Swim Cup Eindhoven 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Eindhoven 2013.

Swim Cup Eindhoven 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Eindhoven 2013
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Jaar 2013
Data 4 t/m 7 april
Sport Zwemmen
Organisator KNZB / NZE
Evenementen 34
Navigatie
2012     2014
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Eindhoven 2013 was een internationale zwemwedstrijd die werd gehouden van 4 tot en met 7 april 2013 in het zwembad de Tongelreep in Eindhoven. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. De resultaten van de Olympische Zomerspelen van 2012 tellen mee, maar deze wedstrijd telde voor de Nederlandse zwemmers mee voor de kwalificatie voor de wereldkampioenschappen zwemmen 2013 in Barcelona.

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.[1]

Donderdag 04/04 Vrijdag 05/04 Zaterdag 06/04 Zondag 07/04
Series - vanaf 9:30 uur
800m vrij vrouwen
200m rug vrouwen
200m rug mannen
50m vrij vrouwen
50m vlinder mannen
400m wissel mannen
100m vlinder vrouwen
100m vrij mannen
200m wissel vrouwen
F 800m vrij mannen
1500m vrij mannen
200m vlinder mannen
200m vrij vrouwen
50m rug mannen
50m rug vrouwen
400m wissel vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
200m wissel mannen
F 1500m vrij vrouwen
200m vrij mannen
200m vlinder vrouwen
50m school mannen
50m school vrouwen
400m vrij vrouwen
100m vlinder mannen
100m vrij vrouwen
200m school vrouwen
200m school mannen
50m vlinder vrouwen
50m vrij mannen
400m vrij mannen
100m rug vrouwen
100m rug mannen
Finales - vanaf 16:30 uur vanaf 15:30 uur
HF 50m vrij vrouwen
HF 50m vlinder mannen
F 200m rug vrouwen
F 200m rug mannen
F 100m vlinder vrouwen
HF 100m vrij mannen
F 200m wissel vrouwen
F 50m vrij vrouwen
F 50m vlinder mannen
HF 50m rug mannen
HF 50m rug vrouwen
F 200m vlinder mannen
F 200m vrij vrouwen
F 100m school mannen
F 100m school vrouwen
F 200m wissel mannen
F 400m wissel vrouwen
F 50m rug mannen
F 50m rug vrouwen
F 800m vrij vrouwen
F 100m vrij mannen
HF 50m school mannen
HF 50m school vrouwen
F 200m vlinder vrouwen
F 200m vrij mannen
HF 100m vrij vrouwen
F 100m vlinder mannen
F 400m vrij vrouwen
F 50m school mannen
F 50m school vrouwen
F 1500m vrij mannen
HF 50m vlinder vrouwen
HF 50m vrij mannen
F 200m school vrouwen
F 100m rug vrouwen
F 100m rug mannen
F 200m school mannen
F 50m vlinder vrouwen
F 50m vrij mannen
F 400m vrij mannen
F 100m vrij vrouwen

WK-kwalificatie

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de wereldkampioenschappen van 2013 in Barcelona, Spanje. Drie zwemmers zijn op basis van hun prestaties op de Olympische Zomerspelen van 2012 al gekwalificeerd.[2] Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname.

Limieten

Olympisch kampioene Ranomi Kromowidjojo is al gekwalificeerd.
Olympisch kampioene Ranomi Kromowidjojo is al gekwalificeerd.
Onderdeel Mannen Vrouwen
50m vrije slag 22,04 24,94
100m vrije slag 48,54 54,01
200m vrije slag 1.47,12 1.57,65
400m vrije slag 3.47,84 4.06,75
800m vrije slag 7.58,02 8.27,78
1500m vrije slag 15.01,88 16.28,49
50m rugslag 24,96 28,07
100m rugslag 53,86 1.00,10
200m rugslag 1.57,33 2.09,40
50m schoolslag 27,32 31,25
100m schoolslag 1.00,08 1.07,28
200m schoolslag 2.10,55 2.25,76
50m vlinderslag 23,41 25,95
100m vlinderslag 52,06 58,20
200m vlinderslag 1.55,94 2.08,14
200m wisselslag 1.58,99 2.12,26
400m wisselslag 4.14,77 4.38,20

Gekwalificeerden

Mannen
Zwemmer Afstand(en)
Joeri Verlinden 100m vlinder
Sebastiaan Verschuren 100m en 200m vrij
Vrouwen
Zwemster Afstand(en)
Ranomi Kromowidjojo 50m en 100m vrij

Limieten behaald tijdens Swim Cup

Datum Naam Onderdeel Tijd
4 april Femke Heemskerk 50m vrije slag (v) 24,90
5 april Femke Heemskerk 200m vrije slag (v) 1.57,51
Bastiaan Lijesen 50m rugslag (m) 24,73
6 april Moniek Nijhuis 50m schoolslag (v) 30,83
7 april Ranomi Kromowidjojo 50m vlinderslag (v) 25,80
Inge Dekker 25,93

Nederlandse records

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
5 april 50m rugslag (m) Bastiaan Lijesen 24,73 Bastiaan Lijesen 24,79 14 april 2012
100m schoolslag (v) Moniek Nijhuis 1.07,40 Moniek Nijhuis 1.07,41 17 april 2009

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de WK-limiet

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Sergej Fesikov
 Rusland
22,18 Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,43 Jasper van Mierlo
 Nederland
22,55
100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
49,08 Dion Dreesens
 Nederland
49,73 Kyle Stolk
 Nederland
50,11
200 m Dion Dreesens
 Nederland
1.47,93 Robert Renwick
 Verenigd Koninkrijk
1.47,99 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.50,17
400 m Dion Dreesens
 Nederland
3.51,83 Robert Renwick
 Verenigd Koninkrijk
3.52,09 Ferry Weertman
 Nederland
3.52,27
800 m Iacovos Hadjiconstantinou
 Cyprus
8.31,38 Felix Bartels
 Duitsland
8.48,18 Pepijn Smits
 Nederland
9.07,91
1500 m Ferry Weertman
 Nederland
15.18,95 Henrik Christiansen
 Noorwegen
15.40,79 Marcel Schouten
 Nederland
15.53,48
Rugslag
50 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
24,75
Q
Sergej Fesikov
 Rusland
25,36 Vitali Melnikov
 Rusland
25,41
100 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
54,04 Simon Sjödin
 Zweden
55,39 Xavier Mohammed
 Verenigd Koninkrijk
56,34
200 m Ryan Bennett
 Verenigd Koninkrijk
2.00,95 Mattias Carlsson
 Zweden
2.02,46 Finn Taylor
 Verenigd Koninkrijk
2.07,62
Schoolslag
50 m Damir Dugonjič
 Slovenië
27,33 Hendrik Feldwehr
 Duitsland
27,78 Johannes Skagius
 Zweden
28,06
100 m Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
1.01,40 Damir Dugonjič
 Slovenië

Hendrik Feldwehr
 Duitsland
1.01,52 Niet uitgereikt
200 m James Broady
 Verenigd Koninkrijk
2.13,37 Laurent Carnol
 Luxemburg
2.14,52 Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
2.15,37
Vlinderslag
50 m Andrij Hovorov
 Oekraïne
23,75 Mike Marissen
 Nederland
23,88 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
23,96
100 m Simon Sjödin
 Zweden
53,26 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
53,39 Mike Marissen
 Nederland
53,70
200 m Tomas Havranek
 Tsjechië
2.00,62 Cameron Brodie
 Verenigd Koninkrijk
2.01,12 Robert Zbogar
 Slovenië
2.01,19
Wisselslag
200 m Simon Sjödin
 Zweden
1.59,16 Mike Marissen
 Nederland
2.00,88 Sébas van Lith
 Nederland
2.01,18
400 m Thomas Haffield
 Verenigd Koninkrijk
4.24,43 Simon Rabold
 Duitsland
4.25,69 Lewis Smith
 Verenigd Koninkrijk
4.28,21

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,30 Sarah Sjöström
 Zweden
24,70 Femke Heemskerk
 Nederland
24,90
Q
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
53,66 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,83 Femke Heemskerk
 Nederland
54,02
200 m Sarah Sjöström
 Zweden
1.56,55 Femke Heemskerk
 Nederland
1.57,43
Q
Evelyn Verrasztó
 Hongarije
1.59,78
400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.09,59 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
4.11,18 Anja Klinar
 Slovenië
4.12,36
800 m Tjasa Oder
 Slovenië
8.40,99 Antonia Massone
 Duitsland
8.51,53 Judith Stap
 Nederland
9.04,09
1500 m Isabelle Härle
 Duitsland
16.26,36 Tjasa Oder
 Slovenië
16.38,11 Denise Gruhn
 Duitsland
17.09,56
Rugslag
50 m Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
28,28 Magdalena Kuras
 Zweden
28,87 Maaike de Waard
 Nederland
28,91
100 m Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
59,97 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
1.01,78 Kira Toussaint
 Nederland
1.02,17
200 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
2.10,94 Evelyn Verrasztó
 Hongarije
2.11,33 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
2.13,01
Schoolslag
50 m Moniek Nijhuis
 Nederland
31,09
Q
Dorothea Brandt
 Duitsland
32,09 Joline Höstman
 Zweden
32,15
100 m Moniek Nijhuis
 Nederland
1.07,40
NR
Joline Höstman
 Zweden
1.08,75 Caroline Ruhnau
 Duitsland
1.09,20
200 m Joline Höstman
 Zweden
2.26,81 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.29,15 Kerry Buchan
 Verenigd Koninkrijk
2.30,51
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
 Nederland
26,19 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
26,89 Elinore de Jong
 Nederland
27,10
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
57,66 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
58,57 Eszter Dara
 Hongarije
59,21
200 m Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
2.07,66 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
2.09,64 Anja Klinar
 Slovenië
2.11,84
Wisselslag
200 m Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
2.10,27 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.12,04 Wendy van der Zanden
 Nederland
2.14,01
400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.34,21 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.35,43 Anja Klinar
 Slovenië
4.44,66
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Eindhoven 2013
Listen to this article