Japan op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japan op de Olympische Zomerspelen 2016.

Japan op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Keisuke Ushiro
Aantal deelnemers 338
Aantal disciplines 30
Medailles
Rang: 6
goud
12
zilver
8
brons
21
totaal
41
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 338 sporters, die actief waren in 30 olympische sportdisciplines. Het was de grootste selectie in de olympische geschiedenis van Japan. Tienkamper Keisuke Ushiro droeg de nationale vlag tijdens de openings- en de sluitingsceremonie. De Japanse ploeg won twaalf gouden medailles, waarmee het succesvoller was dan de twee voorgaande Spelen. In totaal won Japan 41 medailles, een recordaantal.[1] Onder de gouden medailles was Japans eerste goud in het badminton.[2] Bij het judo won alle Japanse mannen een medaille. Ook vijf van de zeven vrouwen wonnen eremetaal, waardoor het land de medaillespiegel van het judo domineerde.

Bij de sluitingsceremonie werd aandacht besteed aan Tokio, dat de Olympische Zomerspelen 2020 organiseert. Premier Shinzo Abe trad hierbij op, verkleed als het Japanse videogamepersonage Mario. Ook werd de olympische vlag doorgegeven aan de gouverneur van Tokio.[3]

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Badminton Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
dubbelspel (v)
Goud
Gymnastiek Kohei Uchimura meerkamp (m)
Goud
Ryōhei Katō
Kenzō Shirai
Yusuke Tanaka
Kohei Uchimura
Koji Yamamuro
meerkamp team (m)
Goud
Judo Shohei Ono lichtgewicht (–73 kg) (m)
Goud
Mashu Baker middengewicht (–90 kg) (m)
Goud
Haruka Tachimoto middengewicht (–70 kg) (v)
Goud
Worstelen Eri Tosaka vrije stijl, vlieggewicht (–48 kg) (v)
Goud
Kaori Icho vrije stijl, welter (–58 kg) (v)
Goud
Risako Kawai vrije stijl, middengewicht (–63 kg) (v)
Goud
Sara Dosho vrije stijl, lichtzwaargewicht (–69 kg) (v)
Goud
Zwemmen Kosuke Hagino 400 m wissel (m)
Goud
Rie Kaneto 200 m school (v)
Goud
Atletiek Asuka Cambridge
Shota Iizuka
Yoshihide Kiryu
Ryota Yamagata
4x100 m (m)
Zilver
Judo Hisayoshi Harasawa zwaargewicht (+100 kg) (m)
Zilver
Tafeltennis Jun Mizutani
Koki Niwa
Maharu Yoshimura
team (m)
Zilver
Worstelen Shinobu Ota Grieks-Romeins, bantamgewicht (–59 kg) (m)
Zilver
Rei Higuchi vrije stijl, bantam (–57 kg) (m)
Zilver
Saori Yoshida vrije stijl, bantam (–53 kg) (v)
Zilver
Zwemmen Masato Sakai 200 m vlinder (m)
Zilver
Kosuke Hagino 200 m wissel (m)
Zilver
Atletiek Hirooki Arai 50 km snelwandelen (m)
Brons
Badminton Nozomi Okuhara enkelspel (v)
Brons
Gewichtheffen Hiromi Miyake vlieggewicht (–48 kg) (v)
Brons
Gymnastiek Kenzō Shirai sprong (m)
Brons
Judo Naohisa Takato extra lichtgewicht (–60 kg) (m)
Brons
Masashi Ebinuma half lichtgewicht (–66 kg) (m)
Brons
Takanori Nagase half midden (–81 kg) (m)
Brons
Ryunosuke Haga half zwaargewicht (–100 kg) (m)
Brons
Ami Kondo extra lichtgewicht (–48 kg) (v)
Brons
Misato Nakamura half lichtgewicht (–52 kg) (v)
Brons
Kaori Matsumoto lichtgewicht (–57 kg) (v)
Brons
Kanae Yamabe zwaargewicht (+78 kg) (v)
Brons
Kanovaren Takuya Haneda C-1 slalom (m)
Brons
Synchroonzwemmen Yukiko Inui
Risako Mitsui
duet (v)
Brons
Aika Hakoyama
Aiko Hayashi
Yukiko Inui
Kei Marumo
Kanami Nakamaki
Mai Nakamura
Risako Mitsui
Kano Omata
Kurumi Yoshida
team (v)
Brons
Tafeltennis Jun Mizutani enkelspel (m)
Brons
Ai Fukuhara
Kasumi Ishikawa
Mima Ito
team (v)
Brons
Tennis Kei Nishikori enkelspel (m)
Brons
Zwemmen Daiya Seto 400 m wissel (m)
Brons
Naito Ehara
Kosuke Hagino
Yuki Kobori
Takeshi Matsuda
4x200 m vrij (m)
Brons
Natsumi Hoshi 200 m vlinder (v)
Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Asuka Cambridge 100m (m)
21e
serie 4: 2de in 10,13
halve finale 3: 7de in 10,17
Yoshihide Kiryū
29e
serie 7: 4de in 10,23
Ryota Yamagata
11e
serie 8: 2de in 10,20
halve finale 2: 5de in 10,05
Kenji Fujimitsu 200m (m)
63e
serie 5: 6de in 20,86
Shota Iizuka
32e
serie 3: 4de in 20,49
Kei Takase
55e
serie 9: 6de in 20,71
Yuzo Kanemaru 400m (m)
47e
serie 7: 8ste in 48,38
Julian Walsh
38e
serie 4: 6de in 46,37
Sho Kawamoto 800m (m)
43e
serie 5: 4de in 1.49,41
Kota Murayama 5000m (m)
42e
serie 1: 22ste in 14.26,72
Suguru Osako
29e
serie 2: 16de in 13.31,45
Kota Murayama 10000m (m)
30e
29.02,51
Suguru Osako
17e
27.51,94
Yuta Shitara
29e
28.55,23
Wataru Yazawa 110m horden (m)
31e
serie 1: 6de in 13.89
herkansingen: 3de in 13,88
Yuki Matsushita 400m horden (m)
26e
serie 1: 4de in 49,60
Keisuke Nozawa
15e
serie 4: 1ste in 48,62
halve finale 1: 6de in 49,20
Kazuya Shiojiri 3000m steeplechase (m)
33e
serie 1: 11de in 8.40,98
Asuka Cambridge
Shota Iizuka
Yoshihide Kiryū
Ryota Yamagata
4x100m (m)
Zilver
serie 2: 1ste in 37,68 (1e, AR)
finale: 2de in 37,60 (2e, AR)
Nobya Kato
Takamasa Kitagawa
Tomoya Tamura
Julian Walsh
4x400m (m)
13e
serie 1: 7de in 3.02,95
Suehiro Ishikawa marathon (m)
36e
2:17.08
Hisanori Kitajima
94e
2:25.11
Satoru Sasaki
16e
2:13.57
Isamu Fujisawa 20km snelwandelen (m)
21e
1:22.03
Daisuke Matsunaga
7e
1:20.22
Eiki Takahashi
42e
1:24.59
Hirooki Arai 50 km snelwandelen (m)
Brons
3:41.24
Kōichirō Morioka
26e
3:58.59
Takayuki Tanii
14e
3:51.00
Daigo Hasegawa hink-stap-springen (m)
29e
kwalificatie groep A: 15de met 16,17m
Kohei Yamashita
35e
kwalificatie groep B: 18de met 15,71m
Takashi Eto hoogspringen (m)
35e
kwalificatie groep A: 19de met 2,17m
Hiroki Ogita polsstokhoogspringen (m)
21e
kwalificatie groep A: 11de met 5,45m
Daichi Sawano
7e
kwalificatie groep A: 8ste met 5,60m
finale: 7de met 5,50m
Seito Yamamoto
NM
kwalificatie groep B: NM
Ryohei Arai speerwerpen (m)
11e
kwalificatie groep B: 3de met 84,16m
finale: 11de met 79,47m
Akihiko Nakamura tienkamp (m)
22e
7612 punten
Keisuke Ushiro V
20e
7952 punten
Chisato Fukushima 200m (v)
38e
serie 7: 5de in 23,21
Misaki Onishi 5000m (v)
21e
serie 2: 9de in 15.29,17
Ayuko Suzuki
27e
serie 2: 12de in 15.41,81
Miyuki Uehara
15e
serie 1: 7de in 15.23,41
finale: 15de in 15.34,97
Hanami Sekine 10.000 m (v)
20e
31.44,44
Yuka Takashima
18e
31.36,44
Satomi Kubokura 400m horden (v)
36e
serie 6: 5de in 57,34
Anju Takamizawa 3000m steeplechase (v)
49e
serie 1: 17de in 9.58,59
Kayoko Fukushi marathon (v)
14e
2:29.53
Mai Ito
46e
2:37.37
Tomomi Tanaka
19e
2:31.12
Kumiko Okada 20km snelwandelen (v)
32e
1:32.43
Konomi Kai hoogspringen (v)
37e
kwalificatie groep B: 19de met 5,87m
Yuki Ebihara speerwerpen (v)
21e
kwalificatie groep B: 10de met 57,68m

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sho Sasaki enkelspel (m)
17e
groep I: 2de
V van
 GBR Ouseph: 0-2 (15–21, 9–21)
W van
 CZE Koukal: 1-2 (21–10, 16–21, 21–12)
Hiroyuki Endo
Kenichi Hayakawa
dubbelspel (m)
5e
groep D: 1ste
W van
 IND Ahsan/Setiawan: 2-1 (21–17, 16–21, 21–14)
W van
 CHN Chai/Hong: 2-1 (21–18, 14–21, 23–21)
V van
 INA Attri/Reddy: 0-2 (21–23, 11–21)
kwartfinale:
V van
 GBR Ellis/Langridge: 0-2 (19–21, 17–21)
Nozomi Okuhara enkelspel (v)
Brons
groep J: 1ste
W van
 VIE Trang: 2-0 (21–10, 21–8)
W van
 INA Fanetri: 2-0 (21–12, 21–12)
2de ronde:
W van
 KOR Bae: 2-0 (21–6, 21–7)
kwartfinale:
W van
 JPN Yamaguchi: 2-1 (11–21, 21–17, 21–10)
halve finale:
V van
 IND Sindhu: 0-2 (19–21, 10–21)
bronzen finale:
W van
 CHN Li (w/o)
Akane Yamaguchi
5e
groep K: 1ste
W van
 CZE Gavnholt: 2- (20–22, 21–12, 21–15)
W van
 MAS Yi: 2-0 (21–18, 21–5)
2de ronde:
W van
 THA Intanon: 2-0 (21–19, 21–16)
kwartfinale:
V van
 JPN Okuhara: 1-2 (21–11, 17–21, 10–21)
Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
dubbelspel (v)
Goud
groep A: 1ste
W van
 NED Muskens/Piek: 2-0 (21–9, 21–11)
W van
 IND Gutta/Ponnappa: 2-0 (21–15, 21–10)
W van
 THA Supajirakul/Taerattanachai: 2-0 (21–15, 21–15)
kwartfinale:
W van
 MAS Hoo/Woon: 2-1 (21–16, 18–21, 21–9)
halve finale:
W van
 KOR Jung/Shin: 2-0 (21–16, 21–17)
finale:
W van
 DEN Pedersen/Rytter Juhl: 2-1 (18–21, 21–9, 21–19)
Kenta Kazuno
Ayane Kurihara
dubbelspel (g)
5e
groep D: 2de
V van
 KOR Ko/Kim: 0-2 (23–25, 17–21)
W van
 USA Chew/Subandhi: 2-0 (21–6, 21–12)
W van
 NED Arends/Piek: 2-0 (21–14, 21–19)
kwartfinale:
V van
 CHN Zhang/Zhao: 0-2 (14–21, 12–21)

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kaede Kondo
Yuki Miyazawa
Yuka Mamiya
Mika Kurihara
Maki Takada
Miyoshi Naho
Ramu Tokashiki
Moeko Nagaoka
Asami Yoshida A
Rui Machida
Sanae Motokowa
Asako O
vrouwen
5e
groep A: 4de
W van
 Wit-Rusland: 77-73
W van
 Brazilië: 82-66
V van
 Turkije: 62-76
V van
 Australië: 86-92
W van
 Frankrijk: 79-71
kwartfinale:
V van
 Verenigde Staten: 64-110
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
 Australië
5 5 0 400 345 +55 10
2
 Frankrijk
5 3 2 344 343 +1 8
3
 Turkije
5 3 2 324 325 –1 8
4
 Japan
5 3 2 386 378 +8 8
5
 Wit-Rusland
5 1 4 347 361 –14 6
6
 Brazilië
5 0 5 335 384 –49 5
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 19:45 00:45 Rio de Janeiro
 Wit-Rusland
73–77
 Japan
8 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Japan
82–66
 Brazilië
9 augustus 17:45 22:45 Rio de Janeiro
 Turkije
76–62
Japan
11 augustus 17:45 22:45 Rio de Janeiro
Japan
86–92
 Australië
13 augustus 17:45 22:45 Rio de Janeiro
 Japan
79–71
 Frankrijk
Kwartfinale 16 augustus 18:45 23:45 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
110–64
Japan

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Arashi Morisaka –56kg (m)
17e
1ste ronde: V van
 ARM Avagyan: 1–2
Daisuke Narimatsu –60kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 VEN Cabrera: 2–1
2de ronde: V van
 USA Balderas: 0–3

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takaharu Furukawa individueel (m)
5e
plaatsingsronde: 7de met 680 punten
1ste ronde: W van
 NED Dielemans: 7–1
2de ronde: W van
 NOR Nesteng: 6–0
3de ronde: W van
 ESP Rodríguez: 7–3
kwartfinale: V van
 USA Ellison: 2–6
Yuki Hayashi individueel (v)
33e
plaatsingsronde: 59ste met 591 punten (59e)
1ste ronde: V van
 CHN Wu: 1–7
Kaori Kawanaka
17e
plaatsingsronde: 10de met 650 punten
1ste ronde: W van
 GRE Psarra: 7–3
2de ronde: V van
 GBR Folkard: 0–6
Saori Nagamine
33e
plaatsingsronde: 39ste met 621 punten
1ste ronde: V van
 BRA dos Santos: 3–7
Yuki Hayashi
Kaori Kawanaka
Saori Nagamine
team (v)
5e
plaatsingsronde: 9de met 1862 punten
1ste ronde: W van
 Oekraïne: 6–2
kwartfinale: V van
 Zuid-Korea: 1–5

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroaki Takao –56kg (m)
11e
trekken: 12de met 111kg
stoten: 11de met 138kg
totaal: 249kg
Yōichi Itokazu –62kg (m)
4e
trekken: 4de met 133kg
stoten: 4de met 169kg
totaal: 302kg
Yōsuke Nakayama
12e
trekken: 11de met 121kg
stoten: 12de met 145kg
totaal: 266kg
Hiromi Miyake –48kg (v)
Brons
trekken: 8ste met 81kg
stoten: 3de met 107kg
totaal: 188kg
Kanae Yagi –53kg (v)
6e
trekken: 6de met 81kg
stoten: 6de met 105kg
totaal: 186kg
Mikiko Ando –58kg (v)
5e
trekken: 7de met 94kg
stoten:4de met 124kg
totaal: 5de met 218kg
Namika Matsumoto –63kg (v)
9e
trekken: 10de met 90kg
stoten: 9de met 115kg
totaal: 205kg

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yuta Ikeda mannen
21e
281 punten (par –3)
Shingo Katayama
54e
292 punten (par +8)
Haru Nomura vrouwen
4e
275 punten (par –9)
Shiho Oyama
42e
292 punten (par +8)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Kaho Minagawa individueel (v)
16e
kwalificaties
hoepel: 16,666
bal: 17,341
knotsen: 17,500
linten: 17,016
totaal: 68,520 (16e)
Airi Hatakeyama
Rie Matsubara
Sakura Noshitani
Sayuri Sugimoto
Kiko Yokota
team (v)
8e
kwalificaties
5 linten: 17,416
3 knotsen, 2 hoepels: 17,733
totaal: 35,149 (5e)
finale
5 linten: 16,550
3 knotsen, 2 hoepels: 17,650
totaal: 34,200 (8e)
Trampoline
Masaki Ito mannen
6e
kwalificatie: 6de met 108,465
finale: 6de met 58,800 punten
Ginga Munetomo
4e
kwalificatie: 7de met 108,190 punten
finale: 4de met 59,535 punten
Rana Nakano vrouwen
13e
kwalificatie: 13de met 96,775 punten
Turnen
Ryōhei Katō
Kenzō Shirai
Yūsuke Tanaka
Kōhei Uchimura
Koji Yamamuro
meerkamp team (m)
Goud
kwalificaties
vloer: 46,099
voltige: 44,299
ringen: 44,133
sprong: 45,932
brug: 44,832
rekstok: 43,999
totaal: 269,294 (4e)
finale
vloer: 47,199
voltige: 43,933
ringen: 44,599
sprong: 46,199
brug: 46,766
rekstok: 45,398
totaal: 274,094 (1e)
Ryōhei Katō meerkamp individueel (m)
11e
vloer: 15,266
voltige: 14,900
ringen: 14,566
sprong: 15,058
brug: 14,900
rekstok: 13,900
totaal: 88,590 (11e)
brug (m)
7e
15,233 (6,800 (D), 8,433 (E), 7e)
Kenzō Shirai vloer (m)
4e
15,366 (7,600 (D), 7.833 (E), 4e)
sprong (m)
Brons
15,283 (6,000/5,600 (D), 9,466/9,500 (E), 3e)
Kōhei Uchimura meerkamp individueel (m)
Goud
vloer: 15,766
voltige: 14,900
ringen: 14,733
sprong: 15,566
brug: 15,600
rekstok: 15,800
totaal: 92,365 (1e)
vloer (m)
5e
15,241 (6,900 (D), 8,641 (E), 5e)
Sae Miyakawa
Mai Murakami
Aiko Sugihara
Asuka Teramoto
Yuki Uchiyama
meerkamp team (v)
4e
kwalificaties
sprong: 44,466
brug: 44,100
balk: 41,699
vloer: 42,299
totaal: 172,564 (7e)
finale
sprong: 44,832
brug: 44,466
balk: 42,599
vloer: 42,474
totaal: 174,371 (4e)
Mai Murakami meerkamp individueel (v)
14e
sprong: 14,866
brug: 13,766
balk: 13,900
vloer: 14,133
totaal: 56,665 (14e)
vloer (v)
7e
14,533 (6,300 D, 8,233 E, 7e)
Asuka Teramoto meerkamp individueel (v)
8e
sprong: 15,100
brug: 14,566
balk: 14,266
vloer: 14,033
totaal: 57,965 (8e)

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sakiyo Asano
Nagisa Hayashi
Mayumi Ono
Emi Nishikori
Akane Shibata
Maki Sakaguchi
Mie Nakashima
Ayaka Nishimura
Miyuki Nakagawa A
Yuri Nagai
Hazuki Nagai
Hazuki Yuda
Aki Mitsuhashi
Minami Shimizu
Yukari Mano
Motomi Kawamura
vrouwen
10e
groep B: 5de
G van
 India: 2-2
V van
 Argentinië: 0-4
V van
 Verenigde Staten: 1-6
V van
 Groot-Brittannië: 0-2
V van
 Australië: 0-2
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Groot-Brittannië
5 5 0 0 12 4 +8 15
2
 Verenigde Staten
5 4 0 1 14 5 +9 12
3
 Australië
5 3 0 2 11 5 +6 9
4
 Argentinië
5 2 0 3 12 6 +6 6
5
 Japan
5 0 1 4 3 16 −13 1
6
 India
5 0 1 4 3 19 −16 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Japan
22
 India
8 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
 Argentinië
4−0
Japan
10 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
6−1
Japan
11 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
Japan
0−2
 Groot-Brittannië
13 augustus 19:30 00:30 Rio de Janeiro
 Australië
2−0
Japan

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Naohisa Takato –60kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 MON Siccardi: ippon
3de ronde: W van
 CZE Petřikov: ippon
kwartfinale: V van
 GEO Papinasjvili: ippon
herkansingen: W van
 KOR Kim: yuko
bronzen finale: W van
 AZE Safarov: shido
Masashi Ebinuma –66kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 BRA Chibana: ippon
3de ronde: W van
 CHN Ma: ippon
kwartfinale: W van
 DOM Mateo: ippon
halve finale: V van
 KOR an: yuko
bronzen finale: W van
 CAN Bouchard: ippon
Shohei Ono –73kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 CRC Murillo: ippon
3de ronde: W van
 UAE Scvortov: ippon
kwartfinale: W van
 GEO Sjavdatoeasjvili: waza-ari
halve finale: W van
 BEL van Tichelt: ippon
finale: W van
 AZE Orujiv: ippon
Takanori Nagase –81kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 HUN Csoknyai: yuko
3de ronde: W van
 GAB Kibikai: ippon
kwartfinale: V van
 MDA Toma: yuko
herkansingen: W van
 CAN Valois-Fortier: ippon
bronzen finale: W van
 GEO Tchrikisjvili: yuko
Mashu Baker –90kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GER Odenthal: ippon
3de ronde: W van
 SRB Kukolj: ippon
kwartfinale: W van
 FRA Iddir: ippon
halve finale: W van
 CHN Cheng: ippon
finale: W van
 GEO Liparteliani: yuko
Ryunosuke Haga –100kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 LAT Borodavko: yuko
3de ronde: W van
 BRA Buzacarini: shido
kwartfinale: V van
 CZE Krpálek: shido
herkansingen: W van
 GEO Gviniasjvili: shido
bronzen finale: W van
 UKR Blosjenko: ippon
Hisayoshi Harasawa +100kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van
 GEO Okruasjvili: shido
2de ronde: W van
 AZE Kokauri: ippon
kwartfinale: W van
 CUB Mendoza: ippon
halve finale: W van
 UZB Tangriev: ippon
finale: V van
 FRA Riner: shido
Ami Kondo –48kg (v)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 MEX Carrillo: ippon
kwartfinale: W van
 KAZ Galbadrach: ippon
halve finale: V van
 ARG Pareto: waza-ari
bronzen finale: W van
 MGL Moenchbat: yuko
Misato Nakamura –52 kg (v)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 MGL Adijasambuu: ippon
kwartfinale: W van
 RUS Koezjoetina: ippon
halve finale: V van
 KOS Kelmendi: shido
bronzen finale: W van
 BRA Miranda: yuko
Kaori Matsumoto –57kg (v)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 CIV Dabonne: ippon
kwartfinale: W van
 FRA Pavia: waza-ari
halve finale: V van
 MGL Sumiyaa: ippon
bronzen finale: W van
 TPE Lien: ippon
Miku Tashiro –63kg (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 AUS Haecker: ippon
kwartfinale: W van
 AUT Unterwurzachter: yuko
halve finale: V van
 FRA Agbegnenou: shido
bronzen finale: V van
 ISR Gerbi: waza-ari
Haruka Tachimoto –70kg (v)
Goud
1ste ronde: W van
 CHN Zhou: ippon
2de ronde: W van
 NED Polling: yuko
kwartfinale: W van
 CAN Zupancic: waza-ari
halve finale: W van
 GER Koch: waza-ari
finale: W van
 COL Alvear: ippon
Mami Umeki –78kg (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 HUN Joó: yuko
Kanae Yamabe +78 kg (v)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 LTU Pakenytė: ippon
kwartfinale: W van
 NED Savelkouls: ippon
halve finale: V van
 CUB Ortíz: yuko
bronzen finale: W van
 TUR Sayit: waza-ari

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Takuya Haneda C-1 (m)
Brons
voorronde: 5de in 94,58
halve finale: 6de in 98,84
finale: 3de in 97,44
Shota Sasaki
Tsubasa Sasaki
C-2 (m)
12e
voorronde: 12de in 119,04
Kazuki Yazawa K-1 (m)
11e
voorronde: 14de in 92,23
halve finale: 11de in 97,19
Aki Yazawa K-1 (v)
20e
voorronde: 20ste in 120,17

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shōhei Iwamoto mannen
30e
zwemmen: 2:08.65 (33e, 315 punten)
schermen: 9 W, 26 V (36e, 154 punten)
paardrijden: geen strafpunten (1e, 300 punten)
gecombineerd: 11:54.59 (30e, 586 punten)
totaal: 1355 punten
Tomoya Miguchi
22e
zwemmen: 2:02.62 (12e, 333 punten)
schermen: 20 W, 15 V (11e, 220 punten)
paardrijden: 19 strafpunten (20e, 281 punten)
gecombineerd: 12:02.88 (31e, 578 punten)
totaal: 1412 punten
Natsumi Tomonaga vrouwen
13e
zwemmen: 2:15.63 (12e, 294 punten)
schermen: 15 W, 20 V (27e, 190 punten)
paardrijden: 2 strafpunten (6e, 298 punten)
gecombineerd: 12:55.44 (15e, 525 punten)
totaal: 1307 punten

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Kiichi Harada individueel
45e
Grand Prix: 45ste met 68,286%
Yuko Kitai
48e
Grand Prix: 48ste met 67,271%
Akane Kuroki
50e
Grand Prix: 50ste met 66,900%
Masanao Takahashi
58e
Grand Prix: 58ste met 62,986%
Kiichi Harada
Yuko Kitai
Akane Kuroki
Masanao Takahashi
team
11e
Grand Prix: 11ste met 67,486%
Eventing
Ryuzo Kitajima individueel) DNF dressuur: 57,70 strafpunten
crosscountry: 74,40 strafpunten
springconcours: DNS
Yoshiaki Oiwa
20e
dressuur: 47,00 strafpunten
crosscountry: 18,00 strafpunten
springconcours (1): 4 strafpunten
springconcours (2): 8 strafpunten
totaal: 77,00 strafpunten (20e)
Springconcours
Daisuke Fukushima individueel
68e
kwalificaties
ronde 1: 47 strafpunten
Toshiki Masui
64e
kwalificaties
ronde 1: 16 strafpunten
ronde 2: 12 strafpunten
Taizo Sugitani
64e
kwalificaties
ronde 1: 16 strafpunten
ronde 2: 12 strafpunten
Reiko Takeda
26e
kwalificaties
ronde 1: 4 strafpunten
ronde 2: 1 strafpunt
ronde 3: DNF
Daisuke Fukushima
Toshiki Masui
Taizo Sugitani
Reiko Takeda
team
13e
kwalificaties
ronde 1: 36 strafpunten
ronde 2: 14 strafpunten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroshi Nakano
Hideki Omoto
lichte dubbel-twee (m)
15e
serie 3: 3de in 6.34,27
herkansingen: 3de in 7.11,20
halve finale C/D: 3de in 7.30,64
finale C: 3de in 6.45,81
Ayami Oishi
Chiaki Tomita
lichte dubbel-twee (v)
12e
serie 2: 4de in 7.15,75 (4e)
herkansingen: 2de in 8.00,50
halve finale 1: 6de in 7.46,41
finale B: 6de in 7.42,87

Rugby

Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kenki Fukuoka
Teruya Goto
Kazuhiro Goya
Kazushi Hano
Masakatsu Hikosaka
Yusaku Kuwazuru A
Lomano Lemeki
Katsuyuki Sakai
Kameli Raravou Soejima
Yoshitaka Tokunaga
Shohei Toyosima
Lote Tuqiri
mannen
4e
groep C: 2de
W van
 Nieuw-Zeeland: 14-12
V van
 Groot-Brittannië: 19-21
W van
 Kenia: 31-7
kwartfinale:
W van
 Frankrijk: 12-7
halve finale:
V van
 Fiji: 5-20
bronzen finale:
V van
 Zuid-Afrika: 14-54
Groep C
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Groot-Brittannië
3 3 0 0 73 45 +28 9
2
 Japan
3 2 0 1 64 40 +24 7
3
 Nieuw-Zeeland
3 1 0 2 59 40 +19 5
4
 Kenia
3 0 0 3 19 90 –71 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Nieuw-Zeeland
12–14
 Japan
9 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Groot-Brittannië
21–19
Japan
10 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Kenia
7–31
 Japan
Kwartfinale 10 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Japan
12–7
 Frankrijk
Halve finale 11 augustus 14:30 19:30 Rio de Janeiro
 Fiji
20–5
Japan
Bronzen finale 11 augustus 18:00 23:30 Rio de Janeiro
Japan
14–54
 Zuid-Afrika
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yuka Kanematsu
Mifuyu Koide
Ano Kuwai
Kana Mitsugi
Chiharu Nakamura A
Ayaka Suzuki
Yume Okuroda
Noriko Taniguchi
Makiko Tomita
Marie Yamaguchi
Mio Yamanaka
Chisato Yokoo
vrouwen
10e
groep C: 4de
V van
 Canada: 0-45
V van
 Groot-Brittannië: 0-40
V van
 Brazilië: 10-26
9-12de plek:
W van
 Kenia: 24-0
9-10de plek:
V van
 Brazilië: 5-33
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
 Groot-Brittannië
3 0 0 91 3 +88 9
2
 Canada
2 0 1 83 22 +61 7
3
 Brazilië
1 0 2 29 77 –48 5
4
 Japan
0 0 3 10 111 –101 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Canada
45–0
Japan
6 augustus 17:00 22:00
 Groot-Brittannië
40–0
 Japan
7 augustus 12:00 17:00
 Brazilië
26–10
Japan
Plaatsen 9–12 7 augustus 16:30 21:30
 Kenia
0–24
 Japan
Plaatsen 9–10 8 augustus 13:00 18:00
 Brazilië
33–5
Japan

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kazuyasu Minobe degen (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ITA Fichera: 15–8
3de ronde: W van
 RUS Avdejev: 15–11
kwartfinale: V van
 FRA Grumier: 8–15
Yuki Ota floret (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 BRA Toldo: 13–15
Kenta Tokunan sabel (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 FRA Anstett: 13–15
Nozomi Sato degen (v)
5e
1ste ronde: W van
 MEX Teran: 15–12
2de ronde: W van
 RUS Logoenova: 15–14
3de ronde: W van
 Oekraïne Sjemjakina: 11–8
kwartfinale: V van
 HUN Szász: 4–15
Shiho Nishioka floret (v)
9e
'1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 KOR Nam: 15–12
3de ronde: V van
 TUN Boubakri: 10–15
Chika Aoki sabel (v)
33e
1ste ronde: V van
 PAN Grench: 5–15

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Naoya Okada 10m luchtgeweer (m)
20e
kwalificatie: 20ste met 622,6 punten (104,7-105,2-100,7-104,0-103,8-104,2)
Toshikazu Yamashita
36e
kwalificatie: 36ste met 619,5 punten (103,8-104,6-102,7-104,7-100,1-103,6)
Toshikazu Yamashita 50m geweer drie houdingen (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 1169,0 punten (393-396-380)
50m geweer liggend
41e
kwalificatie: 41ste met 617,4 punten (102,6-102,5-102,8-103,1-103,7-102,7)
Tomoyuki Matsuda 50m pistool
19e
kwalificatie: 19de met 550,0 punten (93-91-92-89-94-91)
Teruyoshi Akiyama 25m snelvuurpistool (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 564,0 punten (288-276)
Eita Mori
19e
kwalificatie: 19de met 570,0 punten (284-286)
Tomoyuki Matsuda 10m luchtpistool (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 576,0 punten (92-95-96-98-97-98)
Akiko Sato 25m pistool (v)
34e
kwalificatie: 34ste met 565,0 punten (282-283)
10m luchtpistool (v)
42e
kwalificatie: 42ste met 369,0 punten (91-93-92-93)
Naoko Ishihara skeet (v)
18e
kwalificatie: 18de met 62,0 punten (18-20-24)
Yukie Nakayama trap (v)
20e
kwalificatie: 20ste met 61,0 punten (19-22-20)

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sho Sakai 3m plank (m)
22e
voorronde: 22ste met 373,70 punten
Ken Terauchi
20e
voorronde: 20ste met 380,85 punten
Minami Itahashi 10m toren (v)
8e
voorronde: 10de met 320,20 punten
halve finale: 8ste met 335,55 punten
finale: 8ste met 356,60 punten

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yukiko Inui
Risako Mitsui
duet
Brons
technische routine: 93,1214 punten (4e)
vrije routine: 94,9333 punten (3e)
totaal: 188,0547 punten
Aika Hakoyama
Aiko Hayashi
Yukiko Inui
Kei Marumo
Risako Mitsui
Kanami Nakamaki
Mai Nakamura
Kano Omata
Kurumi Yoshida
team
Brons
technische routine: 93,7723 punten (3e)
vrije routine: 95,4333 punten (3e)
totaal: 189,2056 punten

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mayu Hamada –57kg (v)
9e
voorronde: W van
 TUN Ali: 9–0
kwartfinale: V van
 EGY Malak: 0–3SD

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jun Mizutani enkelspel (m) Brons voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 GRE Gionis: 4–1 (11-9, 10-12, 11-5, 11-8, 11-6)
4de ronde: W van
 BRA Calderano: 4–2 (11-5, 11-6, 11-13, 8-11, 11-8, 12-10)
kwartfinale: W van
 POR Freitas: 4–2 (11-4, 9-11, 11-3, 11-8, 10-12, 11-2)
halve finale: V van
 CHN Ma: 2–4 (5-11, 5-11, 5-11, 11-7, 12-10, 5-11)
bronzen finale: W van
 BLR Samsonov: 4–1 (4-11, 9-11, 11-6, 12-14, 8-11)
Koki Niwa
5e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 NGR Toriola: 4–2 (9-11, 11-5, 11-7, 4-11, 11-6, 11-1)
3de ronde: W van
 AUT Fegerl: 4–1 (11-7, 11-8, 11-9, 4-11, 11-5)
4de ronde: W van
 HKG Wong: 4–3 (6-11, 11-6, 8-11, 5-11, 12-10, 11-4, 11-8)
kwartfinale: V van
 CHN Zhang: 1–4 (5-11, 11-4, 11-7, 11-7, 11-4)
Jun Mizutani
Koki Niwa
Maharu Yoshimura
team (m)
Zilver
1ste ronde: W van
 Polen: 3–2
kwartfinale: W van
 Hongkong: 3–1
halve finale: W van
 Duitsland: -1 3
finale: V van
 China: 1–3
Ai Fukuhara enkelspel (v)
4e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 ROU Dodean: 4–0 (11-5, 11-6, 11-4, 11-1)
4de ronde: W van
 PRK Ri: 4–0 (11-5, 12-10, 11-1, 11-7)
kwartfinale: W van
 SIN Feng: 4–0 (14-12, 11-8, 11-7, 11-5)
halve finale: V van
 CHN Li: 0–4 (4-11, 3-11, 1-11, 1-11)
bronzen finale: V van
 PRK Kim: 1–4 (7-11, 7-11, 5-11, 14-12, 5-11)
Kasumi Ishikawa derde ronde voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
 PRK Kim: 3–4 (11-7, 11-7, 9-11, 9-11, 11-9, 9-11, 8-11)
Ai Fukuhara
Kasumi Ishikawa
Mima Ito
team (v)
Brons
1ste ronde: W van
 Polen: 3–0
kwartfinale: W van
 Oostenrijk: 3–0
halve finale: V van
 Duitsland: 2-3
bronzen finale: W van
 Singapore: 3–1

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Taro Daniel enkelspel (m)
9e
1ste ronde: W van
 USA Sock: 6–4, 6–4
2de ronde: W van
 GBR Edmund: 6–4, 7–5
3de ronde: V van
 ARG del Potro: 6–7(4), 6–1, 2–6
Kei Nishikori
Brons
1ste ronde: W van
 ESP Viñolas: 6–2, 6–4
2de ronde: W van
 AUS Millman: 7–6(4), 6–4
3de ronde: W van
 SVK Martin: 6–2, 6–2
kwartfinale: W van
 FRA Monfils 7–6(4), 4–6, 7–6(6)
halve finale: V van Murray: 1–6, 4–6
bronzen finale: W van
 ESP Nadal 6–2, 6–7(1), 6–3
Yūichi Sugita
17e
1ste ronde: W van
 USA Baker: 5–7, 7–5, 6–4
2de ronde: V van
 FRA Simon 6–7(3), 2–6
Misaki Doi enkelspel (v)
17e
1ste ronde: W van
 KAZ Sjvedova: 6–3, 6–4
2de ronde: V van
 AUS Stosur: 3–6, 4–6
Nao Hibino
17e
1ste ronde: W van
 ROU Begu: 6–4, 3–6, 6–3
2de ronde: V van
 ESP Muguruza: 1–6, 1–6
Misaki Doi
Eri Hozumi
dubbelspel (v)
9e
1ste ronde: W van
 FRA Garcia/Mladenovic: 6–0, 0–6, 6–4
2de ronde: V van
 RUS Kasatkina/Koeznetsova: 4–6, 6–1, 1–6

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hirokatsu Tayama mannen DNF zwemmen: 17:34
wielrennen: LAP
Yurie Kato
46e
zwemmen: 20:06
wielrennen: 1:07:13
hardlopen: 35:53
totaal: 2:07:50 (46e)
Yuka Sato vrouwen
15e
zwemmen: 19:08
wielrennen: 1:01:24
hardlopen: 37:53
totaal: 2:00:01 (15e)
Ai Ueda
39e
zwemmen: 21:10
wielrennen: 1:04:50
hardlopen: 36:03
totaal: 2:03:37 (39e)

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Masatoshi Kushibiki
Sei Muroya
Wataru Endo
Hiroki Fujiharu D
Naomichi Ueda
Tsukasa Shiotani D
Riki Harakawa A
Ryota Oshima
Shinya Yajima
Shoya Nakajima
Kosuke Nakamura
Shinzo Koroki D
Yosuke Ideguchi
Masashi Kamekawa
Takuma Asano
Takuya Iwanami
Takumi Minamino
mannen
10e
groep B: 3de
V van
 Nigeria: 4-5
G van
 Colombia: 2-2
W van
 Zweden: 1-0
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nigeria
3 2 0 1 6 6 0 6
2
 Colombia
3 1 2 0 6 4 +2 5
3
 Japan
3 1 1 1 7 7 0 4
4
 Zweden
3 0 1 2 2 4 –2 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 22:00 03:00 Manaus
 Nigeria
5–4
Japan
7 augustus 22:00 03:00 Manaus
Japan
22
 Colombia
10 augustus 19:00 00:00 Salvador
 Japan
1–0
 Zweden

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Miyu Nagaoka
Haruka Miyashita
Saori Kimura A
Arisa Sato L
Yurie Nabeya
Mai Yamaguchi
Haruyo Shimamura
Erika Araki
Yuki Ishii
Saori Sakoda
Kotoki Zayasu
Kanami Tashiro
zaal (v)
5e
groep A: 4de
V van
 Zuid-Korea: 1-3 (25-19, 15-25, 17-25, 21-25)
W van
 Kameroen: 3-0 (25-20, 25-15, 25-17)
V van
 Brazilië: 0-3 (18-25, 18-25, 22-25)
V van
 Rusland: 0-3 (14-25, 28-30, 18-25)
W van
 Argentinië: 3-0 (25-23, 25-16, 26-24)
kwartfinale:
V van
 Verenigde Staten: 0-3 (16-25, 23-25, 22-25)
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
 Brazilië
15 5 5 0 377 272 1,386 15 0
2
 Rusland
12 5 4 1 393 323 1,216 12 4 3,000
3
 Zuid-Korea
9 4 3 2 384 372 1,032 10 7 1,428
4
 Japan
6 5 2 3 347 364 0,953 7 9 0,777
5
 Argentinië
2 5 1 4 319 407 0,783 3 14 0,214
6
 Kameroen
1 5 0 5 328 410 0,800 2 15 0,133
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
Japan
1–3
 Zuid-Korea
8 augustus 11:35 16:35
 Japan
3–0
 Kameroen
10 augustus 22:35 03:35
 Brazilië
3–0
Japan
12 augustus 20:30 01:30
 Rusland
3–0
Japan
14 augustus 20:30 01:30
 Japan
3–0
 Argentinië
Kwartfinale 16 augustus 14:00 19:00
Japan
0–3
 Verenigde Staten

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Katsuyuki Tanamura
Seiya Adachi
Atsushi Arai
Mitsuaki Shiga
Akira Yanase
Atsuto Iida
Yusuke Shimizu A
Yuki Kadono
Koji Takei
Kenya Yasuda
Keigo Okawa
Shota Hazui
Tomoyoshi Fukushima
mannen
11e
groep A: 6de
V van
 Griekenland: 7-8
V van
 Brazilië: 8-16
V van
 Australië: 6-8
V van
 Hongarije: 7-17
V van
 Servië: 8-12
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
W G V V T Saldo
1
 Hongarije
2 3 0 57 43 +14 7
2
 Griekenland
2 2 1 41 40 +1 6
3
 Brazilië
3 0 2 40 39 +1 6
4
 Servië
2 2 1 49 44 +5 6
5
 Australië
2 1 2 44 40 +4 5
6
 Japan
0 0 5 36 61 –25 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
groepsfase
6 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Griekenland
8–7
Japan
8 augustus 19:30 00:30
8–16
 Brazilië
10 augustus 09:00 14:00
 Hongarije
8–6
Japan
12 augustus 09:00 14:00
 Hongarije
17–7
Japan
14 augustus 19:30 00:30
 Servië
12–8
Japan

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Seiichiro Nakagawa sprint (m)
25e
kwalificatie: 25ste in 10,241
Kazunari Watanabe keirin (m)
13e
1ste ronde: 5de
herkansingen: 4de
Yuta Wakimoto
13e
1ste ronde: 6de
herkansingen: 2de
Kazushige Kuboki omnium (m)
14e
81 punten
Sakura Tsukagoshi omnium (v)
16e
68 punten
BMX
Yoshitaku Nagasako BMX (m)
28e
plaatsingsronde: 12de in 35,286
kwartfinale 4: 8ste
41.455 (7e), 39.258 (6e), 47.041 (8e)
totaal: 21 punten
Mountainbike
Kohei Yamamoto mannen
21e
1:40.34
Weg
Yukiya Arashiro wegwedstrijd (m)
27e
6:19.43
Kohei Uchima DNF
Eri Yonamine wegwedstrijd (v)
17e
3:56.23
tijdrit (v)
15e
46.43,09

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Rei Higuchi –57kg (m)
Zilver
kwalificatie: W van
 PRK Yang: 4–1
1ste ronde: W van
 BLR Latsjinov: 4–0
kwartfinale: W van
 CUB Bonne: 3–1
halve finale: W van
 IRI Rahimi: 3–1
finale: V van
 GEO Khinchegasjvili: 1–3
Sosuke Takatani –74kg (m)
7e
kwalificatie: W van
 AUS Ilyasov: 5–0
1ste ronde: W van
 FRA Khadjiev: 3–1
kwartfinale: V van
 KAZ Usserbayev: 1–3
Eri Tosaka –48kg (v)
Goud
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 KAZ Syzdykova: 6–0
kwartfinale: W van
 USA Augello: 3–1
halve finale: W van
 CHN Sun: 3–1
finale: W van
 AZE Stadnik: 3–1
Saori Yoshida –53kg (v)
Zilver
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 AZE Synyshyn: 3–0
kwartfinale: W van
 SEN Sambou: 3–0
halve finale: W van
 VEN Arguëllo: 3–0
finale: V van
 USA Maroulis: 1–3
Kaori Icho –58kg (v)
Goud
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 TUN Amri: 4–0
kwartfinale: W van
 TUR Yeşilırmak: 3–1
halve finale: W van
 AZE Ratkevich: 4–0
finale: W van
 RUS Koblova: 3–1
Risako Kawai –63kg (v)
Goud
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 POL Michalik: 3–0
kwartfinale: W van
 LAT Grigorjeva: 3–0
halve finale: W van
 RUS Trazjoekova: 3–0
finale: W van
 BLR Mamasjoek: 3–0
Sara Dosho –69kg (v)
Goud
kwalificatie: W van
 UKR Berezhna: 3-1
1ste ronde: W van
 TUR Tosun: 4–0
kwartfinale: W van
 CAN Yeats: 3–1
halve finale: W van
 SWE Fransson: 3–1
finale: W van
 RUS Vorobjova: 3–1
Rio Watari –75kg (v)
14e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 BRA Ferreira: 1–3
Grieks-Romeins
Shinobu Ota –59kg (m)
Zilver
kwalificatie: W van
 IRI Sourian: 3–1
1ste ronde: W van
 KAZ Kebispayev: 3–0
kwartfinale: W van
 NOR Berge: 3–0
halve finale: W van
 AZE Bayramov: 5–0
finale: V van
 CUB Borrero: 0–4
Tomohiro Inoue –66kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 SRB Štefanek: 0–4
herkansingen: W van
 GER Stäbler: 3–1
bronzen finale: V van
 GEO Bolkvadze: 0–3

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Makoto Tomizawa RS:X (m)
15e
138 punten: (10-8-18-19-13-22-7-14-18-15-14-2)
Kazuto Doi
Kimihiko Imamura
470 (m)
17e
135 punten: (15-21-16-16-15-16-22-12-7-17)
Yukio Makino
Kenji Takahashi
49er (m)
18e
132 punten: (3-15-17-8-8-2-20-12-17-15-16-20)
Megumi Iseda RS:X (v)
20e
198 punten: (23-22-19-22-15-14-27-13-19-13-18-20)
Manami Doi Laser Radial
20e
139 punten: (21-14-18-24-24-23-2-1-15-21)
Ai Kondo
Miho Yoshioka
470 (v)
5e
66 punten: (1-4-3-7-19-9-12-4-11-1-14)
Keiko Miyagawa
Sena Takano
49erFX (v)
20e
210 punten: (UFD-15-20-19-18-20-20-19-UFD-19-19-20)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Katsumi Nakamura 50m vrije slag (m)
18e
serie 10: 7de in 22,13
Shinri Shioura
16e
serie 9: 5de in 22,01
halve finale 1: 8ste in 22,18
Katsumi Nakamura 100m vrije slag (m)
17e
serie 6: 7de in 48,61
Shinri Shioura
27e
serie 7: 7de in 48,94
Kosuke Hagino 200m vrije slag (m)
7e
serie 6: 3de in 1.46,19
halve finale 2: 2de in 1.45,45
finale: 7de in 1.45,90
Naito Ehara 400m vrije slag (m)
31e
serie 5: 8ste in 3.50,61
Junya Hasegawa 100m rugslag (m)
19e
serie 5: 7de in 54,17
Ryosuke Irie
7e
serie 5: 4de in 53,49
halve finale 1: 4de in 53,21
finale: 7de in 53,42
Masaki Kaneko 200m rugslag (m)
11e
serie 2: 6de in 1.57,19
halve finale 2: 6de in 1.56,78
Ryosuke Irie
8e
serie 4: 3de in 1.56,61
halve finale 1: 3de in 1.56,31
finale: 8ste in 1.56,36
Yasuhiro Koseki 100m schoolslag (m)
6e
serie 4: 1ste in 58,91
halve finale 1: 1ste in 59,23
finale: 6de in 59.37
Ippei Watanabe
18e
serie 5: 4de in 1.00,33
Yasuhiro Koseki 200m schoolslag (m)
5e
serie 3: 1ste in 2.08,61
halve finale 1: 3de in 2.07,91
finale: 5de in 2.07,80
Ippei Watanabe
6e
serie 4: 4de in 2.09,63
halve finale 1: 1ste in 2.07,22 (OR)
finale: 6de in 2.07,87
Takuro Fujii 100m vlinderslag (m)
20e
serie 6: 6de in 52,36
Masato Sakai 200m vlinderslag (m)
Zilver
serie 2: 2de in 1.55,76
halve finale 1: 3de in 1.55,32
finale: 2de in 1.53,40
Daiya Seto
5e
serie 3: 4de in 1.55,79
halve finale 1: 2de in 1.55,28
finale: 5de in 1.54,82
Hiromasa Fujimori 200m wisselslag (m)
4e
serie 4: 3de in 1.58,88
halve finale 2: 5de in 1.58,20
finale: 4de in 1.57,21
Kosuke Hagino
Zilver
serie 3: 1ste in 1.58,79
halve finale 1: 1ste in 1.57,38
finale: 2de in 1.56,61
Daiya Seto 400 m wisselslag (m)
Brons
serie 4: 2de in 4.08,47
finale: 3de in 4.09,71
Kosuke Hagino
Goud
serie 3: 1ste in 4.10,00
finale: 1ste in 4.06,05
Kenji Kobase
Junya Koga
Katsumi Nakamura
Shinri Shioura
4x100m vrije slag (m)
8e
serie 1: 3de in 3.14,17 (NR)
finale: 8ste in 3.14,48
Naito Ehara
Kosuke Hagino
Yuki Kobori
Takeshi Matsuda
4x200m vrije slag (m)
Brons
serie 2: 4de in 7.07,68
finale: 3de in 7.03,50
Takuro Fujii
Kosuke Hagino
Ryosuke Irie
Yasuhiro Koseki
4x100m wisselslag (m)
5e
serie 2: 2de in 3.32,33
finale: 5de in 3.31,97
Yasunari Hirai 10km open water (m)
8e
1:53.04,6
Rikako Ikee 50m vrije slag (v)
36e
serie 9: 7de in 25,45
Yayoi Matsumoto
43e
serie 8: 7de in 25,73
Rikako Ikee 100 m vrije slag (v)
12e
serie 6: 6de in 54,50
halve finale 2: 7de in 54,31
Miki Uchida
14e
serie 6: 7de in 54,50
halve finale 1: 6de in 54,39
Chihiro Igarashi 200m vrije slag (v)
17e
serie 6: 7de in 1.57,88
Rikako Ikee
21e
serie 5: 5de in 1.58,49
Chihiro Igarashi 400m vrije slag (v)
12e
serie 1: 1ste in 4.07,52
Natsumi Sakai 100m rugslag (m)
26e
serie 5: 8ste in 1.01,74
200m rugslag (m)
26e
serie 3: 8ste in 2.13,99
Satomi Suzuki 100m schoolslag (v)
12e
serie 6: 5de in 1.06,99
halve finale 2: 7de in 1.07,18
Kanako Watanabe
15e
serie 4: 5de in 1.07,22
halve finale 1: 7de in 1.07,43
Rie Kaneto 200m schoolslag (v)
Goud
serie 3: 1ste in 2.22,86
halve finale 1: 1ste in 2.22,11
finale: 1ste in 2.20,30
Kanako Watanabe
14e
serie 2: 4de in 2.24,77
halve finale 2: 8ste in 2.25,10
Natsumi Hoshi 100m vlinderslag (v)
10e
serie 3: 2de in 58,15
halve finale 2: 7de in 58,03
Rikako Ikee
5e
serie 6: 5de in 57,27 (NR)
halve finale 1: 1ste in 57,05 (NR)
finale: 5de in 56,86 (NR)
Suzuka Hasegawa 200m vlinderslag (v)
9e
serie 2: 1ste in 2.07,35
halve finale 1: 5de in 2.07,33
Natsumi Hoshi
Brons
serie 3: 2de in 2.07,37
halve finale 2: 3de in 2.06,74
finale: 3de in 2.05,20
Runa Imai 200m wisselslag (v)
15e
serie 5: 4de in 2.11,78
halve finale 2: 7de in 2.12,53
Miho Teramura
9e
serie 4: 3de in 2.10,34
halve finale 2: 4de in 2.11,03
Sakiko Shimizu 400m wisselslag (v)
8e
serie 5: 6de in 4.34,66 (NR)
finale: 8ste in 4.38,06
Miho Takahashi
10e
serie 4: 4de in 4.37,33
Rikako Ikee
Yayoi Matsumoto
Miki Uchida
Misaki Yamaguchi
4x100m vrije slag (v)
8e
serie 1: 4de in 3.36,74 (NR)
finale: 8ste in 3.37,78
Tomomi Aoki
Chihiro Igarashi
Rikako Ikee
Sachi Mochida
4x200m vrije slag (v)
8e
serie 1: 4de in 7.52,50
finale: 8ste in 7.56,76
Rikako Ikee
Natsumi Sakai
Miki Uchida
Kanako Watanabe
4x100m wisselslag (v)
10e
serie 1: 5de in 3.59,82
Yumi Kida 10km open water (v)
12e
1:57.35,2
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japan op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article