland: 3-1 (15-17, 15-4, 15-8, 15-5)
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
 Sovjet-Unie
9 8 1 25 5 +20 415 279 +136 17
2
 Tsjecho-Slowakije
9 8 1 26 10 +16 486 399 +87 17
3
 Japan
9 7 2 22 12 +10 475 372 +105 16
4
 Roemenië
9 6 3 19 15 +4 432 394 +38 15
5
 Bulgarije
9 5 4 20 16 +4 464 429 +35 14
6
 Hongarije
9 4 5 18 18 0 449 466 -17 13
7
 Brazilië
9 3 6 13 23 -10 410 474 -64 12
8
 Nederland
9 2 7 11 24 -13 378 482 -104 11
9
 Verenigde Staten
9 2 7 10 23 -13 360 450 -90 11
10
 Zuid-Korea
9 0 9 9 27 -16 376 500 -124 9
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
13 oktober Tokio
 Japan
3-0
 Zuid-Korea
14 oktober Tokio
 Hongarije
3-0
 Japan
15 oktober Tokio
 Tsjecho-Slowakije
3-1
 Japan
17 oktober Tokio
 Japan
3-1
 Bulgarije
18 oktober Tokio
 Japan
3-1
 Verenigde Staten
19 oktober Tokio
 Japan
3-1
 Sovjet-Unie
21 oktober Tokio
 Japan
3-2
 Brazilië
22 oktober Tokio
 Japan
3-0
 Roemenië
23 oktober Tokio
 Japan
3-1
 Nederland

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Masae Kasai
Emiko Miyamoto
Kinuko Tanida
Yuriko Handa
Yoshiko Matsumura
Sata Isobe
Katsumi Matsumura
Yoko Shinozaki
Setsuko Sasaki
Yuko Fujimoto
Masako Kondo
Ayano Shibuki
zaal (v)
Goud
groepsfase: 1ste
W van
 Verenigde Staten: 3-0 (15-1, 15-5, 15-2)
W van
 Roemenië: 3-0 (15-7, 15-3, 15-8)
W van
 Zuid-Korea: 3-0 (15-3, 15-2, 15-4)
W van
 Polen: 3-1 (15-4, 15-5, 13-15, 15-2)
W van
 Sovjet-Unie: 3-0 (15-11, 15-8, 15-13)
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
 Japan
5 5 0 15 1 +14 238 93 +145 10
2
 Sovjet-Unie
5 4 1 12 3 +9 212 97 +115 8
3
 Polen
5 3 2 10 6 +4 180 162 +18 6
4
 Roemenië
5 2 3 6 9 -3 140 172 -32 4
5
 Verenigde Staten
5 1 4 3 12 -9 98 213 -115 2
6
 Zuid-Korea
5 0 5 0 15 -15 94 225 -131 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 oktober Tokio
 Verenigde Staten
0-3
 Japan
12 oktober Tokio
 Roemenië
0-3
 Japan
14 oktober Tokio
 Zuid-Korea
0-3
 Japan
18 oktober Tokio
 Polen
1-3
 Japan
23 oktober Tokio
 Japan
3-0
 Sovjet-Unie

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mineo Kato
Hachiro Arakawa
Takashi Yokoyama
Kazuya Takeuchi
Yoji Shimizu
Shigenobu Fujimoto
Koki Takagi
Keisuke Satsuke
mannen
9e
groep A: 3de
V van
 Italië: 3-5
V van
 Roemenië: 4-9
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Italië
2 2 0 0 9 6 +3 4
2
 Roemenië
2 1 0 1 12 8 +4 2
3
 Japan
2 0 0 2 7 14 -7 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
12 oktober Tokio
 Italië
5-3
 Japan
12 oktober Tokio
 Roemenië
9-4
 Japan

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Tsuyoshi Kawachi sprint (m)
24e
serie 13: 3de
herkansingen: 2de
Katsuhiko Sato
11e
serie 10: 1ste in 11,92
2de ronde serie 6: 3de
herkansingen: 3de
tijdrit (m)
10e
1.11,68
Hiromi Yamafuji individuele achtervolging (m)
13e
Hideo Madarame
Toshimitsu Teshima
tandem (m)
10e
1ste ronde: V van
 HUN Bicskey/Habony
herkansingen: 3de
Norio Hotogi
Fujio Ito
Kosaku Takahashi
Hiromi Yamafuji
ploegenachtervolging (m)
11e
Weg
Toshiro Akamatsu wegwedstrijd (m)
106e
4:39.51,83
Masashi Omiya
37e
4:39.51,76
Masanori Tsuji
DNF
niet gefinisht
Hiroshi Yamao
105e
4:59.31,83
Takehisa Kato
Masashi Omiya
Yoshio Shimura
Hirotsugu Fukuhara
ploegentijdrit (m)
19e
2:40.13,27

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Yoshikatsu Yoshida -52kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 FRA Zoete
2de ronde: W van
 MEX del Rio
3de ronde: W van
 TUR Yanılmaz
4de ronde: W van
 ITA Grassi
5de ronde: W van
 URS Aliyev
6de ronde: W van
 KOR Chang
Yojiro Uetake -57kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 EUA Dodrimont
2de ronde: W van
 GBR Pilling
3de ronde: W van
 PAK Siraj-Din
4de ronde: W van
 KOR Choi
5de ronde: W van
 USA Auble
6de ronde: W van
 URS Ibrahimov
7de ronde: W van
 TUR Akbaş
Osamu Watanabe -63kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 MGL Sanjaa
2de ronde: W van
 NRH Smith
3de ronde: W van
 ARG Romero
4de ronde: W van
 EUA Schilling
5de ronde: W van
 BUL Ivanov
6de ronde: W van
 URS Khokashvili
Iwao Horiuchi -70kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
 MGL Sereeter
2de ronde: W van
 SWE Poikala
3de ronde: W van
 USA Ruth
4de ronde: G van
 IRI Movahed
5de ronde: W van
 TUR Atalay
Yasuo Watanabe -78kg (m)
5e
1ste ronde: W van
 ROU Tampa
2de ronde: V van
 IRI Sanatakaran
3de ronde: W van
 EUA Heinze
4de ronde: W van
 CAN Oberlander
Tatsuo Sasaki -87kg (m)
5e
1ste ronde: W van
 EUA Bauch
2de ronde: W van
 MGL Bayanmönkh
3de ronde: V van
 USA Brand
4de ronde: G van
 HUN Hollósi
Shunichi Kawano -97kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 GBR Buck
2de ronde: G van
 HUN Vígh
3de ronde: V van
 IRI Takhti
Masanori Saito +97kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: G van
 SWE Robertsson
3de ronde: V van
 GBR McNamara
Grieks-Romeins
Tsutomu Hanahara -52kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 HUN Alker
2de ronde: W van
 URS Sayadov
3de ronde: W van
 GRE Ganotis
4de ronde: W van
 BEL Mewis
5de ronde: W van
 ROU Pîrvulescu
6de ronde: W van
 BUL Kerezov
Masamitsu Ichiguchi -57kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 AFG Noor
2de ronde: W van
 EUA Stange
3de ronde: W van
 HUN Varga
4de ronde: W van
 BUL Pashkulev
5de ronde: W van
 TCH Švec
Koji Sakurama -63kg (m)
4e
1ste ronde: W van
 MEX Tovar
2de ronde: W van
 PHI Senosa
3de ronde: W van
 AUT Marte
4de ronde: W van
 POL Macioch
5de ronde: V van
 URS Rurua
Tokuaki Fujita -70kg (m)
4e
1ste ronde: W van
 ARG Romero
2de ronde: W van
 GRE Savvas
3de ronde: W van
 DEN Madsen
4de ronde: G van
 FIN Tapio
5de ronde: G van
 YUG Horvat
6de ronde: V van
 URS Gvantseladze
7de ronde: G van
 ROU Bularcă
Sadao Kazama -78kg (m)
11e
1ste ronde: G van
 EUA Vesper
2de ronde: W van
 HUN Rizmayer
3de ronde: V van
 SWE Nyström
Kenjiro Hiraki -87kg (m)
12e
1ste ronde: V van
 TCH Kormaník
2de ronde: W van
 LUX Schummer
3de ronde: G van
 SWE Persson
Akira Nakaura -97kg (m)
14e
1ste ronde: V van
 FIN Mäenpää
2de ronde: V van
 TUR Yılmaz
Tsuneharu Sugiyama +97kg (m)
7e
1ste ronde: V van
 HUN Kozma
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
 EUA Dietrich

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takashi Yamada finn klasse
21e
2486 punten: (18-21-17-18-14-20-11)
Yasutoshi Tagami
Kendjiro Matsuda
flying dutchman
14e
2166 punten: (9-6-13-DNF-15-16-14)
Masayuki Ishii
Takafumi Okubo
star klasse
13e
1494 punten: (15-11-7-13-13-16-DSQ)
Saburo Tanamachi
Tadashi Funaoka
Teruyuki Hiiro
draken klasse
17e
1762 punten: (17-18-17-14-16-16-10)
Fujiya Matsumoto
Masao Yoshida
Takeshi Hagiwara
5,5m klasse
14e
1070 punten: (12-11-14-12-13-14-13)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tatsuo Fujimoto 100m vrije slag (m)
17e
serie 7: 2de in 55,8
halve finale 3: 5de in 55,8
Tadaharu Goto
14e
serie 3: 3de in 55,8
halve finale 1: 5de in 55,6
Yukiaki Okabe
11e
serie 5: 2de in 54,4
halve finale 1: 3de in 55,2
Takeshi Yamakage 400m vrije slag (m)
16e
serie 5: 3de in 4.27,8
Tsuyoshi Yamanaka
6e
serie 4: 1ste in 4.21,1
finale: 6de in 4.19,1
Haruo Yoshimuta
17e
serie 1: 2de in 4.28,8
Kazuyuki Iwamoto 1500m vrije slag (m)
13e
serie 1: 3de in 17.52,7
Satoru Nakano
11e
serie 5: 2de in 17.40,4
Sueaki Sasaki
6e
serie 2: 2de in 17.28,8
finale: 6de in 17.25,3
Shigeo Fukushima 200m rugslag (m)
4e
serie 2: 1ste in 2.14,7 (OR)
halve finale 1: 2de in 2.14,1
finale: 4de in 2.13,2
Keisuke Ito
12e
serie 3: 2de in 2.16,7
halve finale 1: 7de in 2.17,6
Isagi Osumi
10e
serie 1: 2de in 2.17,3
halve finale 1: 5de in 2.17,0
Kenjiro Matsumoto 200m schoolslag (m)
9e
serie 4: 1ste in 2.33,8 (OR)
halve finale 2: 5de in 2.34,3
Yoshiaki Shikiishi
10e
serie 5: 2de in 2.32,3
halve finale 2: 6de in 2.34,5
Osamu Tsurumine
6e
serie 3: 2de in 2.34,1
halve finale 1: 4de in 2.33,3
finale: 6de in 2.33,6
Yoshinori Kadonaga 200m vlinderslag (m)
6e
serie 5: 3de in 2.14,5
halve finale 2: 3de in 2.12,3
finale: 6de in 2.12,6
Atsushi Obayashi
12e
serie 1: 2de in 2.15,1
halve finale 2: 5de in 2.14,1
Kosuke Sato
9e
serie 2: 2de in 2.12,4
halve finale 1: 5de in 2.13,4
Kunihiro Iwasaki
Tadaharu Goto
Tatsuo Fujimoto
Yukiaki Okabe
Katsuki Ishihara
4x100m vrije slag (m)
4e
serie 1: 3de in 3.42,3
finale: 4de in 3.40,5
Yukiaki Okabe
Toshio Shoji
Makoto Fukui
Kunihiro Iwasaki
4x200 vrije slag (m)
Brons
serie 1: 2de in 8.10,4
finale: 3de in 8.03,8
Shigeo Fukushima
Kenji Ishikawa
Isao Nakajima
Yukiaki Okabe
4x100m wisselslag (m)
4e
serie 1: 2de in 4.07,3
finale: 5de in 4.06,6
Miyoko Azuma 100m vrije slag (v)
36e
serie 6: 6de in 1.06,4
Toyoko Kimura
26e
serie 5: 4de in 1.04,8
Ryoko Urakami
24e
serie 1: 5de in 1.04,5
Kazue Hayakawa 400m vrije slag (v)
11e
serie 5: 3de in 4.56,5
Tazuko Kikutani
22e
serie 1: 5de in 5.06,3
Michiko Kihara 100m rugslag (v)
9e
serie 2: 3de in 1.11,1
Satoko Tanaka
4e
serie 1: 2de in 1.10,0
finale: 4de in 1.08,6
Yoshiko Morizane 200m schoolslag (v)
21e
serie 4: 6de in 2.59,9
Noriko Yamamoto
17e
serie 1: 5de in 2.57,0
Hiroko Saito 100m vlinderslag (v)
24e
serie 4: 5de in 1.13,1
Kimiko Sato
16e
serie 2: 4de in 1.10,6
halve finale 1: 8ste in 1.11,2
Eiko Takahashi
7e
serie 1: 2de in 1.08,4
halve finale 2: 3de in 1.07,8
finale: 7de in 1.09,1
Kimiko Ezaka 400m wisselslag (v)
13e
serie 3: 4de in 5.42,1
Natsuko Matsuda
19e
serie 4: 4de in 5.51,5
Ryoko Urakami
Michiko Kihara
Toyoko Kimura
Miyoko Azuma
4x100 vrije slag (v)
10e
serie 1: 5de in 4.19,2 (NR)
Satoko Tanaka
Noriko Yamamoto
Eiko Takahashi
Michiko Kihara
4x100m wisselslag (v)
4e
serie 1: 2de in 4.40,6 (NR)
finale: 4de in 4.42,0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japan op de Olympische Zomerspelen 1964
Listen to this article