Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Emese Nemeth-Hunyady
Liczba zawodników 96 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
3
Srebro
5
Brąz
9
Razem
17

Austrię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 96 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Hermann Maier
Narciarstwo alpejskie
gigant mężczyzn
Złoto
Hermann Maier
Narciarstwo alpejskie
supergigant mężczyzn
Złoto
Mario Reiter
Narciarstwo alpejskie
kombinacja mężczyzn
Srebro
Hans Knauß
Narciarstwo alpejskie
supergigant mężczyzn
Srebro
Stephan Eberharter
Narciarstwo alpejskie
gigant mężczyzn
Srebro
Michaela Dorfmeister
Narciarstwo alpejskie
supergigant kobiet
Srebro
Alexandra Meissnitzer
Narciarstwo alpejskie
slalom kobiet
Srebro
Markus Gandler
Biegi narciarskie
10 km mężczyzn
Brąz
Hannes Trinkl
Narciarstwo alpejskie
zjazd mężczyzn
Brąz
Thomas Sykora
Narciarstwo alpejskie
slalom mężczyzn
Brąz
Christian Mayer
Narciarstwo alpejskie
kombinacja mężczyzn
Brąz
Alexandra Meissnitzer
Narciarstwo alpejskie
supergigant kobiet
Brąz
Christian Hoffmann
Biegi narciarskie
50 km mężczyzn
Brąz
Reinhard Schwarzenberger
Martin Höllwarth
Stefan Horngacher
Andreas Widhölzl
Skoki narciarskie
drużynowo
Brąz
Andreas Widhölzl
Skoki narciarskie
indywidualnie na skoczni małej
Brąz
Brigitte Köck
Snowboarding
slalom gigant kobiet
Brąz
Angelika Neuner
Saneczkarstwo
jedynki kobiet

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Ludwig Gredler Bieg na 10 km 28:44,3 2 28:44,3 11.
Wolfgang Perner 30:13,5 4 30:13,5 38.
Wolfgang Rottmann 30:16,0 2 30:16,0 39.
Reinhard Neuner 31:45,3 4 31:45,3 62.
Ludwig Gredler Bieg na 20 km 55:56,5 3:00 58:56,5 12.
Wolfgang Perner 56:14,1 4:00 1:00:14,1 24.
Wolfgang Rottmann 58:23,5 2:00 1:00:23,5 26.
Günther Dengg 1:00:33,9 5:00 1:05:33,9 62.
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
Reinhard Neuner
Wolfgang Rottmann
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:25:33,8 2 1:25:33,8 11.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Markus Gandler Bieg na 10 km 27:32,5
Alois Stadlober 28:21,2 12.
Gerhard Urain 28:25,2 14.
Achim Walcher 28:58,6 23.
Gerhard Urain Bieg na 30 km 1:43:22,9 43.
Christian Hoffmann Bieg na 50 km 2:06:01,8
Alois Stadlober 2:11:22,4 12.
Achim Walcher 2:18:31,7 38.
Gerhard Urain Nie ukończył biegu
Markus Gandler Bieg łączony 40:50,2 7.
Alois Stadlober 41:33,1 14.
Achim Walcher 41:02,9 11.
Gerhard Urain 41:40,8 16.
Markus Gandler
Alois Stadlober
Achim Walcher
Christian Hoffmann
Sztafeta 4 × 10 km 1:43:16,1 9.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Maria Theurl Bieg na 5 km 18:36,8 15.
Renate Roider 19:18,3 42.
Bieg na 15 km 51:07,0 26.
Maria Theurl Bieg na 30 km 1:24:54,3 6.
Bieg łączony 29:58,8 13.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
AUT-I Hubert Schösser
Peter Leismüller
Erwin Arnold
Martin Schützenauer
Czwórki 53,10 53,50 53,79 2:40,39 9.
AUT-I Kurt Einberger
Thomas Bachler
Georg Kuttner
Michael Müller
53,92 53,83 54,39 2:42,14 18.

Hokej na lodzie

Turniej mężczyzn

 Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - turniej mężczyzn.

Reprezentacja mężczyzn

  • Christoph Brandner
  • Claus Dalpiaz
  • Reinhard Divis
  • Herbert Hohenberger
  • Martin Hohenberger
  • Dieter Kalt
  • Wolfgang Kromp
  • Norm Krumpschmid
  • Michael Lampert
  • Dominic Lavoie
  • Engelbert Linder
  • Rick Nasheim
  • Christian Perthaler
  • Patrick Pilloni
  • Andreas Pusnik
  • Gerhard Pusnik
  • Gerald Ressmann
  • Mario Schaden
  • Tom Searle
  • Martin Ulrich
  • Gerhard Unterluggauer
  • Simon Wheeldon

Reprezentacja Austrii brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego (runda kwalifikacyjna), w której zajęła 4. miejsce i nie awansowała do rundy finałowej. W meczu o 13. miejsce uległa (po dogrywce) reprezentacji Japonii 3:4 i ostatecznie reprezentacja Austrii została sklasyfikowana na 14. miejscu.

Runda pierwsza

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Kazachstan 3 2 1 0 14 11 +3 5
 Słowacja 3 1 1 1 9 9 0 3
 Włochy 3 1 0 2 11 11 0 2
 Austria 3 0 2 1 9 12 -3 2

Wyniki

7 lutego 1998 Austria  2:2  Słowacja Aqua Wing Arena

8 lutego 1998 Austria  5:5  Kazachstan The Big Hat

10 lutego 1998 Włochy  5:2  Austria The Big Hat

Mecz o 13. miejsce

12 lutego 1998 Japonia  4:3  Austria The Big Hat

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Skok 2 Nota Punkty Pozycja Czas biegu Pozycja
Mario Stecher Indywidualnie 85,0 106,0 92,0 122,5 228,5 7. 41:54,9 22. + 1:48,8 8.
Christoph Bieler 88,5 112,5 93,0 118,5 231,0 5. 43:55,5 38. + 3:34,4 19.
Felix Gottwald 82,0 98,5 79,0 91,5 190,0 40. 40:10,2 2. + 3:55,1 21.
Christoph Eugen 82,0 98,0 84,0 101,5 199,5 29. 41:28,7 18. + 4:16,6 24.

Drużynowo

Zawodnik Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Miejsce
Skok 1 Skok 2 Nota Łącznie Pozycja
Odległość Nota Odległość Nota Czas biegu Pozycja
Christoph Eugen
Christoph Bieler
Mario Stecher
Felix Gottwald
83,0
93,0
90,5
84,5
100,5
117,5
117,5
102,5
90,0
85,5
96,5
90,0
115,5
105,5
131,0
113,5
903,5 2. 56:00,6 8. + 1:53,1 4.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Julia Lautowa Solistki 23,5 14.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Roland Brunner 36,90 30. 36,86 28. 73,76 29. 1:13,16 31.
Marnix ten Kortenaar 1:51,94 18. 6:38,35 10. 13:52,30 12.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m Bieg na 5000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Emese Hunyady Dyskwalifikacja 1:59,19 4. 4:12,01 5. 7:15,23 8.
Emese Antal 2:07,57 30. 4:33,67 27.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Hannes Trinkl 1:50,63
Andreas Schifferer 1:50,77 7. 1:37,00 19.
Fritz Strobl 1:51,34 11.
Hermann Maier Nie ukończył biegu 1:34,82
1:20,36 1:18,15 2:38,51
1:35,90 Nie ukończył 2-go przejazdu slalomu
Hans Knauß 1:35,43
1:21,16 1:18,55 2:39,71 4.
Stephan Eberharter Dyskwalifikacja 1:20,94 1:18,42 2:39,36
Christian Mayer 1:20,84 1:19,83 2:40,67 9. 56,37 54,72 1:51,09 5. 1:35,06 1:35,05 3:10,11
Thomas Sykora 55,06 55,62 1:50,68
Thomas Stangassinger 55,63 55,62 1:51,25 6.
Günther Mader 1:34,83 1:35,36 3:10,19 4.
Mario Reiter Nie ukończył 1-go przejazdu 1:36,21 1:31,85 3:08,06

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Alexandra Meissnitzer 1:29,84 8. 1:18,09
1:20,13 1:32,26 2:52,39
Steffi Schuster 1:30,73 15. 1:18,53 9. 1:21,40 1:35,01 2:56,41 15. 1:30,10 1:12,15 2:42,25 4.
Michaela Dorfmeister 1:31,17 18. 1:18,03
1:30,10 Nie ukończyła 1-go przejazdu slalomu
Renate Götschl Nie ukończyła biegu 1:18,32 5. 1:29,34 Nie ukończyła 1-go przejazdu slalomu
Christiane Mitterwallner 1:23,10 1:35,36 2:58,46 20.
Sabine Egger 45,97 47,25 1:33,22 5.
Ingrid Salvenmoser 46,84 46,55 1:33,39 6.
Brigitte Obermoser 1:29,82 1:15,66 2:45,48 11.

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Christian Rijavec Skoki akrobatyczne 97,90 114,61 212,51 10. 101,27 84,84 186,11 14.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Sabina Hudribusch Skoki akrobatyczne 68,87 78,56 147,43 16. Nie awansowała

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Markus Prock Jedynki 49,861 49,732 49,863 50,200 3:19,656 4.
Markus Kleinheinz 50,016 49,779 49,918 50,011 3:19,724 5.
Gerhard Gleirscher 50,161 49,816 49,911 49,897 3:19,785 7.
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
Dwójki 50,8465 50,575 1:41,217 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Angelika Neuner Jedynki 51,417 51,286 50,945 50,605 3:24,253
Andrea Tagwerker 51,518 51,335 50,990 50,648 3:24,491 5.
Sonja Manzenreiter 51,892 51,828 51,369 51,183 3:26,272 10.


Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Andreas Widhölzl 88,0 114,5 90,5 118,0 232,5
Stefan Horngacher 85,0 107,0 84,5 105,5 212,5 10.
Reinhard Schwarzenberger 86,0 109,0 83,0 102,0 211,0 11.
Andreas Goldberger 81,0 97,5 81,5 99,0 196,5 22.
Skocznia duża K-120 Andreas Widhölzl 131,0 138,8 120,5 119,4 258,2 4.
Reinhard Schwarzenberger 115,5 108,4 131,0 135,8 244,2 7.
Martin Höllwarth 104,5 86,6 Nie awansował do 2-iej serii 86,6 43.
Stefan Horngacher 84,0 41,2 Nie awansował do 2-iej serii 41,2 60.
Konkurs drużynowy K-120 Reinhard Schwarzenberger
Martin Höllwarth
Stefan Horngacher
Andreas Widhölzl
101,5
122,5
104,5
123,0
83,2
120,0
83,6
123,9
118,5
123,0
108,0
136,5
113,3
121,9
92,9
142,7
881,5

Snowboarding

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Slalom gigant Halfpipe
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Nota 1. przejazd Pozycja Nota 2. przejazd Pozycja Nota Pozycja
Dieter Krassnig 1:00,11 1:04,22 2:04,33 4.
Martin Freinademetz 59,58 1:05,76 2:05,34 7.
Dieter Happ 1:02,65 1:04,40 2:07,05 9.
Sigi Grabner 1:00,61 Dyskwaifikacja
Max Ploetzeneder 35,1 19. 35,9 16. Nie awansował 24.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Halfpipe
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Nota 1. przejazd Pozycja Nota 2. przejazd Pozycja Nota Pozycja
Brigitte Köck 1:13,01 1:06,41 2:19,42
Ursula Fingerlos 1:12,37 1:07,99 2:20,36 5.
Isabel Zedlacher 1:11,89 1:11,03 2:22,92 8.
Heidi Jaufenthaler 1:18,43 1:09,51 2:27,94 14.
Nicola Pederzolli 31,5 12. 34,4 5. 35,7 7.
Ulrike Hölzl 24,8 21. 29,1 13. Nie awansowała 17.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article