For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japan op de Olympische Zomerspelen 1996.

Japan op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Japan op de Olympische Spelen
Japan op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Ryoko Tamura-Tani
Aantal deelnemers 307 (150 vrouwen)
Aantal disciplines 27
Medailles
Rang: 23
goud
3
zilver
6
brons
5
totaal
14
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Judo Tadahiro Nomura -60kg (m) Goud
Kenzo Nakamura -71kg (m)
Yuko Emoto -61kg (v)
Honkbal Masanori Sugiura
Takayuki Takabayashi
Yoshitomo Tani
Hitoshi Ono
Yasuyuki Saigo
Tomoaki Sato
Daishin Nakamura
Masahiro Nojima
Hideaki Okubo
Koichi Misawa
Masahiko Mori
Masao Morinaka
Takashi Kurosu
Takao Kuwamoto
Nobuhiko Matsunaka
Takeo Kawamura
Jutaro Kimura
Kosuke Fukudome
Tadahito Iguchi
Makoto Imaoka
mannen (m) Zilver
Judo Yukimasa Nakamura -65kg (m)
Toshihiko Koga -78kg (m)
Ryoko Tamura -48kg (v)
Yoko Tanabe -72kg (v)
Zeilen Alicia Kinoshita
Yumiko Shige
470 (v)7
Atletiek Yuko Arimori marathon (v) Brons
Judo Noriko Narazaki -52kg (v)
Synchroonzwemmen Junko Tanaka
Miya Tachibana
Kaori Takahashi
Miho Takeda
Miho Kawabe
Akiko Kawase
Riho Nakajima
Raika Fujii
Mayuko Fujiki
Rei Jimbo
team
Wielersport Takanobu Jumonji tijdrit (m)
Worstelen Takuya Ota -74kg vrije stijl (m)

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nobuharu Asahara 100m (m) 10e serie 11: 2de in 10,28
kwartfinale 1: 2de in 10,19
halve finale 1: 5de in 10,16
Hiroyasu Tsuchie 66e serie 5: 5de in 10,58
Koji Ito 200m (m) 10e serie 10: 1ste in 20,56
kwartfinale 3: 2de in 20,47
halve finale 2: 6de in 20,45
Takahiro Mazuka 60e serie 1: 7de in 21,13
Shigekazu Omori 400m (m) 35e serie 3: 4de in 46,30
Katsuhiko Hanada 10000m (m) 27e serie 1: 13de in 28.52,22
Toshinari Takaoka 23e serie 2: 12de in 28.38,13
Yasuyuki Watanabe DNS serie 1: niet gestart
Shunji Karube 400m horden (m) 16e serie 7: 5de in 48,96
Hideaki Kawamura 32e serie 4: 4de in 49,88
Kazuhiko Yamazaki 17e serie 1: 3de in 49,07
Koji Ito
Hiroyasu Tsuchie
Satoru Inoue
Nobuharu Asahara
4x100m (m) DSQ gediskwalificeerd
Shunji Karube
Koji Ito
Jun Osakada
Shigekazu Omori
Kenji Tabata
4x400m (m) 5e 3.00,76
Kenjiro Jitsui marathon (m) 93e 2:33.27
Masaki Oya 54e 2:22.13
Hiromi Taniguchi 19e 2:17.26
Daisuke Ikeshima 20km snelwandelen (m) 22e 1:24.54
Tadahiro Kosaka 50km snelwandelen (m) 29e 4:05.57
Nobuharu Asahara verspringen (m) 36e kwalificatie: 36ste met 7,46m
Tomohiro Nomura hoogspringen (m) 27e kwalificatie groep A: 14de met 2,15m
Teruyasu Yonekura polsstokhoogspringen (m) 30e kwalificatie groep A: 15de met 5,20m
Harumi Hiroyama 5000m (v) 28e 15.50,43
Yoshiko Ichikawa 35e 15.58,90
Michiko Shimizu 4e 15.09,05
Masako Chiba 10000m (v) 5e 31.20,62
Yuko Kawakami 7e 31.23,23
Hiromi Suzuki 16e 32.43,39
Yvonne Kanazawa 100m horden (v) 34e serie 2: 5de in 13,30
Yuko Arimori marathon (v) Brons 2:28.39
Junko Asari 17e 2:34.31
Izumi Maki 12e 2:32.35
Yuka Mitsumori 10km snelwandelen (v) DSQ gediskwalificeerd
Akiko Miyajima speerwerpen (v) 29e kwalificatie groep B: 15de met 53,98m

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Fumihiko Machida enkelspel (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Mauritius
 MRI Beehary: 2-0 (15-11, 15-5)
2de ronde: W van
Vlag van Thailand
 THA Kitikul: 2-0 (15-7, 15-11)
3de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Park: 0-2 (8-15, 9-15)
Hisako Mizui enkelspel (v) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Mauritius
 MRI Jean-Pierre: 2-0 (11-2, 11-1)
2de ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Rybkhinal: 2-0 (11-1, 11-8)
3de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim: 0-2 (4-11, 0-11)
Yasuko Mizui 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Australië
 AUS Campbell: 2-1 (11-0, 8-11, 11-7)
2de ronde: W van
Vlag van Zwitserland
 SUI Wibowo: 2-0 (11-4, 11-6)
3de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Bang: 0-2 (2-11, 3-11)
Tomomi Matsuo
Masako Sakamoto
dubbelspel (v) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Koleva/Nedjalkova: 2-0 (15-0, 15-4)
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Gil/Jang: 0-2 (7-15, 6-15)
Tomomi Matsuo
Masako Sakamoto
17e 1ste ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim/Kim: 0-2 (12-15, 13-18)

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aki Ichijo
Chikako Murakami
Taeko Oyama
Mikiko Hagiwara
Kikuko Mikawa
Kagari Yamada
Takako Kato
Yuka Harada
Akemi Okazato
Mayumi Kawasaki
Mutsuko Nagata
Noriko Hamaguchi
vrouwen 7e groep A: 4de
V van
Vlag van Rusland
 Rusland: 63-73
W van
Vlag van China
 China: 75-72
V van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 80-100
V van
Vlag van Italië
 Italië: 52-66
W van
Vlag van Canada
 Canada: 95-85
kwartfinale:
V van
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 93-108
5-8ste plek:
V van
Vlag van Rusland
 Rusland: 69-80
7-8ste plek:
W van
Vlag van Italië
 Italië: 81-69
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
5 5 0 424 360 +64 10
2
Vlag van Rusland
 Rusland
5 4 1 378 342 +36 9
3
Vlag van Italië
 Italië
5 3 2 330 309 +21 8
4
Vlag van Japan
 Japan
5 2 3 365 396 -31 7
5
Vlag van China
 China
5 1 4 347 378 -31 6
6
Vlag van Canada
 Canada
5 0 5 293 352 -59 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
63-73
Vlag van Rusland
 Rusland
23 juli Atlanta
Vlag van China
 China
72-75
Vlag van Japan
 Japan
25 juli Atlanta
Vlag van Brazilië
 Brazilië
100-80
Vlag van Japan
 Japan
27 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
52-66
Vlag van Italië
 Italië
29 juli Atlanta
Vlag van Canada
 Canada
85-95
Vlag van Japan
 Japan
Kwartfinale
31 juli Atlanta
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
108-93
Vlag van Japan
 Japan
5-8ste plek
1 augustus Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
69-80
Vlag van Rusland
 Rusland
7-8ste plek
2 augustus Atlanta
Vlag van Italië
 Italië
69-81
Vlag van Japan
 Japan

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kazumasa Tsujimoto -51kg (m) 17e 1ste ronde: V van
Vlag van Armenië
 ARM Papyan: 5-10
Fumitaka Nitami -63,5kg (m) 17e 1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Zakharov: 6-21
Hirokuni Moto -75kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van China
 CHN Tao: 15-10
2de ronde: V van
Vlag van Polen
 POL Borowski: 6-11

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takayoshi Matsushita individueel (m) 27e plaatsingsronde: 25ste met 657 punten
1ste ronde: W van
Vlag van Zweden
 SWE Bjerendal: 163-162
2de ronde: V van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Hsieh: 156-157
Hiroshi Yamamoto 19e plaatsingsronde: 13de met 665 punten
1ste ronde: W van
Vlag van Mexico
 MEX Gonzalez: 155-154
2de ronde: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Torres: 163-164
Kinue Kodama individueel (v) 24e plaatsingsronde: 52ste met 613 punten
1ste ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Murzayeva: 159-147
2de ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Galinovskaya: 151-155
Misato Koide 19e plaatsingsronde: 58ste met 583 punten
1ste ronde: V van
Vlag van Moldavië
 MDA Valeeva: 141-159
Ai Ouchi 19e plaatsingsronde: 43ste met 631 punten
1ste ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Sjovall: 152-152 (8-9)
Kinue Kodama
Misato Koide
Misato Koide
team (v) 14e plaatsingsronde: 14de met 1827 punten
1ste ronde: V van
Vlag van China
 China: 217-222

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Toshiyuki Notomi -54kg (m) 10e trekken: 9de met 110kg
stoten: 10de met 140kg
totaal: 250kg
Hiroshi Ikehata -59kg (m) 4e trekken: 7de met 132,5kg
stoten: 3de met 165kg
totaal: 297,5kg
Yoshihisa Miyaji -64kg (m) 10e trekken: 6de met 140kg
stoten: 20ste met 157,5kg
totaal: 297,5kg
Masato Tachibana 15e trekken: 19de met 125kg
stoten: 9de met 162,5kg
totaal: 287,5kg
Noriaki Horikoshi -70kg (m) 19e trekken: 19de met 137,5kg
stoten: 17de met 170kg
totaal: 307,5kg
Yoshimitsu Nishimoto -99kg (m) 15e trekken: 19de met 155kg
stoten: 12de met 200kg
totaal: 355kg
Hisaya Yoshimoto -108kg (m) 15e trekken: 15de met 170kg
stoten: 15de met 190kg
totaal: 360kg

Gymnastics pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Miho Yamada individueel (v) 20e voorronde: 18de met 37,131 punten
halve finale: 20ste met 36,265 punten
Akane Yamao 18e voorronde: 19de met 37,116 punten
halve finale: 18de met 36,799 punten
Turnen
Yoshiaki Hatakeda paard met bogen (m) 5e 9,712 punten
individuele meerkamp (m) 15e kwalificatie: 25ste met 113,174 punten
finale: 15de met 57,211 punten
Shigeru Kurihara 45e kwalificatie: 45ste met 110,512 punten
Toshiharu Sato 40e kwalificatie: 40ste met 112,787 punten
Hikaru Tanaka 19e kwalificatie: 18de met 113,649 punten
finale: 19de met 56,999 punten
Naoya Tsukahara 12e kwalificatie: 14de met 114,147 punten
finale: 12de met 57,561 punten
Takashi Uchiyama 54e kwalificatie: 54ste met 109,600 punten
Yoshiaki Hatakeda
Shigeru Kurihara
Toshiharu Sato
Hikaru Tanaka
Naoya Tsukahara
Takashi Uchiyama
meerkamp team (m) 10e 566,019 punten
Miho Hashiguchi individuele meerkamp (v) 60e
Naho Hoshiyama 57e
Hanako Miura 68e
Satsuki Obata 101e
Masumi Okawa 94e
Aya Sekine 79e
Risa Sugawara 29e 37,399 punten
Miho Hashiguchi
Naho Hoshiyama
Hanako Miura
Satsuki Obata
Masumi Okawa
Aya Sekine
Risa Sugawara
meerkamp team (v) 12e 367,062 punten

Baseball pictogram.svg
Honkbal

Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Masanori Sugiura
Takayuki Takabayashi
Yoshitomo Tani
Hitoshi Ono
Yasuyuki Saigo
Tomoaki Sato
Daishin Nakamura
Masahiro Nojima
Hideaki Okubo
Koichi Misawa
Masahiko Mori
Masao Morinaka
Takashi Kurosu
Takao Kuwamoto
Nobuhiko Matsunaka
Takeo Kawamura
Jutaro Kimura
Kosuke Fukudome
Tadahito Iguchi
Makoto Imaoka
mannen Zilver groepsfase: 3de
W van
Vlag van Nederland
 Nederland: 12-2
V van
Vlag van Cuba
 Cuba: 7-8
V van
Vlag van Australië
 Australië: 6-9
V van
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 5-15
W van
Vlag van Nicaragua
 Nicaragua: 13-6
W van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 14-4
W van
Vlag van Italië
 Italië: 12-1
halve finale:
W van
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 11-2
finale:
V van
Vlag van Cuba
 Cuba: 9-13
Groep B
# Land Wedstrijden
G W V
1
Vlag van Cuba
 Cuba
7 7 0
2
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7 6 1
3
Vlag van Japan
 Japan
7 4 3
4
Vlag van Nicaragua
 Nicaragua
7 4 3
5
Vlag van Nederland
 Nederland
7 2 5
6
Vlag van Italië
 Italië
7 2 5
5
Vlag van Australië
 Australië
7 2 5
6
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
7 1 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
12-2
Vlag van Nederland
 Nederland
21 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
7-8
Vlag van Cuba
 Cuba
23 juli Atlanta
Vlag van Australië
 Australië
9-6
Vlag van Japan
 Japan
25 juli Atlanta
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
15-5
Vlag van Japan
 Japan
27 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
13-6
Vlag van Nicaragua
 Nicaragua
29 juli Atlanta
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
4-14
Vlag van Japan
 Japan
30 juli Atlanta
Vlag van Italië
 Italië
1-12
Vlag van Japan
 Japan
Halve finale
1 augustus Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
11-2
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Finale
2 augustus Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
9-13
Vlag van Cuba
 Cuba

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tadahiro Nomura -60kg (m) Goud 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Honduras
 HON Carcamo
3de ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Ozhegin
kwartfinale: W van
Vlag van Algerije
 ALG Meridja
halve finale: W van
Vlag van Mongolië
 MGL Narmandakh
finale: W van
Vlag van Italië
 ITA Giovinazzo
Yukimasa Nakamura -65kg (m) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Matsiev
3de ronde: W van
Vlag van Mongolië
 MGL Nyamlkhagva
kwartfinale: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Netov
halve finale: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Csák
finale: V van
Vlag van Duitsland
 GER Quellmalz
Kenzo Nakamura -71kg (m) Goud 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Schleicher
3de ronde: W van
Vlag van Algerije
 ALG Harkat
kwartfinale: W van
Vlag van Duitsland
 GER Schmidt
halve finale: W van
Vlag van Mongolië
 MGL Boldbaatar
finale: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kwak
Toshihiko Koga -78kg (m) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Lo
3de ronde: W van
Vlag van Polen
 POL Wołkowicz
kwartfinale: W van
Vlag van Brazilië
 BRA Canto
halve finale: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Cho
finale: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Bouras
Hidehiko Yoshida -86kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Croitoru
herkansingen: W van
Vlag van Oekraïne
 UKR Mashurenko
herkansingen 2: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Yandzi
herkansingen 3: W van
Vlag van Rusland
 RUS Maltsev
bronzen finale: V van
Vlag van Duitsland
 GER Spittka
Yoshio Nakamura -95kg (m) 7e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Costa Rica
 CRC Gómez
3de ronde: W van
Vlag van Georgië
 GEO Lobzhanidze
kwartfinale: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Traineau
herkansingen: W van
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL Gowing
herkansingen 2: V van
Vlag van Nederland
 NED Sonnemans
Naoya Ogawa +95kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Nicaragua
 NCA Betancourt
3de ronde: W van
Vlag van Griekenland
 GRE Papaionno
kwartfinale: W van
Vlag van Polen
 POL Kubacki
halve finale: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Douillet
bronzen finale: V van
Vlag van Duitsland
 GER Möller
Ryoko Tamura -48kg (v) Zilver 1ste ronde: W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Moskvina
2de ronde: W van
Vlag van Honduras
 HON Maldonado
kwartfinale: W van
Vlag van Italië
 ITA Tortora
halve finale: W van
Vlag van Cuba
 CUB Savón
finale: V van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Sun
Noriko Sugawara -52kg (v) Brons 1ste ronde: W van
Vlag van China
 CHN Wang
2de ronde: W van
Vlag van India
 IND Thakur
kwartfinale: V van
Vlag van Cuba
 CUB Verdecia
herkansingen: W van
Vlag van Duitsland
 GER von Schwichow
herkansingen 2: W van
Vlag van Argentinië
 ARG Mariani
bronzen finale: W van
Vlag van Polen
 POL Krause
Noriko Mizoguchi -56kg (v) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Zweden
 SWE Myren
2de ronde: W van
Vlag van Canada
 CAN Morneau
kwartfinale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Jung
herkansingen: V van
Vlag van België
 BEL Lomba
Yuko Emoto -61kg (v) Goud 1ste ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Bogomyagkova
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Fleury-Vachon
kwartfinale: W van
Vlag van Israël
 ISR Arad
halve finale: W van
Vlag van Nederland
 NED Gal
finale: W van
Vlag van België
 BEL Vandecaveye
Risa Kazumi -66kg (v) 14e 1ste ronde: W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Štusáková
2de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Kazumi
Yoko Tanabe -72kg (v) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Duitsland
 GER Ertel
kwartfinale: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Howey
halve finale: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Essombe
finale: V van
Vlag van België
 BEL Werbrouck
Noriko Anno +72kg (v) 18e 1ste ronde: V van
Vlag van Brazilië
 BRA da Silva

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Masanari Mochida C-1 (m) 22e 180,45
Tsuyoshi Fujino K-1 (m) 36e 167,26
Hiroko Kobayashi K-1 (v) 17e 183,66
Vlakwater
Sayuri Maruyama K-1 500m (v) 14e serie 1: 4de in 1.58,160
herkansingen: 1ste in 2.04,829
halve finale 2: 8ste in 1.54,943
Chieko Akagi
Asako Watanabe
K-2 500m (v) 20e serie 3: 6de in 1.52,109
herkansingen: 6de in 1.57,944
Sayuri Maruyama
Keiko Muto
Asako Watanabe
Natsuki Nishi
K-4 500m (v) 16e serie 1: 8ste in 1.49,505
halve finale 1: 6de in 1.45,996

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eventing
Shigeyuki Hosono individueel DNF niet gefinisht
Yoshihiko Kowata DNF niet gefinisht
Masaru Fuse
Kazuhiro Iwatani
Yoshihiko Kowata
Takeaki Tsuchiya
team 7e 161,60 strafpunten
Springconcours
Kenji Morimoto individueel DNF niet gefinisht
Yoshihiro Nakano 57e kwalificatie: 57ste met 44,50 strafpunten
Takeshi Shirai 29e kwalificatie: 29ste met 14,75 strafpunten
Taizo Sugitani 62e kwalificatie: 62ste met 48,75 strafpunten
Kenji Morimot
Taizo Sugitani
Yoshihiro Nakano
Takeshi Shirai
team 14e 32,25 strafpunten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Daisaku Takeda skiff (m) 20e serie 1: 6de in 7.56,93
herkansingen: 5de in 7.59,77
halve finale C/D: 4de in 7.32,63
finale D: 2de in 7.45,23
Kenichi Obinata
Hitoshi Hase
lichte dubbel-twee (m) 15e serie 4: 3de in 6.56,17
herkansingen: 4de in 6.24,68
halve finale C/D: 2de in 6.45,08
finale C: 3de in 6.56,13
Takeshi Kodama
Kazuhiko Kurata
twee-zonder (m) 18e serie 3: 6de in 7.06,56
herkansingen: 5de in 7.36,68
finale C: 6de in 7.21,31
Katsuhiko Nakamizo
Yasunori Tanabe
Michinori Iwaguro
Kazuaki Mimoto
lichte vier-zonder (m) 16e serie 2: 5de in 6.30,16
herkansingen: 4de in 6.06,77
finale C: 4de in 6.28,60
Ayako Yoshida
Noriko Shibuta
lichte dubbel-twee (v) 13e serie 2: 5de in 7.55,99
herkansingen: 4de in 7.15,61
finale C: 1ste in 7.44,81

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroki Ichigatani floret (m) 41e 1ste ronde: V van
Vlag van Polen
 POL Kiełpikowski: 13-15
Yuko Arai degen (v) 42e 1ste ronde: V van
Vlag van Cuba
 CUB García: 13-15
Noriko Kubo 40e 1ste ronde: V van
Vlag van China
 CHN Yan: 10-15
Nanae Tanaka 46e 1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Aznavuryan: 5-15
Nanae Tanaka
Noriko Kubo
Yuko Arai
degen team (v) 9e 1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 Rusland: 33-45

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Naoki Kurita 10m luchtgeweer (m) 38e kwalificatie: 38ste met 577 punten
Masaru Yanagida 22e kwalificatie: 22ste met 587 punten
Naoki Kurita 50m geweer 3 houdingen (m) 37e kwalificatie: 37ste met 1155 punten (400-374-381)
Masaru Yanagida 28e kwalificatie: 28ste met 1158 punten (395-383-380)
Naoki Kurita 50m geweer liggend (m) 30e kwalificatie: 30ste met 592 punten
Masaru Yanagida 42e kwalificatie: 42ste met 589 punten
Masaru Nakashige 50m pistool (m) 11e kwalificatie: 11de met 560 punten
Tomohiro Kida 25m snelvuurpistool (m) 12e kwalificatie: 12de met 583 punten (290-283)
10m luchtpistool (m) 29e kwalificatie: 29ste met 574 punten
Masaru Nakashige 48e kwalificatie: 48ste met 567 punten
Soichiro Ito skeet (m) 15e kwalificatie: 15de met 120 punten (72-48)
Masami Iwaki 10m luchtgeweer (v) 31e kwalificatie: 31ste met 387 punten
Yoko Minamoto 39e kwalificatie: 39ste met 385 punten
50m geweer 3 houdingen (v) 26e kwalificatie: 26ste met 573 punten (196-183-194)
Yoko Inada 25m pistool (v) 35e kwalificatie: 35ste met 563 punten (287-276)
10m luchtpistool (v) 15e kwalificatie: 15de met 379 punten
Yoshiko Kira dubbeltrap (v) 6e kwalificatie: 3de met 105 punten (33-35-37)
finale: 6de met 132 punten

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Keita Kaneto 10m toren (m) 19e voorronde: 19de met 339,18 punten
Ken Terauchi 10e voorronde: 9de met 381,51 punten
halve finale: 10de met 555,90 punten
finale: 10de met 559,89 punten
Yuki Motobuchi 3m plank (v) 6e voorronde: 11de met 262,71 punten
halve finale: 11de met 472,71 punten
finale: 6de met 506,04 punten

Softball pictogram.svg
Softbal

Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Misako Ando
Yoshiko Fujimoto
Ikuko Fukita
Noriko Harada
Mayumi Inoue
Chika Kodama
Kyoko Kobayashi
Naomi Matsumoto
Kyoko Mochida
Haruka Saito
Juri Takayama
Emi Tsukada
Masako Watanabe
Tomoko Watanabe
Noriko Yamaji
vrouwen 4e groepsfase: 4de
W van
Vlag van Nederland
 Nederland: 3-0
W van
Vlag van China
 China: 3-0
V van
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 1-6
W van
Vlag van Canada
 Canada: 4-0
V van
Vlag van Australië
 Australië: 0-10
W van
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico: 8-1
W van
Vlag van Chinees Taipei
 Chinees Taipei: 5-1
halve finale:
V van
Vlag van Australië
 Australië: 0-3
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten
G W V RV RT Saldo Ptn
1
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7 6 1 37 7 +30 .857
2
Vlag van China
 China
7 5 2 29 7 +22 .714
3
Vlag van Australië
 Australië
7 5 2 29 11 +18 .714
4
Vlag van Japan
 Japan
7 5 2 24 18 +6 .714
5
Vlag van Canada
 Canada
7 3 4 15 18 -3 .429
6
Vlag van Chinees Taipei
 Chinees Taipei
7 2 5 19 19 0 .286
7
Vlag van Nederland
 Nederland
7 1 6 4 32 -28 .143
8
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
7 1 6 5 44 -39 .143
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
3-0
Vlag van Nederland
 Nederland
22 juli Atlanta
Vlag van China
 China
0-3
Vlag van Japan
 Japan
23 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
1-6
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
24 juli Atlanta
Vlag van Canada
 Canada
0-4
Vlag van Japan
 Japan
25 juli Atlanta
Vlag van Australië
 Australië
10-0
Vlag van Japan
 Japan
26 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
8-1
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
27 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
5-1
Vlag van Chinees Taipei
 Chinees Taipei
Halve finale
29 juli Atlanta
Vlag van Australië
 Australië
3-0
Vlag van Japan
 Japan

Synchronized swimming pictogram.svg
Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Junko Tanaka
Miya Tachibana
Kaori Takahashi
Miho Takeda
Miho Kawabe
Akiko Kawase
Riho Nakajima
Raika Fujii
Mayuko Fujiki
Rei Jimbo
team Brons 97,753 punten

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kōji Matsushita enkelspel (m) 9e groep O: 1ste
W van
Vlag van Indonesië
 INA Suseno: 2-0
W van
Vlag van Polen
 POL Grubba: 2-1
W van
Vlag van Canada
 CAN Ng: 2-0
2de ronde:
V van
Vlag van China
 CHN Liu: 0-3 (18-21, 10-21, 17-21)
Hiroshi Shibutani 17e groep E: 2de
V van
Vlag van Duitsland
 GER Roßkopf: 0-2
W van
Vlag van Hongkong
 HKG Lo: 2-0
W van
Vlag van Mexico
 MEX Muñoz: 2-0
Toshio Tasaki 33e groep A: 3de
W van
Vlag van Soedan
 SUD Osama: 2-0
V van
Vlag van China
 CHN Kong: 0-2
V van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Chiang: 0-2
Kōji Matsushita
Hiroshi Shibutani
dubbelspel (m) 5e groep H: 1ste
W van
Vlag van Joegoslavië
 YUG Grujić/Lupulesku: 2-0
W van
Vlag van Nigeria
 NGR Olaleye/Toriola: 2-0
W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Korbel/Plachý: 2-0
kwartfinale:
V van
Vlag van China
 CHN Kong/Liu: 0-3 (15-21, 19-21, 15-21)
Toshio Tasaki
Ryo Yuzawa
17e groep B 3de
V van
Vlag van Zweden
 SWE Persson / Waldner: 1-2
V van
Vlag van Nederland
 NED Heiser / Keen: 1-2
W van
Vlag van Chili
 CHI Marengo/Salamanca: 2-1
Chire Koyama enkelspel (v) 5e groep H: 1ste
W van
Vlag van de Dominicaanse Republiek
 DOM Alejo: 2-0
W van
Vlag van Rusland
 RUS Palina: 2-1
W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Dobešová: 2-0
2de ronde:
W van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Tu: 3-2 (21-12, 22-20, 16-21, 17-21, 21-16)
kwartfinale:
V van
Vlag van China
 CHN Qiao: 0-3 (18-21, 19-21, 16-21)
Rika Sato 17e groep B: 2de
W van
Vlag van Oeganda
 UGA Musoke: 2-0
V van
Vlag van China
 CHN Qiao: 0-2
W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Wang-Dréchou: 2-0
Taeko Todo 33e groep G: 2de
V van
Vlag van Duitsland
 GER Struse: 1-2
W van
Vlag van Kroatië
 CRO Boroš: 2-0
W van
Vlag van Tunesië
 TUN Touati: 2-0
Chire Koyama
Taeko Todo
dubbelspel (m) 5e groep G: 1ste
W van
Vlag van Duitsland
 GER Schall/Struse: 2-1
W van
Vlag van Nederland
 NED Keen / Hooman-Kloppenburg: 2-0
W van
Vlag van Italië
 ITA Arisi / Negrisoli: 2-1
kwartfinale:
V van
Vlag van China
 CHN Wei/Qiao: 0-3 (9-21, 15-21, 15-21)
Fumiyo Kaizu
Rika Sato
9e groep H: 2de
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kyung-Ae/Moo-Kyo: 0-2
W van
Vlag van Brazilië
 BRA Doti/Kosaka: 2-0
W van
Vlag van Kroatië
 CRO Aganovic/Boroš: 2-0

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Shuzo Matsuoka enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Henman: 6-7, 3-6
Satoshi Iwabuchi
Takao Suzuki
dubbelspel (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Venezuela
 VEN Bianchi/Pereira: 6-4, 6-7, 8-6
2de ronde: V van
Vlag van Spanje
 ESP Bruguera/Carbonell: 7-6, 2-6, 5-7
Kimiko Date enkelspel (v) 5e 1ste ronde: W van
Vlag van Madagaskar
 MAD Randriantefy: 6-0, 6-1
2de ronde: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Csurgo: 6-2, 6-3
3de ronde: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Maleeva: 6-4, 6-4
kwartfinale: V van
Vlag van Spanje
 ESP Vicario: 6-4, 3-6, 8-10
Naoko Sawamatsu 17e 1ste ronde: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Park: 6-3, 4-6, 6-3
2de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Davenport: 2-6, 2-6
Ai Sugiyama 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Slowakije
 SVK Studenikova: 6-2, 6-3
2de ronde: W van
Vlag van Zwitserland
 SUI Hingis: 6-4, 6-4
3de ronde: V van
Vlag van Tsjechië
 CZE Novotná: 3-6, 4-6
Kyoko Nagatsuka
Ai Sugiyama
dubbelspel (v) 17e 1ste ronde: V van
Vlag van Canada
 CAN Hetherington/Hy-Boulais: 6-7(2), 1-6

Football pictogram.svg
Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yoshikatsu Kawaguchi
Hiroyuki Shirai
Hideto Suzuki
Yuji Hironaga
Makoto Tanaka
Toshihiro Hattori
Masakiyo Maezono
Teruyoshi Ito
Shoji Jo
Akihiro Endo
Shigeru Morioka
Kenichi Uemura
Naoki Matsuda
Hidetoshi Nakata
Tadahiro Akiba
Yoshika Matsubara
Ryuji Michiki
Takashi Shimoda
mannen 9e groep D: 3de
W van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 1-0
V van
Vlag van Nigeria
 Nigeria: 0-2
W van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 3-2
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 2 0 1 4 2 +2 6
2
Vlag van Nigeria
 Nigeria
3 2 0 1 3 1 +2 6
3
Vlag van Japan
 Japan
3 2 0 1 4 4 0 6
4
Vlag van Hongarije
 Hongarije
3 0 0 3 3 7 -4 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Miami
Vlag van Japan
 Japan
1-0
Vlag van Brazilië
 Brazilië
23 juli Orlando
Vlag van Nigeria
 Nigeria
2-0
Vlag van Japan
 Japan
25 juli Orlando
Vlag van Japan
 Japan
3-2
Vlag van Hongarije
 Hongarije

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Junko Ozawa
Yumi Tomei
Rie Yamaki
Maki Haneta
Yumi Obe
Kae Nishina
Homare Sawa
Asako Takakura
Futaba Kioka
Akemi Noda
Etsuko Handa
Tamaki Uchiyama
Nami Otake
Kaoru Kadohara
Miyuki Izumi
Shiho Onodera
vrouwen 7e groep F: 4de
V van
Vlag van Duitsland
 Duitsland: 2-3
V van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 0-2
V van
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen: 0-4
Groep F
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3 2 1 0 9 4 +5 7
2
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 1 2 0 5 3 +2 5
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 1 1 1 6 6 0 4
4
Vlag van Japan
 Japan
3 0 0 3 2 9 -7 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Birmingham
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3-2
Vlag van Japan
 Japan
23 juli Birmingham
Vlag van Brazilië
 Brazilië
2-0
Vlag van Japan
 Japan
25 juli Washington DC
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
4-0
Vlag van Japan
 Japan

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Shoji Setoyama
Kazuyuki Takao
mannen 17e 1ste ronde: V van
Vlag van Duitsland
 GER Ahmann/Hager: 8-15
herkansingen: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Jodard/Penigaud: 12-15
Sachiko Fujita
Yukiko Takahashi
vrouwen 5e 1ste ronde: V van
Vlag van Australië
 AUS Fenwick/Spring: 10-15
herkansingen: W van
Vlag van Indonesië
 INA Kaize/Rahayu: 15-0
herkansingen 2: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Castro/Richardson: 15-6
herkansingen 3: W van
Vlag van Duitsland
 GER Bühler/Müsch: 15-4
herkansingen 4: V van
Vlag van Brazilië
 BRA Rodrigues/Samuel: 6-15
Yuki Ishizaka
Peko Nakano
9e 1ste ronde: V van
Vlag van Duitsland
 GER Bühler/Müsch: 8-15
herkansingen: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Lesage/Prawerman
herkansingen 2: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Fontana/Hanley: 6-15

Zaal

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chieko Nakanishi
Motoko Obayashi
Aki Nagatomi
Mika Yamauchi
Tomoko Yoshihara
Chiho Torii
Kazumi Nakamura
Kiyomi Sakamoto
Mika Saiki
Asako Tajimi
Kayo Hoshino
Ikumi Ogake
vrouwen 9e groep A: 5de
V van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 0-3 (10-15, 12-15, 10-15)
W van
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne: 3-0 (15-9, 15-4, 15-5)
V van
Vlag van Nederland
 Nederland: 0-3 (3-15, 10-15, 3-15)
V van
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 0-3 (11-15, 7-15, 12-15)
V van
Vlag van China
 China: 0-3 (14-16, 11-15, 10-15)
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
Vlag van China
 China
5 5 0 15 3 +12 256 181 +75 10
2
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 4 1 13 5 +8 241 198 +43 9
3
Vlag van Nederland
 Nederland
5 3 2 10 7 +3 211 179 +32 8
4
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 2 3 10 9 +1 249 222 +27 7
5
Vlag van Japan
 Japan
5 1 4 3 12 -9 158 199 -41 6
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
5 0 5 0 15 -15 89 225 -136 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
0-3
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
22 juli Atlanta
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
0-3
Vlag van Japan
 Japan
24 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
0-3
Vlag van Nederland
 Nederland
26 juli Atlanta
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3-0
Vlag van Japan
 Japan
28 juli Atlanta
Vlag van Japan
 Japan
0-3
Vlag van China
 China

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Yuichiro Kamiyama sprint (m) 19e kwalificatie: 19de in 10,772
1ste ronde serie 6: V van
Vlag van Australië
 AUS Hill
herkansingen: V van
Vlag van Griekenland
 GRE Vassilopoulus
Takanobu Jumonji tijdrit (m) Brons 1.03,261
Masahiro Yasuhara puntenkoers (m) 15e 2 punten
Seiko Hashimoto individuele achtervolging (v) 12e kwalificatie: 12de in 3.52,745
puntenkoers (v) 9e 7 punten
Mountainbike
Kyoshi Miura mannen 26e 2:45.03
Kanako Tanikawa vrouwen 23e 2:05.44
Weg
Kazuyuki Manabe wegwedstrijd (m) DNF niet gefinisht
Osamu Sumida DNF niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Hideo Sasayama -52kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Slowakije
 SVK Kollar: 6-0
2de ronde: V van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Abdullayev: 0-11
herkansingen: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Legrand: 12-5
herkansingen 2: V van
Vlag van Turkije
 TUR Topaktaş: 1-5
Sanshiro Abe -57kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Ciufulescu: 10-0
2de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Cross: 2-4
herkansingen: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Barzakov: 5-3
herkansingen 2: V van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Guzov: 5-6
Takahiro Wada -62kg (m) 4e 1ste ronde: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Mumjiev: 11-0
2de ronde: W van
Vlag van Oezbekistan
 UZB Islamov: 3-2
kwartfinale: V van
Vlag van Italië
 ITA Schillaci: 3-4
herkansingen: W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Smal: 3-0
herkansingen 2: W van
Vlag van Canada
 CAN Calder: 7-3
herkansingen 3: W van
Vlag van Rusland
 RUS Azizov: 10-0
bronzen finale: V van
Vlag van Oekraïne
 UKR Tedeyev: 1-3
Takuya Ota -74kg (m) Brons 1ste ronde: W van
Vlag van Mexico
 MEX Guzmán: 11-0
2de ronde: W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Kozyr: 4-1
kwartfinale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Park: 0-5
herkansingen: W van
Vlag van Noord-Macedonië
 MKD Verhushin: 7-0
herkansingen 2: W van
Vlag van Moldavië
 MDA Peicov: 5-4
herkansingen 3: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Monday: 10-0
bronzen finale: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Paskalev: 5-3
Hidekazu Yokoyama -82kg (m) 11e 1ste ronde: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Ghițău: 9-1
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yang: 2-4
herkansingen: V van
Vlag van Turkije
 TUR Öztürk: 1-7
Tatsuo Kawai -90kg (m) 19e 1ste ronde: V van
Vlag van Slowakije
 SVK Lohyňa: 0-5
herkansingen: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Bacsa: 2-5
Grieks-Romeins
Hiroshi Kado -48kg (m) 7e 1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Guliev: 2-3
herkansingen: W van
Vlag van Mexico
 MEX Aguilar: 10-0
herkansingen 2: W van
Vlag van Polen
 POL Jabłoński: 9-1
herkansingen 3: W van
Vlag van Italië
 ITA Costantino: 4-0
herkansingen 4: V van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Kang: 0-11
7-8ste plek: W van
Vlag van Griekenland
 GRE Agatzanian: 1-0
Kenkichi Nishimi -57kg (m) 8e 1ste ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Park: 6-17
herkansingen: W van
Vlag van Turkije
 TUR Eroğlu: 8-7
herkansingen 2: W van
Vlag van Mexico
 MEX Fernández: 12-0
herkansingen 3: V van
Vlag van Griekenland
 GRE Elgkian: 2-4
7-8ste plek: V van
Vlag van Griekenland
 GRE Elgkian: 4-5
Yasushi Miyake -68kg (m) 16e 1ste ronde: W van
Vlag van Zweden
 SWE Magnusson: 4-2
2de ronde: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Yalouz: 0-10
herkansingen: V van
Vlag van Estland
 EST Nikitin: 0-6
Takamitsu Katayama -74kg (m) 8e 1ste ronde: W van
Vlag van Algerije
 ALG Bouguerra: 13-2
2de ronde: V van
Vlag van Finland
 FIN Asell: 2-4
herkansingen: V van
Vlag van Duitsland
 GER Hahn: 2-5
Takashi Nonomura -100kg (m) 9e 1ste ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Ljungberg: 0-10
herkansingen: W van
Vlag van Marokko
 MAR Basri: 10-2
herkansingen 2: W van
Vlag van Venezuela
 VEN Suárez: 3-0
herkansingen 3: V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Manov: 0-2
Kenichi Suzuki -130kg (m) 8e 1ste ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Kékes: 0-3
herkansingen: W van
Vlag van Tunesië
 TUN Ayari: 4-3
herkansingen 2: W van
Vlag van Tadzjikistan
 TJK Dgvareli: 8-0
herkansingen 3: V van
Vlag van Moldavië
 MDA Mureiko: 0-11
7-8ste plek: V van
Vlag van Zweden
 SWE Johansson: 0-8

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kenji Nakamura
Masato Takaki
470 (m) 17e 127,0 punten: (PMS-3-16-25-10-13-28-14-21-16-9)
Masako Imai mistral (v) 15e 96,0 punten: (18-11-16-17-16-17-18-9-10)
Aiko Saito europe (v) 23e 191,0 punten: (23-23-25-24-22-16-26-20-26-23-15)
Yumiko Shige
Alicia Kinoshita
470 (v) Zilver 36,0 punten: (3-7-13-6-1-3-2-11-6-7)
Tomoyuki Sasaki laser 28e 212,0 punten: (24-22-22-21-19-19-42-31-30-29-26)
Kazunori Komatsu
Masatoshi Hazama
Kazuyuki Hyodo
soling 19e 110,0 punten: (16-19-15-6-14-21-17-12-21-11)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yukihiro Matsushita 50m vrije slag (m) 35e serie 4: 1ste in 23,60
Shunsuke Ito 100m vrije slag (m) 37e serie 5: 8ste in 51,29
100m vrije slag (m) 23e serie 5: 6de in 1.51,97
Hisato Yasui 400m vrije slag (m) 24e serie 5: 8ste in 4.00,19
Masato Hirano 1500m vrije slag (m) 6e serie 5: 3de in 15.19,48
finale: 6de in 15.17,28 (NR)
Hisato Yasui 22e serie 5: 7de in 15.43,66
Hajime Itoi 100m rugslag (m) 11e serie 6: 4de in 56,22
finale B: 3de in 56,23
Keitaro Konnai 9e serie 7: 5de in 56,35
finale B: 1ste in 55,74
Ryuji Horii 200m rugslag (m) 9e serie 6: 4de in 2.02,33
finale B: 1ste in 2.01,54
Hajime Itoi 5e serie 6: 2de in 2.00,43
finale: 5de in 2.00,10 (NR)
Akira Hayashi 100m schoolslag (m) 12e serie 5: 6de in 1.02,63
finale B: 4de in 1.02,75
Yoshinobu Miyazaki 22e serie 6: 7de in 1.03,13
Akira Hayashi 200m schoolslag (m) 12e serie 3: 4de in 2.15,37
finale B: 8ste in 2.16,69
Yukihiro Matsushita 100m vlinderslag (m) 20e serie 8: 6de in 54,50
Takashi Yamamoto 13e serie 7: 6de in 53,95
finale B: 5de in 53,98
200m vlinderslag (m) 20e serie 4: 7de in 2.00,87
Tatsuya Kinugasa 200m wisselslag (m) 14e serie 3: 4de in 2.03,42
finale B: 6de in 2.04,59
Jo Yoshimi 16e serie 4: 5de in 2.04,49
finale B: 8ste in 2.05,42
Tatsuya Kinugasa 400m wisselslag (m) 11e serie 3: 4de in 4.26,73
finale B: 3de in 4.24,25
Toshiaki Kurasawa 10e serie 2: 5de in 4.24,83
finale B: 2de in 4.23,36
Keitaro Konnai
Akira Hayashi
Takashi Yamamoto
Shunsuke Ito
4x100m wisselslag (m) 5e serie 2: 2de in 3.41,78
finale: 5de in 3.40,51 (AS)
Sumika Minamoto 50m vrije slag (v) 12e serie 7: 3de in 25,89
finale B: 4de in 26,05
100m vrije slag (v) 25e serie 4: 7de in 57,25
Suzu Chiba 200m vrije slag (v) 10e serie 4: 3de in 2.01,11
finale B: 2de in 2.01,00
Naoko Imoto 20e serie 4: 7de in 2.03,78
Suzu Chiba 400m vrije slag (v) 13e serie 3: 4de in 4.16,07
finale B: 5de in 4.16,60
Eri Yamanoi 7e serie 5: 3de in 4.13,40
finale: 7de in 4.11,68
Aiko Miyake 800m vrije slag (v) 21e serie 4: 8ste in 8.55,77
Eri Yamanoi 10e serie 4: 2de in 8.40,47
Mai Nakamura 100m rugslag (v) 4e serie 4: 2de in 1.02,35
finale: 4de in 1.02,33
Miki Nakao 8e serie 4: 3de in 1.02,90
finale: 8ste in 1.02,78
Mai Nakamura 200m rugslag (v) 9e serie 5: 5de in 2.15,05
finale B: 1ste in 2.13,40
Miki Nakao 5e serie 4: 3de in 2.12,92
finale: 5de in 2.13,57
Kyoko Iwasaki 100m schoolslag (v) 22e serie 4: 7de in 1.11,33
Masami Tanaka 13e serie 5: 4de in 1.09,89
finale B: 5de in 1.10,43
Kyoko Iwasaki 200m schoolslag (v) 10e serie 4: 2de in 2.30,84
finale B: 2de in 2.29,32
Masami Tanaka 5e serie 6: 2de in 2.29,36
finale: 5de in 2.28,05
Ayari Aoyama 100m vlinderslag (v) 6e serie 6: 3de in 1.00,20
finale: 6de in 1.00,18
Hitomi Kashima 4e serie 4: 1ste in 1.00,85
finale: 4de in 1.00,11
Mika Haruna 200m vlinderslag (v) 7e serie 4: 1ste in 2.12,59
finale: 7de in 2.11,93
Hitomi Kashima 14e serie 4: 5de in 2.16,04
finale B: 6de in 2.13,97
Fumie Kurotori 200m wisselslag (v) 28e serie 5: 8ste in 2.20,58
Hideko Hiranaka 400m wisselslag (v) 13e serie 3: 4de in 4.49,32
finale B: 5de in 4.48,72
Fumie Kurotori 12e serie 3: 3de in 4.48,51
finale B: 4de in 4.47,98
Sumika Minamoto
Naoko Imoto
Eri Yamanoi
Suzu Chiba
4x100m vrije slag (v) 12e serie 2: 5de in 3.48,77
Eri Yamanoi
Naoko Imoto
Aiko Miyake
Suzu Chiba
4x200m vrije slag (v) 4e serie 1: 1ste in 8.09,46 (NR)
finale: 4de in 8.07,46 (NR)
Mai Nakamura
Masami Tanaka
Ayari Aoyama
Suzu Chiba
4x100m wisselslag (v) 9e serie 3: 5de in 4.10,71

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japan op de Olympische Zomerspelen 1996
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.