Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Miejsce  Australia
Sydney
Obiekt NSW Tennis Centre
Nawierzchnia Twarda
Data 19–28.09.2000
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Jewgienij Kafielnikow
Gra podwójna
Kanada Sébastien Lareau
Kanada Daniel Nestor
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Venus Williams
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Venus Williams
Stany Zjednoczone Serena Williams
1996 2004
Strona internetowa

Zawody tenisowe na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w NSW Tennis Centre w Sydney rozgrywane były w czterech konkurencjach. Mistrzami olimpijskimi w grach pojedynczych zostali Amerykanka Venus Williams i Rosjanin Jewgienij Kafielnikow.

Gra pojedyncza mężczyzn

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                           
   Maroko Karim al-Alami 62 1  
 Szwajcaria Roger Federer 7 6  
   Szwajcaria Roger Federer 3 2  
   Niemcy Tommy Haas 6 6  
 Białoruś Maks Mirny 6 5 3
   Niemcy Tommy Haas 4 7 6  
     Niemcy Tommy Haas 64 6 2 6 3
  5  Rosja Jewgienij Kafielnikow 7 3 6 4 6
  8  Hiszpania Juan Carlos Ferrero 2 1  
 Francja Arnaud Di Pasquale 6 6  
 Francja Arnaud Di Pasquale 4 4
  5  Rosja Jewgienij Kafielnikow 6 6     Mecz o brązowy medal
5  Rosja Jewgienij Kafielnikow 6 7
  2  Brazylia Gustavo Kuerten 4 5      Szwajcaria Roger Federer 65 7 3
   Francja Arnaud Di Pasquale 7 67 6

Gra pojedyncza kobiet

 Osobny artykuł: Gra pojedyncza kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
   Australia Jelena Dokić 6 1 6  
7  Południowa Afryka Amanda Coetzer 1 6 1  
   Australia Jelena Dokić 6 4 4  
  10  Rosja Jelena Diemientjewa 2 6 6  
10  Rosja Jelena Diemientjewa 2 6 6
  12  Austria Barbara Schett 6 2 2  
    10  Rosja Jelena Diemientjewa 2 4
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6
  8  Belgia Dominique van Roost 0 2  
3  Stany Zjednoczone Monica Seles 6 6  
3  Stany Zjednoczone Monica Seles 1 6 3
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 4 6     Mecz o brązowy medal
5  Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario 6 2 4
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 3 6 6      Australia Jelena Dokić 1 4
  3  Stany Zjednoczone Monica Seles 6 6

Gra podwójna mężczyzn

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                           
  1  Australia Todd Woodbridge
 Australia Mark Woodforde
7 6  
 Słowacja Dominik Hrbatý
 Słowacja Karol Kučera
65 4  
  1  Australia Todd Woodbridge
 Australia Mark Woodforde
6 7  
   Hiszpania Àlex Corretja
 Hiszpania Albert Costa
3 65  
 Hiszpania Àlex Corretja
 Hiszpania Albert Costa
64 6 7
   Białoruś Maks Mirny
 Białoruś Uładzimir Wałczkou
7 3 5  
    1  Australia Todd Woodbridge
 Australia Mark Woodforde
7 3 4 62
  4  Kanada Sébastien Lareau
 Kanada Daniel Nestor
5 6 6 7
   Niemcy Tommy Haas
 Niemcy David Prinosil
0 4  
4  Kanada Sébastien Lareau
 Kanada Daniel Nestor
6 6  
4  Kanada Sébastien Lareau
 Kanada Daniel Nestor
6 6
  5  Południowa Afryka David Adams
 Południowa Afryka John-Laffnie de Jager
1 2     Mecz o brązowy medal
5  Południowa Afryka David Adams
 Południowa Afryka John-Laffnie de Jager
4 6 14
   Bahamy Mark Knowles
 Bahamy Mark Merklein
6 2 12      Hiszpania Àlex Corretja
 Hiszpania Albert Costa
2 6 6
  5  Południowa Afryka David Adams
 Południowa Afryka John-Laffnie de Jager
6 4 3

Gra podwójna kobiet

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1  Francja Julie Halard-Decugis
 Francja Amélie Mauresmo
3 2  
 Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
6 6  
   Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
6 6  
  5  Belgia Els Callens
 Belgia Dominique Van Roost
4 1  
 Wenezuela Milagros Sequera
 Wenezuela María Vento-Kabchi
6 5 4
  5  Belgia Els Callens
 Belgia Dominique Van Roost
4 7 6  
     Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
6 6
   Holandia Kristie Boogert
 Holandia Miriam Oremans
1 1
   Holandia Kristie Boogert
 Holandia Miriam Oremans
6 3 7  
 Tajlandia Benjamas Sangaram
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
4 6 5  
 Holandia Kristie Boogert
 Holandia Miriam Oremans
6 6
   Białoruś W. Barabanszczykawa
 Białoruś Natalla Zwierawa
3 2     Mecz o brązowy medal
 Węgry Petra Mandula
 Węgry Katalin Marosi
3 5
  2  Białoruś W. Barabanszczykawa
 Białoruś Natalla Zwierawa
6 7     5  Belgia Els Callens
 Belgia Dominique Van Roost
4 6 6
   Białoruś W. Barabanszczykawa
 Białoruś Natalla Zwierawa
6 4 1

Medaliści olimpijscy

Konkurencja
Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
gra pojedyncza mężczyzn Rosja Jewgienij Kafielnikow Niemcy Tommy Haas Francja Arnaud Di Pasquale
gra pojedyncza kobiet Stany Zjednoczone Venus Williams Rosja Jelena Diemientjewa Stany Zjednoczone Monica Seles
gra podwójna mężczyzn Kanada Sébastien Lareau
Kanada Daniel Nestor
Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Hiszpania Àlex Corretja
Hiszpania Albert Costa
gra podwójna kobiet Stany Zjednoczone Venus Williams
Stany Zjednoczone Serena Williams
Holandia Kristie Boogert
Holandia Miriam Oremans
Belgia Els Callens
Belgia Dominique Van Roost

Obrońcy tytułów

Konkurencja Mistrzowie 1996
gra pojedyncza mężczyzn Stany Zjednoczone Andre Agassi
gra pojedyncza kobiet Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
gra podwójna mężczyzn Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
gra podwójna kobiet Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article